Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Rośliny wodne - Rośliny do stawu i ich sadzenie!

Kuszo - 2012-05-18, 22:00
Temat postu: Rośliny do stawu i ich sadzenie!
Witam!
Jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
Zacznę od tego że kolegi ojciec wykupił starą fabrykę na której są trzy stawy, jednak woda jest tylko w jednym (tak około 50cm). W odległości 4m od stawów przepływa rzeczka. Staw nie jest połączony z nią, i nie mamy zamiaru jej łączyć, ponieważ boimy się do do stawu będzie wpadał jakiś syf z pól itp. Woda gruntowa jest na poziomie 1m więc nie ma problemu aby znajdowała się w stawie. Za tydzień ma przyjechać koparka, aby pogłębić i wyczyścić nasz zbiornik ( jak wspominałem jest płytko i pełno trzciny na całym zbiorniku).
Ponoć staw bez przepływu ciężej utrzymać, dlatego chcemy posadzić dużo rośliny, w celu zachowania równowagi biologicznej i dostarczaniu tlenu. Jednak nie chcemy przedobrzyć żeby nie było plagi tych roślinek, ponieważ zbiornik ma służyć do wędkowania, a jak będzie plaga roślin to wędkowanie będzie utrudnione. W pobliżu jest kilka stawów na których wędkuję i pełno w nich rogatka, można na nich łowić tylko wiosną lub jesienią, chyba że ktoś sobie wyczyści stanowisko. Dlatego moje pytanie brzmi, jak sadzić rośliny podwodne żeby kontrolować ich rozwój??

Agga - 2012-05-18, 22:59

w duzym zbiorniku nie będziesz w stanie tego kontrolować :???:
jesli rogatkowi czy innej roslinie podwodnej przypasują warunki panujące w stawie to będzie się rozrastać i nie ma na to chyba rady
na stawach w mojej miejscowosci czyszczą grabiami wyrzucanymi na sznurku z łódki ....tylko trochę sie trzeba tymi grabkami namachać :oops:

Kuszo - 2012-05-18, 23:05

Rogatka nie zamierzam sadzić, bo to zielsko, rośnie jak szalone i nie ma korzeni tylko chwyta się gleby. Myślałem nad rdestnicą, żeby ją posadzić w doniczkach, chyba wtedy łatwiej będzie kontrolować jej rozwój. A poza tym on chyba tak błyskawicznie jak rogatek czy moczarka się nie rozrasta.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group