Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Choroby ryb - POMOCY! Wiremia wiosenna czy posocznica?

unszyl - 2016-06-14, 14:53
Temat postu: POMOCY! Wiremia wiosenna czy posocznica?
Witam,
Bardzo proszę o pomoc w zidentyfikowaniu choroby.
Od razu zaznaczam że szukałem już co to może być ale nie mam pewności dlatego zwracam się do Was - podejrzewam że może być to wiremia lub posocznica, jednak mam nadzieję że ta pierwsza.
Piszę ten wątek a nie szukam dalej ponieważ zależy mi na czasie - ryba która dzisiaj ma nadęty brzuch i pływa bokiem jeszcze kilka dni temu nie wykazywała żadnych objawów. Wstawiam zdjęcie karasia i mam nadzieję że ktoś będzie w stanie mi pomóc.

zbiho - 2016-06-15, 08:03

Miejmy nadzieję,że żadna z tych chorób.Jeżeli to tylko jedna rybka to do izolatki,to może być tylko problem żołądkowy albo zepsuta ikra,na wiremię trochę późno,na rybie nie widać żadnych wrzodów ani wybroczyn?
unszyl - 2016-06-15, 21:29

Ryba już padła, ale nie miała żadnych wrzodów itp. jedynie nadęty brzuch i brak równowagi.
Antos - 2016-07-04, 21:42

Podobne objawy występują u jednego z karpi w moim oczku wodnym, ryba ma nadęty brzuch który wypiera ją w górę przez co unosi się ona cały czas na powierzchni i pływa "do góry nogami", poza tym nie widzę u niej żadnych innych zmian chorobowych. Obecnie jest od izolowana od reszty ale zastanawiam się czy jest jakiś sposób by ją uratować, proszę o pomoc!!
violettaxx - 2016-08-29, 09:05

wrzuć zdjęcie .....powiedz jak duży jest zbiornik ......co zastosowałeś w izolatce chemie?
zbiho - 2016-08-29, 21:43

No to problem, operacji jej nie zrobisz,na przeczyszczenie to nie wiem czy laxigen?Raczej nie do uratowania.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group