Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Glony - Metody usuwania glonów

nexar - 2016-04-01, 08:31
Temat postu: Metody usuwania glonów
Witam. W moim oczku wodnym co roku występuje problem występowania glonów. Większość z nich usuwam ręcznie za pośrednictwem siatki wędkarskiej. Niestety część z nich, tych występujących nieco dalej od brzegu po prostu smyka się z siatki i nie daje usunąć. Może ktoś z was zna jakiś przyrząd który mógłby pomóc w takim przypadku? Sprawa dotyczy również usuwania martwych części roślin. Najprostszym sposobem to wejść do oczka ale nie zawsze się jest to najlepsze rozwiązanie.Pozdrawiam serdecznie. Zygmunt
renmir - 2016-04-01, 16:45

Dobra filtracja, lampa UV, mało ryb a dużo roślin a na martwe rośliny i osad odkurzacz.
majkarola - 2016-08-04, 16:35

Mam problem z rzęsą wodną na moim stawie. Macie na to może jakiś sposób?
taniw - 2016-08-04, 19:15

Masz ryby?Jak masz to je mniej dokarmiaj. Ja specjalnie hoduję rzęsę w osobnym zbiorniku by czasami wrzucić ją do oczka. Dłużej niż 24 h nigdy nie pływała. A jak nie masz ryb to ręcznie trzeba ja usunąć podbierakiem.
Ryba2008 - 2016-08-05, 08:58

Witam.
Glony znajdujące się przy i z dala od brzegu oczka wyjmowałem przy pomocy szczotki zmiotki przywiązanej mocno do kija. Z łatwością nawijałem glony znajdujące się w koszach między roślinami. Obracając kij ze szczotką np. w prawo, glony nawijają się na szczotkę. Po wyciągnięciu kija ze szczotką, bierzemy drugą szczotkę drucianą i z łatwością ściągamy glony do wiadra.



Poza tym zapraszam do tematu Narzędzia do pielegnacji oczka wodnego
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6551
Pozdrawiam Ryba2008 :soczek:

luzio - 2016-08-05, 10:13

Podobają mi się twoje patenty Ryba :piwko:
hesus - 2017-06-04, 15:40

Co myślicie o zacienieniu oczka? Oczko mam zalane od tygodnia, żadnych ryb i roślin a woda zrobiła się zielonkawa i mętna.
taniw - 2017-06-04, 15:48

hesus napisał/a:
Co myślicie o zacienieniu oczka? Oczko mam zalane od tygodnia, żadnych ryb i roślin a woda zrobiła się zielonkawa i mętna.

To normalne, najpierw okrzemki/ woda robi się biaława/ potem glony. Po kilku tygodniach powinno ustąpić. Jak całkowicie odetniesz glonom dostęp do światła to na pewno zginą. Ale lepiej wprowadzić dużo roślin pływających takich jak pistia, hiacynt itp. Nie dość, że zmniejsza iliść światła to wybitnie wspomogą uzyskanie równowagi biologicznej w twoim oczku.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group