Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - Biała woda w oczku

Syla - 2015-09-03, 12:36
Temat postu: Biała woda w oczku
Witam serdecznie :)

Na wstępie prosze o wyrozumiałość bo to mój pierwszy raz z jakimkolwiek forum ;)
Problem z wodą w oczku mam na tyle nie typowy że ogólna wyszukiwarka nic nie znalazła w podobnym temacie :-o
Dlatego zdecydowałam się tutaj zalogować i poszukać pomocy i odpowiedzi.
Rano zastałam wode w oczku całą zabieloną. Nie był to nalot lub zabarwienie na powierzchni. Całosciowo woda była biaława. Ryby zgrupione w jednym miejscu łapczywie łapały powietrze.
Natychmiast odpompowałam połowę wody i dopuściłam czystej. Napowietrzacz włączyłam na stałe (normalnie mam na czas). Oczko mam juz z 10 lat a teraz taka sytuacja :?
Co mogło spowodować to zabielenie? Czy przyczyna według Państwa raczej "organiczna" czy działanie zewnętrzne... bo zastanawiam się czy ktoś mi czegoś nie sypnął do tego oczka :-(
Dodam jeszcze ze przed incydentem woda była mętnawa i zielonkawa a teraz po w większej częsci wymianie woda jest krystaliczna jak nigdy. Ryby trzymaja sie teraz w polowie glebokosci i chyba nic im nie jest na szczęscie . Oczko było czyszczone na wiosnę. Przy obecnych upałach często woda była uzupełniana. Filtr jest. Żadne wapno nigdy nie było sypane przeze mnie.
Proszę o pomoc. Może ktoś mial taki przypadek? Jakie sa mozliwe przyczyny?
Pozdrawiam :pa:

Leszek Garwolin - 2015-09-04, 10:07

Chyba samo tak sie nie zrobilo.masz jakies zdjecia tej bialej wody?
Mr Frog - 2015-09-04, 10:54

Witam,
A czy przypadkiem złośliwy sąsiad nie wsypał do oczka NaOH ?
Piszę poważnie bo mój znajomy miał kiedyś podobny problem, niestety ludzka zawiść i zazdrość nie zna granic, jakby tego było mało to kilka dni później przebili mu ogromny rozkładany basen. :((

Pozdrawiam.

Syla - 2015-09-04, 16:55

Witam
Dziękuję za odpowiedzi :)
Leszek zdjęć nie pomyslałam robic - ryby ratowałam w pierwszym odruchu :-D
Mr Frog, są ludzie i kanalie niestety :? Ale wodorotlenek sodu to raczej nieee... rybki by się poparzyły a mają się super :yahoo:
Mężowi przypomniało się że na początku lata wlewał jakis preparat na glony i podejrzewamy że to może jakas spóżniona przez upały reakcja tego preparatu bo woda jest naprawde nie do poznania :good:
Może preparat osiadł na dnie przez tą przyduchę a z pierwszym ochłodzeniem i deszczami w koncu zadziałał?... hmmm tak kombinuję.. chociaz przecież napowietrzanie było cały czas :roll:
Suma sumarum zakończenie szczęśliwe :piwko:
Pozdrawiam

Rafal22 - 2015-09-04, 20:04

A może masz odprowadzenie deszczówki z dachu do oczka? U mnie ostatnio po intensywnym deszczu też zrobiła się biaława. Mimo, że z dachu woda najpierw trafia na kaskadę i zwykle nie ma żadnych problemów z jej czystością. Jednak ostatnio po deszczu zrobiła się biaława przez około dobę, po czym sama się wyklarowała się i teraz mam kryształ.
Mariano - 2015-09-09, 22:52

Sprawdź PH - będzie łatwiej coś wyrokować.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group