Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - siatka nylonowa z drobniuitkimi oczkami

darekb - 2016-06-22, 01:39
Temat postu: siatka nylonowa z drobniuitkimi oczkami
poszukuje siatki nylonowej takiej z jakiej zrobiony jest worek w odkurzaczach do oczka do ew przefiltrowania i wypuszczania wody-siatkę taką wykorzystuje jako prefiltr więc miusi mieć b. małe oczka ( ta do prania drobnych rzeczy w pralce ma zbyt dużą srednicę oczek). Może ktoś ma wiedzę gdzie taką rzecz nabyć?
wolanin - 2016-06-22, 06:21
Temat postu: Re: siatka nylonowa z drobniuitkimi oczkami
Zajrzyj choćby do marketu na dział z firankami.
Ryba2008 - 2016-06-22, 12:52

Witam. Ja wykorzystuję siatkę zwiniętą w rulony.



oraz worki jutowe 1-3 szt. włożone jeden w drugi. Stosowałem worki nylonowe do mąki, ale po paru godzinach zapychały się z powodu zapychania sie zbyt małych oczek i był problem ciągłego oczyszczania. Worki jutowe oczyszczam jak mam cas 1 x w tygodniu lub 1x na 2 tygodnie jak pojadę na działkę. Woda z oczka wlewa się do worków przez 24 godz. Mam 2 komplety worków (2x3 worki) na zmianę. Im więcej worków tym lepsza filtracja mechaniczna. Worki płuczę w taczce, a wodę wylewam po sosny. Po sezonie worki wyrzucam bo parcieją. Efekt zbierania glonów widoczny jest na zdjęciu.


Pozdrawiam Ryba2008

darekb - 2016-06-23, 02:25

Dzięki za podpowiedzi
Ryba2008 - 2016-06-23, 09:28

Witam. Aby z łatwością włożyć worek w worek, do pierwszego worka wkładam kamień wielkości pięści widoczny na zdjęciu powyżej. Ryba2008

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group