Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - Pastuchy elektroniczne

leszek50-57 - 2013-09-23, 16:57
Temat postu: Pastuchy elektroniczne do oczek wodnych
Nie mogę znaleść tematu o pastuchach elektronicznych,czy ma już ktoś zamontowany
na koty i inne gryzonie,prócz piesków,bo te zwierzaki nie kradną rybek,
jak ktoś ma to czy się sprawdza i jaki to typ pastucha

wolanin - 2013-09-23, 18:40
Temat postu: Re: Pastuchy elektroniczne do oczek wodnych
leszek50-57 napisał/a:
Nie mogę znaleść tematu o pastuchach elektronicznych,czy ma już ktoś zamontowany
na koty i inne gryzonie,prócz piesków,bo te zwierzaki nie kradną rybek,
jak ktoś ma to czy się sprawdza i jaki to typ pastucha

Violettaxx zamieściła w swojej galerii filmik z dziwiącym się kotem.
U mnie jest zainstalowany pastuch z A. na małe zwierzęta - tylko 1000V, za kilkadziesiąt pln. Według instrukcji wymaga poprowadzenia równolegle dwóch przewodów, które zwierzę ma zewrzeć, ale kopie także poprzez doziemienie jednego z nich.
Koty obrażone omijają oczko w drodze na skarpę. Wcześniej robiły ograne przedstawienie: stop, przyczajenie, atak na ryby, zatrzymanie tuż przed wpadnięciem do wody. Stresowało to ryby, a i w nocy musiało się dziać coś gorszego, bo kilka ryb ubyło. Teraz spokój. A więc generalnie - działa, ale byłbym pewniejszy, gdybym dał taki sam jak mam na wsi - 7kV, nie zabije, ale o wiele mniej wrażliwy na wilgoć, trawę, etc.

ewa535 - 2013-09-25, 17:33

Hej,
Paweł, kupowałeś w necie ? jeśli tak mogłabym prosić o link ?
Też muszę nabyć przeciwko mojemu własnemu kottku wodnemu ;)

leszek50-57 - 2013-09-25, 19:05

Ewka znalazłem w necie firmę i sklep ,która wysyła pastuchy,ofertę mają
ogromną,wpisz w gogle pastuch elektryczne i ci wyskoczy stronka z ofertami

wolanin - 2013-09-25, 19:49

ewa535 napisał/a:
Hej,
Paweł, kupowałeś w necie ? jeśli tak mogłabym prosić o link ?
Też muszę nabyć przeciwko mojemu własnemu kottku wodnemu ;)

Kupowałem na A., jest tam tego trochę do wyboru do koloru. Ten mały 1kV wymaga dobrania zasilacza, jest sprzedawany bez.

Adacho - 2014-01-08, 20:56

Wiosna za pasem. ;) Muszę przygotować się do zapewnienia bezpieczeństwa moim rybom.
Chcę zabezpieczyć rejon okna i wylotów strumieni, przed kotami. W tych miejscach ryby najchętniej przebywają, co niemiłosiernie wykorzystują koty.
W ubiegłym roku, koty wyciągnęły właśnie w tych miejscach 2 jesiotry i kilka karpi.
Pomyślałem, aby założyć pastucha AGRI500. Pastuch ma dwa wyjścia wysokiego napięcia. Pierwsze - to umowny plus, a drugie to umowny minus - czyli uziemienie.
Uziemienie wbijamy do gruntu (ziemi), a plus prowadzimy przewodem po izolowanych słupkach ogrodzenia.
I tu moje pytanie:
- czy przewodność elektryczna kamieni łączonych zaprawą betonową (z tego murowane mam brzegi oczka) jest wystarczająca, aby stojący na nich kot, został"porażony" prądem?
Gdyby kot stał na ziemi lub trawniku, nie było by problemu, ale na kamieniu :?

Adalbert - 2014-01-08, 21:22

Cytat:
I tu moje pytanie:
- czy przewodność elektryczna kamieni łączonych zaprawą betonową (z tego murowane mam brzegi oczka) jest wystarczająca, aby stojący na nich kot, został"porażony" prądem?


Ciekawe pytanie :) Z własnego doświadczenia wiem, że kopie nawet gdy stałem na betonowej drodze w trampkach :evil: Tamten pastuch, dla bydła, miał kopa 10 kV :-D
Myślę, że i w tym przypadku kop będzie - w końcu kamień to taki trochę grubszy piasek ;)

Adacho - 2014-01-09, 11:43

Adalbert napisał/a:
Myślę, że i w tym przypadku kop będzie - w końcu kamień to taki trochę grubszy piasek

No tak. Ale widziałem, że piasek stosuje się w bezpiecznikach prądowych, jako izolator, zapobiegający powstania łuku elektrycznego w bezpieczniku.
Wynika z tego, że piasek (więc też kamień) to dobry dielektryk.
Zaprawa cementowa (cement+piasek) położona bezpośrednio na ziemi, nasiąknie wodą i przewodność elektryczna jest duża.
Czy kamień wchłania wodę na tyle, aby pastuch mógł poprawnie działać?

Adalbert - 2014-01-09, 12:18

Pozostaje Ci sprawdzić to osobiście ;) Pewnym wyjściem było by utrzymanie stale wilgotnych tych kamieni - jakieś mikro zraszanie.
wolanin - 2014-01-09, 14:35

Piasek w bezpiecznikach jest oczyszczony, to praktycznie szkło.
9500V, będzie kopać, jak...

leszek50-57 - 2014-01-09, 18:11

Nie wiem dlaczego kombinujecie z kamieniami,wystarczy przewód i pare kijków
i puścić prąd i po krzyku u mnie żaden kot czy norka nie ma wstępu,mam w okół
oczka trzy przewody,super się sprawdza :P

Adacho - 2014-01-09, 20:04

Leszku, a te przewody to ocynk, czy plecionka?
askaa - 2014-11-10, 10:35

Też miałam problem z kotami sąsiadów i korzystając z okazji zrobiłam pastucha dla psa i pastuch dla kota. Pies uciekał mi z posesji a koty wiadomo polowały na rybki :? Użyliśmy zielonej plecionki i zielone paliki do pastucha i bardzo dobrze wszystko działa i wygląda estetycznie, a na tym też na m zależało.

reklama usunięta

Witen1972 - 2015-01-27, 10:45

A co z dziećmi? Nie chciałabym aby dzieci zostały kopnięte prądem ;) . Szukam jakiejś alternatywy dla takiego pastucha, bo niestety moje zwierzaki niszczą oczko (i cały ogródek też, ale o oczko martwię się najbardziej), a z drugiej strony dzieciom się nie przetłumaczy, zresztą mogą podczas zabawy całkiem przypadkowo wpaść na taką linkę.
Adalbert - 2015-01-27, 16:56

Cytat:
A co z dziećmi? Nie chciałabym aby dzieci zostały kopnięte prądem ;)


Bez obaw. Impuls jest co prawda o wysokim napięciu lecz natężenie jest minimalne a czas bardzo krótki. Na własne oczy widziałem jak dzieciaki (takie 5-7 lat) łapały się przewodu i podskakiwały ze śmiechem dostając kopniak. Nie jest on oczywiście przyjemny (sam zaliczyłem kilka jak pracowałem jako zootechnik) ale nie niebezpieczny dla organizmu za to może skutecznie zniechęcić dzieciaki od miejsc, w których ich być nie powinno.

Bartosz888 - 2015-02-08, 15:08
Temat postu: Re: Pastuchy elektroniczne do oczek wodnych
wolanin napisał/a:
leszek50-57 napisał/a:
Nie mogę znaleść tematu o pastuchach elektronicznych,czy ma już ktoś zamontowany
na koty i inne gryzonie,prócz piesków,bo te zwierzaki nie kradną rybek,
jak ktoś ma to czy się sprawdza i jaki to typ pastucha

Violettaxx zamieściła w swojej galerii filmik z dziwiącym się kotem.
U mnie jest zainstalowany pastuch z A. na małe zwierzęta - tylko 1000V, za kilkadziesiąt pln. Według instrukcji wymaga poprowadzenia równolegle dwóch przewodów, które zwierzę ma zewrzeć, ale kopie także poprzez doziemienie jednego z nich.
Koty obrażone omijają oczko w drodze na skarpę. Wcześniej robiły ograne przedstawienie: stop, przyczajenie, atak na ryby, zatrzymanie tuż przed wpadnięciem do wody. Stresowało to ryby, a i w nocy musiało się dziać coś gorszego, bo kilka ryb ubyło. Teraz spokój. A więc generalnie - działa, ale byłbym pewniejszy, gdybym dał taki sam jak mam na wsi - 7kV, nie zabije, ale o wiele mniej wrażliwy na wilgoć, trawę, etc.


Witam
Posiadam minipastuch kemo mo62 ,mam pytanie do wolonanin czy ty w podobnym uziemienie dałeś na jeden kabel ? Bo względem instrukcji puszczone musz być dwa kprzewidy , by działał .
Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-02-08, 15:09 ]
Uziemienie masz na plusie czy minusie ?
:soczek:

wolanin - 2015-02-08, 20:37
Temat postu: Re: Pastuchy elektroniczne do oczek wodnych
Bartosz888 napisał/a:
Witam
Posiadam minipastuch kemo mo62 ,mam pytanie do wolonanin czy ty w podobnym uziemienie dałeś na jeden kabel ? Bo względem instrukcji puszczone musz być dwa kprzewidy , by działał .
Pozdrawiam

[ Dodano: 2015-02-08, 15:09 ]
Uziemienie masz na plusie czy minusie ?
:soczek:

Poprowadziłem jeden przewód po ziemi jako najniższy z drutów w płotku. Trzy pozostałe poziome druty wyżej są podłączone do drugiego przewodu.
Nie są to co prawda idealne warunki zwarcia dwóch przewodów - czyli bezpośrednie dotknięcie obu, ale zwierzę stojąc przy płotku paręnaście cm od dolnego uziemionego przewodu na pewno odczuwa impuls lepiej, niż przez parę metrów ziemi. Zresztą sam to nieraz sprawdziłem. Co do polaryzacji, to nawet nie jestem pewien, czy tam jest oznaczenie plus - minus.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group