Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Pytania odnośnie oczka wodnego.

Michael05 - 2015-01-24, 16:44
Temat postu: Pytania odnośnie oczka wodnego.
Witam. Mam na imie Michał i od pewnego czasu myślę nad zrobieniem sobie oczka wodnego w ogrodzie. Na początku były plany aby wykopać dół i zalać wodą (miałem nadzieję że woda będzie się trzymała ponieważ jest wysoki poziom wód gruntowych) nie montować żadnych filtrów ani nic, takie 100% naturalne. Na szczęście pora roku jest taka jaka jest i nie zabrałem się za to a zacząłem czytać na ten temat w Internecie aż trafiłem na to forum. Wyczytałem że jednak to o czym myślałem jest możliwe. Glinianka. Niestety teren nie jest zbyt przychylny na to. Raczej gliniasty nie jest, za to jest dużo piachu itd. No więc wpadł pomysł do głowy aby użyć foli. Widziałem tematu gdzie były pokazane zdjęcia oczek bez filtrów, pomp itd. a za to z dużą ilością roślin. I tu zaczynają się pytania. Co dać na ta folię aby roślinki mogły się ukorzenić? Pomysł na oczko jest taki aby wykopać je przy samym tarasie(betonowy, 50cm nad ziemię) tylko co z komarami? Mieszkam na terenach podmokłych więc i tak jest ich dużo. Wyczytałem ze orfy ładnie sobie z nimi radzą tylko że chciałbym też inne mniejsze rybki i chciałbym aby się rozmnażały a orfami chyba będzie to trudne? W tarasie zabetonowana jest rynna która leci deszczówka z dachu, czy mogłaby ona wpływać do oczka? Na tą chwile to tyle. Pozdrawiam :)
Artur - 2015-01-24, 19:22

Radzę Ci czytać forum, dopiero jak nie znajdziesz odpowiedzi, pytać.
Gosik - 2015-01-24, 20:28

Jeszcze do wiosny daleko, zdążysz znaleźć odpowiedź na wszystkie pytania. :evil:
Raafix - 2016-03-20, 15:23

Gosik jak możesz to wrzuć fotki płazarium bo się usuneły

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group