Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko Jaculi

jacula - 2015-04-15, 22:17
Temat postu: Oczko Jaculi
Witam chciałbym wam pokazać moje oczko którym się zacząłem opiekować od tamtego roku . wypuściłem wodę do zera w tamtym roku czyli 2014 ale i tak znów jest zielonordzawa :-( a filtr z beczki zrobiony chodzi cały czas przez 3 tygodnie :???:

o to kilka fotek tego akwenu jest 5x5 m i głęboki w najgłębszym miejscu około 1.60cm a reszta około 100cm



[img][/img]






[img][/img][img][/img]



[img][/img]




dziadzia - 2015-04-16, 12:30

Woda faktycznie nieciekawa.
Filtr z jednej beczki może być trochę mało na takie oczko.
I co tam masz w tym filtrze?

rewi - 2015-04-16, 15:20

Co jest na 5-6 zdjęciu?
wolanin - 2015-04-16, 15:29

rewi napisał/a:
Co jest na 5-6 zdjęciu?

Ropucha coś tam zostawiła? ;)

Artur - 2015-04-16, 17:26

Beczka jest plastikowa??
jacula - 2015-04-16, 19:21

witam

Ad.1 beczkę 200 l i w niej na samym dole są worki jutowe powsadzane jeden w drugi jest ich dużo dalej mam gąbkę 5cm ,siatka elewacyjna , mata kokosowa i znów gąbka beczka zasilana od dołu
Ad.2 Skrzek ropuch takie wstążki
Ad.3 Beczka jest plastkowa

rewi - 2015-04-16, 19:25

wolanin, dzięki, teraz widzę skrzek ropuchy szarej :-D Trzeba jednak podkreślić, że dość dużo złożyła.

Bez powiększenia na pierwszy rzut oka, wydawało mi się, że to jakieś zanieczyszczenia :piwko:

BP74 - 2015-04-16, 19:48

jestem tutaj od nie dawna ale twoje złoża słabo wyglądają, to jest chyba tylko mechaniczny więc nie dziwne że masz zieloną wodę ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić.
ja czytając forum inaczej zrozumiałem budowę i funkcjonowanie filtra beczkowego.

KILERK1 - 2015-04-16, 20:14

Ta beczka jako filtr w przypadku Twojego oczka jest do bani.
Potrzebujesz filtra wstępnego, (sitowy ,lub bębnowy),ze 2-3 beczki jako fitr biologiczny,dobrą lampę uv ,najlepiej zanużeniową. Możesz zastosować ewentualnie biocklara 30 i lampę uv.
Wtedy woda będzie czysta. :-D

jacula - 2015-04-16, 20:52

Nie ma mowy o takich drogich filtrach :-( mam jeszcze jedną taką samą beczkę i mogę ją podłączyć tylko co tam wsadzić abym miał efekt ?

a druga sprawa skoro mi ta beczką nic nie daję to może ją wyłączę ? bo bo co prąd mi żre i nic nie filtruję ? mam pompę 50 watt ? :evil:

Może lepiej gdy beczkę dam z tyłu kaskady i woda mi będzie spływać z beczki poprzez kaskadę gdzie są kamyczki i jeszcze się trochę po filtruję :((

BP74 - 2015-04-16, 20:56

masz tu na forum tyle filtrów z dwóch beczek opisanych, że coś dla siebie znajdziesz patrząc na budżet. ja też budowałem swój wg opisów i rad z forum ale pod kątem swojego budżetu :P

[ Dodano: 2015-04-16, 20:58 ]
z tego co wiem to kaskada nie filtruje tylko napowietrza no chyba że obsadzisz roślinami filtrującymi.

wolanin - 2015-04-16, 21:11

Stawek jest spory, dołożyłbym jeszcze dwie beczki. I lampę UV, jak napisał Paweł - bo cały czas masz problem z zakwitem glonów.
jacula - 2015-04-16, 21:23

Dołożę może jeszcze jedną beczkę bo mam tylko co do niej mam włożyć najlepiej ? abo to zadziałało :-(
a tu patrzcie co mam we filtrze po 3 tyg. filtracji

[img][/img]

wolanin - 2015-04-16, 22:07

jacula napisał/a:
po 3 tyg. filtracji

Po 3 tygodniach powiadasz? Ja obecnie czyszczę swój filtr z ovatą codziennie, aby wyklarować wodę w podobnym stanie jak u Ciebie - ale dlatego, bo czyszczę systematycznie szczotką basenową ściany zbiornika z osiadłych glonów. Kiedy jest taka awaryjna sytuacja, to filtry wymagają częstszej obsługi - zresztą, na logikę: przecież to wszystko z wody nie zniknie, tylko musi osadzić się w filtrach (i dobrze). Poza tym spróbowałbym właśnie założyć coś gęstego - jak ovata - na okres doczyszczania wody - i płukał ją co parę dni (albo i codziennie).

jacula - 2015-04-16, 22:18

A czyli wyłączyć mam pompę na 2 godziny i wyczyścić mam ten syf zielony z beczki i pózniej ją znów wł. ? i tak co kilka dni ? wył. i czyścic mam tak? bo u mnie ten filtr chodzi nonstop ..3 tyg. już i jest w niej ten syf zielony :-(
wolanin - 2015-04-16, 23:05

jacula napisał/a:
A czyli wyłączyć mam pompę na 2 godziny i wyczyścić mam ten syf zielony z beczki i pózniej ją znów wł. ? i tak co kilka dni ? wył. i czyścic mam tak? bo u mnie ten filtr chodzi nonstop ..3 tyg. już i jest w niej ten syf zielony :-(

Przydałoby się zatrzymywać ten zielony osad na samym początku, czyli najlepiej w prefiltrze. Bo włazi Ci to w cały ten filtr i go demoluje.

jacula - 2015-04-16, 23:24

to proszę poradz mi coś :((
wolanin - 2015-04-17, 07:46

jacula napisał/a:
to proszę poradz mi coś :((

Zrób prefiltr (jeżeli z postaci złoża z jakimiś gąbkami, nie sita, to na okres doczyszczenia stawku - dodatkowo: z gęstą ovatą, żeby wyłapać glony z wody), dołóż lampę UV, dołóż dwie beczki na biologię (naprawdę jest to warte tych 50zł za beczkę) - inaczej zawsze będziesz na pozycji osoby goniącej króliczka.
Ewentualnie zamiast prefiltra - pierwsza beczka z przepływem góra -> dół i na górze założona ovata (jeszcze raz podkreślam: tymczasowo).
Sadź rośliny.

KILERK1 - 2015-04-17, 10:14

Jeśli tę wodę chcesz oczyścić ,to musisz beczkę czyścić co dwa dni....powodzenia :-D , bez dobrej lampy uv i tak się nie obędzie.
Oczywiście mówimy tu tylko o czyszczeniu wody tylko mechanicznie,biologia ze względu na częste czyszczenie filtra raczej nie istnieje.
Żebyś się nie męczył z czyszczeniem filtra non stop ,musisz zainstalować jakiś filtr wstępny...itp.
chcesz latać musisz mieć samolot :-D

dziadzia - 2015-04-17, 11:03

http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=6595
Np tu forumowicz opisał dokładnie jak wykonać filtr.
Przeczytaj temat i bierz się do roboty :-)
Powodzenia :-)

Edit: jeśli nie chcesz robić z trzech beczek, tylko z dwóch to możesz pominąć pierwsza beczkę ze szczotkami.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group