Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko Wodne na RODOS.

dziadzia - 2014-04-15, 09:55
Temat postu: Oczko Wodne na RODOS.
Witam wszystkich użytkowników, z racji że znalazłem chwilkę czasu - ostatnio z nim trochę ciężko, a za oknem deszcz to postanowiłem wrzucić oczko do galerii :piwko:

Jestem na forum od niedawna, trochę już tu poczytałem i doszedłem do wniosku, że nasze oczko miało mało co wspólnego z prawdziwym oczkiem wodnym, ale chyba nie jest tak tragicznie ;)
Oczko jest dosyć małe ale w sumie do wielkości działki chyba odpowiednie.
Oczko znajduje się jak już wspomniałem w temacie na RODOS. (Rodzinne Ogródki Działkowe Ogrodzone Siatką :yahoo: ) Stąd też wkład finansowy nie może razić nikogo w oczy bo po prostu w nocy może ktoś nam to rozkraść i tyle z tego będzie ;/ niestety nie mamy własnego terenu przy domu jak chyba większość forumowiczów ;)

Na działce działają ze mną: Moja Dziewczyna, Siostra i Mama ;)


Zdjęcie chyba jest z Maja 2013.
Pewnie razi w oczy ten sztuczny bluszcz na kaskadzie ale musieliśmy zamaskować jakoś wyjście wody na kaskadę, w tym roku powinno już zarosnąć wszystko naturalnie :)

W tym roku już trochę je 'podreperowaliśmy'
Jest zrobiona dodatkowa płytka półka na rośliny, drugą pólka już wcześniej zrobiona znajduje się na ok 90cm (stoją tam dwie lilie) a w najgłębszym miejscu oczko ma ok 140cm (będę musiał pomierzyć to wszystko dokładnie)
Zrobiłem filtr z dwóch beczek ( w pierwszej mechaniczne oczyszczanie a w drugiej złoże biologiczne)

W oczku pluska się ok 15-17 rybek, 5 kolorowych karasi i 10-12 ciemnych, zawsze zapomnę je policzyć a w wodzie dosyć ciężko to idzie przy ich barwach.


Przy okazji pokaże wam naszą grillo-wędzarnie:) (sorrki za bałagan ale zdj było robione niedługo po wymurowaniu i zapewne coś jeszcze się grzebało na działce)

Zapewne będzie wiele słów krytyki z waszej strony ale to dobrze, przynajmniej będzie wiadomo co trzeba będzie poprawić w miarę możliwości ;)
Jak się w końcu wypogodzi to postaram się wrzucić aktualne fotki.

czester 1 - 2014-04-15, 10:01

kaskada podobna do mojej ;) , ja wypływ zakryłem jak na razie kamieniami, ale mam już posadzone wokół kaskady różne pnącza. jakiej szerokości ta kaskada?
Gosik - 2014-04-15, 10:23

Witaj na forum :soczek: . Co do kaskady, to albo źle zrobione zdjęcie, albo jest ona za wielka w stosunku do oczka. Jednym słowem kolos nad "oczkiem". Uważam że dużo ładniej wyglądałaby do tak maleńkiego oczka, kaskada na dwa stopnie. Dwie lilie to za mało roślin, szczególnie że jak napisałeś, w wodzie pluska się 15-17 rybek.
dziadzia - 2014-04-15, 11:08

Kaskada ma ok 130cm tak na oko, zmierze to podam dokładnie.
Oczko jest troszkę powiększone i zdj jest zrobione tak, że wydaje się trochę mniejsze.
A kaskada może faktycznie jest trochę za duża według wielu ale mi się taka podoba i lepiej ją słuchać bo więcej wody się rozbija o kamienie :-)
Zrobię nowe zdjęcia to Gosik ocenisz jeszcze raz :-) (i tak pewnie będzie za duża :-P )

Adacho - 2014-04-15, 18:26

Witaj dziadzia :)
Oczko fajne, kaskada też. Miałeś taki pomysł na oczko i go zrealizowałeś :brawo:
Kaskada jest praktyczna. Napowietrza i odgazowuje wodę... no i pluszcze :P

Wędzarnia i domek na działce w ciekawej formie. Święta idą,- będą szynki ;)
Gratulacje dla dziewczyny, siostry, mamy i oczywiście dla Ciebie :good:
Nad czystością wody pracujesz, więc będzie dobrze.

dziadzia - 2014-04-17, 09:00

Dzięki Adacho za miłe słowa :)
Co do kaskady to widać, że rybkom się podoba bo tylko jak się włączy to wariują pod nią :yahoo:
Poza 2 liliami jest zwykła trzcina.
Zamawiałem ostatnio w sklepie oczkowodne pompkę do filtra i przy okazji wziąłem na próbę Rozpław sercolistny (Pontederia), Kosaciec Dark Aura, Lobelia fulgens Queen Victoria i Rogatek Sztywny. Zobaczymy co z tego wyjdzie :P
A po świętach Bartosz_n ma mi podesłać kasaćce żółte itp :D

Wędzarnia wyszła w takim stylu bo goła cegła brzydko wyglądała :) tym bardziej że była z 'odzysku' jak większość materiałów wykorzystanych przy jej budowie - takie było założenie :) Przy okazji zostało wszystko docieplone (między belkami jest styropian)
Zrobiliśmy wędzarnie a domek wyglądał wtedy strasznie, więc trzeba było mu nadać ten sam styl :)

czester 1 - 2014-04-17, 09:26

dziadzia napisał/a:

Co do kaskady to widać, że rybkom się podoba bo tylko jak się włączy to wariują pod nią

tzn? może to tez być objaw czegos innego.

dziadzia - 2014-04-17, 11:40

Tzn że chętnie podpływają sobie pod wpadająca do oczka wode. :-)
Ale raczej tylko reagują tak kolorowe karasie bo ogólnie są odważniejsze i chętniej podpływają do lustra wody.

[ Dodano: 2014-04-17, 12:24 ]

Jeszcze dużo pracy przede mną, ale już zaczyna się pogoda wiec będzie dobrze :-)
Trzeba zamaskować węże, folie itd :-)

Gosik - 2014-04-17, 17:47

Nagminne podpływanie ryb pod kaskadę może świadczyć o braku powietrza.
Adacho - 2014-04-17, 22:31

Włącz im tą kaskadę 24/7. Niech ryby mają radochę ;)
Woda w ruchu, to samo zdrowie...dla wody i ryb.

dziadzia - 2014-04-17, 23:14

Oj nie nagminne...
Kaskady nie mogę mieć 24/h bo w pierwszą noc nie będę miał już pompek na działce :? Chodzi od świtu do zmierzchu, ustawiona czasowo. ;)
Ale za to filtracja chodzi cały czas więc ruch jest.

dziadzia - 2014-04-20, 01:07


Dzisiaj jak wychodziliśmy z działki, to natknęliśmy się na rzekotkę drzewna? ;)

dlaryus - 2014-04-20, 08:20

Niezłe drzewko sobie wybrała ;)
lasoch - 2014-04-20, 08:55

Śliczna :) i ładne tulipany.
twister47 - 2014-04-20, 13:14

dziadzia, Fajna żaba a wygląda jak śpiąca.
lasoch - 2014-04-20, 13:40

Ewentualnie jest to złowieszcze spojrzenie.
dziadzia - 2014-04-20, 14:06

Mam filmik jak układała się do snu na tym słupku :)
Zdechł mi dzisiaj karaś ozdobny nie mam pojęcia czemu :((
Cała reszta ma się dobrze.
Ech :-(

lasoch - 2014-04-20, 15:11

A ile masz karasi? Jeżeli była to samiczka, to mogły ją inne zamęczyć, ewentualnie po zimie był wyczerpany i zdechł.
dziadzia - 2014-04-20, 15:55

Wydaje mi się, że to była samica. Ale nie znam się tak na rybach, a na chorobach tym bardziej .
Mogę wrzucić zdjęcia, bo zrobiłem zanim ją zakopałem w celu ustalenia przyczyny...
Po zimie wszystkie rybki były bardzo aktywne jak juz woda wskoczyła powyżej 10'C.

lasoch - 2014-04-20, 17:34

Poprosiłbym o zdjęcie. W ubiegłym roku straciłem jedną samiczkę, która była tak adorowana, że miała zdarty cały bok. w tym roku jeden karaś po zimie nie wykazywał żadnych złych oznak. Po jakimś czasie "osłabł". Po kilku dniach zdechł. Czy wcześniej ta Twoja rybka była osowiała?
dziadzia - 2014-04-20, 18:20

Wczoraj na wieczór byłem zobaczyć czy pompka się wyłączyła i coś mi taka podjerzana była bo nie pływała z reszta karasi, tzn kolorowe trzymają się razem i te zwykłe tez razem.
I była tak jakby wolniejsza niż zawsze. Dzisiaj miałem nie jechać na działkę ale ciekawiło mnie co z nią.
Zdj zaraz wrzucę.







lasoch - 2014-04-21, 09:36

Chyba samiczka.
dziadzia - 2014-04-21, 10:18

No a co jej mogło się stać?
Czy zagraża to również reszcie rybek? ;/

lasoch - 2014-04-22, 09:55

Chodzi mi o to, że tak ją samce ganiały, że ją zamęczyły, inne samiczki też mogą być zagrożone. Musi być równowaga, jak mniemam w liczbie samiczek i samczyków. Ja mam za dużo karasi, karasek kilka. A u jeden karaś ma już wysypkę tarłową.
Gosik - 2014-04-23, 18:39

dziadzia napisał/a:
[url=http://iv.pl/images/...umb.jpg]Obrazek[/URL]
Dzisiaj jak wychodziliśmy z działki, to natknęliśmy się na rzekotkę drzewna? ;)

Rzekotka zielona, ale lubi siedzieć na drzewach i tam, gdzie ma spokój ;)

[ Dodano: 2014-04-23, 18:43 ]
Na pierwszym zdjęciu, ma plamkę na grzbiecie, to nie wygląda na "zamęczenie" podczas tarła, bo miałaby uszkodzone, otarte boki. Nie wiem co to jest, ale na pewno nie od tarła.

dziadzia - 2014-04-23, 20:18

Spokoju to tam raczej nie miała bo to słupek od siatki przy ścieżce ;)

Chodzi o tą ciemną plamkę?
Wrzuciłem też zdjęcia w temat o chorobach ale też nikt nic konkretnego nie stwierdził niestety. :/

dziadzia - 2014-04-30, 14:33


dziadzia - 2014-05-07, 00:40


Juz trochę zieleniej na działce :-) Jeszcze trzeba trochę posprzątać i porobić przy oczku. No i wiele innych rzeczy ale chyba nie jest tak źle? :-)

rewi - 2014-05-07, 13:15

Jest pięknie :brawo:
Gosik - 2014-05-07, 18:30

Ładnie zrobione zdjęcia :brawo: , a czemu te paprocie i inne kwiaty są w miskach, doniczkach?
dziadzia - 2014-05-07, 22:26

Dziękuję, miło że się podoba :-)
Doniczki z kwiatkami stoją na beczkach od filtra żeby tak mocno nie rzucały się w oczy :-)
A paprocie itd są np w wiaderkach bo cały czas było coś robione przy oczku i zostały by zadeptane, część wróci na swoje miejsce do ziemi ;-) tylko z czasem ciężko praca itd :-(
Hm a zielone wiaderko z trzciną i paprocia musiałem wyjąć z wody i na razie stoi koło oczka, byłem pewny że jest tam sama trzcina, aż do momentu kiedy wyszła z niego paproć. Muszę to rozsadzic i wsadzić do wody :-)

Nadal walczę z wodą w oczku i nadal jest zielona, widoczność tylko z 20-30cm max, może potrzebuje czasu.. hmm..

Bartosz_n - 2014-05-08, 00:02

dziadzia, bardzo ładnie wszystko razem zgrales :brawo:
Czy filtr pracuje 24/7 ?
Woda wkrótce na pewno zrobi się lepsza ;)

dziadzia - 2014-05-08, 08:24

Dzięki bardzo :-) jak wspominałem w pierwszym poście nie tylko ja robię przy oczku i ogólnie na działce :)
Tak, filtr jest włączony non stop :-) tylko kaskada pracuje na czujniku czasowym.
Woda była czyściutka do czasu aż zrobiło się ciepło i momentalnie zrobiła się zielona. Ale powoli wydaje mi się że robi się lepsza. ;-)

mw19pl - 2014-05-09, 20:56

Bardzo ładna i duża kaskada musi to super wyglądać na żywo i szum wody :brawo:

Jeśli chodzi o oczko polecam więcej roślin im więcej tym lepsza woda i czyściejsza ;-) . Woda robi się zielona oczywiście przez glony też z tym walczyłem i pomogła dopiero lampa uv :good: . Ważne żeby ukryć wystającą folię na brzegach wygląda wtedy bardziej naturalnie ;-)



Na zdjęciu kilka z moich roślin które jeszcze się rozrosną ;-)

Pozdrawiam Mariusz :pa:

Mariuszu - załóż swoją galerię.

dziadzia - 2014-05-11, 13:54

Jutro jak wrócę z pracy a pogoda dopisze to mogę zrobić filmik jak wygląda 'pracująca' kaskada :-) ?
Nad roślinami pracuje, nie znamy się na nich za bardzo ale powoli działamy w tym kierunku żeby wszystko było dobrze :-) trochę źle jest zrobione oczko (za mało polek) i próbujemy sobie radzić w inny sposób :-)
A coraz poważniej myślę jednak nad zakupem lampy UV. Bo bez przebudowy oczka i tak nie uda mi się wcisnąć do oczka tyłku roślin ile by się chciało.
Na jesień mamy w planie zrobić strumyk od filtra do drugiego końca oczka.
Dopiero na jesień bo teraz musieli byśmy zniszczyć wszystko kolo drzewek bo tam ma iść strumyk :-)
Dzięki bardzo za mile słowa :-) motywują do pracy :-P

Gosik - 2014-05-12, 17:59

dziadzia napisał/a:
bez przebudowy oczka i tak nie uda mi się wcisnąć do oczka tyłku roślin ile by się chciało.
:-P

No tego to na siłę nie wciskałabym :hehe:

dziadzia - 2014-05-13, 17:26

:-o faktycznie głupio wyszło :-)
To wszystko przez to, że pisałem z tel :-P



Szukam jeszcze odpowiednich kamieni żeby trochę ta folie pomaskować :-)

dziadzia - 2014-05-15, 11:57


Radzionek - 2014-05-15, 12:16

Moim zdaniem, wybrałeś niezbyt ciekawą pogodę do filmowania. Jak przeglądniesz forum, znajdziesz podpowiedzi, jakich błędów unikać, by film zrobił na kimkolwiek dobre wrażenie.
rewi - 2014-05-15, 12:22

Ciężko jest nagrać coś dobre, szczególnie gdy pada od kilku dni non stop :ziew:
Mi się podoba :good: a nie da się dopełnić oczka na maksa wodą wtedy nie było by widać folii ;)

dziadzia - 2014-05-15, 14:17

Nie miałem nadziei że dostanę za ten filmik Oskara. Tym bardziej, że zrobiony był telefonem, raczej chciałem tylko pokazać swoje głodomory. A pogoda tak jak napisała Rewi, co chwilę deszcz.

Miło że chociaż jednej osobie się podoba :-) dziękuję bardzo :-)
A folie będę musial w tym miejscu zamaskować jakoś, albo o tyle obniżyć, bo od kiedy udało nam się wrzucić ten wielki kamień nad oczko to musiała tam trochę obniżyć się ziemia, a żeby podnieść znowu musiał bym wołać do siebie z trzech chłopa :-) kamień widać na jednym z wcześniejszych zdjęć :-)

Bartosz_n - 2014-05-15, 15:46

dziadzia, rybki bardzo fajne ale chyba dajesz im trochę za dużo pokarmu . Jedzenie powinny zjeść w ciągu kilku chwil .

Lilia widać, że już puszcza na całego ;)
Kosaćce mógłbyś trochę porosadzać i tak zrobią się z nich kępki .
Wody mógłbyś trochę dolać zawsze zostanie choć trochę mniej widocznej folii .
Oczko nabiera uroku :-D . Jeszcze trochę przy nim podłubiesz i będzie super ;)

[ Dodano: 2014-05-15, 15:47 ]
I woda chyba już się powoli klaruje . ?.

dziadzia - 2014-05-15, 16:19

Normalnie to by to zjadły tylko ze deszcz zaczął padać :-) a rybki jak to rybki jedne są odważniejsze a drugie jeszcze się troszkę boją i dopiero jak odszedłem to buszowały :-) Woda jest prawie na maxa bo pod dużym kamieniem ucieka. Wodę co jakiś czas dolewam, bo trochę pasuje i kaskada wysoka wiec sporo wychlapie na boki :-)
Kosacce coś mają problem z przyjęciem się, może faktycznie chociaż na dwie grupki je rozsadze. :-)
A co do wody to sam juz nie wiem, czy z filtrem mam coś nie tak czy co. Na pewno za mało roślin jeszcze ale nie mam gdzie za bardzo więcej ich dać. Pływających musze więcej zdobyć :-)
Albo musze dokupić lampę uv. Raz wygląda trochę lepiej a za parę dni znowu zielona.
A lilia w tym roku bardzo mała w porównaniu do wcześniejszych lat :-)
Może przez to ze rozsadzona została :-)

Dzięki za mile słowa :-)

[ Dodano: 2014-05-15, 16:40 ]
A jeszcze wczoraj przytargałem coś ze stawu, to jutro podeślę Ci fotkę co to jest i czy nadaje się do oczka :-)

Bartosz_n - 2014-05-15, 16:46

Ok . Czekam na fotkę .
Tak jak Ci mówiłem kosaćce niestety muszą trochę odchorować :-(
Zresztą pogoda też za piękna nie jest ...
Zamiast lampy kup lepiej jakieś żarłoczne roślinki .
W tym roku jest Ci niby potrzebna a za rok okaże się , że to był zbędny wydatek .
Pod koniec maja zobacze czy dam rade wyciągnąć dla Ciebie tego grążela :-D
Łatwo nie będzie ;)

dziadzia - 2014-05-15, 17:55

No pogoda to jest rewelacyjna, co chwilę deszcz i chłodno. Dlatego pewnie nie mają jak się zregenerować w nowym miejscu.
Aco byś polecił z roślin? Najlepiej właśnie coś z pływających albo takie co by rosły tak jak kosacciec, można powiedzieć że luzem między kamieniami :-)
Właśnie dlatego waham się nad lampa bo na jesień mamy w planie zrobić stumyczek z roślinami który na pewno poprawi wodę :-)
A za grazele byłbym oczywiście bardzo wdzięczny :-)

mw19pl - 2014-05-15, 19:08

W tym roku posadzadzilem tatarak i narazie ładnie rośnie polecam :-) pałka wodna i kaczeniec też popularne i fajne rośliny ;) strumyk podobno spełnia swoją rolę dopiero jak gęsto zarośnie czyli 2-3 lata. Musi też mieć odpowiednią długość. Jeśli masz dużo słońca i ryb to kup lampę jeśli nie to nie potrzeba :pa:
Adacho - 2014-05-15, 21:00

Faktycznie pogoda nie nastraja do robienia filmików.
Rybkom w tak niskiej temperaturze, też nie chce się jeść. W cieplejszej wodzie na pewno będą aktywniejsze :P

Filtry pracują non-stop, ... od kiedy ?

dziadzia - 2014-05-15, 21:53

Strumyk tak czy siak chce zrobić żeby więcej roślin było w obiegu wody, bo oczko mam tak zrobione, że za dużo roślin do niego nie wejdzie. A przebudować przynajmniej na razie nie mogę. :-(
Coś tam nowego przytargałem ze stawu może się nada do oczka :-)

Filtr juz dobre 2 miesiące chodzi non stop.
Może mam pompę za nisko i za dużo zasysa z dna? :-/

Bartosz_n - 2014-05-15, 22:29

mw19pl, strumień nie musi być gęsto zarośnięty by spełniać swoją rolę .
Zarosnąć może w 2 miesiące ;)

Dodatkowy przepływ wody spowoduje poprawę jakości wody . ( przejrzystość )
Pałka wodna słabo nadaje się do małych oczek . Tym bardziej , że nie można wsadzić jej między kamienie .

Z pływających to dużego wyboru nie ma . . .
Jeśli ruszy mi pistia to dorzucę Ci trochę jej do grążeli ;)

Poza pistią warto mieć hiacynty , moczarkę , rogatka itp.

Gosik - 2014-05-16, 19:37

Jak posadzisz w strumyku miętę, to zarośnie w jeden sezon, a wodę czyści doskonale, bo jest żarłoczna. Trzeba tylko uważać, bo jest również bardzo ekspansywna i zarośnie wszystko.
dziadzia - 2014-05-20, 23:57

Gosik I tak będę musiał właśnie zrobić, żeby jak najlepiej mi wodę czyściło :-)
Udało mi się kupić wczoraj dwa ostanie hiacynty :-)

I zawsze myślałem ze to zwykła, jak ja to mówię 'trzcina' ale po zmianie miejsca w oczku okazało się że...

Zaczęła się pogoda i masa komarów :-/ wczoraj musiałem wejść trochę do oczka to myślałem, że mnie zjedzą :-/

dziadzia - 2014-06-01, 09:57

Mała aktualizacja oczka :-)

Woda nadal nieciekawa, ale na jesień mamy zamiar zrobić strumyk wiec w przyszłym roku jak wspomoże filtr to będzie lepiej :-)
Za dużo się nad oczkiem nie zmieniło bo mamy taki mały projekcik z tyłu działki

Będzie to WC i małe pomieszczenie gospodarcze na taczkę itp :-)
A żeby nie było że wszystko robie sam :-P

Wszystko będzie nadal utrzymane w klimacie muru pruskiego:-) .

dziadzia - 2014-06-10, 11:57

Mały updated, może akurat ktoś zajrzy :-)




Gosik - 2014-06-10, 16:50

Nie martw się, każdy zagląda, ale nie zawsze komentuje :soczek:
dziadzia - 2014-06-24, 12:06

Lilia kwitnie :-D


A ona pilnuje oczka z kaskady :-)

wolanin - 2014-06-24, 12:58

dziadzia napisał/a:
A ona pilnuje oczka z kaskady :-)

I jabłek pewnie też :)

lasoch - 2014-06-24, 14:07

Z tej perspektywy oczko wygląda super :) chyba, że to przez lilie ;) . Druga fotka urocza i piękna .
dziadzia - 2014-07-03, 17:08

Mam nadzieję, że ma oko na cały obiekt :-P
Lilia tak ładnie bujneła po rozsadzeniu :-)
Dzięki za miłe słowa :-)

W końcu woda chyba trochę lepiej wygląda :yahoo:
Siostra trochę ostatnio walczyła z filtrem :-D




Chyba służy jej rozsadzenie :-D

dziadzia - 2014-07-25, 20:29

Przydała by się jakaś mała aktualizacja :-P


Ponteriada kwitnie :-)


Żabki chyba zadowolone :-P


Leniwa sobota :-)


Niestety znowu zaczął kręcić mi się zeskroniec przy oczku :-/

lasoch - 2014-07-25, 20:35

Piękne lilie i rozpław ! A co nie tak z zaskrońcem ?
Freakazz - 2014-07-25, 22:00

Miejsce wypoczynkowe, super ;)
Radzionek - 2014-07-25, 22:41

Miejsce na :piwko: dębowe jest ok :brawo:
dziadzia - 2014-07-29, 17:38

Dzięki Panowie :-)
Lasoch - w zeszłym roku zaskroniec wyłapał mi żaby :-/
W tym roku się nim silnie zainteresowałem :-P i chyba przeniósł się gdzieś indziej :-)

dziadzia - 2014-08-21, 16:29

Chyba admin/moderator zamiast zedytować dwa posty pod sobą do jednego, usunął jednego z nich? :-!
dziadzia - 2014-08-27, 20:33




Udało nam się uzyskać taką wodę :)

rewi - 2014-08-27, 20:42

Super, woda genialna :brawo:
Freakazz - 2014-08-27, 20:42

Filmik godny uwagi :brawo:
Szkoda tylko, że pod światło.

Zapraszam do obejrzenia mojej retrospekcji w której też na końcu jest filmik ;)

dziadzia - 2014-09-03, 21:24

Kilka nowych fotek, póki przy oczku jeszcze w miarę ładnie :)



lasoch - 2014-09-04, 19:46

Lilie jeszcze piękne i kosaćce :)
dziadzia - 2015-04-20, 22:46



Takie cuś pojawiło mi się w oczku.
Wygląda nieciekawie wiec nie wiem czy zostawić czy lepiej pozbyć się z oczka O.o

rewi - 2015-04-21, 13:56

Chodzi Ci o żabę czy o glony?
dziadzia - 2015-04-22, 08:49

O żabę :-D
Nie znam się na nich w ogóle a jest dosyć sporo i zastanawiam się czy może jakoś zaszkodzić.

lis_ek - 2015-04-22, 15:52

Przecież ta żaba jest martwa......więc jedyne co może zrobić, to zanieczyścić wodę :((
dziadzia - 2015-04-22, 17:18

Właśnie też to podejrzewałem :-/
A byłem wtedy tylko przelotem na działce i nie chciałem jej ruszać i sprawdzić następnym razem czy chociaż gdzieś się przemieszcza.
Dzisiaj może znajdę chwile to wpadnę zobaczyć ech :-/

rewi - 2015-04-22, 21:39

A długo jest w takiej pozycji?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group