Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Co "grasuje" w moim oczku ?

Bony01 - 2014-12-30, 23:17
Temat postu: Co "grasuje" w moim oczku ?
Witam wszystkich !
mam mały problem w moim oczku, chodzi o to że "coś" gryzie i to na drobne kawałki przewód/wężyk doprowadzający powietrze od pompki do kamienia napowietrzającego.
Parę dni temu stało się to po raz pierwszy przewód został w połowie jego długości przegryziony i wraz z kamieniem wyciągnięty z oczka gdzie obok na trawniku został pogryziony na drobne kawałki. Naprawiłem szkodę :) wszystko było przez parę dni ok, w międzyczasie oczko zamarzło, spadł śnieg. Dzisiaj zauważyłem że napowietrzenie nie działa a otwór w tafli oczka zamarzł. Okazało się że wężyk jest ponownie przegryziony i "porzucony" w tym samym miejscu co ostatnio. Dodam iż wężyk był w lodzie lub pod nim więc to "coś" chyba mieszka lub co najmniej pływa w oczku skoro przegryzło wężyk pod taflą lodu. Czy ktoś z Was spotkał się może z taką lub podobna sytuacja ? będę wdzięczny za komentarze i porady.
Pozdrawiam !!

bogu69 - 2014-12-31, 09:22

Kuny lubią węże w samochodach ale żeby pod wodą?
Radzionek - 2014-12-31, 11:21

Moje podejrzenia idą w kierunku szczura wodnego. Miałem ich kilka w starym oczku i wszystkie wytłukłem sztachetą. Jak tylko wynurzały się, to pyk w nos i po zawodach.Najprawdopodobniej to była samica z młodymi. Miały się gdzie chować pomiędzy kamieniami.
jurek47 - 2014-12-31, 11:37

Radzionek napisał/a:
Moje podejrzenia idą w kierunku szczura wodnego. Miałem ich kilka w starym oczku i wszystkie wytłukłem sztachetą. Jak tylko wynurzały się, to pyk w nos i po zawodach.Najprawdopodobniej to była samica z młodymi. Miały się gdzie chować pomiędzy kamieniami.
Myślałem że my oczko maniacy szanujemy przyrodę nawet jeżeli są przykrości i kłopoty ale się myliłem to co robisz jest nieetyczne.Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów w nowym roku. :brawo: :brawo: :brawo:

[ Dodano: 2014-12-31, 11:41 ]
Bony01 napisał/a:
komentarze i porady.
Kup cienką rurkę plastykową w sklepie ze sprzętem elektrycznym ,wężyk do niej ,aby wystawał tylko kamyk.
wolanin - 2014-12-31, 12:55

jurek47 napisał/a:
Kup cienką rurkę plastykową w sklepie ze sprzętem elektrycznym ,wężyk do niej ,aby wystawał tylko kamyk.

No i albo silikon, albo klej na gorąco z obu stron, żeby woda nie weszła do środka rurki - masz od razu utrudnienie zamarzania wężyka. Z kolankami - być może lepsza byłaby PCV od wody.

czarnk - 2014-12-31, 14:59

Bony01 mam identyczny problem, wlożyłem wężyki w trwardszy wąż i już mam z głowy :) Zauważyłem, że takie akcje mam tylko późną jesienią i zimą, a napowietrzam cały rok. Widziałem kunę koło oczka, dlatego stawiam, że to jej sprawka :)
Radzionek - 2014-12-31, 17:00

jurek47 napisał/a:
Myślałem że my oczko maniacy szanujemy przyrodę nawet jeżeli są przykrości i kłopoty ale się myliłem to co robisz jest nieetyczne.Pozdrawiam i życzę zmiany poglądów w nowym roku. :brawo: :brawo: :brawo:

Może i faktycznie masz rację, co nie znaczy wcale, iż wiara w ideały przekłada się na rzeczywistość pośród wszystkich oczkomaniaków. Od tej chwili obiecuję Tobie i sobie, że dążenie do ideału będzie moim priorytetem. No, teraz to możesz mi bić :brawo: :brawo: :brawo: :)

leszek50-57 - 2015-01-01, 00:29

Posłuchajcie,jak by była kuna lub inny gryzoń jak kuna,to by już nie było rybek w oczku,
ja liczę ,że to może być tylko ptak szukający jedzenia :P

bogu69 - 2015-01-01, 09:46

Oj chyba pomyliłeś kune z wydrą ;) ale ptaszek czemu nie.
leszek50-57 - 2015-01-02, 22:08

Nie tylko wydra się żywi rybami, ale kuna i norka, tylko trzeba poczytać,
bo ja miałem styczność z tymi gadzinami i dlatego mam pastucha założonego w Moim
oczku :P

lis_ek - 2015-01-07, 19:12

Też myślę że to norka. Najprawdopodobniej amerykańska ;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group