Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - larwy komarów

hidarion - 2014-07-06, 17:48
Temat postu: larwy komarów
Witam, mam w oczku pełno komarów i 5 małych karpików (oczko ok. 10 tyś. l, ale nie chciałem przerybiać), które nie dają rady poskromić plagi wampirów, a więc jak te potwory (komary) są, to chciałbym się dowiedzieć czy to owe coś jest pożyteczne, czy raczej ma negatywny wpływ na oczko?
lasoch - 2014-07-06, 21:15

Tylko tyle że się wylęgną i będą gryzły ...
motlawa - 2014-07-07, 07:03

wpływ dorosłych komarów na oczko wodne jest taki sam jak na całe środowisko-wody ci nie oczyszczą, glonów nie zlikwidują lili nie zapylą .natomiast larwy są znakomitą przekąską dla ryb.sam sprowadzam larwy z rowów melioracyjnych między polami, i ile bym ich nie wpuścil do oczka to na drugi dzień nie ma po nich śladu.w okolicy oczka i w ogrodzie nie mam wogule komarów choć żona obawiała się ze jak wpuszcze komary(larwy) do oczka to bede miał ich plage w ogrodzie.a w oczku (12000ltr)mam karasie ozdobne cierniki różanki ukleje płotki i to są główni konsumenci larw.a karpiki?pewnie tez jedzą larwy choć może nie najbardziej chętnie.
renmir - 2014-07-07, 20:24

Ja wyławiam sitkiem larwy komarów z beczki z deszczówką i daję je rybkom które uganiają się za nimi jak szalone ale w oczku jeszcze żaden komar się nie uchował.
AurorA - 2014-07-08, 00:32

w oczkach z rybami to ja komarów nie widuje, powinny być w ich brzuchach i zapewne tak się stanie
alechandro - 2014-07-08, 14:23

W moim oczku raczej komarów nie spotkasz podobnie jak i w ogrodzie są rzadkością :)wszystko przez karasie którym bardzo przypadły do gustu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group