Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Żaby w oczku

Maniake - 2016-04-06, 16:00
Temat postu: Żaby w oczku
Witam,

jestem nowy na forum i piszę bo mam problem nie tyle z żabami co z teściem. Otóż mamy wspólne oczko wodne 2,5 x 2,5 i głębokie ok. 1,5m, gdy zrobiły się cieplejsze dni postanowiliśmy podmienić wodę w oczku i trochę je posprzątać i tu zaczął się problem. Podczas porządków znalazłem dwie nieszczęsne martwe żaby, bodajże ropuchy (według mnie), wyglądały jakby były nadymane (napuchnięte) i chciałem je usunąć z oczka, ale mój teść się na to nie zgodzić ponieważ twierdzi, że z tych martwych żaby będą młode i stąd moje może głupie pytanie ale czy to możliwe? Osobiście uważam, że nie.

Będę wdzięczny za opinie innych.

Pozdrawiam

taniw - 2016-04-06, 16:47

Eeee,z tych żab wyklują się szczupaki, albo jakieś inne wieloryby.
aquamaniac - 2016-04-06, 17:30

Jedyne co się z nich wykluje to niezły zapach jeśli tam jeszcze trochę poleżą... :evil:
Oczywiście że trzeba je wyrzucić :)

Irkus - 2016-04-06, 18:20

Ja bym nie wyrzucał tylko zrobił teściowi danie francuskie. :lol:
leszek50-57 - 2016-04-06, 21:29

Teściu powiedz,że ma coś z głową :crazy: ,a wszystkie zdechłe żaby usuń,aby nie zatruć
sobie wody :-D

zbiho - 2016-04-06, 22:12

Ciekawe,nie wiedziałem że żaby się rozmnażają pośmiertnie :cmok:
Maniake - 2016-04-07, 11:02

Puki co jest mała walka o te żaby. Ja również uważam, że są to zdechłe żaby, znalazłem dodatkowe 3. teść nadal twierdzi, że z tych żab skrzek wyjdzie i powstaną kijanki, dodatkowo sąsiad twierdzi podobnie. Nie wiem już co o tym myśleć, puki co nie chciałbym tego ruszać, dopóki nie będę w 100% pewny. Szukałem w internecie na różnych forach i stronach ale nigdzie nic na ten temat nie znalazłem ;/ Jeśli zna ktoś książkę lub stronę na której można na ten temat poczytać to proszę o podanie z chęcią zgłębię temat.
aquamaniac - 2016-04-07, 12:34

Zastanawiam się powoli czy one aby na pewno są martwe... może zrób zdjęcie, wrzuć na forum i będzie widać od razu :)
musasz - 2016-04-07, 12:50

Jak się nie da przekonać (bo słyszę że ma sojusznika) to przekonaj go przynajmniej do eksperymentu i dajcie te żaby/ropuchy do pojemnika z wodą i do cienia. Jak się rozmnożą to odkryliście nowy gatunek :) . Inaczej wam woda zamieni się w szambo.
http://joemonster.org/art/34314
Tak dla ciekawości ;)

zbiho - 2016-04-08, 23:44

Co nowego u żab?Wciągnęło mnie jak"M jak miłość" teściową.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group