Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Zaskroniec zamieszkał nad oczkiem

zbiho - 2012-07-25, 19:33
Temat postu: Zaskroniec zamieszkał nad oczkiem
Witam,przeczytałem w ciągu dwóch ostatnich miesięcy prawie cały materiał forum dotyczacy koi.Mozna się wszystkiego dowiedzieć sledząc dyskusje, dlatego dopiero dzisiaj się zalogowałem żeby zadać pytanie,czy zaskroniec pływający po oczku w jakiś sposób może wpływać na samopoczucie i zachowanie koi.Nie wiem czy zaskroniec może atakować ryby.Od dwóch tygodni jakoś dziwnie są przestraszone,do pływajacego pokarmu podpływaja na pełnej prędkości i natychmiast zanurzają się na pół metra i na takiej głebokości pływają.Dawniej pływały pod powierzchnią i powoli połykały pokarm.Czy mam zapolować na tego węża?ma z 80 cm długości i szybko chowa się w jałowce rosnące nad oczkiem.
twister47 - 2012-07-25, 19:47

Ja właśnie dziś rozmawiałem ze znajomym na ten temat i lepiej szybko daj mu nakaz eksmisji bo znajomemu wybrały zaskrońce prawie wszystkie ryby w oczku.
zbiho - 2012-07-25, 19:55

No to mnie nastraszyłeś,ostatnio nie widuję tych najmniejszych butterfly kupionych na wiosne.To by była tragedia,jutro zrobię jakąś dużą siatkę i polowanie od czwartej rano,bo w tych godzinach najczęściej go widywałem.Wiem ze nie są jadowite ale czy mam się go jakoś specjalnie obawiać?
Adalbert - 2012-07-25, 19:58

U mnie zadowalał się narybkiem (niechcianym tak czy siak ;) ) a eksmisję dostał jak chciał wszamać ulubioną żabcię na oczach moich i żony. Wyniósł się sam po pierwszym ostrzeżeniu z wygrożeniem :evil:
zbiho - 2012-07-26, 08:37

Kilka lat temu też gościł nad oczkiem zaskroniec,tamten miał ponad metr długości i widziałem jak połykał wielką szarą ropuchę co mieszkała pod mostkiem,zaraz potem się wyprowadził.Byłem przekonany że są to węże wędrowne,ale może jak znajdą żerowisko to zostaną na parę dni,dopuki wszystkiego nie wyjedzą.Nie sądziłem że dadzą radę złapać rybę,chociaż koi do najszybszych nie należą,zwłaszcza butterfly.Kiedyś widziałem jak duża zielona żaba połykała 4cm karasia,pozostaje polowanie...
zbiho - 2012-07-29, 15:06

Po problemie,wyprowadził się,nie widzę go już trzeci dzień.Brakuje tylko dwóch z trzech zielonych żab,które do tej pory mieszkały u mnie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group