Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - Liście w oczku wodnym

krycha1965 - 2016-01-17, 00:54
Temat postu: Liście w oczku wodnym
Witam,

Co prawda mamy już zimę, ale chciałaby prosić o radę tak na przyszłość. Na jesień w ogrodzie pełno liści, oczywiście spadają również do oczka i tutaj moje pytanie, co pomoże na spadające liście do oczka wodnego. Kiedyś widziałam u kogoś siatkę, zastanawiam się jak to się sprawdza? Czy to jest skuteczne na liście i inne latające śmieci? A może macie jakieś inne sposoby?

Irkus - 2016-01-17, 11:48

Na tym forum sporo pisze o zabezpieczeniach oczka przez wpadające liście.
Jeśli masz małe oczko to wystarczy siatka,przy większym akwenie moim zdaniem do najlepszych sposobów jest skimmer. :pa:

krycha1965 - 2016-01-19, 00:29

Jakiś mega akwen to to nie jest, więc zostanę chyba przy siatce na oczko wodne. :)
wolanin - 2016-01-19, 08:37

krycha1965 napisał/a:
Jakiś mega akwen to to nie jest, więc zostanę chyba przy siatce na oczko wodne. :)

A jaki jest ten Twój akwen? Dasz jakieś zdjęcia? Siatka to najpewniejszy sposób. Ja preferuję te tkane, droższe, ale mocniejsze.

krycha1965 - 2016-02-09, 20:18

Pewnie, zrobię jakieś zdjęcia i wrzucę. Jeżeli chodzi o siatkę to na razie zamówiłam sobie przez internet, u linarema, siatkę do zabezpieczenia oczka wodnego (z okiem 25x25 - mam nadzieję, że to będzie odpowiedni wymiar oczka). Przetestuję i zobaczę w praktyce jak się sprawdzi, ale mam nadzieję że będzie ok :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group