Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko z formy - kamień na rantach oczka - jak usunąć

wrodomin - 2012-07-05, 16:13
Temat postu: kamień na rantach oczka - jak usunąć
Witam, borykam się z takim problem - mam oczko z formy więc jest z plastiku/tworzywa. Na rantach oczka oraz na fontannie osadził się kamień, który paskudnie wygląda bo powoduje ze rant jest biały a nie czarny.wygląda to fatalnie nieestetycznie.

Czy znacie jakiś skuteczny sposób na usunięcie kamienia z takich plastikowych elementów ? Najlepiej żeby środek ten nie był szkodliwy dla środowiska wodnego .z góry dziękuje za pomoc

Piotrek.P. - 2012-07-05, 16:16

Szczotka i dużo szorowania, możesz wspomóc się kwaskiem cytrynowym.
rewi - 2012-07-05, 16:31

Dokładnie kwasek cytrynowy najlepiej się przyda na kamień ale trzeba będzie trochę poszorować fajna praca na nudne popołudnia ;)
Adalbert - 2012-07-05, 16:40

Na kamień ocet.
ewa535 - 2012-07-05, 22:44

A ja bym nic nie czyściła, bo i tak zaraz osadzi sie coś ponownie, tylko zamaskowała brzegi płaskimi niereguralnymi płytami z kamienia. Miałam takie oczko kiedyś i nikt nie wiedział , że z plastiku dopóki nie zajrzał w środek ;) Bardzo to ładnie wygląda jak kamienie są duże i tylko troszkę wystają poza rant.
wrodomin - 2012-07-11, 09:28

w sumie dobry pomysl, ale u mnie skztałt tego oczka jest taki, że ciężko cokolwiek w tym zakresie zrobić. dookoła wysypałem tluczniem i obsadzone są rośliny. jedyne co mógłym położyć to jakieś większe otoczaki.
jurek47 - 2012-07-11, 13:03

Była mowa o occie ,ale jakbyś zdobył kwas octowy to dość szybko ci to poszło.Wiem bo żona pracowała jako laborantka /już na emeryturze więc nie załatwię/medyczna i przynosiła do czajnika to szybko działało.
Adalbert - 2012-07-11, 13:49

Do czajnika wystarczy 5 % roztwór octu (kwasu octowego). Zostawić na noc i po kamieniu.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group