Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Glony - Dziwne glony

rixer - 2012-08-22, 17:10
Temat postu: Dziwne glony
Witam
Mam problem z glonami które przywiozłem z pojezierza suwalskiego wraz z rogatkiem , chociaż rogatek był w izolatce 24 h a potem był płukany kilkakrotnie.
Wszystko się zaczęło kiedy zaczął pojawiać się na łodygach lili ,ale karasie z chęcią go zjadały więc nie było tragedii ale kiedy pojawiły się na liściach nie było już tak fajnie . Próbowałem to spryskać strumieniem wody ale żadnego efektu nie dawało.
Proszę doradźcie !
Zdjęcia:

Gosik - 2012-08-22, 19:51

Glony zazwyczaj lubią słońce ( nic o swoim oczku nie napisałeś jak umiejscowione), lubią też jak nie ma odpowiedniej obsady roślinnej ( też nic o tym nie napisałeś) - jak mamy Ci doradzić?, to tak, jakbyś poszedł do lekarza, że coś cię boli a nic nie powiedział gdzie, co jadłeś, czy się np. nie skaleczyłeś. Wróżenie z fusów dobre jest u czarnoksiężników, a Ty jesteś na forum już 2 lata, powinieneś takie podstawy wiedzieć.
rixer - 2012-08-22, 20:40

Masz racje mój błąd , człowiek uczy się całe życie ;)
Przechodząc do sedna sprawy to moje oczko jest w półcieniu to znaczy że np. w godzinach pooranych i popołudniowych połowa jest nasłoneczniona a druga nie. Co do obsady do mam kilka gałązek rogatka (całkiem duży jakieś 4 sztuki trochę mało) , kosaciec uprawiany hydroponicznie , lilie w półcieniu dwuroczne ( jakieś 6 sztuk , tak zarosło że tam rzeczywiście nie ma glonów) i grążel + lilie w stanowisku nasłonecznionym grążel 2 roczny lilie 3 letnie , wygląda na to że rośliny w miejscu nasłonecznionym za słabo się rozrosły albo trzeba coś dosadzić i to właściwie tyle :/
Jutro wstawię zdjęcia.

Piotrek.P. - 2012-08-22, 20:44

Na drugiej fotce wygląda jak galareta. Czy to nie są kokony błotniarek?
rixer - 2012-08-22, 21:39

To nie jest galareta , i ma ewidentnie budowę "gloniastą"
Vanka - 2012-08-22, 21:44

Może się mylę, ale wydaje mi się, że to młode nitkowate.
http://forum.oczkowodne.net/viewtopic.php?t=357

rixer - 2012-08-22, 22:56

Być może są to glony nitkowate , jutro dokładniej się przyjże i wrzucę parę fotek

[ Dodano: 2012-08-23, 11:57 ]
Lilie ostatnio trochę słabo rosną bo nawiedził ich 2 razy grad ;/
Zdjęcia:



rixer - 2012-10-06, 20:42

Witam
Mam do was kolejne pytanie jak przenieść rośliny z oczka do akwarium zimnowodnego tak aby nie przenieść glonów? Może izolatka i dolać wody utlenionej ktoś pisał na forum że taki patent działa ale nie jestem do tego przekonany czy nie uszkodzi rogatka i wywłócznika?
Rośliny są pokryte glonem nitkowatym , mechanicznie nie za bardzo da się to usunąć.
Może macie inne pomysły?

leszek50-57 - 2012-10-06, 23:30

Jak byś chciał się pozbyć glonów musisz dać kwarantanne roślinom i obniżyć Ph wody
glony nie rosną w wodzie bardzo miękkiej,oczywiście w osobnym zbiorniku wodnym :P
poz.Leszek
------------------

Piotrek.P. - 2012-10-07, 07:53

12 krotna dawka Easy Carbo powinna je zniszczyć w przeciągu 2 dni.
rixer - 2012-10-07, 11:32

Dzięki panowie za rady , tak zrobię :D

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group