Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Glony - Jak walczyc z glonami kiedy...

GeGo - 2012-08-09, 10:39
Temat postu: Jak walczyc z glonami kiedy...
Witam,
Ostatnio zakupiłem ogródek i z tego powodu że w domu mam akwaria to od razu pierwsze co to chciałem oczko.
Akwaria mam od kilku lat i nie mam z nimi problemów a oczko pierwszy raz gdyż sytuacja dopiero mi na to pozwoliła.

Żona niestety nie chciała jak akwariów w domu tak i oczka zgodziła się na niewielkie oczko więc mogłem jedynie pozwolić sobie na takie wymiary:
Długość - 3m
Szerokość -2m
głębokość - 1m

Teraz wiem że raczej na następne lato będę chciał powiększyć głębokość :)

Oczko wyłożone jest folią. Niestety na ogródku nie mam stałego prądu i nie mam jak miec 24/24 jakis filtr.
Nie znam jacy ludzie mają tam ogródki więc narazie czekam na przesyłkę zwykłej pompki na solar żeby zobaczyć czy ukradną gdyż ogródek mam 25km od domu.
Jeżeli nie ukradną to zamówię większą z wbudowanym akku żeby po zachodzie słońca jeszcze działała.

I jak znacie wszystkie fakty to mam pytanie:
wodę mam naprawdę zieloną i nie wiem jak w takim przypadku z nią walczyć już wlałem preparat na glony ale jakoś nie działa. Chcę zakupić jeszcze preparat na wyklarowanie zielonej wody.
Na foli jest taki zielony osad i puki co jakieś robaczki się na nim robią.

Jak z tym walczyć??
Proszę o pomoc.

Artur - 2012-08-09, 10:44
Temat postu: Re: Jak walczyc z glonami kiedy...
GeGo napisał/a:
I jak znacie wszystkie fakty to mam pytanie:

Nie znamy w sumie faktów, nie napisałeś nic o obsadzie rybno-roślinnej. czy oczko jest non stop na słońcu czy w cieniu, no i przede wszystkim ...zdjęcia, to dużo daje jednak. Podstawowym warunkiem czystej wody jest równowaga, miedzy ilością ryb a ilością roślin w oczku, poza tym . . . Technika i różne inne drobnostki. Czekamy na rozwiniecie tematu oraz na fotki.

GeGo - 2012-08-09, 14:03

fakt zapomniałem dodać te dane :)
a więc, staw stoi cały dzień w słońcu ( nie miałem jak go zbudować by nie stał cały dzień w słońcu bo na całym ogródku jest słońce od rana do wieczora musiałem nawet trawę specjalną zakupić.

znając zasady w akwa woda powinna najpierw dojrzec więc pomyślałem by woda miała niezbędne minerały otd żeby wpuści do stawu rybki więć puki co ich tam nie ma.

puki co roślinności też tam nie ma. Zastanawiałem się nad pływającymi liliami by rybki poźniej miały cień.

fotki:
wiem że nie fajnie to wygląda jak oczko jest zaraz przy ścieżce ale tak nie będzie gdyż będzie robiona nowa ścieżka i ona będzie około 0,5m od oczka.

drako - 2012-08-09, 16:58

GeGo napisał/a:

a więc, staw stoi cały dzień w słońcu(....) puki co roślinności też tam nie ma. Zastanawiałem się nad pływającymi liliami (...)
.

To się dłużej nie zastanawiaj, tylko ładuj do wody każdą roślinkę, jaka jest w stanie rywalizować z glonami o pokarm. Każda chwila jest cenna.
Nawiasem mówiąc, ciężko będzie Ci zamaskować folię, przy tak nieprawidłowo zrobionym jej zawinięciu. A masz tyle fajnych kamieni do zamaskowania styku wody z brzegiem!
Weź, to popraw, dopóki nic nie rośnie w tym... basenie.
Na moje oko to godzina roboty :evil: .

GeGo - 2012-08-09, 19:04

A powiesz mi niby jak? I jakie to są rośliny zwalczające glony?
Co jeszczę mogę zrobić? Puki co jak pisałem to czekam na byle jaką pompkę na solar by zobaczyć czy mi ją "zwinął" później będzie już jakaś porządniejsza i wydajniejsza ;)

Piotrek.P. - 2012-08-09, 19:26

Faktycznie kiepsko ta folia wygląda, brakuje wody i musisz poprawić brzegi jak drako mówi. Rośliny też się przydadzą , pytasz jakie ... są odpowiedzi na forum. Wkładaj jakie masz pod ręką. Ryby bym sobie na obecną chwilę darował , wpuścił bym je dopiero jak rośliny zajmą określoną powierzchnię. To jest działka ROD?
GeGo - 2012-08-09, 19:48

Powiem tak trudno było jakoś zrobić tak by folię ukryć bo działka ma duży kąt pochylenia trzeba było z jednej strony podsypać ziemi by folię wyłożyć i jakoś tak wyglądało. Może zróbmy tak że tu nie temat o oczku tylko o glonach będę na działce zrobię jakieś inne fotki dokładne i założe temat o oczku w odpowiednim dziale.

ps. Co to ROD?

Piotrek.P. - 2012-08-09, 20:20

O glonach jest na forum wszystko, a po za tym wszystko już zostało na ich temat powiedziane w Twoim temacie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group