Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - cegła a czysta woda

hidarion - 2014-08-11, 18:14
Temat postu: cegła a czysta woda
Witam, ostatnio miałem w oczku dziurę, na wysokości 1. półki i rośliny przeniosłem do beczki, doniczki stały na cegłach. W wyżej wymienionej beczce ciągle była "zupa szczawiowa", wspomnianych cegieł nie wyciągnąłem bo o nich zapomniałem i dziś podchodzę do beczki, a w niej 4 cegły i woda kryształ, a więc czy to cegły czy coś innego stoi za tą czyściutką wodą?
rewi - 2014-08-11, 19:08

hidarion napisał/a:
1. półki i rośliny przeniosłem do beczki,


Chyba to stoi za przyczyną czystej wody kolego ;) ;)

jacula - 2014-08-18, 20:04

ale jak napisał wcześniej na cegłach były rośliny i woda chyba nie była tak czysta ? bo gdy wyciągnął rośliny i zostały same cegły to dopiero ma wodę kryształ ?
czorny27- - 2014-08-24, 10:08

Ja proponowalbym zrobić testy w kilka, kilkanascie osob odlać wody z oka i zapodać do środka cegły.Tylko pytanie jakie cegły to były czerwone, białe????? Niech autor tematu się odezwie.
Jest wiele czynnikòw zmiennych:skład chemiczny cegieł, parametry wody itp.Ale wyniki mogą być zaskakujące.Zaintrygowało mnie to szczerze mowiąc bo sam mam obecnie ułamki z wodą.
Zrobię test na cegle czerwonej.
Może coś było w składzie cegły że wyklarowało wode.
Myślicie że wapno????

hidarion - 2014-08-24, 11:12

Tak, to były cegły czerwone, a ja czekam na wyniki testu :)

[ Dodano: 2014-08-24, 12:15 ]
Cytat:
zostały same cegły to dopiero ma wodę kryształ ?
tak, woda nadal była czyściutka.
renmir - 2014-08-24, 11:18

czorny27- napisał/a:

Może coś było w składzie cegły że wyklarowało wode.
Myślicie że wapno????

Cegła to wypalona glina i raczej nie poprawia jakości wody.

czorny27- - 2014-08-24, 11:46

renmir, jeżeli mówisz o czerwonce biała już niekoniecznie.
Nie wiem z roślinami jakość wody się nie poprawila a po wyjęciu z cegłami zrobił się kryształ.
Moim zdaniem warto spróbowac przecież to nic nie kosztuje.
Ciekaw jestm czy coś z tego wyjdzie

jacula - 2014-08-24, 12:17

jutro przywiozę z pracy parę cegieł i włożę do oczka na parę dnie i zobaczymy czy poprawi się woda u mnie ?
rewi - 2014-08-24, 12:18

A może po prostu ta woda już długo stoi w tym pojemniku. Przeniosłeś rośliny bezpośrednio z oczka co spowodowało równowagę biologiczną bo razem z roślinami przenosi się różne "rzeczy". ;)
A cegły możesz popróbować ;)

czorny27- - 2014-08-24, 13:03

Ja już dziś robie test na pierwszy ogień polecą cegly zwykłe czerwonki. Choć mi się coś zdaje że tu autor mógł woakować silikaty czyli biale cegły w których jednym z głównych składników jest wapno.Ale to się okaże czy coś się zmieni po czerwonce.
U mnie woda zielona także łatwo będzie zauważyć różnice.
Tym czasem może hidarion, się coś odezwie na 4um w tym temacie co i jak to było.

farna - 2014-09-02, 07:23

ja jestem za roślinkami :D
hepik - 2014-09-06, 04:59

Zamiast cegły lepszy pustak ceramiczny,9-krotnie podwyższa skuteczność



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group