Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - Biopreparat / tabletki

Rafal22 - 2015-06-11, 22:05
Temat postu: Biopreparat / tabletki
Witam. Na pewnym serwisie aukcyjnym znalazłem coś takiego jak biopreparat - tabletki z wyselekcjonowanymi szczepami bakterii, które mają oczyszczać wodę i poprawiać jej parametry. Próbowaliście już tego "produktu"? Jakie jest wasze zdanie na ten temat?
Z góry wielkie dzięki za opinie

subio - 2019-11-22, 13:16

Domyslam się, że mowa o preparacie do oczka wodnego. Tak, oczywiście, że działaja. Moze nie konkretnie tabletki, tego nie testowałem. Takie środki przyspieszają rozkład nieczystości pochodzenia organicznego, oczyszczają wodę, utrzymują biologiczną równowagę,
są bezpieczne dla ryb i roślin oraz środowiska. Ja polecam nie tabletki, a proszek, czyli bakterie do oczka wodbego . W skrócie działaja tak: Bakterie do oczka wodnego i stawiku są wyselekcjonowaną mieszanką mikrobiologicznych kultur i enzymów przeznaczonych do biologicznego czyszczenia wody. Mikroorganizmy zawarte w tym biopreparacie pomagają likwidować i zmniejszać objętość organicznych osadów z dna zbiornika, sprawiając, że woda staje się przejrzysta. przeciwdziała tworzeniu się rzęsy wodnej, pobierając pokarm z wody razem z roślinami (rzęsa nie ma skąd pobierać pożywienia). Ten biologiczny środek pomaga też odnowić równowagę wodnego ekosystemu.
Nie trudno znaleźć ich referencje i zdjecia oczyszczonych stawow. Polecam! Tu była reklama konkretnej firmy


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group