Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z folii. - Pierwsze oko

hesus - 2016-06-29, 16:40
Temat postu: Pierwsze oko
Witam. W tym roku chce zbudować pierwsze oczko wodne. Póki co zrobiłem wykop.


Jako podkład chciałem zastosowac gumolit, piasek, wełnę mineralną. Folia pcv.
Korzenie obielonego drzewka nie zniszczą folii?
Jakieś rady,opinie?

taniw - 2016-06-30, 12:49

Musisz być bardzo "napalony".http://forum.oczkowodne.net/images/smiles/piwo.gif Maksymalnie wykorzystałeś ten skrawek. Napisz czy planujesz też jakiś strumyk i jak zamierzasz filtrować wodę. Co do drzewka to nie mogę dojrzeć co to jest. Sprawdź jak mu się rozrastają korzenie, jak będą przeszkadzały to wsadź między oczkiem a drzewkiem jakąś przegrodę np płytę plastikową lub aluminiową.
Ryba2008 - 2016-06-30, 15:36

Witam.
Podaj wymiary oczka: długość, szerokość i głębokość. Jak będziesz napełniał oczko, to pomierz wodomierzem pojemność oczka, ten parametr przydaje się często. Pomyśl o filtrze K-G z praej strony ogrodzenia metalowego o wymiarach np: 2m x 0,6 m. x 0,6m. Dla ochłody wysyłam Ci małe jasne. :piwko:
Pozdrawiam. Ryba2008

hesus - 2016-06-30, 17:04

Flitr zamierzam zrobic przelewowy, chce go obudowac skalniakiem z wapienia. Oczko ma jakies 2,5 na 2 w najszerszym miejscu, drzewko to śliwka, chyba je przesadze na jesień. planuje mini strumyk który będzie odprowadzal wodę z filtra do oczka. Chce jeszcze wymienić płyty na takie o rysunku piaskowca. Pozdr
taniw - 2016-06-30, 17:53

hesus napisał/a:
Flitr zamierzam zrobic przelewowy, chce go obudowac skalniakiem z wapienia. Oczko ma jakies 2,5 na 2 w najszerszym miejscu, drzewko to śliwka, chyba je przesadze na jesień. planuje mini strumyk który będzie odprowadzal wodę z filtra do oczka. Chce jeszcze wymienić płyty na takie o rysunku piaskowca. Pozdr

Z wapieniem trzeba uważać. Podnosi on tak bardzo ph wody, że moze to zaszkodzić rybom i roślinom. O glonach to nawet nie będę ci wspominał.

hesus - 2016-06-30, 18:39

Wapien nie będzie miał kontaktu z woda. Zastanawiam sie tez czy nie zrobić filtra z beczki i wstawić go do komórki. Wystarczy 1 beczka na takie oczko? W najglebszym miejscu jest 1m, na wypleceniu 70cm a na bocznych polkach 30 cm. Na oko 2-2,5 tys l.
taniw - 2016-06-30, 21:13

Rób, nawet jak to jest beczułka to na pewno nie zaszkodzi a pomoże. A jak to jest solidna 120-200l beka będziesz miał jeden problem z głowy.
hesus - 2016-07-01, 13:49

Chodzilo mi o to czy całą filtracje mógłbym oprzec na tym filtrze ze 120l beczki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group