Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - zabrudzona woda.

sebi - 2014-05-13, 08:17
Temat postu: zabrudzona woda.
Moje oczko wyposażone jest w 2 obiegi wody. Jeden to pompa oraz filtr, natomiast drugi obieg to pompa tłocząca wodę na kaskadę. Niedawno spadł kosz z półki z roślinami. W nim była ziemia+glina jako podłoże dla roślin. Niestety upadł on koło pompy, która podaje wodę na kaskadę i cała ziemia została zaciągnięta i rozproszona po całym oczku. W obecnej chwili mam praktycznie zero przejrzystości wody, a w wodzie unoszą się drobinki. Filtr się zabrudza tą ziemią, a ja go stale czyszczę. Woda po trochu się poprawia. Czy ta ziemia nie zaszkodzi rybom. Praktycznie ich nie widać. Co zrobić żeby usunąć rozproszoną ziemię z wody.
Bartosz_n - 2014-05-13, 08:33

Ziemia nie zaszkodzi rybom . Możesz mieć jedynie procblem z glonami .
Filtr z czasem wyciągnie większość zanieczyszczeń .
Jeśli chcesz przyspieszyć ten efekt to możesz skonstruować jakiś nie duży filtr mechaniczny przed kaskadą . Nie czyść za często filtra !

wolanin - 2014-05-13, 08:57

Ja na potrzeby doraźnych działań typu usunięcie zakwitu glonów (może się przypadkiem zdarzyć po jakiejś radykalnej podmianie wody...), spłynięcie do oczka wody burzowej, taki jak Twój problem z ziemią - mam pod ręką filtr mechaniczny - rozwinę wpis Bartosza - z wkładem z ovatą. Kilka warstw, po uleżeniu w sumie 3-4cm. Zatapiany w oczku w razie czego. Ma on powierzchnię około 0,25 m2 - wcale nie tak mało, wystarczy, żeby pompa ok. 3000l/h miała dobry komfort pracy. Klaruje wodę do stanu idealnego. Po akcji można go wyciągnąć, a ovatę wyprać.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group