Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Biale robaki

potentator - 2016-04-03, 21:59
Temat postu: Biale robaki
Temat moze nie tutaj ale nie widze innego odpowiedniego.Mam pytanie czy mozna polozyc mieso na tacy przy stawie, a z niego poleca prosto do wody biale robaki? Czy troche chybiony pomysl?
Jendras - 2016-04-03, 22:38

Kiedyś widziałem taki sposób na stawie. Niestety zapach był nieprzyjemny. Ja w tamtym roku zaczęłam hodować ddzownice kalifornijskie. Rozmnażają się szybko a ryby o nie się zabijają :-D
potentator - 2016-04-04, 08:29

Chyba masz racje, a jak je hodujesz?
Jendras - 2016-04-04, 09:53

Skręciłem z desek koryto 1m na 1m wcześniej wykopalem dół na ok 30 cm tez o wymiarach metr na metr. Te deski wokół służą jako takie burty żeby więcej się zmieściło. Przez 2 miesiące wlewalem tam resztki organiczne typu obierki zgnite owoce itd. Przed wrzuceniem do kompostownika zalewalem je wodą i przysypywalem delikatnie ziemia. Po tygodniu widziałem ze odpadki przegnily i pojawiły się ddzownice z ogródka a więc zamówiłem na alledrogo kalifornijskie i położyłem na pryzmie odpadków po kilkunastu minutach wszystkie się wkopaly. Podstawą w ich hodowli jest to aby miały wilgoć wiec najlepiej hodować he w miejscu cienistym i podlewać żeby gleba była wilgotną. Oczywiście trzeba je karmić bo w przeciwnym razie uciekna. Trzeba także namoczyć tekture i wlozyc ja pomiędzy odpadki ponieważ celuloza jest konieczna do rozmnażania. Wpuścił em ich 200 sztuk na dzień dzisiejszy szacuje ze jest ich 3 do 4 razy więcej. Jak delikatnie lopatka odkopie to odrazu jest ich z 20 sztuk. Wykładam je na drewniana deseczke która pływa po powierzchni oczka jak słońce przygrzeje to wchodzą do wody a tam ryby które się o nie zabijają.
darekb - 2016-04-05, 03:35
Temat postu: Re: Biale robaki
potentator napisał/a:
Temat moze nie tutaj ale nie widze innego odpowiedniego.Mam pytanie czy mozna polozyc mieso na tacy przy stawie, a z niego poleca prosto do wody biale robaki? Czy troche chybiony pomysl?

Biale robaki nie są dobrym pokarmem dla rybek(jest to przynęta wędkarska),jak zostawisz mięso to bedzie kupa smrodu dopóki tego mięsa nie zjedzą ptaki czy szczury lub itp-pomysł chybiony, jak już to robaki czerwone ,a nie białe dawaj rybkom

Tsuaki - 2016-06-19, 22:04

Jeśli można zapytać, dlaczego nie wolno podawać rybą białych robaków?? Wędkuję więc nie raz zostaje kilka w pudełku po wyprawie więc zawsze je rzucałem swoim rybką :-o Wręcz je ubóstwiają :-D
taniw - 2016-06-20, 06:30

Same białe robaki rybom nie zaszkodzą. Koledze daerkb chodziło chyba o sposób w jaki mają być dostarczone rybom /mięso położone na brzegu/.
Tsuaki - 2016-06-20, 07:13

Ufff..... już się przestraszyłem :hehe:
Ryba2008 - 2016-06-20, 15:43

Witam. :pa:
Gatunków much w Polsce żyje bardzo dużo, ale na szczególną uwagę zasługuje tzw. mucha plujka, która składa jaja w locie. Mucha umieszcza jaja na mięsie - świeżym lub padlinie, gdyż larwy tylko w tym środowisku znajdują odpowiednie warunki do rozwoju. Dawniej larwy tej muchy były wykorzystywane jako pokarm dla ryb w stawach hodowlanych. Na specjalnych drewnianych kratach lub siatkach, umieszczonych nad powierzchnią stawu, wykładano padlinę. W mięsie, rozwijały się larwy muchy plujki i w momencie gdy opuszczały je aby się przepoczwarzyć, wpadały do wody i były zjadane przez ryby. Obecnie metoda ta jest zakazana ze względów sanitarnych. Dziś larwy muchy plujki są natomiast chętnie wykorzystywane przez wędkarzy, jako przynęta na ryby ("białe robaki"). Pozdrawiam. Ryba2008 :piwko:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group