Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - czy powodem jest glina?

giani - 2014-06-30, 09:34
Temat postu: czy powodem jest glina?
witam,

napelnilem zbiornik woda, wczesniej w koszach (glina, piasek) posadzilem kilka roslin i napelnilem zbiornik woda. W piatek po napelnieniu woda byla czysta i klarowna. Ale juz nastepnego dnia stala sie metna i tak juz od 3 dni:

foto 1

foto 2

czy powodem tegostanu moze byc ta niewielka ilosc gliny, czy jest szansa ze ten osad opadnie?!

pozdrawiam...

lasoch - 2014-06-30, 09:37

A masz rybki :?
Artur - 2014-06-30, 10:08

Czym są łączone kamienie?? Czy nie cementem??
wolanin - 2014-06-30, 11:33

Moim zdaniem na 100% to glina - po jednym dniu nic innego jej nie zmąci.
giani - 2014-06-30, 11:51

rybki sa... w zbiorniku obok, czekaja az woda odstoi ;)

Laczenie kamieni nie ma na to wplywu, bo to juz stalo od kilkudziesieciu lat i takiej sytuacji nie bylo...

"nowoscia" sa rosliny w koszach (piasek + glina) dlatego przypuszczalem, ze to jest powod... i teraz utwierdzacie mnie w tym przekonaniu, co mam poczac... mam mozliwosc spuszczenia wody (jak w wannie) i napelnienia ponownie czy jednak po kilku dniach glina "opadnie" i woda sie wykrystalizuje?!

Artur - 2014-06-30, 11:53

Skoro łączenie jest stare, to na 100000000000000% winę ponosi glina. Wyłóż kosz jutą i tam umieść mieszankę gliny z ziemią i na wierzch połóż żwir.
giani - 2014-06-30, 12:23

tylko problem w tym, ze mam wrazenie, ze nie popelnilem bledu... do kosza wlozylem wyściółke, nastepnie glina z piaskiem w stosunku 1:2 i to przysypane duzym, ozdobnym zwirem. Wszystko przemylem, nawodnilem przed wstawieniem... a tu taki efekt.

Jest szansa, ze to sie wyklaruje, czy powinienem jeszcze raz napelnic oczko woda?!

wolanin - 2014-06-30, 14:51

giani napisał/a:
tylko problem w tym, ze mam wrazenie, ze nie popelnilem bledu... do kosza wlozylem wyściółke, nastepnie glina z piaskiem w stosunku 1:2 i to przysypane duzym, ozdobnym zwirem. Wszystko przemylem, nawodnilem przed wstawieniem... a tu taki efekt.

Jest szansa, ze to sie wyklaruje, czy powinienem jeszcze raz napelnic oczko woda?!

Wyklaruje się, ale prawdopodobnie na wszystkim będziesz miał warstewkę mułu.
Możesz skombinować sobie awaryjny filtr z ovatą. Mam taki:
[/list]

giani - 2014-07-01, 13:09

a czy wplyw na taka reakcje gliny z woda moze miec dosc duzo zelaza w wodzie?!
wolanin - 2014-07-01, 14:31

giani napisał/a:
a czy wplyw na taka reakcje gliny z woda moze miec dosc duzo zelaza w wodzie?!

Żelazo samo w sobie, w wodzie pompowanej ze studni, jak złapie tlen z powietrza, to przechodzi na związki o wyższym stopniu utlenienia słabiej rozpuszczalne w wodzie - i wytwarza osad - ale nie w takich ilościach. To u Ciebie to po prostu glina i tyle.

olec - 2015-06-25, 15:26

na pewno opadnie ale rybki Ci ją będą burzyć i tak

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group