Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Szczeżuja pospolita pusta!!!

run_away - 2012-07-27, 21:26
Temat postu: Szczeżuja pospolita pusta!!!
Witam!

Od ok miesiąca w moim oczku wodnym znajdują się 3 szczeżuja. Jedna z nich kilka dni temu dała znak życia, uchyliła muszlę i wystawiła co nieco poza nią. Jeszcze wczoraj oglądałem ją dokładnie. Dziś otwarła się jeszcze bardziej tak, że kąt rozwarcia wynosił ok. 45st. Aż tu nagle spoglądam godzinę temu a tu muszla pusta i zastanawiam się co się mogło stać. W żadnych źródłach nie znalazłem informacji o tym, żeby szczeżuja mogła opuszczać swoją muszlę. Czy możliwe jest, że padła i zjadły ją ryby w przeciągu godziny, dwóch? Ryby (karasie, karpie, orfy) są malutkie (do 15 cm). Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

Paweł

Artur - 2012-07-27, 21:34

Możliwe ze to jej tak szerokie otwarcie było spowodowane jakąś chorobą, albo zdychaniem i tak pozostała a wtedy ryby zrobiły swoje?? Tak tylko podejrzewam.
Broxmir - 2012-12-22, 15:52

Mozliwe ze masz malo pozywienia w wodzie ktorym odzywiaja sie malze, chodzi o glony i plankton. Moze sie tak stac przez filtr :)
leszek50-57 - 2012-12-22, 22:10

Nie wiem jak masz na imię ,oczywiście powinieneś się przedstawić,bo bzdury piszesz,
małże są bardzo delikatne na odczyny w wodzie i jak im coś nie pasuje to giną i zostaje sama muszla,bo resztę załatwią ryby : :x
poz.Leszek
-----------------

AurorA - 2012-12-23, 02:13

Raczej w tym przypadku chodziło o temperaturę wody a konkretnie o zawartość w niej tlenu. Małże go potrzebują dużo i latem często padają z powodu niedostatecznego nienatlenienia wody.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group