Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z folii. - Geomembrana oase gładka i szorstka strona

Rafal22 - 2015-08-29, 10:46
Temat postu: Geomembrana oase gładka i szorstka strona
Wiem, że gdzieś na forum był już ten temat poruszany, ale teraz nie mogę go odnaleźć. Kupiłem folie Oase 0,5 mm. Jedna strona jest gładka a druga szorstka. Która strona powinna mieć kontakt z wodą? Z góry dzięki za informację
rewi - 2015-08-29, 19:42

Według mnie gładka, ale jak chcesz możesz dać i szorstką :)
wolanin - 2015-08-29, 20:37

rewi napisał/a:
Według mnie gładka, ale jak chcesz możesz dać i szorstką :)

Jeżeli nie ma powodów technologicznych (jakaś wytrzymałość, etc.) to dałbym szorstką, ponieważ dostajesz w ten sposób kilka metrów kwadratowych lepszego niż gładkie podłoża dla glonów zielonych, okrzemek, bakterii... czyli w zasadzie filtr biologiczny, a i suto zastawiony stół dla ugoszczenia głodnych rybek.

Rafal22 - 2015-08-29, 20:38

rewi napisał/a:
Według mnie gładka, ale jak chcesz możesz dać i szorstką :)

No to już nie mam żadnych wątpliwości :hehe:

[ Dodano: 2015-08-29, 23:48 ]
wolanin napisał/a:
rewi napisał/a:
Według mnie gładka, ale jak chcesz możesz dać i szorstką :)

Jeżeli nie ma powodów technologicznych (jakaś wytrzymałość, etc.) to dałbym szorstką, ponieważ dostajesz w ten sposób kilka metrów kwadratowych lepszego niż gładkie podłoża dla glonów zielonych, okrzemek, bakterii... czyli w zasadzie filtr biologiczny, a i suto zastawiony stół dla ugoszczenia głodnych rybek.

Jak się już zdążyłem dowiedzieć, faktycznie nie ma znaczenia którą stroną ułożę tą folię. A te argumenty mnie przekonują, więc ułożę szorstką stroną do wody.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group