Oczko wodne - forum
Forum mi³o¶ników oczek wodnych.

Woda - Zielona woda jak usun±æ skutecznie glony??

yamakasi86 - 2013-07-14, 14:01
Temat postu: Zielona woda jak usun±æ skutecznie glony??
Witam pytanie jak w temacie jak usun±æ skutecznie glony ?? Ca³kiem niedawno mia³em problem ze zmêtniem wody które powsta³o po ulewie. W tej chwili z tym problemem sie upora³em lecz wraz ze znikaj±cym zmêtnieniem pojawi³o sie coraz wiêcej glonów na t± chwile woda jest klarowna ale zielona ¿e sie tak wyra¿ê. Gdzie¶ przeczyta³em ¿e warto wrzuciæ na dno worek przemakalny wraz z torfem czy to faktycznie pomo¿e czy s± inne skuteczne sposób i nie chodzi mi o chemie czy sama lampa UV co¶ pomo¿e czy nie bardzo ??
Aznar33 - 2013-07-14, 15:09

Lampa bêdzie skutecznym ¶rodkiem do usuniêcia glonów jednokomórkowych.

Torf mo¿e lepiej sobie odpu¶æ.

yamakasi86 - 2013-07-14, 15:19

Powiedz mi jak d³ugo lampa powinna chodziæ ca³a dobra parê godzin na dobê w nocy ?? ostatnio j± w nocy w³±czam ale efektów brak
ILUSION - 2013-07-14, 15:52

Lampa ma chodziæ non stop, u mnie lampa chodzi ca³y sezon i wody nigdy nie mam zielonej ;)
Nigdy nic innego nie stosowa³em.

yamakasi86 - 2013-07-14, 17:28

Ok dzieki a czy prócz lampy cos mo¿na jeszcze zastosowaæ aby przyspieszyæ ten proces ??
marecki11 - 2013-07-14, 20:16

Witam.Te¿ mam zielon± wodê i nic chyba z tym nie zrobiê bo wykorzysta³em ju¿ wszystkie mi znane sposoby. :((
AurorA - 2013-07-14, 21:17

Lampa nie musi chodziæ ca³y sezon non-stop, jak woda staje siê klarowna mo¿na ja wy³±czyæ- to przed³u¿a ¿ycie ¿arnika i oszczêdza energie.
yamakasi86 napisa³/a:
Ok dzieki a czy prócz lampy cos mo¿na jeszcze zastosowaæ aby przyspieszyæ ten proces ??


jest na rynku preparat tetry: UV booster który podobno przyspiesza dzia³anie lampy, ale sam nie stosowa³em

yamakasi86 - 2013-07-16, 13:59

chemii to ja juz mam dosyæ bo cos mi nie pomaga na ta chwile ca³a dobe chodzi filtr wraz z uv do tego da³em niewielkich ilosci worek z torfem i dorzuci³em tez troche torfu do filtru powoli ale jednak mam wra¿enie jak by stan wody sie poprawia³ zobaczymy za pare dni czy cos to pomoze

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group