Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Karmienie Jesiotra Sterlet

saider87 - 2016-02-02, 11:45
Temat postu: Karmienie Jesiotra Sterlet
Witam wszystkich forumowiczów :) Mam takie małe pytanko czy karmicie Jesiotra zima przez przerębel? Czy nic nie robicie ? ;) u mnie dzis +13 stopni 2 luty niby zima :) tafla lodu juz tylko na połowie oczka(cienka warstwa) Czy mimo aury,ale jednak pory roku karmić tego osobnika?? :?
darekb - 2016-02-02, 19:47

Trochę go dokarmiałem przed tymi dużymi mrozami tak aby nie karmić innych rybek, teraz nic nie rzucam, bo boje sie ,że pozostałe ryby zaczną żerowac a jest za zimno-do wiosny niedaleko nic mu nie będzie
saider87 - 2016-02-03, 19:19

Dzieki za opinie-rade :)
darekb - 2016-02-07, 09:09

Bolekso napisał/a:
Jesiotry przeżyły kilkumiesięczne skucie lodem


Kilkumiesięczne skucie lodem w Polsce było ??? nie pamietam jak dawno,równiez co innego chodowla jesiotra ,a co innego 1-2 sztuki w oczku czy stawie gdzie nie ma większej presji na zdobywanie pokarmu :bum:

RobinT - 2016-02-15, 12:59

Ja swoje jesiotry karmię przez całą zimę, ale rzadko, tak mniej więcej raz na tydzień. Jak się robi cieplej dostają jeść częściej. O to, że inne ryby mogą podjadać im pokarm bym się nie martwił. Orfy też żerują pod lodem całą zimę. Śpią głównie liny, bo już karacie i karpie pływają pod lodem. Zresztą przy dzisiejszych temperaturach do jedzenia wypływają już praktycznie wszystkie ryby. Pokarm, który podaję teraz rybom to tonący granulat wysokobiałkowy. Jest chętnie zjadany przez wszystkie ryby. Nawet jak miałem w oczku pstrąga potokowego, to też zajadał się tym granulatem.
walter - 2016-02-23, 15:41

Ja tak jak kolega wyżej, również je karmiłem, ale nieco rzadziej bo co 12-14 dni.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group