Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Staw - staw Choina79

choina79 - 2012-07-04, 20:12
Temat postu: staw Choina79
a więc tak oczko powstało jakieś 2 lata temu na terenie po stacjii paliw obawialem sie ze ziemia bedzie skarzona paliwem ale nie jest zle ryba sie utrzymała wiec w tym roku zaczalem sadzic rośliny



oczko nie mierzone dokładnie wymiary okolo 24x16 m gł. dobre 3 metry woda w miare czysta co jakiś czas dolewana ze studni. Studnia głęboka na 20 metrów.
W narożniku zostało miejsce na kaskade prawdopodobnie bede ukladal z kamienia bo chce przynajmniej taką na 1,5 metra szeroką i dlug. przynajmniej 3 metry


brzegi faszyna 3 warstwy + kamienie pomiędzy faszyną , 1 brzeg strefa plytka przechodząca w głeboką
z ryb mam wegorza , lina karasia od groma ,karpie wieksze + małe sporo sie wytarlo karpia,bass słoneczny pare szt, amura do wylapania bo straszna robi pustke z roslinami jesiotr szt 2 ,tolpyge biala i pstra tez do wylapania 1 sum nie daje rady z narybkiem ,1 okon, slonecznica ( kiedys zakupilem na gieldzie mix ryb drobnicy wiec sam nie wiem co mam i ile tego mam)




2. jakimi roslinami zamaskowac te kolki od faszyny strasznie krzywo ulozone tak bym zalal woda i nie bylo by problemu
3 brzegi planuje wysypac dodatkowo miedzy kamienie drobnym żwirkiem bo z plewieniem to jest masakraa
czekam na opinie co jeszcze mozna zmienic i poprawic



zaraz wypisze jakie sa rosliny

sporo wyciął amur wiec w tym roku robilem nowe zakupy

Piotrek.P. - 2012-07-04, 20:22

Witaj
Gdzie są rośliny , głównie grzybienie ? aż się prosi żeby je wsadzić ! :) ale sądząc po kształcie to zbiornik hodowlany?

choina79 - 2012-07-04, 20:27

Piotrek.P. napisał/a:
Witaj
Gdzie są rośliny , głównie grzybienie ? aż się prosi żeby je wsadzić ! :) ale sądząc po kształcie to zbiornik hodowlany?


rosliny sa fotki wlasnie szykuje

[ Dodano: 2012-07-04, 21:54 ]
aktualne zdjęcia



prosba do admina aby dodal wszystko do 1 postu:)

TOMY - 2012-07-04, 20:59

Podobają mi się te brzegi wyłożone kamieniami :brawo:Dobre podłoże na sandacza-głęboko schodza do środka?Gdzie rośliny-bez tego nie ma stawu,oczka.Powinieneś na początku wyłowić amury-one będą ci teraz zjadały co tylko posadzisz się w stawie.Moim zdaniem tą rybę powinno się wpuszczać kiedy mamy problemy z zarastaniem przez bardziej ekspansywne rośliny.
Ogólnie fajny stawik,pomiędzy faszyną posadz sity,pałki,tataraki,trzcinę"karkę"-przy takim brzegu będziesz mógł ja kontrolować bo szybko się rozrasta.I co najważniejsze to lilie i będzie super. :piwko:

[ Dodano: 2012-07-04, 22:01 ]
choina79 napisał/a:
Piotrek.P. napisał/a:
Witaj
Gdzie są rośliny , głównie grzybienie ? aż się prosi żeby je wsadzić ! :) ale sądząc po kształcie to zbiornik hodowlany?


rosliny sa fotki wlasnie szykuje

[ Dodano: 2012-07-04, 21:54 ]
aktualne zdjęcia
[url=http://images46.foto...ecm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images38.foto...97m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images35.foto...1bm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images41.foto...a4m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images42.foto...97m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images35.foto...9dm.jpg]Obrazek[/URL]


prosba do admina aby dodal wszystko do 1 postu:)


Moim zdaniem nie masz żadnych roślinek :hehe:

choina79 - 2012-07-04, 21:11

TOMY napisał/a:
Podobają mi się te brzegi wyłożone kamieniami :brawo:Dobre podłoże na sandacza-głęboko schodza do środka?Gdzie rośliny-bez tego nie ma stawu,oczka.Powinieneś na początku wyłowić amury-one będą ci teraz zjadały co tylko posadzisz się w stawie.Moim zdaniem tą rybę powinno się wpuszczać kiedy mamy problemy z zarastaniem przez bardziej ekspansywne rośliny.
Ogólnie fajny stawik,pomiędzy faszyną posadz sity,pałki,tataraki,trzcinę"karkę"-przy takim brzegu będziesz mógł ja kontrolować bo szybko się rozrasta.I co najważniejsze to lilie i będzie super. :piwko:

[ Dodano: 2012-07-04, 22:01 ]
choina79 napisał/a:
Piotrek.P. napisał/a:
Witaj
Gdzie są rośliny , głównie grzybienie ? aż się prosi żeby je wsadzić ! :) ale sądząc po kształcie to zbiornik hodowlany?


rosliny sa fotki wlasnie szykuje

[ Dodano: 2012-07-04, 21:54 ]
aktualne zdjęcia
[url=http://images46.foto...ecm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images38.foto...97m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images35.foto...1bm.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images41.foto...a4m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images42.foto...97m.jpg]Obrazek[/URL] [url=http://images35.foto...9dm.jpg]Obrazek[/URL]


prosba do admina aby dodal wszystko do 1 postu:)


Moim zdaniem nie masz żadnych roślinek :hehe:



rosliny od tego roku to jeszcze nic praktycznie nie ma:):)):

lilie byly w tamtym roku w tym nic chyba amur wytlukl bylo sporo rodentnicy tez w tym roku zerrooo pozostalo nawet byla trzcina na srodku stawu tez ja musial wytluc:)

po woli bede przegladal foty o dorzucal

[ Dodano: 2012-07-04, 22:15 ]
rośliny






lista roslin jakie powiniennem miec chyba wszystko wypisane zobaczymy ile sie przymie


Hiacynt wodny
Żabiściek pływający
Pływacz zwyczajny
Niezapominajka wodna "Variegata"
Trzcina karka "Variegatus"
Czermień błotna
Tatarak trawiasty Ogon
Tatarak trawiasty Variegatus
Strzałka szerokolistna
Tojeść rozesłana Aurea
Tojeść kropkowana Variegata
Tojeść bukietowa
Oczeret sztyletowaty
Sit skupiony
Grubosz Helmsa
Turzyca nibyciborowata
Oczeret amerykański
Turzyca palmowa Ice Fountains
Skrzyp bagienny
Kostrzewa sina
Sanseweria gwinejska Hahnii
Rojnik orzęsiony
Skalnica gronkowa
Rozchodnik ościsty zielony
Rojnik Rubin
Rozchodnik Angelina
Imperata cylindrica Red Baron

1Miscanthus sinensis zebrinus ( Miskant chiński paskowany )
2Calla palustris (Czermień błotna) h2-00009
3Acorus gramineus gold (Tatarak trawiasty - żółto-zielony)
4Acorus gramineus silver (Tatarak trawiasty - biało-zielony)
5Carex ornithopoda Variegata (Turzyca ptasie łapki pstra)
6Cladophora (Gałęzatka kulista) h4-00011
7Sparganium erectum (Jeżogłówka gałęzista)
8Polygonum amphibium (Rdest ziemnowodny)
9Potamogeton lucens (Rdestnica połyskująca)
10Potamogeton natans (Rdestnica pływająca)
11Potentilla palustris (Siedmiopalecznik pięciornik błotny)

Bobrek Trójlistkowy
Grążel żółty
Jeżogłówka Gałęziasta
Kaczeniec błotny
Kosaciec Żółty bardzo duzo
Limnobium Gąbczaste
Moczarka Kanadyjska
Niezapominajka błotna
Orontium wodne
Oczeret biały
Oczeret 'Zebrinus
Osoka Aloesowata
Oczeret jeziorny
pałki
Pistia,Topian
Ponikło igłowate
przęstka pospolita
Rogatek sztywny
Sit mieczolistny
Sit rozpiechły
sit spiralny
Sit siny
Skrzyp arktyczny
Skrzyp zimowy
Tatarak zwyczajny
Tatarak trawiasty 'pusillus
Tatarak zwyczajny pstry
Tojeść bukietowa
Wywłócznik wodny




i co z tymi chwastami jak sie tego pozbyc czy dobrym pomyslem bedzie wysypanie zwirku miedzy kamienie?? bo plewienie takiego oczka to sporo czasu zajmuje i po jakims czasie wszystko trzeba robic od nowa

. jakimi roslinami zamaskowac te kolki od faszyny strasznie krzywo ulozone (nie było mnie i niedopilnowali) tak bym zalal woda i nie bylo by problemu :oops:

choina79 - 2012-07-06, 15:40

i co z tymi chwastami jak sie tego pozbyc czy dobrym pomyslem bedzie wysypanie zwirku miedzy kamienie?? bo plewienie takiego oczka to sporo czasu zajmuje i po jakims czasie wszystko trzeba robic od nowa

. jakimi roslinami zamaskowac te kolki od faszyny strasznie krzywo ulozone (nie było mnie i niedopilnowali) tak bym zalal woda i nie bylo by problemu :oops: :oops:

vivit - 2012-07-07, 17:07

Najlepsza do zamaskowania będzie trojeść rozesłana i dodatkow ma żółte kwiatki ;)

rewi - 2012-07-07, 18:50

Również można zamaskować dąbrówką rozłogową też bardzo ładnie kwitnie kolor podchodzi pod niebieski ;)
choina79 - 2012-07-08, 10:17

a co polecacie zeby tak chwasty nie rosly(teren wokol stawuu- oczka jest duzy do pielengnacjii) wysypalem na zwirek
Piotrek.P. - 2012-07-08, 10:52

Agrowłóknina lub agrotkanina pod żwir
vivit - 2012-07-08, 12:22

Piotrek.P. napisał/a:
Agrowłóknina lub agrotkanina pod żwir


Święte słowa :victory:

choina79 - 2012-07-08, 21:01

Piotrek.P. napisał/a:
Agrowłóknina lub agrotkanina pod żwir


teraz to juz za duzo roboty by bylo wszystkie kamienie wybierac i klasc potem od nowa:)

ewa535 - 2012-07-08, 21:10

Zrobisz raz dużą robotę i będziesz miał problem z głowy ! A tak to chwasty się pięknie ukorzenią, rozkrzewią i roboty stale też dużo z wyrywaniem ! Zobacz ile roboty niektórzy zmuszeni są poczynić w galerii Gosik ! I to kobieta !
choina79 - 2012-07-08, 21:37

ewa535 napisał/a:
Zrobisz raz dużą robotę i będziesz miał problem z głowy ! A tak to chwasty się pięknie ukorzenią, rozkrzewią i roboty stale też dużo z wyrywaniem ! Zobacz ile roboty niektórzy zmuszeni są poczynić w galerii Gosik ! I to kobieta !


o tej agrowlukninie doczytalem dopiero pozniej jak juz mialem polozone kamienie przy oczku wodnym to by bylo male piwo z przelozeniem kamieni a tu juz troche metrow jest narazie czyszcze i sypie zwirek zobacze czy zagluszy chwasty czy nie

ewa535 - 2012-07-09, 07:44

niestety nie zagłuszy
choina79 - 2012-07-09, 08:35

ewa535 napisał/a:
niestety nie zagłuszy


jeden bok mogl bym w sumie wylozyc Agrowłóknina plytka strefe juz bym musial zostawic tak jak jest

vivit - 2012-07-10, 21:36

Jak nie chesz się narobić później to zrób jak mówimy ;)
choina79 - 2012-07-11, 14:42

[quote="vivit"]Jak nie chesz się narobić później to zrób jak mówimy ;) [/quote


i tu jest malutki problem rosliny juz dawno posadone:(:( ziemia twarda jak diabli sporo gruzu no i sporo kamieni bym musial zbierac:(:( bo juz dawno ulozone ladnie sie juz wkomponowaly w glebe

pytanko ile ziemi bym musial wysypac na ta wluknine aby bylo ok

Piotrek.P. - 2012-07-11, 14:55

choina79 napisał/a:


pytanko ile ziemi bym musial wysypac na ta wluknine aby bylo ok


Na agrowłókninę nie sypiesz ziemi.

choina79 - 2012-07-11, 15:01

Piotrek.P. napisał/a:
choina79 napisał/a:


pytanko ile ziemi bym musial wysypac na ta wluknine aby bylo ok


Na agrowłókninę nie sypiesz ziemi.


nie sypie sie z\iemi :P :P a rosliny jak posadze??:?:?

Piotrek.P. - 2012-07-11, 15:27

Wycinasz okrąg i w nim sadzisz ;) jak byś nasypał na to ziemi to po co Ci agrowłóknina? :piwko:
vivit - 2012-07-11, 21:52

Procedura jest taka

1: nasypujesz zimi tyle ile trzba i grabisz...

Wariant A:
2. rozkładach agrowłókninę i przyciskasz kamieniami aby nie poderwał ajej ewentualnie wiatr.
3. ustalasz gdzie chcesz mieć rośliny i w te miejsca przecinasz (ja stosuję cięcie na krzyż - po posadzeniu rośliny agrowłókniną zamykam otwór)
4. Wysypujesz na agrowłóninę korę lub żwir w/g uznania.


Wariant B: (w/g mnie trudniejszy ale nie niemożliwy)
2. Sadzisz rośliny w/g gustu.
3. potem rozkładasz agrowłóninę tak aby można było na rosliny dopasowac otwory (w/g mnie to najgorszy punkt, bo ciężko dokładnie wymierzyć gdzie te otwory powinny być i jak duże - ale niektórzy tak robią.
4. Wysypujesz na agrowłóknię kore lub żwir w/g uznania.

Ot i cała filozofia ;)

Piotrek.P. - 2012-07-12, 05:45

vivit napisał/a:

3. ustalasz gdzie chcesz mieć rośliny i w te miejsca przecinasz (ja stosuję cięcie na krzyż - po posadzeniu rośliny agrowłókniną zamykam otwór)


Nie jest to dobre rozwiązanie. Powód ? korzenie nie rosną w glebie tylko pod agrowłókniną, a o to nam nie chodzi . Wraz ze wzrostem rośliny powinniśmy zwiększać okrąg ;)

ewa535 - 2012-07-12, 13:11

Według mnie korzystniejszy jest wariant B Vivita (dwa posty wyżej) JA tak mam i sobie chwalę. NAjpierw posadziłam rośliny a potem pomiędzy (pociętymi pasami jeśli trzeba) wyłożyłam włókninę. NA to akurat kora ale to nieważne mógłby być kamień. NA wiosnę odgarniam lekko korę i włókninę i sypię nawóz. Czasami się okazuje, że trzeba właśnie powiększyć i likwiduję jakiś pas włókniny. Jeśli użyjesz tej białej czy czarnej cieniutkiej jak fizelina to czasem wystarczy podwinąć. Pod miejsce gdzie ma być sam kamień lepiej dać tą czarną prawie "plastikową" z dziurkami. Sorry nigdy nie pamiętam , która jak się nazywa :bum:
Piotrek.P. - 2012-07-12, 16:26

Wariant B jest oczywiście prawidłowy , najpierw rośliny potem agrowłóknina ;)
vivit - 2012-07-12, 23:26

Ja przyznam sie szczerze stosuję wariant A:

wykładam agrowlókninę i rozcinam ją w miejscu w którym ma być roślina.
Następnie rozchylam rozcięcie i robie dołek w powstałej dziurze. Wsypuję nawóz i sadzę roślinę. Uzupełniam ewentualny niedobór ziemi wybraną wcześniej ziemią
Po posadzeniu zamykam rozcięcie poprzez złożenie go tak jak było. Na góre kora lub żwir.

Robię tak, bo mi wygodniej. Rośliny rosną, więc chyba wzystko jest w porządku.
Dosypanie nawozu nie stanowi problemu. odgarniam korę rozchylam agrowłókninę, dosypuję zakrywam i zasypuję od nowa.

Plus tego jest taki, że nie ma pasów, które mogą się strzępić w miejscu cięcia i potem odstają takie plastikowe wąsy..

Wybór jak zawsze zależy od indywidualnego upodobania i przyzwyczajenia. ;)

choina79 - 2013-03-25, 19:12

pieknie mam prawdopodobnie suma w stawie rzut z gruntu branie zaciecie i zestawu nie ma tak w ciagu dnia nawet pare razy plecionka zalozona i tez sobie ryba z nia radzi
art1234 - 2013-03-26, 12:13
Temat postu: to znajdz łowcę
jak masz wodę w miarę klarowną to znajdź łowcę podwodnego to Ci suma odstrzeli.
pzd
Art

Zac - 2013-03-26, 19:08

To,ze jest duza i mocna ryba to nie znaczy,ze sum.Moze zle zawiąałęś węzły??i uciekłą,bez problemu 3 kilowy np.szczupak poradził by sobie.
maro18 - 2013-03-26, 19:44

To powinieneś się cieszyć sum żre wszystko co się rusza i zmieści się mu do gęby jak u mnie w stawie były wpuszczone 3 sumy został się jeden zezarł mi w dodatku 2 kaczki.
Może ci te Amury pozeżyra :hehe:

choina79 - 2013-03-28, 09:11

a ja sie dziwilem ze w tamtym roku nie moglem nic zlapac:
)::):) amurow nie ruszy:):):

Zac - 2013-03-28, 13:22

Znajomy wędkarz złapał 15 kilowego suma nad Wisłoką(wcale nie duzy okaz na suma)
Po rozcięciu brzucha znalazł kota!!!

choina79 - 2013-03-28, 21:54

gdzie ta wiosna wedki czekaja juz od marca na ta bestie:(:(:(:
saper - 2013-03-30, 18:33

nic nie mów. ja mam dość tego białego g.
choina79 - 2013-07-12, 20:03










nowy stawik

Artur - 2013-07-12, 20:25

Wszystko świetnie zarasta, jeszcze rok a będzie cudownie. Mam nadzieję że zaprosisz kolegę na ryby kiedyś.?
lasoch - 2013-07-12, 20:31

masz baaardzo ładne lilie ;) wg mnie już jest świetnie zarośnięte, bardzo ładnie wygląda w całości :)
choina79 - 2013-07-12, 20:31

Artur napisał/a:
Wszystko świetnie zarasta, jeszcze rok a będzie cudownie. Mam nadzieję że zaprosisz kolegę na ryby kiedyś.?


no zapraszam w kazdej chwili:)
rybki ładnie rosną jeszcze ładniej sie rozmnażają czyli warunki mają dobre

[ Dodano: 2013-07-12, 21:39 ]
okonek 34 cm

[img][/img]

karpik 47 złapany przez kumpla u mnie


[ Dodano: 2013-07-12, 21:41 ]
W tym roku to słabiutko rosną rośliny,może dla tego że pogoda fatalna.

Bass





[ Dodano: 2013-07-12, 22:00 ]
lasoch napisał/a:
masz baaardzo ładne lilie ;) wg mnie już jest świetnie zarośnięte, bardzo ładnie wygląda w całości :)


no lilie ładne są posadzone na całym łuku, w jednym miejscu jest dziura ,albo sie nie przyjeły albo były za małe sadzonki a za dużo jest napuszczone wody

[ Dodano: 2013-07-12, 22:42 ]


URL=http://imageshack.us/photo/my-images/194/0a6v.jpg/][/URL]
URL=http://imageshack.us/photo/my-images/593/a8r2.jpg/][/URL]

[ Dodano: 2013-07-12, 22:59 ]







rewi - 2013-07-13, 09:50

Ładny akwen :good: Oj jak zarośnie to będzie bajka :-D
lasoch - 2013-07-13, 20:54

A tam od razu rośliny słabo rosną! Jak dla mnie są bardzo ładne :)
choina79 - 2013-07-13, 21:22

jeszcze duzo pracy nie czeka roslin sporo zginelo:P altaneczka kaskada mniejsze oczko to juz by bylo dawno skonczone
TOMY - 2013-07-17, 07:16

choina79 napisał/a:
jeszcze duzo pracy nie czeka roslin sporo zginelo:P altaneczka kaskada mniejsze oczko to juz by bylo dawno skonczone


Przy takim stawie zawsze będzie co robic,ale jaka to przyjemna robótka :piwko:

choina79 - 2013-08-06, 20:12






woody - 2013-08-06, 21:07

trochę też ci amury podgryzają liście Lili. U mnie to już nawet kwiaty jedzą :(
choina79 - 2013-08-06, 21:09

woody napisał/a:
trochę też ci amury podgryzają liście Lili. U mnie to już nawet kwiaty jedzą :(


z amurami mnie nie dobijaj 3 lata ladnie porosly czekam tylko do pazdziernika i odlawiam wszystkie:):)
dzis obserwowalem jak sie szarpal amur z tatarakiem odpuscil sobie ale szarpnal galazke wywlocznika:)

woody - 2013-08-06, 21:35

A jak chcesz się go pozbyć ??? siecią czy jakąś inną metodą ??
choina79 - 2013-08-07, 06:14

spuszczenie wody mi tylko pozostaje
TOMY - 2013-08-09, 22:22

Moim zdaniem na tych zdjęciach to tołpygi a nie amury. ;)
Artur - 2013-08-10, 08:11

TOMY, Też mi się tak zdaje. :)
choina79 - 2013-08-10, 08:51

Artur napisał/a:
TOMY, Też mi się tak zdaje. :)

4 zawodowych wędkarzy oceniało mówią że amury:P

[ Dodano: 2013-08-10, 09:54 ]
no za duży pysk jak na amura tak mi się 8) wydaje

[ Dodano: 2013-08-10, 11:42 ]
im wiecej patrze tym mniej wiem :bum: :bum:

Artur - 2013-08-10, 10:46

Złów, sfotografuj, wtedy będzie 100% pewności.
choina79 - 2013-08-10, 13:08

Artur napisał/a:
Złów, sfotografuj, wtedy będzie 100% pewności.


hehe żeby jeszcze tak łatwo było je złapać:P ile ja już czasu na łapanie poświeciłem i nic:P:P

fotki wstawilem na innym forum kolejny głos za tołpygą

ANIAIANDRZEJ - 2013-08-10, 17:00

choina79 napisał/a:
Artur napisał/a:
Złów, sfotografuj, wtedy będzie 100% pewności.


hehe żeby jeszcze tak łatwo było je złapać:P ile ja już czasu na łapanie poświeciłem i nic:P:P

fotki wstawilem na innym forum kolejny głos za tołpygą

witam,amur ma wargi jasne ,na zdjęciach są amury zdjęcie3 i 4 ,tołpyga pstra zdjęcie 1 i2, z amurami zrób porządek,a tołpyga jest pożyteczna dla stawu czy oczka filtruje wodę i odżywia się glonami .u mnie 3 amury wycięły w pień rogatka, rzęsę,Rdestnica kędzierzawa,Pistię a były tylko 3 szt.

rider - 2013-08-10, 17:15

2 zdjęcie za tołpygą
3 i 4 za amurem

patrząc na łuski

choina79 - 2013-10-05, 16:55

wlasnie wracam ze stawu bo zaczalem spuszczac wode w przyszla sobote odlowy masakra nie ma zadnej rosliny podwodnej wszystko wyciente pozostaly tylko lilie chociarz nie wszystkie z tego co widze :? pytanko czy mozna jeszcze sadzic lilie czy raczej juz troszke za pozno??
choina79 - 2013-10-10, 15:30

czas uzupelnic pustynie zaczynamy od Lili










choina79 - 2013-11-05, 10:40




choina79 - 2013-11-08, 09:52

karpik ponad 6 kg troche drobnicy i z 12 szczupaczkow mam nadzieje ze wytepia karasia :lol:
woody - 2013-11-08, 19:53

nie za dużo tych szczupaków??? Ja dałem 3 duże i chyba styknie
tom11 - 2013-11-08, 23:13

co do tych ryb z poprzednich zdjęć to 3 i 4 fotka to na bank amury większa łuska i inny układ niż u tołpygi

a z tymi szczupakami to przegięcie ale są też plusy,szczupak jest bardzo smaczną rybką jak ci opierdzielą inne gatunki podrosną na piękne okazy.szczupak na kilogram przyrostu zje 6kg.ryb.

choina79 - 2013-11-12, 07:44

wlasnie ze szczupakami to przegiecie ale sa rozne wymiarowo osobniki wiec powoli bede wylawial jak zrobia porzadek z karasiami amury okolo 30 i tolpygi 12 wywalilem ze stawu ale karasi wszystkich juz nie dalem rade wiec wpuscilem szczupaka koles mial dla mnie 40SZT ja chcialem max 5 ale jak juz byly szkoda bylo wyrzucac (szczupak na kilogram przyrostu zje 6kg.ryb.)i o to mi chodzilo poza karasiami juz niewiele gatunkow zostalo karpie w niedziele dopuscilem 20 linow takie po 25 cm co myslicze o okoniu ile szt wpuscic
TOMY - 2013-11-12, 08:17

choina79 napisał/a:
karpik ponad 6 kg troche drobnicy i z 12 szczupaczkow mam nadzieje ze wytepia karasia :lol:


Życzę powodzenia z taką ilością szczupaka,za parę lat wytępi ci karasia i wszystko co pływa w wodzie,no moze ten karpik się uchowa.Za rok taki szczupak już ci się wytrze i bedzie masakra.
Daję 4lata jak zostaną tylko najsilniejsze sztuki takie około 1m,sąsiad miał identyczną sytuację.W tym roku wyłowił ostatnią sztukę miał 7,8kg i 98cm.

Kolejnym problemem ze szczupakiem jest fakt ze zjada drobnicę jak jest taki jakiego wpuściłes,za 1-2 lata będzie się już interesoawał większymi rybkami a drobnica nadal ci zostanie.
Z tym okoniem to moim zdaniem takze przesada,potrafi sie bardzo szybko rozmnożyc.

Do takich stawów nie powinno sie wpuszczac szczupaka,okonia i suma.

choina79 - 2013-11-12, 08:49

latwo bedzie sie pozbyc szczuplego bo maly staw problemu nie ma ze spuszczeniem wody nawet siata juz mozna ciagnac bo usunalem zaczepy:)

widze ze poprzedni post zle sie troche wkleil mial dla mnie 40 szt wzialem 6 w sumie mam 12 szczupakow

TOMY - 2013-11-12, 09:45

choina79 napisał/a:
latwo bedzie sie pozbyc szczuplego bo maly staw problemu nie ma ze spuszczeniem wody nawet siata juz mozna ciagnac bo usunalem zaczepy:)

widze ze poprzedni post zle sie troche wkleil mial dla mnie 40 szt wzialem 6 w sumie mam 12 szczupakow


Jeśli jest mozliwosc spuszczenia wody to czemu nie wybrałes tej opcji do pozbycia sie karasi.Masz fajny stawik ale cos nie potrafisz zarybic ciekawymi gatunkami.

choina79 - 2013-11-12, 10:05

wlasnie to zrobilem spuscilem wode pozbylem sie tolpyg suma amuraa sporo wiader karasi wywalilem ale w mule sporo jeszcze zostalo karasie malutkie wiec szczuply nie powinien miec problemow

ciezko jest o ciekawe gatunki wiadomo pozostaje lapac samemu i wpuszczac (co juz nie jest zgodne z regolaminem pzw) mam ploc krasnopiorke ciezko o gatunki inne niz te podstawowe karp lin amur karas:):)wiekszosc chodowli co odwiedzilem podczas odlowow takie gatunki proponuja 8)

TOMY - 2013-11-15, 12:57

choina79 napisał/a:
wlasnie to zrobilem spuscilem wode pozbylem sie tolpyg suma amuraa sporo wiader karasi wywalilem ale w mule sporo jeszcze zostalo karasie malutkie wiec szczuply nie powinien miec problemow

ciezko jest o ciekawe gatunki wiadomo pozostaje lapac samemu i wpuszczac (co juz nie jest zgodne z regolaminem pzw) mam ploc krasnopiorke ciezko o gatunki inne niz te podstawowe karp lin amur karas:):)wiekszosc chodowli co odwiedzilem podczas odlowow takie gatunki proponuja 8)


Jeśli jest mały karas to szczupak powinien sobie z nim poradzic,jedynym problemem moze byc ze skubany szybko się mnoży a takiego narybku szczupły już nie ruszy-jedynie okon.

Co do ciekawych gatunków to nawet samemu ciężko cos złapac,sam jestem wędkarzem.Osobiscie wpusciłem złapane przeze mnie,karaś złoty,krasniopiórę,kilka kiełbi i parę cert,z 5 szt klenia oraz około 10 niezłych węgorzy.Z drobnicy wpuściłem sporo stynki i uklei(ulubione przez sandacza).Pozostałe rarytaski załatwia mi jeden facet koło brodnicy który zajmuje się hodowlą ciekawych gat.Od niego mam: jesiotr rosyjski,syberyjski i 2szt ostronosego(tego zapewniam cię ze nigdzie nie dostaniesz-koles dostał 20szt do testów z wydziału rybactwa w Olsztynie),jesiotr albinos,pstrąg potokowy,troc jeziorowa,lin złoty(nie zielony),orfy(ale nie pomarańczowe tylko srebrne z czarnymi plamkami) i z drapieżnika tylko sandacz w 3 rozmiarach.

choina79 - 2013-11-15, 13:48

wlasnie jeszcze myslalem nad jesiotra w okolicy jest chodowla teraz pytanko czy szczuply czasem nie bedzie atakowal jesiotry??

teraz mam czysty staw wiec powoli moge sadzic nowe rosliny wiekszosc wytlukly amury no i zarybiac :yahoo:

TOMY - 2013-11-15, 19:34

choina79 napisał/a:
wlasnie jeszcze myslalem nad jesiotra w okolicy jest chodowla teraz pytanko czy szczuply czasem nie bedzie atakowal jesiotry??

teraz mam czysty staw wiec powoli moge sadzic nowe rosliny wiekszosc wytlukly amury no i zarybiac :yahoo:


Zależy jak duży będzie ten jesiotr,ale podejrzewam ze nie przypadnie mu do gustu ze względu na skórę pokrytą rzędami kostnych płytek.

Pamiętaj ze karpie także lubią zieleninę no może nie tak jak amury.
Co do roślin a szczególnie lilii to możemy dobić jakiegoś targu-jeśli oczywiście cię interesuje jakiś zakup.

choina79 - 2013-11-15, 19:50

TOMY napisał/a:
choina79 napisał/a:
wlasnie jeszcze myslalem nad jesiotra w okolicy jest chodowla teraz pytanko czy szczuply czasem nie bedzie atakowal jesiotry??

teraz mam czysty staw wiec powoli moge sadzic nowe rosliny wiekszosc wytlukly amury no i zarybiac :yahoo:


Zależy jak duży będzie ten jesiotr,ale podejrzewam ze nie przypadnie mu do gustu ze względu na skórę pokrytą rzędami kostnych płytek.

Pamiętaj ze karpie także lubią zieleninę no może nie tak jak amury.
Co do roślin a szczególnie lilii to możemy dobić jakiegoś targu-jeśli oczywiście cię interesuje jakiś zakup.



lili nasadzilem sporo ciekawe co z nich sie przyjmie sie te wczesniejsze mam w kosza a te co sadzilerm ostatnio to juz luzem

TOMY - 2013-11-16, 13:20

Ale jeśli interesuje cię jakaś odmiana której nie posiadasz to napisz.
choina79 - 2013-11-16, 15:11

powolne zarybianie ploc ladne leszcze
choina79 - 2013-11-21, 18:06



tolpygi z ostatnich odlowow i 1 sum 70cm




20 linków wpuszczonych niedawno





nowy sprzet do natleniania na zime

woody - 2013-11-21, 21:09

Jak z przejrzystością wody ??? Na zdjęciach wygląda na dosyć czystą
choina79 - 2013-11-21, 21:55

woody napisał/a:
Jak z przejrzystością wody ??? Na zdjęciach wygląda na dosyć czystą


czysciutka swierza napuszczona po odlowach zobaczymy co dalej przez 3 lata widac na starych fotkach z woda nie bylo problemow

woody - 2013-11-21, 22:42

a bo już myślałem, że ta fontanna napowietrzając taki klar wywtorzyła :)
choina79 - 2013-11-24, 17:01

co do czystości wody jakoś nigdy nie miałem problemu latem troche pyłki z drzew i z silosów mnie wnerwiają
woody - 2013-11-24, 18:34

U mnie normalnie brunatna woda, nie wiem czy to ryby w mule grzebią czy jak. Wpuściłem szczupaki bo jest za dużo ryb może to rozwiąże problem.
choina79 - 2013-11-25, 17:31

i chyba pierwsze problemy z rybami mysle ze to wina swierzej wody nie odstanej
widze ryby plywajace nad powierzchnia jakies takie przymulone i cos na sobie maja tak jak by jakis brud z roslin kamieni?? moze plesni??? nie ma jak odlowic i zrobic foty narazie plywaja z dala od brzegu

rewi - 2013-11-25, 18:39

choina79, a jak ten "osad" na rybach wygląda?
choina79 - 2013-11-25, 18:55

bialy jak plesn tak mi sie z daleka wydaje nie mam jak wylowic ryby
woody - 2013-11-25, 19:20

może ospa albo pleśniawka
choina79 - 2013-11-30, 16:39



jeden z moich szczupaczków :P pływa dalej chociaż miałem ochote na szczupaczka pływają większe więc może innym razem

woody - 2013-12-01, 02:00

jeszcze trochę i będzie w sam raz na patelnie :D
choina79 - 2013-12-02, 19:51



Uploaded with ImageShack.us

co to jest na tej rybie sporo ryb to ma

mishka2 - 2013-12-03, 13:31

Pleśniawka.
Gosik - 2013-12-03, 14:06

Pleśniawka-tu masz krótkie rady : http://www.domowe-akwarium.pl/plesniawka.php
mishka2 - 2013-12-03, 14:56

Jak będziesz podejmował się leczenia to proponował bym siarczan miedzi. Stosuje się dawki od 0,5g do 1,8g na 1000l wody. Czym woda twardsza tym większa dawka. Najlepiej zakupić w akwarystycznym test na miedź (JBL ma nawet zaznaczone stężenie lecznicze) i twardość. Siarczan miedzi w można dostać w branży sadowniczej lub na alledrogo - groszowe sprawy.

FMC i Zieleń malachitowa odpada przy rybach konsumpcyjnych.

choina79 - 2013-12-03, 15:54

przyczyne tez znam za zimna woda zapozno napuszczona ze studni nie bylo potem cieplo zeby mogla sie ogrzac i jeszcze dopuscilem 60 cm wiecej niz mialem wczesniej

wapnem sypalem moze za malo musze zrobic test na ph wody

napowietrzac dopiero dzis zaczalem

[ Dodano: 2013-12-03, 16:31 ]
hmm teraz sie zastanawiam co robić bo miałem jechać w piątek po węgorza i sandacza :good:

Leszek Garwolin - 2013-12-03, 21:13

hmm teraz sie zastanawiam co robić bo miałem jechać w piątek po węgorza i sandacza :good: [/quote]

chyba lepiej poczekaj do wiosny.a jak będą małe to w akwa przetrzymaj .na pleśniawkę najlepsza wysoka temperatura i powietrze

TOMY - 2013-12-04, 11:43

choina79 napisał/a:
przyczyne tez znam za zimna woda zapozno napuszczona ze studni nie bylo potem cieplo zeby mogla sie ogrzac i jeszcze dopuscilem 60 cm wiecej niz mialem wczesniej

wapnem sypalem moze za malo musze zrobic test na ph wody

napowietrzac dopiero dzis zaczalem

[ Dodano: 2013-12-03, 16:31 ]
hmm teraz sie zastanawiam co robić bo miałem jechać w piątek po węgorza i sandacza :good:


Moim zdaniem także wstrzymaj sie z zarybianiem,szkoda ryb i pieniędzy.

A tak z ciekawości po ile znalazłeś sandacza i węgorza i jaka dł?

choina79 - 2013-12-04, 16:09

sandacz 4,50 na gieldzie wegorz ponoc po 7 znajomy mi mowil
choina79 - 2013-12-06, 08:27

a wiec tak ph wody tylko 5,5 co robić
rider - 2013-12-06, 17:01

wapno z wodą wymieszaj i wlej na całej długości brzegu żeby na całość się rozeszło, mi ichtiolog kazał rozrabiać 6kg wapna budowlanego co tydzień i co 3 razy kontrol, ale nie miałem aż tak niskiego, tyle że wapnem też można krzywdę zrobić więc nie ma co szaleć za dużo na raz
choina79 - 2013-12-06, 17:57

caly dzien dzis po necie szukalem r :???: ozwiazania problemu wiekszosc osob miala problem z za wysokim ph wiec dalej nic nie wiem
rider - 2013-12-06, 20:07

przecież ci napisałęm co zrobić, wapno zwiększy ph wody, jest silną zasadą, ja pisząc że miałem większe miałem nadal na myśli poniżej 7 ;)
Sylwester79 - 2013-12-06, 20:22

Witam, Choina ta pleśniawka to podejrzewam że tylko na leszczach ci się pojawiła (może też trafić toupygi ) po prostu za bardzo wymęczyłeś przed ponownym wpuszczeniem te ryby lepiej było usmażyć )
, są to bardzo delikatne ryby a jeszcze jak wpuściłeś je do jałowej wody a wcześniej były kilkakrotnie przekładane i wycierane ze śluzu to pleśniawka murowana, odpuść sobie teraz wapnowanie w świeżo nalanej wodzie to nic nie da a pogorszysz tylko stan innych ryb , po prostu odłów to co wypłynie i nie ingeruj ,wapnowanie możesz zrobić wczesną wiosną , nie słuchaj co inni piszą (naczytają się ludzie głupot w internecie i sieją zamęt na forach) kto widział stabilizować ph wody w oczku wodnym w świeżo nalanej wodzie i w dodatku jeszcze z rybami...eh szkoda gadać

choina79 - 2013-12-06, 20:41



pierwsze przymrozki





nowe oczko narazie puste



[ Dodano: 2013-12-06, 20:44 ]
Sylwester79 napisał/a:
Witam, Choina ta pleśniawka to podejrzewam że tylko na leszczach ci się pojawiła (może też trafić toupygi ) po prostu za bardzo wymęczyłeś przed ponownym wpuszczeniem te ryby lepiej było usmażyć )
, są to bardzo delikatne ryby a jeszcze jak wpuściłeś je do jałowej wody a wcześniej były kilkakrotnie przekładane i wycierane ze śluzu to pleśniawka murowana, odpuść sobie teraz wapnowanie w świeżo nalanej wodzie to nic nie da a pogorszysz tylko stan innych ryb , po prostu odłów to co wypłynie i nie ingeruj ,wapnowanie możesz zrobić wczesną wiosną , nie słuchaj co inni piszą (naczytają się ludzie głupot w internecie i sieją zamęt na forach) kto widział stabilizować ph wody w oczku wodnym w świeżo nalanej wodzie i w dodatku jeszcze z rybami...eh szkoda gadać


wszystkie praktycznie odlowilone tolpygi amury poszly na patelnie pisalem wzesniej a plotki leszcze to niedawno wpuszczane

narazie fontanna chodzi nonstop niech natlenia wode wymienilem mniejsza na wieksza lepszej wydajnosci

[ Dodano: 2013-12-06, 21:33 ]
nowa fontanna z nową wydajniejszą pompą

Nazwa pompy moc (W) Wydajność (l/h) Wysokość podnoszenia (m) Wysokość fontanny (m) przeznaczenie


JPP 12000 1712000 5,0 3,0 F+K

http://www.hydroogrod.pl/.../pompa-jjp.jpg5

[ Dodano: 2013-12-06, 22:07 ]
kto mi obliczy ile prądu dziennie zużyje mi pompa o mocy 175w :soczek:

rider - 2013-12-06, 22:13

przez 3 miesiące około tyle złoty ile wat, czyli 175zł o ile faktycznie tyle pobiera, bo u mnie napowietrzacz aco 318 niby 35w bez obciążenia ciągnie około mocy znamionowej a po podłączeniu kamienia 18W lekki szok ale jak widać ten typ tak ma...

a co do wapnowania sam zdecydujesz bo widzę że są lepsi fachowcy..... więcej nie dodam


sorki 2,39zł dziennie przy założeniu ceny 0,57zł za kwh a nie wiem ile dokładnie teraz jest, czyli ok 215 za 3 miesiące zimy ;)

choina79 - 2013-12-06, 22:25

wiedzialem ze wywale caly ekosystem ale trzeba bylo pozbyc sie amurow no coz mysle ze ich wiecej nie ma chociaz zawsze moze jakis debil wpuscic i moge o tym nie wiedziec
TOMY - 2013-12-07, 00:00

choina79 napisał/a:
wiedzialem ze wywale caly ekosystem ale trzeba bylo pozbyc sie amurow no coz mysle ze ich wiecej nie ma chociaz zawsze moze jakis debil wpuscic i moge o tym nie wiedziec


Wpuszczając amury nie wiedziałeś że odżywiają się roślinnością?Wiem że zjadały ci lilie ale są inne sposoby zeby nie podgryzały liści. Znajomy który zajmuje się hodowlą lili w takim stawie jak twój trzyma około 20 amurów powyżej 3-4kg sztuka.Nigdy nie widziałem żeby coś było popodgryzane,on poprostu je dokarmia zwykłą skoszoną trawą. :good:

woody - 2013-12-07, 01:31

czyściutka woda :)
rewi - 2013-12-07, 10:32

Nowe oko będzie do tankowane na wiosnę czy zostaje taki poziom wody?
choina79 - 2013-12-07, 14:36

bedzie tankowane na wiosne:)

[ Dodano: 2013-12-07, 14:38 ]
TOMY napisał/a:
choina79 napisał/a:
wiedzialem ze wywale caly ekosystem ale trzeba bylo pozbyc sie amurow no coz mysle ze ich wiecej nie ma chociaz zawsze moze jakis debil wpuscic i moge o tym nie wiedziec


Wpuszczając amury nie wiedziałeś że odżywiają się roślinnością?Wiem że zjadały ci lilie ale są inne sposoby zeby nie podgryzały liści. Znajomy który zajmuje się hodowlą lili w takim stawie jak twój trzyma około 20 amurów powyżej 3-4kg sztuka.Nigdy nie widziałem żeby coś było popodgryzane,on poprostu je dokarmia zwykłą skoszoną trawą. :good:


wiedziałem kazdy przynosił coś i wrzucal nie zawsze byłem w stanie sprawdzić co kto wpuszcza

lilie mozna bylo ogrodzic siatka ale nie na takiej glebokosci jak sa u mnie

choina79 - 2013-12-12, 22:04

kolejne fotki krystaliczno czystej wody:)





woody - 2013-12-12, 22:29

extra
lasoch - 2013-12-13, 09:29

No do pozazdroszczenia ;) .
choina79 - 2013-12-13, 20:19



czy tak ładnie jeszcze kiedyś będzie???

Artur - 2013-12-13, 20:40

Nawet się nie obejrzysz a będzie.
lasoch - 2013-12-14, 10:57

Piękna rdestnica ! Jak ma dobre podłoże to rośnie, jak szalona. U mojego znajomego, mimo że co roku jest przeżedzana to i tak doruwnuje lilii masą liści. Na wiosnę może coś uskubnę ;) .
choina79 - 2013-12-14, 11:44

czytaj ze to rodentnica z poczatkow budowy stawu :) na nowych fotach juz jej niestety nie ma
dzieki amurkom:(:(

lasoch - 2013-12-15, 17:25

Wiem. Ale jakbyś jeszcze raz posadził, to po niedługim czasie powinno być jak na początku. Amury to wrogowie oczkomaniaków, którym zależy na roślinach ;) .
choina79 - 2014-01-09, 17:46

pytanie za 100 pkt:) jakie jeszcze rosliny posadzic u mnie głównie myśle o roślinkach w wodzie żeby ryba miała gdzie sie chować:)

[ Dodano: 2014-01-09, 18:08 ]
kusi mnie posadzenie jeszcze kilku lili najlepiej zeby w miare kwitly jak najdluzej .jedne przekwitaja drugie zaczynaja mam posadzone z 13-15 szt ciekawe co z tego zakwitnie jakie to nie wiem bo znajomy oddawal za darmo wiec kopalem i o nic nie pytalem:)

lasoch - 2014-01-09, 18:24

Morze rdestnica połyskująca lub kędzierzawa. Jeżeli poszukujesz lilii która długo kwitnie to polecam Colorado - mój gdyby mógł kwitnąć w o wiele niższej temperaturze niż ta najmniejsza jaka musi być, to podczas ostatnich odwilży by kwitł. Obecnie ma pąk 20 cm. pod powierzchnią ;) .
choina79 - 2014-01-09, 18:38

rdestnica połyskująca lub kędzierzawa obowiązkowo
coś czuję, że obsadzę ten stawik liliami, a na rybki będę musiał drugi kopać, no miejsce jeszcze jest:):) :hehe:

TOMY - 2014-01-10, 10:22

choina79 napisał/a:
rdestnica połyskująca lub kędzierzawa obowiazkowo
cos czuke ze obsadze ten stawik liliami a na rybki bede musial drugi kopac no miejsce jeszcze jest:):) :hehe:


:piwko: Dobry pomysł z tym obsadzeniem całego stawu liliami :brawo: Też tak chciałem zrobic ale ryby są dla mnie ważniejsze.

choina79 - 2014-03-20, 22:12

co polecacie na głębokość 30-60 cm musze cos posadzić bo straszne pustki
lasoch - 2014-03-21, 07:46

Większość lilii da sobie radę, płycej miniaturki. No ale pałki czy ozdobne odmiany trzciny też będą ładnie rosły.
choina79 - 2014-03-21, 17:46

lilie mam :P a palki wolałbym nie ryzykować bo jak się rozrosną będzie masakra
8)

lasoch - 2014-03-21, 18:44

Lilii nigdy nie za wiele, jeżeli tylko miejsce pozwala ;) .
choina79 - 2014-03-22, 13:38

lasoch napisał/a:
Lilii nigdy nie za wiele, jeżeli tylko miejsce pozwala ;) .


lilii to będzie sporo, jeszcze w maju pojadę do znajomego po resztę, po co mają się zmarnować:P::P

choina79 - 2014-04-04, 17:53

dzisiejsze zakupy jesiotry 6szt 2 rodzaje niech ktos poda mi co to za gatunki :P :_
linki tez 2 rodzaje:) 30szt
małże 50szt
http://images63.fotosik.p...be6501f7gen.jpg

http://images62.fotosik.p...8f11f9d9gen.jpg

lasoch - 2014-04-04, 18:50

Cudowne jesiotry!!! Ale z rozróżnieniem gatunków to Ci nie pomogę. Jak one są duże - wyglądają na sporawe.
choina79 - 2014-04-04, 19:14

no nie mam pojecia, mogłem zmierzyć jak sie utrzymają jade po większe:):)

http://www.fotosik.pl/pok...13a78eb969.html
Kod:


[ Dodano: 2014-04-05, 15:45 ]
kto mi pomoże jakie to jesiotry zakupine u mnie:):

choina79 - 2014-04-06, 10:41

kto mi powie co to za jesiotry kupilem?
tom11 - 2014-04-06, 16:06

STERLET

[ Dodano: 2014-04-06, 17:09 ]
brązowawy odcień-sterlet

choina79 - 2014-04-06, 16:47

tom11 napisał/a:
STERLET

[ Dodano: 2014-04-06, 17:09 ]
brązowawy odcień-sterlet


myslalem ze ten brazowy to inny gatunek:)

choina79 - 2014-04-13, 14:52

w końcu zakupiony długo oczekiwany sandacz:):)): :piwko: :yahoo: :yahoo: :yahoo:
choina79 - 2014-04-22, 12:57

lilie puściły już :good: liście, które wychodzą ponad taflę wody :-D :-D :-D
choina79 - 2014-05-11, 15:12











[ Dodano: 2014-05-11, 16:20 ]






[ Dodano: 2014-05-11, 16:23 ]
stawik 2 nie zagospodarowany jeszcze musze zamaskować trochę brzegi nie mam pojęcia co w nim będzie

czy drzewka nie są za blisko posadzone 1 stawu?

czekam na te krytyczne opinie człowiek się uczy na bledach :yahoo: :yahoo: :yahoo:

lasoch - 2014-05-11, 16:44

Piękny ten pierwszy staw! Rośliny mają moc :) . Drzewka ... jodły na początku rosną wolno, ale potem szybko, ale odległość raczej odpowiednia. 2. stawik ma potencjał ;) . Byłoby z niego piękne oczko z klasą. Te schodki wyglądają super, przynajmniej dla mnie.
choina79 - 2014-05-26, 13:11



tomocik?????????????

lasoch - 2014-05-26, 14:04

Zaraz się popłaczę ;) . U mnie dzisiaj dopiero pierwszy pąk Rosey dotknął powierzchni. To jets raczej Chromatella.
choina79 - 2014-05-26, 14:58

1 kwiat byl juz w czwartek nie mialem kiedy zrobic foty dzis juz 3:): i widze ze inne lilie tez juz puszczaja paki

[ Dodano: 2014-05-27, 09:41 ]


kolejna lilia

[ Dodano: 2014-05-27, 09:48 ]

ILUSION - 2014-05-27, 15:21

Ja mam ledwo parę liści, a o kwiatach nawet nie myślę :(( ;)
choina79 - 2014-05-27, 16:39

prosil bym odrazu o info co to za lilie bede sobie podpisywal fotki:)

kwiatów już 3 żółte i 2 lilie takie jak wstawi :pa: em dziś

TOMY - 2014-05-27, 21:26

choina79 napisał/a:
prosil bym odrazu o info co to za lilie bede sobie podpisywal fotki:)

kwiatów już 3 żółte i 2 lilie takie jak wstawi :pa: em dziś


Pierwsza jak napisał Lasoch "Chromatella" a druga M.carnea lub Colossea.

lasoch - 2014-05-27, 21:39

Druga wg mnie Carnea lub raczej Rosea.
choina79 - 2014-06-09, 19:45


lasoch - 2014-06-10, 05:02

Liliowce, kosaćce oraz jeszcze tawułki pasują lub pasowałyby tu nieźle :) . Lilie super, zwłaszcza Chromatella.
rewi - 2014-06-10, 09:58

Ogromny karpisko na drugim zdjęciu! :good: :)
choina79 - 2014-06-10, 09:59

rewi napisał/a:
Ogromny karpisko na drugim zdjęciu! :good: :)


to jest jeszcze maly plywa taki z 6-7 kg

choina79 - 2014-06-20, 21:32


lasoch - 2014-06-21, 09:11

No ja mam okulary i niedowidzę ;) Czy to widać kwitnący rozpław sercolistny :?
choina79 - 2014-06-26, 19:31

klen????????? [URL=www.fotosik.pl]



majtek8 - 2014-06-26, 19:39

Na 99% tak i to dwa:)
choina79 - 2014-07-01, 15:05

co to za gadzina??????????

[ Dodano: 2014-07-01, 16:57 ]

rider - 2014-07-01, 18:58

czapla, też mam z nią problem..... są bardzo czujne, z jakiej odległości zdjęcie robiłeś?
lasoch - 2014-07-01, 19:13

A to nie jest Bączek, chyba że czapla Modronosa.
choina79 - 2014-07-01, 19:38

lasoch napisał/a:
A to nie jest Bączek, chyba że czapla Modronosa.

z 2 strony stawu z laweczki::) aparatem sony dsc-hx50 troche nie wyrazne za bardzo lapy sie trzesly:):)

lasoch - 2014-07-01, 19:41

Wg mnie i tak piękne zdjęcie :)
choina79 - 2014-07-01, 19:52

szkodliwa ta czapla?? drobnicy jest multum wiec chyba mi nie przeszkadza:)
rider - 2014-07-01, 22:58

kroczka połknie, a jak się przeliczy to pokaleczy..... jak taki dobry jesteś to norkę i wydrę jeszcze zaproś ;) będzie czystrza woda bo ryby nie będą mąciły :-D
TOMY - 2014-07-02, 06:40

Nie jestem znawcą ptactwa,ale jak to jest czapla i do tego jeszcze biała to u mnie chyba grasują krokodyle :hehe: .Bardziej obstawiałbym ze to jest Bączek jak napisał Lasoch
Artur - 2014-07-02, 06:53

Stawiam na 100% na bączka.
choina79 - 2014-07-02, 07:56

hmm baczek lipa myslalem ze czapla ze sie troche drobnicy pozbede:P:P::P:P:P: :piwko:
rider - 2014-07-02, 11:11

sorki faktycznie bączek, nie znałem takiego ptaka ale widziałem że na czaple siwą inne ubarwienie więc wpisałem poprostu czapla, u mnie siwa podjada
choina79 - 2014-08-03, 16:03




gratisy:P

choina79 - 2014-11-14, 21:36

mała kolekcja ponad 50 raczków:)



rewi - 2014-11-15, 12:27

Wszystkie ze stawu :)
choina79 - 2014-11-15, 18:46

ze stawu duzo wiecej ich mial znajomy widocznie maja dobre warunki u niego namnozylo sie ich sporo :) :) :)
choina79 - 2015-03-16, 17:43

pytanko co z sucha trawa (roslinami wokol stawu duzo trzciny? )wypalac chyba nie za dobry pomysl zostawic dla kaczek bo widze ze sie pojawiaja??
2 pytanko pojawiaja sie glony sasiad wycial drzewa wiec latem patelnia bedzie ladnaaa mysle wpuscic z 3 tolpygi mniejszy szkodnik od amu :((

wallclock - 2015-03-23, 14:54

Amur nie jest szkodnikiem. Sam mam kilkadziesiat amurow w stawiku 45x20x1,20 i oprócz amurow mam kupe zielska troche karpia karasia lina. Nie w kazdym stawie sa dobre warunki do rozrostu roslin. Amur jest idealna ryba do stawu w ktorym jest nadmiar rogatka sztywnego, moczarki kanadyjskiej. Mówi sie ze amur zielsko zje potem wydali i jest zaot i przez to wiecej roslin to BZDURA poniewaz zielsko i tak zngnije i czy amur je zje czy nie i tak bedzie z niego nawoz jak obumrze zielsko a epiej mniec ladny czysty zbiornik niz zarosniete bagno.to tylko kwestia co kto chce miec. W malo zyznych stawach trzeba uwazac z amurem w zyznych juz mniej
choina79 - 2015-03-23, 19:55

jakimi roslinami poza liliami zagospodarowac lewy brzeg:) bo pustynia ladna



spora powierzchnia do zagospodarowania woda napuszczona wiec troche bedzie zabawy z sadzeniem

choina79 - 2015-03-26, 19:28

nikt nic nie doradzi <smutny>
rewi - 2015-03-26, 19:58

Jakie Ci się podobają ;-)
Według mojego uznania pałki, tataraki, irysy i... sity uzupełnisz strzałką, babką wodna i będzie super :) To wszystko ma być posadzone w tych kamykach?

jacula - 2015-03-26, 19:58

jakie to głębokie masz? i dlaczego nie masz żadnych roślinek we wodzie :-(
choina79 - 2015-03-26, 20:21

tak bo tam pustynia ladnaaa i glebokosc po napuszczeniu wody dobre lepiej niz 50 cm
dalej jak widac mam lilie tu bym chcial cos innego

[ Dodano: 2015-03-26, 20:29 ]
wlasnie ta strona jest do zagospodarowania w maju chce jechac na wieksze zakupy jak widac na innych fotkach wody bedzie az do tej wyzszej belkii

[ Dodano: 2015-03-26, 20:45 ]
rewi napisał/a:
Jakie Ci się podobają ;-)
Według mojego uznania pałki, tataraki, irysy i... sity uzupełnisz strzałką, babką wodna i będzie super :) To wszystko ma być posadzone w tych kamykach?


ta strefa bedzie zalana wiec raczej na irysy za gleboko:)

rewi - 2015-03-27, 19:16

Skoro będzie zalana to pałki spokojnie dadzą radę! Strzałki, babki też! :D
choina79 - 2015-04-10, 17:38

jak sadzic skrzyp zimowy zeby sie nie rozrastal gdzie mu pasuje :)po calym brzegu
choina79 - 2015-05-07, 20:22

troche zmian na stawie wyciete drzewa latem bedzie patelnia




choina79 - 2015-07-09, 11:14




lasoch - 2015-07-09, 12:21

Śliczna Wanvisa ! A drugie zdjęcie czarujące !!! Piękne lilie, szuwary, rozpław - cały brzeg :brawo:
choina79 - 2015-08-07, 06:18


rewi - 2015-08-07, 10:13

Piękna obficie kwitnie? ;)
choina79 - 2015-08-07, 10:14

Dużo pąków kwitną na zmiane:P narazie prawie wszystkie takie same. jeden był kwiat różowy z jednym płatkiem zółtym

[ Dodano: 2015-08-07, 12:55 ]

rewi - 2015-08-07, 13:30

Chyba warto taką lilie zasadzić muszę na drugi rok się poważnie zastanowić :piwko:
choina79 - 2015-08-07, 15:42

jeszcze widze 4 pąki ciekawe j :hehe: aki będzie kwiat :hehe:
maro18 - 2015-08-08, 21:07

Ciekawy kwiatuszek u mnie był jeden cały żółty a obecnie pąk i też będzie żółty no i idzie mutacja z zielonymi liśćmi to może będzie żółty odpowiednik.
choina79 - 2015-08-08, 21:59

twoje sadzonki wiesz lepiej :) czekam na okaz pol na pol:)
choina79 - 2016-07-08, 22:20
Temat postu: 2016
staw 2016

choina79 - 2016-08-29, 20:37

Nymphaea 'Wanvisa'

http://www.fotosik.pl/zdjecie/7733bad879128b82


http://www.fotosik.pl/zdjecie/54a522dcfa48aae6


http://www.fotosik.pl/zdjecie/a31bf0c792d55a53

zbiho - 2016-08-29, 20:51

Czy te roślinki pomiędzy grzybieniami to przęstka? na jakiej rośnie głębokości?
choina79 - 2016-12-04, 21:01

zbiho, nie polecam chwast jak diabli
zbiho - 2016-12-04, 22:22

Mnie się podoba,jeżeli nie będzie mi wchodzić na głęboką wodę 120cm tylko zostanie na półce 40cm to bym był zachwycony.
choina79 - 2016-12-05, 20:19

taczkami wywozilem to badziewie z malego stawu prawie caly byl zarosniennty :? :?
luzio - 2016-12-05, 20:22

Dla mnie przęstka jest super ale tutaj to raczej wywłócznik. Który też jest fajny :)
Ale w stawie faktycznie może być ciężki do opanowania.

zbiho - 2016-12-06, 08:26

To nie może być wywłócznik,tego też jak Choina wywiozłem w lecie kilka taczek,on nie wystawał nad wodę,trzymał się dna do pół metra pod wodą minimum,oczko wyglądało jak zalana pół metrową wodą łąka.
Qba - 2016-12-06, 08:55

Jest to wywlocznik brazylijski i osobiście bardzo mi się podoba
zbiho - 2016-12-11, 20:57

Chcę to,tylko czy przetrwa zimę skoro jest z Brazylii?
choina79 - 2017-04-12, 18:27

72 cm

Qba - 2017-04-17, 10:03

W zeszłym roku wsadzilem ten wywłócznik do mojego oczka bezpośrednio w podłoże na głębokości 30-40 cm i część nadziemna zmarniała ale z podłoża zaczynają wyrastać młode łodyżki
choina79 - 2017-04-26, 15:40

chyba Nymphaea 'Wanvisa'

juz cos sie dzieje liscie paki :good: :)

choina79 - 2017-05-01, 18:43

60 cm



72cm

choina79 - 2017-11-27, 19:14

chyba koniec ze stawem:) cos wyj.. prawie wszystka rybe :(( :((
taniw - 2017-11-27, 21:28

Przeciwności trzeba pokonywać. Dokładnie to co się stało z rybami?
Irkus - 2017-11-27, 22:52

Masz jakieś resztki ryb na lądzie czy po prostu niechcą brać?Jeśli to pierwsze to wydra,jeśli to drugie to proponował bym puścić echosondę jeśli posiadasz lub jakiś z kolegów który wędkuje i zobaczyć co w trawie piszczy.
Pozdrawiam

potentator - 2017-11-28, 10:52

Wydra albo kormoran :/ Mialem podobny problem... Mnie wyjadla wydra wszystkie ryby az zalozylem pastuch. Problem sie skonczyl... Karpie od 1.5 roku zyja i rosna...
MartitaArturo - 2018-01-26, 14:19

Witaj i co stwierdziłeś odnośnie zaginięcia podopiecznych ?
Mariano - 2018-04-28, 23:40

U mnie na jednym stawie zniknęły wszystkie karpie kroczki, które wpuściłem rok wcześniej (100 szt). Obstawiałem wydrę, bo mam kilka. Ale one dotychczas głównie gustowały w karasiach, co było mi na rękę bo chciałem się pozbyć tego chwastu.

Po spuszczeniu wody nic się nie wyjaśniło. Zero karpia prócz kilku, które miały 35cm, a więc na pewno nie z tego zarybienia kroczkiem.

Sprawa wyjaśniła się dopiero po kilku dniach, gdy staw był popiętrzony na 30cm a winowajcą okazał się szczupak... 120cm. Nie wiem jak mogłem go przeoczyć po spuszczeniu, ale część dna była zarośnięta i obstawiam że gdzieś tam przeleżał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group