Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Wodospad, strumień, kaskada. - Uszczelnianie kaskady

slick - 2015-04-03, 20:01
Temat postu: Uszczelnianie kaskady
Czy ktos wie czym najlepiej uszczelnic kaskade? Woda podcieka mi fugami do gruntu w kilku miejsach. Fugi betonowe. Wszystko jest szczelne, ale ucieka po powierzchni tych fug.

Jest jakis preparat, ktorym mozna by to bylo pokryc?

darekb - 2015-04-03, 20:44

teraz jak już to chodzi to może być problemik -należało położyć folie pod spód kaskady przed ułożeniem i klejeniem kamieni. A tak swoja drogą kaskadę mam ułożoną kamień na kamieniu a pod spodem folia bez deka klejenia i nic nie przecieka
slick - 2015-04-03, 21:02

Mi tez nic nie przecieka. Chodzi mi o saczenie sie wody po fugach, az do gruntu. Czy bym dal folie pod spod czy nie, efekt bylby taki sam.
saider87 - 2015-04-04, 00:02

Jeśli dobrze rozumie woda cieknie po fugach w dół ale nie trafia do oczka tylko to tu to tam:-)

Nie widzę Twojej kaskady ,ale jakbym nie miał możliwości z folią już o rozbiórce nie mówiąc.. :x

To chyba tak najprościej byłoby teraz tak to zaprojektować by woda z fug na dole kaskady po spłynięciu miała możliwość zbierania się na zasadzie rynny,która miałaby lekki kąt z jednej i drugiej strony( patrząc na kaskadę z przodu) by mogło z powrotem lecieć środkiem głównego strumienia.

Albo domurować na dole szczelnie do kaskady coś takiego własnie na kształt rynny,coś małego dosłownie rowki bo to tylko chodzi o małą część wody z fug.

Potem jakoś sensownie to zamaskować kamieniami


Ciężko tak ocenić jak się nie widzi problemu i dać dobre rozwiązanie,ale może to też jakiś pomysł :good:

Tintin - 2015-04-04, 16:51

Oglądłem na youtube jak robią kaskady i wodospady taką pianką ale nie widziałem tego w sprzedaży w Polsce http://store.aquascapeinc...oam-16-oz?pp=20
BP74 - 2015-04-04, 16:56

Od roku tego szukam i tez nie zznalazłem. Pewnie nie ma certyfikatów EU.
Tintin - 2015-04-04, 18:48

Może to być jakiś punkt zaczepienia :) http://www.izolmax.pl/szt...iuretanowa.html

[ Dodano: 2015-04-04, 18:51 ]
Albo lepiej tu http://www.h2okey.pl/

BP74 - 2015-04-04, 20:32

Jakoś nie widzę tej pianki podczas prac, mieszanie dwóch cieczy i zwiększanie objętości podczas twardnienia.
Raczej słabe.

Tintin - 2015-04-04, 21:02

A tam jest coś o mieszaniu dwóch cieczy ????
BP74 - 2015-04-04, 21:13

Ja tak to zrozumiałem, wytwarza sie ja na miejscu i dlatego jest lepsza od wełny. Nakładana natryskowa na powierzchnie dachu. :?

[ Dodano: 2015-04-04, 21:14 ]
Ale mogę się mylić.

saider87 - 2015-04-05, 11:14

Slick czyli wychodzi na to że chcesz czymś pomazać ;) same fugi z betonu miedzy kamieniami jakimś małym pędzlem? To jest ten problem bo może źle interpretuje :-o

Jak tak to kup tak zwaną gumę-farbę bezbarwna do malowania-gruntowania łazienek i innych pomieszczeń sanitarnych i może to pomoże:-) :good:

slick - 2015-04-05, 12:07

saider87 dokladnie o to mi chodzi :) dzieki za podpowiedz!
saider87 - 2015-04-05, 17:25

No to działaj Slick działaj w miarę pogody :good:
Gosik - 2015-04-06, 14:48

darekb napisał/a:
teraz jak już to chodzi to może być problemik -należało położyć folie pod spód kaskady przed ułożeniem i klejeniem kamieni. A tak swoja drogą kaskadę mam ułożoną kamień na kamieniu a pod spodem folia bez deka klejenia i nic nie przecieka


Dokładnie tak, ja mam zrobioną identycznie i od kilku lat jest spokój.

milenaczynkowic - 2017-04-25, 13:32

OOO jakie piękne! Szukam i szukam tego i nie mogę znaleźć albo jak znajdę to cena jest kosmiczna i mnie nie stać na taką wygodę..
wigo - 2017-04-25, 21:54

Zerknij na opis mojego oczka na str. 2 - wykonywałem kaskadę czarną pianką montażową specjalnie do architektury ogrodowej. Włg mnie niezawodna i rozwiąże twój problem. W Polsce nie do zdobycia ale jak cię zainteresuje podpowiem jak ją zdobyć.
pietrz44 - 2017-05-31, 08:44

wigo napisał/a:
Zerknij na opis mojego oczka na str. 2 - wykonywałem kaskadę czarną pianką montażową specjalnie do architektury ogrodowej. Włg mnie niezawodna i rozwiąże twój problem. W Polsce nie do zdobycia ale jak cię zainteresuje podpowiem jak ją zdobyć.


Poproszę o informację jak zdobyć piankę do uszczelniania kaskady. Widziałem takie w użyciu na youtube i w sprzedaży na amazon USA ale wolałbym piankę kupić sprawdzoną.

Pozdrawiam. Krzysztof

wigo - 2017-05-31, 21:57

Ta pianka z amazona z pewnością będzie dobra. Nie wiem ile kosztuje. Ja kupiłem poprzez siostrę mieszkającą w Niemczech w sklepie internetowym http://www.koi-spirit.de/...-340-g/a-10598/
Kosztuje niecałe 10 euro. Niestety nie wysyłają do Polski - najlepiej kupić przez kogoś z Niemiec. Mi zostały 3 opakowania jakbyś miał problemy z zakupem to mogę ci odsprzedać po takiej cenie jak kupiłem.

pietrz44 - 2017-06-01, 08:06

wigo napisał/a:
Ta pianka z amazona z pewnością będzie dobra. Nie wiem ile kosztuje. Ja kupiłem poprzez siostrę mieszkającą w Niemczech w sklepie internetowym http://www.koi-spirit.de/...-340-g/a-10598/
Kosztuje niecałe 10 euro. Niestety nie wysyłają do Polski - najlepiej kupić przez kogoś z Niemiec. Mi zostały 3 opakowania jakbyś miał problemy z zakupem to mogę ci odsprzedać po takiej cenie jak kupiłem.


Ok. To biorę te 3 opakowania. Proszę o info na priv w jaki sposob dokonamy transakcji.

Mikstura88 - 2020-09-02, 18:14
Temat postu: Dziura w folii
Dzień dobry wszystkim. Nabyłam po kimś podwórko z oczkiem i kaskadą i wiele wysiłku kosztuje mnie „rozkminienie” co i jak tu działa. Mam dziurę w najwyżej położonym dołku kaskady, za wylotem rury, w dnie. To folia jest w tym miejscu porwana. Strumień potem rozdziela się na dwa biegnąc po skalniaku do oczka. Jak naprawić dziurę bez rozbierania konstrukcji? Kupić kawałek folii i wyścielić ten dołek? Łatka nie da rady. A może pianką taką do uszczelniania kręgów betonowych itp? Proszę o wskazówki, nie mam z tym kompletnie doświadczenia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group