Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Koi - Dni otwarte na Yoshikigoi Farm!!!

Sławomir Idzik - 2013-06-18, 22:32
Temat postu: Dni otwarte na Yoshikigoi Farm!!!
Dni otwarte na Yoshikigoi Farm!!!
Zapraszamy wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej farmy w dniu 14 lipca 2013 . Oprócz możliwości zwiedzenia farmy i przekonaniu sie na własne oczy o jakości naszych ryb oferujemy Państwu możliwość zakupu wybranych aktualnie dostępnych ryb w niezwykle atrakcyjnych cenach.
Zrobimy wszystko aby każdy czuł sie usatysfakcjonowany. Z naszej strony zapewniamy zakwaterowanie jak i wyżywienie. Niestety ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych tylko pierwszych 20 osób które potwierdzą swój przyjazd będzie miało dostępne pokoje. Przy większym zainteresowaniu dla reszty będzie wydzielone specjalne pole namiotowe na którym każdy będzie mógł rozłożyć swój namiot.
Biorąc pod uwagę ,że musimy sie przygotować na określoną liczbę gości prosimy o potwierdzenie mailem zamiaru wzięcia udziału w Dniach Otwartych na Yoshikigoi Farm.

Mamy nadzieję, że uda nam sie przedstawić Państwu działalność naszej farmy z bliska oraz że umożliwimy wszystkim entuzjastom Koi zakup wymarzonych ryb.

Jeżeli mają Państwo jakieś pytania można śmiało pisać w tym wątku na forum a ja na bieżąco będę się starał na wszystkie odpowiadać.

Pozdrowienia
Sławomir Idzik
sidzik@onet.pl

PIOTR.P - 2013-06-19, 09:05

:yahoo: :brawo: :good: 8) :hehe: :yahoo:
prosimy o kilka fotek ryb, jakie będziemy mogli nabyć , wielkości i orientacyjne ceny od- do

patrząc na kalendarz to spotkanie grul :piwko: będzie w sobotę a ryby i sprzedasz w niedziele czy tak ??? !!!

ILUSION - 2013-06-19, 10:19

Bardzo interesujące, chyba przyjadę, ale jeszcze muszę sprawdzić, czy nic ważnego mi w tym czasie nie wypadnie. ;)
Zdjęcia rybek dostępnych w tym czasie, mile widziane, czy butterfly będą też dostępne?

Gosik - 2013-06-19, 11:07

A gdzie to ma się odbyć?, jakie miasto?, może jakiś link do okolicy, czy ogólny do tej imprezy.
Sławomir Idzik - 2013-06-20, 10:05

Witam
Adres naszej farmy to 62-704 Chocim, gmina Kawęczyn strona internetowa http://www.yoshikigoi.com/en/.
Jeżeli chodzi o datę przyjazdu jesteśmy otwarci na różne możliwości. Jeżeli komuś bardziej pasuje piątek to jak najbardziej można przyjechać już 12 lipca i zostać do soboty lub przyjechać w sobotę i zostać do niedzieli.
Jeżeli chodzi o odmiany to posiadamy na naszej farmie aktualnie około 10000 ryb w odmianach:
Kohaku, Sanke, Showa, Shiro utsuri, Hi utsuri, Asagi, Goshiki, Goromo, Yuki asagi, Chagoi, Soragoi, Kigoi, Ochiba, Shusui, Yamabuki, Platinum Ogon, Doitsu Hariwake,Beni Kumonryu, Kumonryu, Kikokuriyu, Beni Kikokuryu, Yamatonishiki, Doitsu Ochiba, new Doitsu Ochiba, Doitsu Sanke, Doitsu Kohaku i kilka innych.
Ceny zaczynają sie od 6pln za ryby 5cm do ..... cen ustalanych indywidualnie za osobniki 50 cm plus bardzo wysokiej jakosci.
Ceny ryb 35-45 cm kształtują się w okolicy 350-500Pln za naprawdę piękne osobniki we wszystkich odmianach.

Jeżeli chodzi o przykładowe zdjęcie to wolelibyśmy aby każdy mógł zobaczyć nasze ryby na żywo gdyż zdjęcia nie oddają ich wszystkich walorów , a poza tym jesteśmy zdania iż odławianie ryb tylko dla zrobienie zdjęcia jest dla nich zbyt stresujące wiec wolimy tego unikać... dlatego też chcemy zorganizować Dni Otwarte Yoshikigoi Farm aby każdy mógł ocenić nasze osiągnięcia z bliska.
Jestem pewien ,że każdy kto zdecyduję sie na przyjazd nie będzie zawiedziony i jeżeli będzie chciał na pewno znajdzie coś dla siebie.
Pozdrawiam
Sławomir Idzik

tom11 - 2013-06-20, 16:54

Czyli przyjadę -wybieram ryby , pakujecie mi je i wracam z nimi do domu w tym samym dniu ???
KILERK1 - 2013-06-20, 17:38

Też byłbym zainteresowany przyjechaniem w sobotę ,zakupieniem ryb -w sobotę - czy jest to możliwe? Bo zawsze z tym był problem, niby ryby są ale kupić nie można.
Krzysiek 1978 - 2013-06-20, 18:34

Ja też jestem zainteresowy- czy z wielkopolski ktoś by się wybierał ?
Mieszkam obok Poznania

ILUSION - 2013-06-20, 18:48

Ja jestem z wlkp, ale jeszcze do końca nie wiem czy pojadę.
Dam jeszcze znać ;)

[ Dodano: 2013-06-20, 19:58 ]
Sławomir Idzik napisał/a:
Ceny ryb 35-45 cm kształtują się w okolicy 350-500Pln za naprawdę piękne osobniki we wszystkich odmianach.

Jakie mniej więcej ceny za rybki 20-30cm, lub jakiej wielkości ryby do 100zł/szt?

Sławomir Idzik - 2013-06-20, 21:04

tom11 - może to wyglądać dokładnie tak jak piszesz, wszystko zależy od tego z jakiego zbiornika sobie wybierzesz ryby.
Mamy ogromny wybór ryb które są dostępne od ręki.
Jednakże, w trosce o 100%'ową satysfakcje naszych klientów osobniki z dużych, zewnętrznych zbiorników poddajemy profilaktycznemu leczeniu.
Zwykle nie trwa to dłużej niż 3 dni.

Pozdrawiam

adxan - 2013-06-20, 21:06

Ja też może się wybiorę, podobnie jak wyżej,przyjazd sobota zakup i powrót.
Sławomir Idzik - 2013-06-20, 21:10

KILERK1 - jak najbardziej jest to możliwe.
Zapraszamy w sobotę.

Pozdrawiam

KILERK1 - 2013-06-20, 21:14

OK,będę w sobotę. :-D
Sławomir Idzik - 2013-06-20, 21:48

ILUSION - ceny ryb 20cm zaczynają się od 115 PLN.

Pozdrawiam i zapraszam

castleman - 2013-06-21, 05:28

Ja i moja żona też się chętnie wybierzemy ;) Razem 2 osoby.

Jak wyglądają koszty, jakie będziemy musieli uiścić?

BiBi - 2013-06-21, 05:30

Ja moze tez przyjade w sobote nie wiem czy załatwie wolne ale bardzo bede sie starac
castleman - 2013-06-21, 07:45

Pytając o koszty, chodziło mi o pobyt 2 osób,
powiedzmy do piątku wieczora do niedzieli rano.

PIOTR.P - 2013-06-21, 08:34

castleman TU MASZ NAPISANE O KOSZTACH
Sławomir Idzik napisał/a:
Z naszej strony zapewniamy zakwaterowanie jak i wyżywienie. Niestety ze względu na ograniczoną ilość miejsc noclegowych tylko pierwszych 20 osób które potwierdzą swój przyjazd będzie miało dostępne pokoje. Przy większym zainteresowaniu dla reszty będzie wydzielone specjalne pole namiotowe na którym każdy będzie mógł rozłożyć swój namiot.
Biorąc pod uwagę ,że musimy sie przygotować na określoną liczbę gości prosimy o potwierdzenie mailem zamiaru wzięcia udziału w Dniach Otwartych na Yoshikigoi Farm.

ja z żoną już zrobiłem rezerwacje od soboty do niedzieli
w soboty pracuję do 14 i wyjazd
.mam według google-maps 375 km pięć godzin drogi ,na 20 powinniśmy dotrzeć
czy ktoś będzie tam z soboty na niedziele ??? do miłego zobaczenia przy :piwko:

dzisiaj wieczorem jedziemy na urlop i wracamy 6 lipca,
więc do zobaczenie w CHOCIMIU 13 lipca

vivit - 2013-06-21, 09:20

Byłbym zainteresowany ale przyjazd raczej na jeden dzień....no może 2 muszę z żoną pogadać.. ;)
BiBi - 2013-06-21, 11:32

z obliczen moich to ja mam jakies 30 km :) wiec bez noclegu

[ Dodano: 2013-06-21, 12:33 ]
ale musze sprawdzic to dokladniej moze cos zle obliczam

lasoch - 2013-06-21, 11:58

no raczej , to za granicą , wpisz w mapy google nazwę swojej miejscowości i później wyznacz trasę i piszesz Chocim i ci się wyświetla kilka tras i przy nich ile one trwają
Bartosz_n - 2013-06-21, 12:07

lasoch, to nie jest za granicą. Jest to województwo Wielkopolskie jeśli dobrze myślę.
lasoch - 2013-06-21, 12:08

jak w gogle pisze to mi chyba gdzieś na Białorusi wyskakuje
ILUSION - 2013-06-21, 14:06

Ja mam jakieś 150 km, może troszkę więcej :)
BiBi jak ja bym miał 30km to bym tam co tydzień był popatrzeć ;)

lasoch - 2013-06-21, 15:09

ok . kliknąłem wyznacz trasę z Lasochowa do tego Chocimia i najpierw trasa wyszła za granice a drugi raz na terenie polski , mam 209 km :)
Adalbert - 2013-06-21, 15:18

Tu widać jakąś hodowlę

51.844766,18.525534

to tam?

Gosik - 2013-06-21, 15:22

Bo trzeba wpisać Chocim, wielkopolskie, jak nie wpiszesz, to mapa wysyła aż na Ukrainę :) Ja z Radzymina mam 217 km.
https://maps.google.pl/maps?q=chocim+gmina+kaw%C4%99czyn&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x471ae3be12f28ddb:0xe27f95829437cb1c,Chocim&gl=pl&ei=zTfEUZnXJcGhtAbn1oHICw&ved=0CHAQtgM

Bartosz_n - 2013-06-21, 15:25

Gosik, czy wybierasz się na tę farmę ?
choina79 - 2013-06-21, 15:51

ja 183km
Bartosz_n - 2013-06-21, 17:13

Wszyscy mamy prawie taką samą odległość więc chyba warto zrobić tu zlot ...
Gosik - 2013-06-21, 18:18

Bartek, tak myślałam abyśmy np. razem pojechali, bo sama to tak nie bardzo. Może jeszcze ktoś się zabierze, to po drodze dokooptuje, zawsze to benzyna taniej wyjdzie, a i raźniej razem jechać. Nie mniej przeglądam tę ofertę i nigdzie nie widzę kosztów pobytu ( noclegi, wyżywienie ) Może Vankę po drodze zabierzemy, spytam ją.
Bartosz_n - 2013-06-21, 18:44

Gosik, no właśnie ja samemu też nie chciałem jechać , zawsze raźniej. :-) .
Nocleg i wyżywienie - za darmo . tak przynajmniej napisał Gospodarz - organizator .

Gosik - 2013-06-21, 18:47

Już wysłałam zapytanie do Vanki na fb, ale pewnie dopiero jutro da odp. Tak, czy tak, ja jadę, zobaczymy co z Vanką.
KILERK1 - 2013-06-21, 20:30

Adalbert napisał/a:
Tu widać jakąś hodowlę

51.844766,18.525534

to tam?

Na początku ciężko trafić ,ogólnie niezłe za..... :-D
Dojeżdżasz do Chocimia ,jedziesz trochę asfaltem ,później polnymi drogami w kierunku lasu (pytasz się tubylców ,gdzie są stawy w lesie i wszystko Ci wytłumaczą :-D
_________________
Tak farma wyglądała rok temu
[ Dodano: 2013-06-21, 21:39 ]
http://www.youtube.com/watch?v=KV9OW2Lmow0

vivit - 2013-06-21, 22:38

Macie fajnie bo ja mam 365 km w jedną stronę :evil:
castleman - 2013-06-21, 22:56

vivit, nie łam się, masz mniej więcej tak daleko jak ja
do Bolestraszyc byś miał dopiero daleko ;)

BiBi - 2013-06-21, 23:35

hm jutro wam powiem ile mam dokładnie jak mężuś wruci z pracy bo ja tak dokładnie nie wiem ale juz wychodzi mi 50 km :)

[ Dodano: 2013-06-22, 08:51 ]
No to mam na skróty 30 km:) :P

vivit - 2013-06-22, 08:36

Ha ha ha jest światełko w tunelu..
Muszę dzieci odwieźć na obóz niedaleko Spały 15.07, więc może wykombinuję przyjazd w sobotę, potem odstawimy dzieci i zajadę w drodze powrotnej po rybki..... :-D

Sławomir Idzik - 2013-06-22, 09:25

Witam
Pojawiają sie często pytania o koszty związazne z pobytem, dlatego też chciałbym zapewnić, że nic w tym temacie sie nie zmieniło i tak jak w jest napisane w pierwszym poście koszty wyżywienia i noclegu są po stronie organizatora. Jedynie liczba pokoi jest ograniczona więc będzie decydować kolejność rezerwacji. Dla reszty będzie wydzielone specjalne pole namiotowe, jednakże namiot trzeba mieć swoj.

Pozdrawiam
Sławomir Idzik

ILUSION - 2013-06-22, 13:51

No no no, organizacja jest :brawo: :good:
castleman - 2013-06-22, 17:07

To bardzo miłe ze strony gospodarzy :-D
Co niektórzy marudzą że będziemy się nudzić, osobiście w to nie wierzę ;)
Czy jest program imprezy?

Sławomir Idzik napisał/a:
Witam
Pojawiają sie często pytania o koszty związazne z pobytem, dlatego też chciałbym zapewnić, że nic w tym temacie sie nie zmieniło i tak jak w jest napisane w pierwszym poście koszty wyżywienia i noclegu są po stronie organizatora. Jedynie liczba pokoi jest ograniczona więc będzie decydować kolejność rezerwacji. Dla reszty będzie wydzielone specjalne pole namiotowe, jednakże namiot trzeba mieć swoj.

Pozdrawiam
Sławomir Idzik

Sławomir Idzik - 2013-06-24, 22:03

Celem "Dni Otwartych" jest zaprezentowanie naszych Koi.
Bez fałszywszej skromności uważamy nasza ofertę za najbogatsza w europie.
W naszym przekonaniu żaden producent europejski nie jest wstanie zaoferować takiej jakości jak Yoshikigoi w podobnych cenach.
Nie chciałbym wyjść na aroganta ale naszym zdaniem w niektórych odmianach możemy śmiało konkurować z japońskimi hodowcami.
Biorąc pod uwagę takie czynniki jak koszty transportu, czy stres nim wywołany, kwarantannę, niski poziom wapnia w wodzie japońskich hodowców jesteśmy przekonani o bezkonkurencyjności naszej oferty.
Wysoka jakość Yoshikigoi była wielokrotnie potwierdzana na międzynarodowych wystawach.
Mógłbym przytoczyć wiele argumentów przemawiających na naszą korzyść, zawsze znalazłoby się kilku sceptyków/niedowiarków.
Dlatego właśnie organizujemy "Dni Otwarte Yoshikigoi", aby każdy na własne oczy mógł się przekonać jak świetne są nasze karpie i jak bardzo profesjonalnie podchodzimy do tego tematu.
Program imprezy jako taki nie istnieje.
Główną atrakcją jest prezentacja naszej farmy i potem dyskusja o Yoshikigoi przy wspólnym posiłku.
Zapraszam wszystkich zainteresowanych.
Pozdrawiam

AurorA - 2013-06-24, 22:09

Bardzo ciekawe i na pewno warto zajrzeć, ja niestety nie dam rady.
vivit - 2013-06-25, 10:10

U mnie już wszystko wiadomo ..jeżeli to w niedzielę koło południa zajadę nic więcej nie dam rady wymodzić..... :((
ontario_ab - 2013-06-28, 06:26

Jeśli nic mi nie wypadnie to będę w sobotę i tego dnia chcę wyjechać z rybami :)
zbiho - 2013-06-28, 10:55

Witam,poszukuję osoby z małopolski,którą zabrałbym do Chocimia po rybki.Od mojej miejscowości jest ponad 300 km i gdyby był ktoś chętny to za 100 zł mogę zabrać w obie strony,jechać samemu trochę drogo i nuda,proszę pisać na priv lub tel 605515053.Pozdrawiam wszystkich.
Zbyszek

jaran30 - 2013-06-28, 14:40

W sumie mam tylko 98 km może wpadnę jak czas pozwoli w sobotę :)
castleman - 2013-07-06, 21:57

:-( przykro mi, niestety, nie będziemy mogli przyjechać.
Może uda się w przyszłym roku, jeżeli będzie podobna impreza...

Gosik - 2013-07-07, 19:28

Również w tym roku nie dam rady, myślałam że zrobiłby się przy okazji zlot, to może jakoś bym się przejechała, ale jeżeli nie ma zlotu i tylko KOI, to ja tych ryb nie mam i nie będę miała dopóki nie pogłębię oczka.
BiBi - 2013-07-10, 20:38

Dzisiaj odwiedziłam Yoshikigoi Farm by zobaczyć co przygotowują dla nas hodowcy. Przyjęto mnie niezwykle miło i sympatycznie. Miałam okazję poznać samych właścicieli hodowli Panów Josa Aben, Ernsta Driessen oraz Pana Michała który pracuje tam już od 7 lat. Spotkała mnie przyjemność bycia oprowadzoną po całym terenie z samym właścicielem Panem Ernestem :) niezwykle sympatycznym człowiekiem.

Gdy zajechaliśmy, udało nam sie zobaczyć sam proces selekcji ryb jak potem sie dowiedziałam, nie jest on wcale taki prosty, gdyż z 2000 ryb wyselekcjonowano ich 500. Jak sie dowiedziałam w późniejszym czasie, z tym 500 zostanie wybrane tylko ok. 50 sztuk, które zaliczać się będą do wysokiej klasy KOI.
Całości z tego wypadu, nie da sie opisać na forum. Było to naprawdę wspaniałe przeżycie co zapewne zobaczycie sami a na razie pokażę wam troszkę na zdjęciach. Zapewniono mnie również, że kupna ryb KOI, bedzie jak najbardziej możliwa. Tak wieć, sądzę że nie jedna osoba wyjedzie stamtąd zadowolona :) Dowiedziałam się także, że organizatorzy szykują dla nas małą niespodziankę ! Losowanie, a osoba która wygra, dostanie w nagrodę przepiekną KOI ! ! ! także warto przyjechać, choć by tylko po to by zobaczyć jak wygląda prawdziwa hodowla i dowiedzieć sie czegoś więcej o tych rybach.









lasoch - 2013-07-10, 20:49

no cóż mam tu powiedzieć - raj dla zarażonych wirusem koi , piękne ryby , a Ty coś już przywiozłaś, czy dopiero będziesz kupować później ?
BiBi - 2013-07-10, 20:53

miałam taki zamiar ale pozostawiłam na sobote ten zamiar:)

[ Dodano: 2013-07-10, 21:55 ]
Pytajac o cene to tak jak tu juz pisała Pan Piotr cena od 5zł do cho cho cho nawet nie napisze :) :)

Zac - 2013-07-10, 21:03

szkoda ze to jest az tyle km ode mnie bo bym tam z wędką pojechał :evil:
BiBi - 2013-07-10, 21:14

z tego co wiem to maja byc tam goscie z Krakowa z Szczecina

[ Dodano: 2013-07-10, 22:17 ]
Zac nie szkoda by ci było tak pieknej ryby kaleczyc wędką a po za tym nie mógł bys bo jak widac na zdieciach jest tam taka siatka ktora chroni ryby przed czaplami

dax900 - 2013-07-10, 21:18

A czy ktoś z okolic Piły może jedzie by się razem zabrać? :)
BiBi - 2013-07-10, 21:23

Jezeli kto kolwiek pojedzie trasa Łodz -Sieradz -Kalisz prosze o kontak pojedziecie obok mnie wiec bardzo chetnie zaprosze na kawe a nawet w sobote moge byc pilotem do Chocimia
Zac - 2013-07-10, 21:28

Cytat:
Zac nie szkoda by ci było tak pieknej ryby kaleczyc wędką a po za tym nie mógł bys bo jak widac na zdieciach jest tam taka siatka ktora chroni ryby przed czaplami

Dal bym radę.

jezior - 2013-07-10, 21:31

Ktoś się wybiera ze Śląska.
Adacho - 2013-07-10, 21:34

BiBi - relacja na poziomie :good:
Ja takiego gościa jak Ty, też chętnie oprowadziłbym po włościach ;)
Czy można u nich kupić ryby jak w zwykłym sklepie, czy trzeba wcześniej się umawiać ?
Mieli od wiosny ruszyć z normalną sprzedażą detaliczną :?

ewa535 - 2013-07-10, 21:38

Bibi ale fajny support zmajstrowałaś :brawo:
Widzę,ze podejmowano Cię z honorami :)
Ilość zainteresowanych wzrośnie na bank !
Przyznaj się, że już masz upatrzoną rybkę dla siebie ;)

BiBi - 2013-07-10, 21:44

Ewa starałam się gdybym napisała tylko byłam widziałam to myślę ze lincz by mnie czekał:):)Ewuś no może troszeczkę upatrzyłam ale one są wszystkie śliczne będę całą noc o nich śnić
BiBi - 2013-07-10, 21:51

Dzięki Zac myślę ze Gosia weteranów nie tyka :) :):)

[ Dodano: 2013-07-11, 05:45 ]
Adacho z tego co wiem to będzie można kupić ryby będą przygotowane na sprzedasz ale jak będzie naprawdę tego nie mogę powiedzieć

Sławomir Idzik - 2013-07-13, 10:26

Jeszcze raz gorąca zapraszam wszystkich pasjonatów japońskich Koi.
Ktokolwiek podziela naszą pasję do tych wspaniałych stworzeń nie wyjedzie zawiedziony.
Jesteśmy do dyspozycji całą sobotę i niedzielę do późnych godzin wieczornych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!

ILUSION - 2013-07-13, 12:57
Temat postu: ;-)
Witam
Przykro mi, ale z przyczyn nie zależnych ode mnie, nie będę mógł dzisiaj przyjechać. Może uda mi się jutro przyjechać, tym co będą dzisiaj życzę miłych wrażeń :piwko:
Pozdrawiam

PIOTR.P - 2013-07-13, 14:04

Wyjeżdżamy! Do zobaczenia w Chocimiu :pa:
BiBi - 2013-07-13, 19:15

Niestety mnie nie bedzie mialam pojechac jutro i nie da rady musze isc do pracy
:(( :(( :(( :((

ILUSION - 2013-07-14, 13:40

Halo, nikt się nie podzieli swoimi nowymi zakupami, czy jeszcze tam jesteście???
Już nie mogę się doczekać fotorelacji :)

PiotrekG7 - 2013-07-14, 18:38

Witam wszystkich!

Jest to mój pierwszy post na forum, ale już od jakiegoś czasu interesuje się zamieszczanymi tutaj tematami, z których dużo skorzystałem. Dlatego tez na poczatku chciałbym podziękowac wszystkim, którzy dzielą się na forum swoją wiedzą. Sama mam oczko wodne już od 11 lat a karpiami koi interesuje się od 5 lat, kiedy to pierwszy raz te ryby trafiły w moje ręce.

Wczoraj byłem na dniach otwartych na Yoshikigoi Farm i i do tej pory jestem pod wrażeniem tej wizyty. Zarówno sposób w jaki zostałem przyjęty, jak i ryby, które tam zobaczyłem ciężko opisać. Wszyscy byli bardzo zyczliwi i z wielką cierpliwością odpowiadali na setki zadawanych przeze mnie pytań, na które wcześniej ciężko było mi znaleźć gdziekolwiek indziej odpowiedzi. Jestem naprawdę pod wrażeniem ich wiedzy i ogromu doświadczenia w opiece nad koi, jak równiez ich chęci dzielenia się nią z innymi.
Po farmie oprowadził mnie sam właściciel. Widziałem karmienie ryb w stawach zewnętrznych- niesamowity był widok setek pieknych koi kłębiących się wokół karmy. W samej hali jest również tyle niesamowitych ryb, że można dostać oczopląsu ;) Trzymane są tam najcenniejsze i najpiękniejsze okazy. Na mnie największe wrażenia wywarły jumbo koi, zarówno porzez ich niesamowite ubarwienie jak i swą wartość. Opieka nad karpiami jest tam sprawowana przez 24 godziny.

Organizatorzy zadbali rzeczywiście o to, żeby każdy mógł wybrać coś dla siebie i to w przystępnej cenie. Mnie samemu udało się nabyć wymarzonego Asagi :-D Pracownicy farmy powiedzieli, że w miarę możliwości będą sie starali powtórzyć taką imprezę w przyszłym roku. Myślę, że naprawdę warto z tego skorzystać, chociażby po to, żeby pooglądać wspaniałe ryby, które na zywo wyglądają piękniej niż na zdjęciach czy filmach ze strony Yoshikigoi Farm. Myślę, że to nie była moja ostatnia wizyta na farmie.

Zamieszczam parę zdjęć, w tym i mojego nowego nabytku :)



dax900 - 2013-07-14, 21:17

Super!!! :) Szkoda że nie mogłem być :evil: na przyszły rok piorun ze wszystkim jestem w Chocimiu!!!
vivit - 2013-07-14, 21:59

Tak udało się....

byłem...zobaczyłem....porozmawiałem z Panem Ernestem, który poświęcił mi prawie 2 godziny oprowadzając po farmie...potem zjedliśmy posiłek dalej rozmawiając o KOI...i na koniec wybrał dla mnie ryby....no i ruszyłem do domu bo dokładnie miałem 400km :x

szkoda tylko, że forumowicze nie dopisali. Nocleg i jedzenie było za free, a i tak nie skorzystaliśmy...

nie będę wychodził przed szereg, ale może będzie jeszcze jedna okazja w tym roku, aby to nadrobić ;)

KILERK1 - 2013-07-15, 22:41

Też byłem ...no i nie mogłem się powstrzymać i kupiłem kilka koi ,jak u mnie przeżyją to powinny być ładne

dwie sztuki DOITSU

1 szt. HI UTSURI

1 szt. KUMONRYU

1 szt. CHAGOI GIN RIN

no i jedna BUDO GOROMO

Oczywiście ,nie są to koi idealne ale na moje oczko w sam raz ;) ;) :pa:

dax900 - 2013-07-15, 22:51

elegancko :)
ILUSION - 2013-07-15, 22:56

KILERK1 napisał/a:
Oczywiście ,nie są to koi idealne ale na moje oczko w sam raz

Są piękne, marzę o takich, bajka :brawo:
Naprawdę rewelacja, zazdroszczę :)

KILERK1 - 2013-07-15, 23:02

dax900, ILUSION, dzięki ,ale wystarczyło podjechać do Chocimia :-D
Zresztą pewnie można się z nimi umówić na dowolny termin,teraz jest z nimi łatwiejszy kontakt niż w tam tym roku.Jest nowy tłumacz - kierownik :-D Pan Idzik ,no i jest bardziej konkretny.

wolanin - 2013-07-16, 09:44

KILERK1 napisał/a:
Zresztą pewnie można się z nimi umówić na dowolny termin,teraz jest z nimi łatwiejszy kontakt niż w tam tym roku.Jest nowy tłumacz - kierownik :-D Pan Idzik ,no i jest bardziej konkretny.

Ich witryna odstrasza detalicznych klientów - z informacji wynika, że firma z założenia nastawiona jest na współpracę ze sprzedawcami, nie ma słowa o klientach indywidualnych. Na pewno rozmowa z panem Idzikiem może to wyjaśnić w razie czego.

vivit - 2013-07-16, 10:36

Żeby to zrozumieć trzeba tam pojechać i porozmawiać z Panem Ernestem. Mnie wyjaśnił to łopatologicznie dlaczego takie podejście jest do tego tematu i uważam, że ma w 100% rację.

Jako jedna z nielicznych osób zostałem oprowadzony po labolatorium, gdzie mogłem zobaczyć pracę w części labolatoryjnej. W rozmowie wielokrotnie przewijał się temat zdrowia ryby, jej jakości i wrażliwości. Jeżeli złoży się te fakty do kupki to bardzo łatwo można zobaczyć co wychodzi po drugiej stronie równania.
Pan Ernest zbudował 4 co do wielkości farmę na świecie i jedną z najlepszych. Na ostatnim Show w Holandi z 51 nagród zdobbyli 26. To świadczy o wysokiej jakości tego czym handluje.
Jeżeli ktos kupi rybkę (zapłaci 75,100,300 euro), a ma nieodpowiednie warunki do jej trzymania i ona mu zdechnie to jako rozgorycznony będzie rozgłaszał nieprawdziwe teorie.
Zawsze to będzie farma winna, a nie środowisko do którego rybka trafiła.
Ponieważ farma istnie dopiero, jak dobrze pamiętam 7 lat, i jest na dorobku ( lecz nie chodzi tu o finanse, a uznanie wśród znawców) nie może sobie pozwolić aby pojawiały się negatywne opinie na jej temat.
Stąd nie należy się dziwić, że nie otwiera sklepu ala market.
Pan Ernest sformułował to otwarcie. Jak się go przekona i pokaże, że warunki są odpowiednie do trzymania takich ryb zawsze z chęcią je sprzeda.

Ja osobiście nie miałem z tym problemów, bo przegląda forum i mój zbiornik widział, więc sprzedał mi 4 sztuki (co prawda nie te po które przyjechałem ale też piękne)....a w ramach miło spędzonego czasu i rekompensaty dostałem 1 sztukę gratis, która jeszcze nie ma nazwy odmianowej. Zobaczymy co z niej będzie... :P

Ogólnie powtórzę warto było przyjechać...i jeżeli Pan Ernest przygotuje tylko te, o które prosiłem pojawię się ponownie...

wolanin - 2013-07-16, 11:10

vivit, dziękuję za wyjaśnienie.
To dość istotna informacja - i w sumie zgodna z moimi poglądami na temat sensu czy bezsensu zajmowania się koi.

KILERK1 - 2013-07-16, 11:20

vivit, tylko jest jedno ale .. Pan Ernest jest wspólnikiem Josa,ale tylko Jos moze zdecydować ,która ryba i za ile.Przynajmniej było tak w tamtym roku.
Owszem Pan Ernest to miły człowiek ,ogólnie wszystko Ci chętnie pokaże ,ale w tamtym roku ryb nie chciał mi sprzedać , bo mówił że nie ma Josa .Tłumaczył mi ,że jak nie ma Josa to on mi nic sprzedać nie może ,bo to on jest selekcjonerem ( która i za ile)

[ Dodano: 2013-07-16, 12:39 ]
vivit napisał/a:
Pan Ernest sformułował to otwarcie. Jak się go przekona i pokaże, że warunki są odpowiednie do trzymania takich ryb zawsze z chęcią je sprzeda.

to piękna teoria ,tylko jak ocenisz kto ma jakie warunki...ile osób ma idealne warunki do trzymania koi (warunki to jedno ,a wiedza drugie)....a co jeśli mało osób ma warunki -farma plajtuje. Dlatego ryby są drogie i każdy stara się stworzyć odpowiednie warunki ,żeby nie stracić cennych ryb ...no i pieniędzy w nie zainwestowane.(pomijam ,że to także hobby)

dax900 - 2013-07-16, 12:25

Wszyscy byli bardzo zyczliwi i z wielką cierpliwością odpowiadali na setki zadawanych przeze mnie pytań, na które wcześniej ciężko było mi znaleźć gdziekolwiek indziej odpowiedzi.

PiotrekG7
Może napiszesz o co pytałeś?

Sławomir Idzik - 2013-07-16, 12:49

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM PRZYBYŁYM NA DNI OTWARTE FARMY YOSHIKIGOI ZA POŚWIĘCONY NAM CZAS !!!
ZALICZAMY PIERWSZE DNI OTWARTE NASZEJ FARMY DO BARDZO UDANYCH.

JESZCZE RAZ SERDECZNIE DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA PRZYJAZD A TYM KTÓRYM SIĘ NIE UDAŁO CHCIAŁEM POWIEDZIEĆ, ŻE MAJĄ CZEGO ŻAŁOWAĆ !

vivit - 2013-07-16, 16:20

KILERK1 napisał/a:
vivit, tylko jest jedno ale .. Pan Ernest jest wspólnikiem Josa,ale tylko Jos moze zdecydować ,która ryba i za ile.Przynajmniej było tak w tamtym roku.
Owszem Pan Ernest to miły człowiek ,ogólnie wszystko Ci chętnie pokaże ,ale w tamtym roku ryb nie chciał mi sprzedać , bo mówił że nie ma Josa .Tłumaczył mi ,że jak nie ma Josa to on mi nic sprzedać nie może ,bo to on jest selekcjonerem ( która i za ile)

[ Dodano: 2013-07-16, 12:39 ]
vivit napisał/a:
Pan Ernest sformułował to otwarcie. Jak się go przekona i pokaże, że warunki są odpowiednie do trzymania takich ryb zawsze z chęcią je sprzeda.

to piękna teoria ,tylko jak ocenisz kto ma jakie warunki...ile osób ma idealne warunki do trzymania koi (warunki to jedno ,a wiedza drugie)....a co jeśli mało osób ma warunki -farma plajtuje. Dlatego ryby są drogie i każdy stara się stworzyć odpowiednie warunki ,żeby nie stracić cennych ryb ...no i pieniędzy w nie zainwestowane.(pomijam ,że to także hobby)


Oczywiście, że masz rację. Ja w swojej wypowiedzi nie ująłem Pana Josa, za co musze przeprosić...wszak to on wyłapywał dla mnie rybki..

PiotrekG7 - 2013-07-16, 17:29

Ciężko napisać o wszystkim, gdyż na farmie spędziłem kilka godzin, ale generalnie pytałem o choroby koi - ich objawy, jak je wcześnie rozpoznawać i leczyć, jakie zachowania karpi można już uznać za niepokojące a jakie mogą być wyłącznie ich fanaberią bez związku z chorobą (przykładem może być wygrzewanie się moich ryb w płytkiej wodzie z grzbietami na słońcu, które brałem za coś niepokojącego czy lekkie czerwonawe przebarwienia ogona po wyłowieniu ryby- jest to objaw stresu a niekoniecznie choroby).
Poza tym sporo rozmawialiśmy o karmieniu ryb np. o tym że można podawać spirulinę max 6 tygodni na sezon, gdyż jest ciężkostrawna a dłuższe jej stosowanie nic więcej nie daje, że na wiosnę najlepiej zaczynac karmienie od pokarmu tonącego, aby osłabione po zimie ryby nie musiały tracić energii i łapac zimnego powietrza z powierzchni co może prowadzic do chorób grzybowych. Wazne też jest czeste karmienie małymi porcjami poniewaz karpie nie mogą gromadzić pożywienia i trawią je ok. 80 min. Na farmie karpie są karmione nawet co 2 godziny, a efekt wzrostowy takiego postępowania jest naprawdę imponujacy. Rozmawialiśmy także o różnych rodzajach karm i dowiedziałem się, że najprawdopodobniej od przyszłego roku będzie dostępna w sprzedaży ich własna karma, której recepturę stworzyli sami Panowie Ernst i Jos.
Oprócz tego dowiedziałem się, że jednym z celów częstej podmiany wody jest pozbycie się z niej wydzielanych przez karpie przy złych warunkach feremonów ograniczających ich wzrost i apetyt.
Pytałem również o to jak można ocenić predyspozycje młodego koi do wzrostu. Można to zrobić już w stosunku do małej rybki patrząc na długość jej głowy i płetwę ogonową (im bardziej wydłużona głowa i masywniejsza i szersza płetwa ogonowa tym większy potencjał wzrostowy, którego wykorzystanie zależy oczywiście od warunków jakie tej rybce zapewnimy).

dax900 - 2013-07-16, 21:01

PiotrekG7 dzięki wielkie ja by pojechał gdyby tak chociaż 2 miesiące przed było coś wiadomo, bardzo żałuję, że nie mogłem pojechać :((
vivit - 2013-07-16, 22:43

Właśnie takie polskie KOI można nabyć na farmie...niech zdjęcia przemówią :-D








twister47 - 2013-07-17, 16:50

Bardzo fajne też bym takie chciał :brawo:
tom11 - 2013-07-17, 21:16

po ile takie polskie koi w Chocimiu ? jeśli można wiedzieć?
vivit - 2013-07-17, 22:51

Cena od 5pln - 3000EUR :-D
Tyle że te za 3000EUR raczej nie do kupienia....

dax900 - 2013-07-18, 00:24

A Ty ile dałeś o ile można wiedzieć?
vivit - 2013-07-18, 08:58

tajemnicy nie ma 75 EUR za sztukę
arturzbsk - 2013-07-18, 09:44

vivit napisał/a:
tajemnicy nie ma 75 EUR za sztukę


Bardzo fajne i cena przystępna .
A jakie wymiary tych rybek na zdjęciach powyżej.

vivit - 2013-07-18, 10:16

jakoś nie mierzyłem ale to chyba 30-35cm. Tak mi się wydaje, że z tego rozmiaru.
PIOTR.P - 2013-07-23, 21:21

Witam serdecznie wszystkich "oczko-maniaków "

'"Gdy emocje już opadły , jak po wielkiej bitwie kurz ".......

Dopiero teraz mogę napisać parę słów po Dniach Otwartych YOSHIKIGOI FARM
Pragnę podziękować z całego serca właścicielom ,współpracownikom i oczywiście Sławkowi Idzikowi za możliwość odwiedzenia tak niesamowitego miejsca.
Nie będę się rozpisywać o tym co przeżyłem ,co widziałem i z jaką gościnnością się spotkałem ,po prostu zabrakło by mi `słów zachwytu. Mogę tylko wyrazić nadzieję że w przyszłości większe grono miłośników KOI odwiedzi Chocim.
Farmy Japońskie większość z nas ,pasjonatów KOI ,zna jedynie z youtube i mogło do tej pory jedynie pomarzyć o uczestnictwie w takim spotkaniu .
Dzięki gościnności i otwartości właścicieli YOSHIKIGOI FARM każdy ma możliwość spotkania się z fachowcami cenionymi na całym świecie , którzy służą nam wyczerpującą wiedzą, poradą oraz pomocą w naszych skromnych oczkach.Możemy czerpać u zródła i być dumni, że mamy w POLSCE prestiżową hodowlę JAPOŃSKIEGO KOI .
Czuję się zaszczycony i dumny z możliwości wzięcia udziału w DNIACH OTWARTYCH YOSHIKIGOI FARM oraz szczęśliwy z tytułu posiadania wspaniałych Japońskich KOI.
NA NASTĘPNYM SPOTKANIU NIE MOŻE ZABRAKNĄĆ NIKOGO!!!!!!!!!!!

vivit - 2013-07-23, 21:52

Eeeee.... tam Piotrek pojechałeś bardzo oficjalnie....

Ja żałuję, że tak krótko mogliśmy porozmawiać....następnym razem będzie lepiej...


Ale zaproszenie razem z Gosią podtrzymujemy... ;)

KILERK1 - 2013-07-23, 22:00

Mnie interesuje szczególnie szkolenie w sprawie chorób i leczenia ryb-mają takie przeprowadzić późną jesienią.
vivit - 2013-07-23, 22:17

też na to czekam..nie chciałem wychylać się prze szereg ale Jose mówił, że chce coś takiego zrobić ...jestem za :-D

Szkoda tylko terminu...bo można by to połączyć ze sprzedażą w tym terminie...
Moim zdaniem późna jesień wyklucza zakup nowych osobników ze względu na krótki termin adaptacyjny z warunków farmy do reala... :((

KILERK1 - 2013-07-23, 22:32

tak ...termin zakupów byłby zły ( coś na ten temat wiem..) no chyba,że na wigilię karpika ;)
vivit - 2013-07-23, 22:36

Oczywiście to zależy od warunków. Ale większość ma nieodpowiednie więc nie ma drążyć tematu
Sławomir Idzik - 2013-07-25, 18:51

Rzeczywiście myślimy z Jos'em nad zorganizowaniem szkoleń/wykładów z dziedziny profilaktyki, samodzielnej diagnostyki czy ewentualnego leczenia chorób Koi.

Takie 6 godzinne zajęcia na pewno się odbędą w tym roku na terenie naszej farmy.
Konkretny termin nie został jeszcze ustalony, ale odbędą się one na przełomie jesieni i zimy.

O szczegółach będę informował na naszym forum.

Na koniec zamieszczam dwa linki z materiałami o dniach otwartych.

Pozdrawiam

http://tvkonin.pl/index.p...t/article/14377
http://www.iturek.net/wia...ikigoi-zaprasza

vivit - 2013-07-26, 18:17

W materiale na samym końcu jest wzmianka o tym, że chcecie w tym roku zrobić jeszcze jedne dni otwarte, bo te były deszczowe....czy można coś bliżej o terminie powiedzieć czy to zasłona dymna... ;)

Jeżeli było by to pod koniec sierpnia lub początek września to zaryzykowałbym zakup ...byłby jeszcze czas na adaptację przed zimą... :P

jezior - 2013-07-26, 23:50

no niestety ostatni termin nie był dla mnie za szczęśliwy urlop mi sie skończył dwa dni prędzej ,pracuje niestety na zmiany i weekendy też.
Sławomir Idzik - 2013-09-16, 23:17

KILERK1 napisał/a:
Mnie interesuje szczególnie szkolenie w sprawie chorób i leczenia ryb-mają takie przeprowadzić późną jesienią.


Wstępny termin to koniec listopada.
Konkretną datę pozostawiam do ustalenia czytelnikom forum.
Proponujemy weekend aby jak największa liczba osób mogła przybyć do Chocimia.
Jesteśmy otwarci na propozycje.
Szkolenia/wykłady będą oczywiście bezpłatne.

KILERK1 - 2013-09-17, 21:17

Jestem za :)
vivit - 2013-09-18, 08:41

Kurcze jak tam dojechać pod koniec listopada :-o Bez traktora nie da rady :P
stanislaw65 - 2013-12-30, 14:51

Czy odbyło się szkolenie na temat chorób i leczenia karpi koi?
violettaxx - 2013-12-30, 19:39

stanislaw65 Podejrzewam, że odbyło się szkolenie na temat chorób i leczenia karpi koi tak samo jak przedstawionego wyżej i zapowiadanego tematu zarysu selekcji o który w tylu postach walczyłam ;)
KILERK1 - 2013-12-30, 22:35

Witaj Violu :-D :-D Szkolenia raczej żadnego nie było , chyba wszyscy o tym zapomnieli-zima :x
vivit - 2013-12-31, 14:17

Szkoda bo ja czekam na nie z wielkim zainteresowaniem...to jedna z nielicznych rzeczy, w których chciałem uczestniczyć....może zatem wiosna 2014 przed zakupami ;)
Sławomir Idzik - 2014-01-07, 10:54

stanislaw65 napisał/a:
Czy odbyło się szkolenie na temat chorób i leczenia karpi koi?

Rzeczywiście szkolenie się nie odbyło.
Pisząć : "Konkretną datę pozostawiam do ustalenia czytelnikom forum.
Proponujemy weekend aby jak największa liczba osób mogła przybyć do Chocimia.
Jesteśmy otwarci na propozycje."
,
czekałem na propozycje zainteresowanych.
Szczerze mówiąc brak propozycji uznałem za brak zainteresowania.

Temat ewentualnych szkoleń jest jak najbardziej otwarty!

Pozdrawiam

dax900 - 2014-01-07, 12:34

Proponuje 12 kwietnia 2014
KILERK1 - 2014-01-07, 15:26

Ja jestem chętny. Termin do uzgodnienia.
vivit - 2014-01-09, 10:49

Mogę spróbować się wpasować, jednak z jakiś wyprzedzeniem warto by podać datę, aby każdy mógł sobie zorganizować to i owo.
Sławomir Idzik - 2014-03-27, 10:10

Dni otwarte Yoshikigoi Farm 2014 !
Zapraszamy wszystkich 24 i 25 maja 2014 do odwiedzenia farmy w Chocimiu.
Podczas dni otwartych 25 maja odbędzie się wyczekiwane szkolenie!
Z naszej strony farma zapewni poczęstunek dla odwiedzających oraz możliwość noclegu.
Uczestnictwo w dniach otwartych jaki i w szkoleniach jest całkowicie bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!!!

vivit - 2014-03-27, 13:21

Ja się pisze jako pierwszy.... ;)
ropi - 2014-03-27, 18:05

Jak z tym spaniem ?
Mam 382km.
Trzeba się zapisywać ? jeśli tak to kiedy?

Krzysiek 1978 - 2014-03-27, 19:00

Ja także jestem chętny ;)
Sławomir Idzik - 2014-03-27, 19:59

ropi napisał/a:
Jak z tym spaniem ?
Mam 382km.
Trzeba się zapisywać ? jeśli tak to kiedy?


Odwiedziny z noclegiem proszę potwierdzać emial'em.
Mamy do dyspozycji 14 miejsc noclegowych.
Nocleg jak sam udział w dniach otwartych oczywiście bezpłatny!

Serdecznie zapraszam!

wolanin - 2014-03-27, 20:01

Również chętnie wezmę udział.
cieciel - 2014-03-28, 12:18

Wychodzi na to ,że w maju szykują się dwa bardzo interesujące eventy tj. Koi Show Berlin i Dni Otwarte na farmie Yoshikigoi. Ciężko będzie znaleźć czas dwa weekendy z rzędu, ale zrobię wszystko co się da ,żeby uczestniczyć w jednym i drugim.
ropi - 2014-03-28, 12:46

cieciel napisał/a:
Wychodzi na to ,że w maju szykują się dwa bardzo interesujące eventy tj. Koi Show Berlin i Dni Otwarte na farmie Yoshikigoi. Ciężko będzie znaleźć czas dwa weekendy z rzędu, ale zrobię wszystko co się da ,żeby uczestniczyć w jednym i drugim.


A gdzie to jest ten Berlin ?? ;)

cieciel - 2014-03-28, 15:11

ropi napisał/a:
A gdzie to jest ten Berlin ?? ;)

Berlin...
http://www.koiexpo.de/

Zac - 2014-03-28, 15:40

Jedzie ktoś z Podkarpacia???
stanislaw65 - 2014-03-29, 06:42

witam czy ktoś jedzie z białej podlaskiej ja bym się dołączył stanisław
cieciel - 2014-04-09, 13:19

Jeżeli jest ktoś chętny na wyjazd z okolic Łodzi i Poddębic to mogę zabrać.

Pozdrawiam

stanislaw65 - 2014-04-26, 17:40

witam czy będzie można kupić karpie koi
Sławomir Idzik - 2014-04-26, 20:04

stanislaw65 napisał/a:
czy będzie można kupić karpie koi

Myślę, że wzorem poprzedniego roku jak najbardziej.

Pozdrawiam!

stanislaw65 - 2014-05-18, 18:34

witam jestem ciekawy czy ktoś był w berlinie na wystawie koi morze na ten temat coś napisze
musasz - 2014-05-19, 09:09

Coś cicho w temacie dni otwartych. Ja z synem się wybieram. Czy tak jak w tamtym roku, będzie możliwość rozbicia namiotu? Będę jechał z Krakowa w sobotę, a powrót w niedzielę (chcę wziąć udział w szkoleniu)-mogę kogoś zabrać!
stanislaw65 - 2014-05-27, 13:12

witam czy odbyło się szkolenie na temat chorób karpi koi w dniu 25 maja bo ja się nie doczekałem było przekładane z godziny na gadzinę a do domu miałem ponad 400 km dni otwarte były wspaniałe atmosfera przyjemna szkoda TYLKO ŻE NIEMOGŁĘM KUPIĆ KARPI KOI DZIĘKUJĘ ZA WSPANIAŁE PRZYJĘCIE DLA ORGANIZATORÓW
vivit - 2014-05-27, 17:42

A czemu nie mogłeś kupić KOI ?
Arkadek - 2014-05-27, 22:45

: WITAM. Jestem nowym na forum oczko-maniakiem. Od 4 lat pasjonatem koi no niestety tylko polskich hodowli w których niema selekcji i doboru par do tarła,czyli mix ryb .Coś może byc warte uwagi, ale trochę czasu trzeba by ładną rybę wypatrzyc Byłem w Chocimiu- DNI OTWARTE,do dziś jestem pod wrażeniem FERMY KOI./ Ryby super matki 7 letnie brak słów. SERDECZNIE DZIĘKUJĘ P.SŁAWKOWI I WŁAŚCICIELOM FERMY ZA MIŁE PRZYJĘCIE I NOCLEG. Niestety nie doczekałem się szkolenia może następnym razem wypali. KOI POND CZEKA NA RYBY . Najlepiej tegoroczne młode ,starzy mieszkańcy powoli zmieniają właścicieli .
stanislaw65 - 2014-05-28, 06:13

nie kupiłem bo były sprzedane w sobotę te które zostały były drogie i ciężko było złapać zapraszano za trzy tygodnie do kupienia koi po wcześniejszym uzgodnieniu
Sławomir Idzik - 2014-05-28, 08:48

DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA PRZYBYCIE NA DNI OTWARTE FARMY YOSHIKIGOI!
KOLEJNĄ EDYCJĘ DNI OTWARTYCH NASZEJ FARMY ZALICZAMY DO BARDZO UDANYCH!

[ Dodano: 2014-05-28, 12:39 ]
Trzy zdjęcia:
http://dysk.onet.pl/link/Tn2ep

Arkadek - 2014-05-28, 20:28

JAK TAM RYBKI W JAŚLE KOI- z CHOCIMIA Jak dojechały tak daleko
KILERK1 - 2014-05-28, 20:33

stanislaw65 napisał/a:
nie kupiłem bo były sprzedane w sobotę te które zostały były drogie i ciężko było złapać zapraszano za trzy tygodnie do kupienia koi po wcześniejszym uzgodnieniu

a w jakich cenach były w tym roku?

stanislaw65 - 2014-05-29, 06:38

ceny były od 40 euro wzwyż w dniu 25 05 2014
musasz - 2014-05-29, 22:25

Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie organizatorom!!! Wyjazd zaliczam do udanych. Byłem bardzo mile potraktowany, jadło i pidło :piwko: do woli oraz wspaniała atmosfera. Oczywiście byłem 2 dni z noclegiem i szkoda że przy okazji dni otwartych nie poznałem więcej forumowiczów. (Można by przy tej okazji na przyszłość zorganizować zlot). Koi zakupiłem w niedzielę i na razie mają się dobrze.
Jeszcze raz pozdrawiam!!!!
A oto mój nowy nabytek

stanislaw65 - 2014-05-31, 16:10

witam wszystkich pasjonatów oczek wodnych .Kto z Państwa kupił karpie koi w CHocimiu w czasie dni otwartych morze się pochwali .Mi nie dało się kupić a tego bardzo żałuję. Jeden z panów który oprowadzał po farmie obiecał że mi wyśle kurierem za trzy tygodnie ale na telefon nie odpowiada .Czy komuś z Państwa taką ofertę ktoś z oprowadzających dawał.Czy to był tylko żart
stanislaw65 - 2014-06-03, 17:05

Panie Sławomir Jdzik cz było to szkolenie na temat chorób karpi koi.
Arkadek - 2014-06-05, 20:52

Musasz .PIĘKNE KOI KUPIŁEŚ . Czy to są DOITSU /besłuskie Teraz na początku po zakupie czy robisz kwarantannę min 14 dni czy już są oczku ,jak się zachowują nad resztą twoich pupili .niech rosną zdrowo - może to jest parka ,za rok /dwa możesz spodziewac się tarła: :pa:
musasz - 2014-06-08, 11:04

Tak! To Doitsu kohaku i beni kumonryu. Poszły do oczka po krótkiej 2h aklimatyzacji, bo oczko prawie puste po zeszłorocznej wizycie prawdopodobnie wydry :(( . Został jeden koi i kilka maluchów karasi. Koi z Japonii mam w innym zbiorniku. Co do tarła to nie wiem ;) ale jak wpuściłem je do oczka to na drugi dzień mój koi (choć mniejszy) nie odstępował kohaku ani na chwilę cały czas się do niego przymilając, może to panna :cmok: . Co do szkolenia. Jak w niedzielę wyjeżdżałem z farmy, to mówili że szkolenia nie będzie bo zbyt dużo gości.
stanislaw65 - 2014-08-16, 18:00

czy w tym roku będzie to szkolenie na temat chorób koi
jezior - 2014-08-17, 08:51

Coś nam nikt nie odpowiada:(.
(stronka po polsku coś też cięzko powstaje):(

stanislaw65 - 2014-09-22, 14:32

co tak cicho na farmie koi w CHoćymiu ;dlaczego Sławomir nie odpowiada ,Musasz jak się mają koi zakupione w CHoćmiu
Sławomir Idzik - 2014-10-28, 13:15

stanislaw65 napisał/a:
czy w tym roku będzie to szkolenie na temat chorób koi


Farma Yoshikigoi jest zawsze otwarta na wszystkich zainteresowanych tematem koi.
Jeśli znajdzie się grupa zainteresowanych gotowa na przybycie do Chocimia Jos chętnie przygotuje wykład na dowolny temat.

Pozdrawiam!!!

stanislaw65 - 2015-03-02, 07:32

sławomir idzik; czy w tym roku będą dni otwarte na farmie koi ,
Sławomir Idzik - 2015-03-24, 08:22

W 2015 roku dni otwarte nie będą organizowane.
Wszystkich zainteresowanych przybyciem do Chocimia odsyłam do mojego poprzedniego postu.

Pozdrawiam!

Arkadek - 2015-04-14, 21:00

WITAM.PASJONATÓW KOI .CO SŁYCHAC W JAŚLE, JAK TAM- KARPIE Z CHOCIMIA,JAK RYBY U STANISŁAWA 65.
Arkadek, witaj, ale nie krzycz proszę

stanislaw65 - 2015-04-15, 05:51

witam arkadek; moje koi mają się dobrze, przez całą zimę były pod tunelem z podwójnej fojli .Woda w oczku nie zamarzła od dziewiątego marca dostają trochę jeść
musasz - 2015-04-15, 06:38

Witam z Jasła 8) Koi Ok! Możesz je zobaczyć na filmiku https://www.youtube.com/w...d&v=1OcS-Del6g0 Zamówiłem też drugi box z Japonii (nie doczekałem się na odpowiedź z farmy) Przyszło mi kilka innych odmian z czego jestem bardzo zadowolony bo mam w czym wybierać.
stanislaw65 - 2015-04-15, 07:36

witam; w jakim zbiorniku trzymałeś koi zimą ,czy możesz pokazać jak była rozwiązana filtracja
Arkadek - 2015-04-15, 17:59

WITAM KOI MANIACY, MUSASZ RYBY SUPER CHOCIM BARDZO AKTYWY,WODA KRYSZTAŁ PRZY TAK DUŻEJ LICZBIE GŁODOMORÓW,NO WŁAŚNIE TU DOBRA JEST FILTRACJA WODY JAK JĄ ROZWIĄZAŁEŚ. A CO DO CHOCIMIA- FERMY COŚ SIĘ TAM DZIEJE. SŁAWOMIR NIE JEST AKTYWNY. CZY FERMA TYLKO JEST AKTYWNA NA ZACHODZIE A NA POLSKĘ RYBA ZA DROGA.

Arkadek, czy mógłbyś przestać używać dużych liter (pomijając początki zdań i nazwy własne)?
W Internecie oznacza to krzyk.
Czy na pewno Twoją intencją było odzywanie się do forumowiczów krzykiem?

lubolas - 2015-04-15, 18:06

Witam wszystkich miłośników koi.Jeśli ktoś jest zainteresowany rybkami z Chocimia to zapraszam na priw .
tom11 - 2015-04-15, 21:10

Cytat:
Witam wszystkich miłośników koi.Jeśli ktoś jest zainteresowany rybkami z Chocimia to zapraszam na priw .

temat powinien być w dziale giełda ,pokazane zdjęcia ,ceny itd.

lubolas - 2015-04-15, 21:49

Nie bardzo mogę znaleźć ten dział
wolanin - 2015-04-16, 04:58

lubolas napisał/a:
Nie bardzo mogę znaleźć ten dział

http://forum.oczkowodne.net/viewforum.php?f=17

dbsokpvc871 - 2022-03-11, 04:29

NHL Jerseys
MLB Jerseys
Wholesale NFL Jerseys
Baseball Jerseys
Basketball Jerseys
Cheap NFL Jerseys From China
NFL Shop Official Online Store
NFL Football Jerseys
Best NFL Jerseys
Custom NFL Jersey
NFL Apparel
NFL Shop Jerseys
Cheap Jerseys From China
NFL Jersey
MLB Store Official Site
NFL Gear
NFL Jerseys
MLB Jerseys
NBA Shop
NFL Jerseys
Wholesale Jerseys
MLB Shop
Wholesale Jerseys
NFL Uniforms
New NBA Jerseys
Wholesale Jerseys
NFL Fan Shop
MLB Store
Wholesale NFL Jerseys
Cheap Jerseys From China
MLB Shop
NFL Jerseys Cheap
New NBA Jerseys
NHL Jerseys Wholesale
Wholesale Jerseys China
Cheap Jerseys From China
Football Jerseys
NFL Fan Shop
NFL Jerseys
Cheap NHL Hockey Jerseys
Cheap NBA Jerseys From China
NBA Jerseys Wholesale
Cheap NHL Jerseys
Cheap NBA Jerseys From China
NHL Store


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group