Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - Elektronika

crashq3tf - 2014-03-18, 20:48
Temat postu: Elektronika
Hej chce zalaczyc czujke nad oczko bo mi w nocy chodza jakies zwierzeta i wszystko rozpieprzaja :/ tylko nie wiem jak mam podpiac glowny prad z puszki?Nie ma instrukcji obslugi daje zdjecie jak w srodku jest podlaczone . Chodzi mi o to gdzie podpiac brazowy i niebieski kabel.Bo juz jedna czujke spaliłem :P .
niech ktos mi w paincie dorysuje jak z puszki maja isc te kable. Tam gdzie wychodzi ten czerwony to z czujki czyli z czujki wychodzi czerwony, brazowy ,niebieski.

czester 1 - 2014-03-18, 21:15

czujke czyli czujnik zmierzchowy z ruchowym (ewentualnie mikrofalowym), i pewnie zalaczac ma jakies oświetlenie.

podwójne przewody które sa w kostce ida pewnie na oprawe.

wiec prowadzisz przewod fazowy na kostke i podpinasz na przewod koloru brązowego, na zacisk z kolorem niebieskim podpinasz przewod neutralny (N). zółtozielony to PE lub PEN czyli uziemienie lub przewod neutralno-ochronny.
czujka w momencie doprowadzenia napięcia powinna się samoczynnie zadzialac i zapalić oprawe.
przy podpinaniu przewodow wylacz napiecie!

crashq3tf - 2014-03-18, 21:55

Znaczy wiecie to zdjecie co dodałem to jest juz to polaczone lampa+czujka tylko dlatego wlasnie pytam jak glowny przewod pradu podpiac do kostki. A glupie pytanie mam :D bo ja tam ciemny troszke z elektryki fazowy czyli tam gdzie jest prad ? :)czyli u mnie by to byl brazowy. Czyli tak ? ;)

czester 1 - 2014-03-19, 08:25

tak jak narysowales, sprawdz tylko czy kolory przewodow w puszce maja faktyczne pokrycie co maja mieć
jurek47 - 2014-03-19, 09:57

Próbnik neonowy i czy u ciebie na pewno na brązowym jest faza,musi świecic.
crashq3tf - 2014-03-19, 22:41

jurek47 napisał/a:
Próbnik neonowy i czy u ciebie na pewno na brązowym jest faza,musi świecic.


Dzieki wiem u mnie fazazawsze jest na brązowym kablu tak mnie uczyli od malego :) . Czekam jak czujka wroci z naprawy i bede montował dzieki Panowie


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group