Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Staw - Stawik

biondo10 - 2014-10-03, 07:45
Temat postu: Stawik
Na początku witam i pozdrawiam wszystkich :pa:
Chciał bym prosic o poradę odnośnie stawiku jaki mi wyrósł na działce.Miało to być oczko z wył. folią lecz gdy koparka skończyła kopać po 30 min. było już metr wody ( teraz około 2,3metra) wymiary to 7m na 8m moje pytanie to jakie rośliny,krzewy i drzewa (najlepiej iglaste ) można posadzić (podłoże torf czarna ziemia)
dziękuje i pozdrawiam :pa:

I czy jest sens instalacji filtra,przewiduje budowe kaskady

wolanin - 2014-10-03, 08:03
Temat postu: Re: Stawik
Filtr instaluj, jak największy. W torfie wyrośnie Ci praktycznie każdy iglak.
Natomiast moim zdaniem żadne nasadzenie nie pomoże na taki kształt skarp wokół oczka. Wygląda to jak zbiornik p.poż.
Naprawdę podoba Ci się coś takiego?

Przepraszam, ale walę prosto z mostu, bo to mi się po prostu bardzo nie podoba.

p.s. Coś konstruktywnego: należałoby wywieźć parę/naście ciężarówek tej ziemi, ewentualnie w narożu usypać skarpę dla kaskady. Ja oparłbym ją o mur oporowy wysokości siatki, zbudowany przy samej siatce, albo zamiast niej. Dałoby to naturalne uzasadnienie dla kaskady w tym miejscu.
Ewentualnie podniósłbym poziom wody w oczku, wykładając ją folią - aby zminimalizować (najlepiej do zera) wysokość skarpy - bo poziom wody pewnie jest mocno poniżej terenu.

biondo10 - 2014-10-03, 08:35

Dzięki za szczerość i odpowiedz tak do końca to i mi nie do końca się podoba lecz na wiosnę co roku jest tam około 40-50 cm wody która potrafi stać przez całe lato i dlatego tak wysoka skarpa. już teraz poziom wody jest prawie taki jak poziom gruntu boje sie że na wiosne zmyje mi tą skarpe
wolanin - 2014-10-03, 10:21

biondo10 napisał/a:
Dzięki za szczerość i odpowiedz tak do końca to i mi nie do końca się podoba lecz na wiosnę co roku jest tam około 40-50 cm wody która potrafi stać przez całe lato i dlatego tak wysoka skarpa. już teraz poziom wody jest prawie taki jak poziom gruntu boje sie że na wiosne zmyje mi tą skarpe

To ustal sobie właściwy poziom wody z ładnymi brzegami, a resztę odprowadź dobrze zabudowanym przelewem. Wtedy naprawdę nie ma sensu utrzymywać tych wysokich brzegów ponad poziomem stawu.

PITEEREK - 2014-10-16, 16:11

A nie myślałeś o wyłożeniu brzegów faszyną ? Zastanawiam się czy z biegiem czasu brzegi tego stawu nie będą się osuwały

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group