Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko Krzysztofa988

krzysztof988 - 2012-05-10, 00:57
Temat postu: Oczko Krzysztofa988
Witam
Poukładałem sobie pewne pomysły w głowie i chyba żeby wyszły poza ogrodzenie mojego alamo :)
Więc oczko ok.30m2 i 120-150 cm głębokości chyba, że wyjdzie więcej- jaka pojemność wody - ile wlezie :crazy:
zaczęłem kopać, ale to praca, to moja piękniejsza połówka coś wymyśli i tak się wlecze
Dalej pod folię dam piankę panelową, trochę się martwię o korzenie wierzby i octowca, na folie planuję geowłukninę i pokryć kamieniem, żeby przykryć folię. Będzie spora strefa dla roślin i filtracja oparta na filtrze glebowo korzennym, może da radę. W ramach rozgrzewki i aby mieć trochę spokoju i pokopać zrobiłem coś takiego , będę mógł spokojnie pracować, a moja projektantka zajmie się obsadzeniem fontanny :hehe: . Wkrótce dorzucę kilka fotek.

Zac - 2012-06-16, 17:40

to dorzuc wiecej fotek to moze cos podpowiemy :)
krzysztof988 - 2012-06-27, 22:53

Oto aktualny wygląd została jeszcze kaskada. Może jakieś podpowiedzi :-D . Mam zamiar zrobić kaskadę z łupka szarogłazowego, ale jest trochę czarny i nie koniecznie fajnie wygląda. Nieźle byłoby z piaskowca (żółty lub brąz ) taka jest kostka nie gryzłoby się do tego chcę wyłożyć takim samym kamieniem wokół brzegów oczka tak aby skraj kamienia wchodził ok 15 cm w oczko ( będzie ponad taflą wody z 10-15cm). Czy ktoś miał do czynienia z piaskowcem w oczku - czy się nie wypłukuje z kaskady, a może jakiś pomysł na kamień do kaskady ( byle nie polny)

Piotrek.P. - 2012-06-27, 22:56

U mnie jest piaskowiec ... zobacz w moim temacie. Niektóre piaskowce (te co nie miały kontaktu z warunkami atmosferycznymi) rozpuszczają się ale to tylko kilka mm na rok ;)
Nie buduj kaskady z piaskowca , mam fotkę na komputerze kaskady z otoczaków , fajnie wygląda, tylko jakoś inaczej byś je poukładał z polnych ale większych żeby się nie gryzły z resztą.



Ta rura daje po oczach ... a raczej ta ścieżka , zalejesz ją całą wodą czy będzie wystawać?

Adalbert - 2012-06-27, 22:59

U mnie też jest piaskowiec i nic się nie rozpuszcza.
krzysztof988 - 2012-06-27, 23:14

Piotrek.P. napisał/a:
Ta rura daje po oczach ... a raczej ta ścieżka , zalejesz ją całą wodą czy będzie wystawać?

Już jest pod wodą ,było już ciemno i fotki nie szlo zrobić, w najpłytszym miejscu nad rurą będzie ze 20cm wody więc nie będzie tak źle chyba do tego obsadzę ją roślinami i będzie ok. wody weszło 18m3 :yahoo: nie jest źle . raczej tak dużych otoczaków nie znajdę, a jak znajdę to nie dam z nimi rady.
Piotrek.P. napisał/a:
Nie buduj kaskady z piaskowca
dlaczego ?, jakiś powód czy tylko awersja do piaskowca :)
Piotrek.P. - 2012-06-27, 23:17

Piaskowiec się gryzie z otoczakami ... ale jak dasz obrzeża z piaskowca to powinno być dobrze . Jeżeli zostało Ci żwiru to posyp trochę po otoczakach , będzie jeszcze lepiej ;) czekam na fotki po napełnieniu
krzysztof988 - 2012-06-27, 23:31

Jeżeli będzie piaskowiec to bedzie z tego większa całość i raczej nie będzie się gryzło, a szczegóły dopracujemy. Jeszcze dojdzie sporo roślin.jutro wrzucę fotkę po napełnieniu wodą .
krzysztof988 - 2012-07-13, 21:57

Witam po długiej i pracowitej przerwie, moje oczko prawie ukończone ( ukończone to chyba nigdy nie będzie zawsze będzie coś do poprawienia :) ) ,
Oczko ma ok 30m2, wody weszło jakieś 17m3, mam pompę eco pump 10000 i małą 2000l/h do zasilenia filtra g-k, i filtr ciśnieniowy CPF 500, czekam aż roślinki bujną, to będzie trochę bardziej zielone. Po tygodniu od napełnienia glony zakwitły i była zielona kałuża :x , kupiłem wtedy filtr i po 4 dniach woda czyściutka do samego dna *1,2m :yahoo: . Będa jeszcze rybki czekam na dostawę znajomy ma sklep zoologiczny i obecał ekstra dostawę dla mnie będzie 10 koi, 10 karasi i 5 orf. A to moje oczko - tylko nie rugajcie mnie za bardzo nam ( mnie i mojej połówce) się podoba i oto chodzi :-D

Piotrek.P. - 2012-07-13, 22:04

Pięknie :brawo: z karasi zrezygnuj. Kup sobie same karpie ;)
kordiankw - 2012-07-13, 22:06

Kawał świetnej roboty, widać że odrobiłeś pracę domową, moje klimaty, duże :brawo:
Przemek10 - 2012-07-13, 22:17

Mi się podoba, świetnie wyglądają duże głazy podwodne. Jaka wyszła głębokość? Jakie masz rośliny? Jeszcze trzeba dodać ich więcej, ja bym dał 10x tyle co jest obecnie.
krzysztof988 - 2012-07-13, 22:36

Dzięki
Przemek10 napisał/a:
świetnie wyglądają duże głazy podwodne. Jaka wyszła głębokość? Jakie masz rośliny? Jeszcze trzeba dodać ich więcej, ja bym dał 10x tyle co jest obecnie

głębokość ok 1,20m, 5 lilii, dużo mięty ( rosła sobie nikomu niepotrzebna ;) sporo moczarki kanadyjskiej, marek szerokolistny, czermień błotna babka wodna, gdzieś na dnie rogatek i zestaw oczyszczający w filtrze g-k, mało jescze to wszystko widoczne, bo rosliny w oczku od 10 dni jeszcze nie bujają :((
Piotrek.P. napisał/a:
z karasi zrezygnuj

Jaki powód czy mało atrakcyjne ? czy kłopotliwe? nie mam żadnego doświadczenia z rybkami w przeciwieństwie do ciebie
kordiankw napisał/a:
widać że odrobiłeś pracę domową, moje klimaty, duże

pracę domową odrabiam od jesieni :good:

Piotrek.P. - 2012-07-13, 23:09

krzysztof988 napisał/a:

Piotrek.P. napisał/a:
z karasi zrezygnuj

Jaki powód czy mało atrakcyjne ? czy kłopotliwe? nie mam żadnego doświadczenia z rybkami w przeciwieństwie do ciebie


Łatwo o przerybienie i potem kłopoty się zaczynają najczęściej z wodą. Karpie dają więcej radości , dla mnie nie ma ładniejszej ryby ( no może paletki są ładniejsze ).
Najlepiej zobrazuje to filmem Violetty



Ty pewnie będziesz mieć krajowe karpie i ja też takie mam. Niczym praktycznie oprócz koloru się nie różnią, zachowanie to samo, świetne rybki.
Karasie są kolorowe ale wyglądają "drętwo" ;)

krzysztof988 - 2012-07-13, 23:28

Piotrek.P. napisał/a:
Ty pewnie będziesz mieć krajowe karpie i ja też takie mam

oczywiście, że krajowe to będą moje pierwsze rybki, więc nie wydam min kilkuset zł nie mając pojęcia jak je chodować

rewi - 2012-07-14, 09:13

Świetne jest i bardzo dobrze że, Ci się podoba to najważniejsze dasz jeszcze więcej roślin a będzie wspaniale ;) nad rybaki to się dobrze zastanów bo karpie są naprawdę super nawet te krajowe dasz 10 karpi + 5 orf i wystarczy żeby cieszyć się życiem w oczku ;)
krzysztof988 - 2012-07-27, 09:08

Witam w moim oczku pojawilo się życie (rybki) :yahoo: no teraz to już lepiej to wyglada szkoda tylko że rośliny słabo jakoś idą, ale były miesiąc temu ( niecaly) sadzone - będzie dobrze. Na imieniny dostalem nowy aparat :yahoo: więc zdjęć teraz będzie więcej


Nowi mieszkańcy wzbudzali nie tylko moje zainteresowanie

tylko księżniczki nic nie ruszalo, wiadomo księżniczka to księżniczka

i jescze trochę

i oczywiście pierwszy mieszkaniec

vivit - 2012-07-27, 09:12

Moje orfy zdaje się lubią podgryzać roślinki, więc przyglądaj się bacznie ;)
krzysztof988 - 2012-07-29, 10:31

Dziś przyszedł na świat nasz pierwszy :yahoo: kwiatek


[ Dodano: 2012-07-29, 22:51 ]
Czy małe karpie 10-15 mogą się trzeć - strasznie wczoraj ganiały jednego przez cały dzień ocierały się o niego wywracały że mi go szkoda było nie wiem dlaczego.
i moja lilijka nie mogę się napatrzeć

krzysztof988 - 2012-08-01, 22:42

Mała aktualizacja, nie sądziłem, lilie są aż tak piękne

i moje samuraje

krzysztof988 - 2012-08-09, 10:01

Po wczorajszych zmianach : doszedł świerk pospolity inversa pendula :yahoo:

i trochę oczka z nowymi kwiatkami
i mieszkańcy

nie mogłem się oprzeć pierwsze owocowanie rewelacja

vivit - 2012-08-09, 11:03

Zdaje się, że to brzoskwinia ?

Moje niestaty w tym roku obie wymarzły....no i trzeba było ciach zrobić.... :((

rewi - 2012-08-09, 11:36

:brawo:
Wspaniały efekt końcowy tylko że, obsadź otoczenie wokół oczka różną roślinnością będzie żywiej a tak to trochę kamienie i kamienie :P
lilie cudne :brawo:

krzysztof988 - 2012-08-09, 12:00

vivit napisał/a:
Moje niestaty w tym roku obie wymarzły

szkoda, ja w tym roku straciłem morelę taką 4-5m żal :dupa: ściska

[ Dodano: 2012-08-09, 12:02 ]
rewi napisał/a:
:brawo:
Wspaniały efekt końcowy tylko że, obsadź otoczenie wokół oczka różną roślinnością będzie żywiej a tak to trochę kamienie i kamienie :P
lilie cudne :brawo:

Nie do końca końcowy, oczko powstało 2 miesiące temu i cały czas jest w budowie ( obsadzie ) pewnych roślinek niestety jeszcze nie widać - liliowce. Roślinki niestety rosną powoli . :-(

rewi - 2012-08-09, 12:38

Jak by szybko nie rosły dosadź ich więcej a na drugi rok będziesz miał zieleń :soczek:
Gosik - 2012-08-09, 18:15

Bardzo ładnie wygląda. Jeszcze trochę roślin i będzie :good:
Piotrek.P. - 2012-08-09, 20:19

Piękny świerk, jak zacznie schodzić do wody to będzie bajecznie. :brawo: dodał bym coś zimozielonego , może formowane bukszpany? może naturalne formy?

Ja bym zakrył trochę tego żwiru i piaskowca. coś mniej więcej tak:


Zac - 2012-08-09, 21:10

Witam wszystko wygląda pięnie bardzo mi się podoba :brawo: :brawo:
Gdzie kupowałeś kamienie te takie płaskie wokół oczka?

krzysztof988 - 2012-08-10, 09:50

Piotrek.P. napisał/a:
Piękny świerk, jak zacznie schodzić do wody to będzie bajecznie. :brawo: dodał bym coś zimozielonego , może formowane bukszpany? może naturalne formy?

Ja bym zakrył trochę tego żwiru i piaskowca. coś mniej więcej tak:

Obrazek

Piotrek wielkie dzięki :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko:
nasz założony cel wyglądu oczka jest prawie taki jak Twoja propozycja. Moja ładniejsza połówka była zachwycona, w tym kierunku idziemy jeszcze raz :piwko:

[ Dodano: 2012-08-10, 09:56 ]
Zac napisał/a:
Gdzie kupowałeś kamienie te takie płaskie wokół oczka?

To jest nasz polski piaskowiec, ja mam dość daleko do okolic Kielc - tam są kopalnie w necie poszukaj. Kupowałem w Magdalence przy trasie Krakowskiej K7 - 650zł / T i pod Mińskiem Mazowieckim 550 zł/T przy trasie K2. Masz bliżej do kopalni i wyjdzie ci taniej

rewi - 2012-08-10, 11:42

Piotrek.P., widać rękę fachowca :brawo:
jak oczko będzie tak zarośnięte będzie cudo :soczek:

krzysztof988 - 2012-08-17, 22:39

Dziś moje karpie zrobiły mi taką niespodziankę, że omal zawału nie dostałem. Rano zaglądam - by się przywitać - a tu cztery karasie i sześć ofrek ( małe jeszcze) tylko, a po 14 karpiach ani śladu :(( panika, strach. Pół dnia kombinowałem gdzie się podziały, młody już flintę wyciągnął ( myśleliśmy że kot, ale wszystkie 14 szt !) mieliśmy pilnować i ubić złoczyńcę , a te skurczybyki ( żona zadzwoniła ok 12) pochowały się w szczelinach kamieni tak, że ich nie było widać, nie są duże mają po ok15 cm , rano chodziłem z 15 min i nie widziałem żadnego. Koty sąsiadów mogą odetchnąć :evil:
mieliście już takie zdarzenie, że się ryby chowały ? nic ich raczej nie straszy.

Piotrek.P. - 2012-08-17, 22:46

krzysztof988 napisał/a:

mieliście już takie zdarzenie, że się ryby chowały ?


Co w tym dziwnego? nie mogą cały czas bezczynnie pływać :oops:

krzysztof988 - 2012-08-17, 22:55

Piotrek.P. napisał/a:
Co w tym dziwnego? nie mogą cały czas bezczynnie pływać

Nie no tak, przecież mogły się zebrać na .... np karty :-D albo :piwko: nikt im nie zabroni :) tylko wydało mi się to zastanawiające ( karasie nie załłapały się bo dziury w kamieniach za małe, a orfy za młode :hehe: ). Dopiero poznaję przedziwne zwyczje rybek oczkowych ;)

Piotrek.P. - 2012-08-17, 22:58

krzysztof988 napisał/a:
Piotrek.P. napisał/a:
Co w tym dziwnego? nie mogą cały czas bezczynnie pływać

Nie no tak, przecież mogły się zebrać na .... np karty :-D albo :piwko:


Masz u mnie duże piwo , nikt mnie dzisiaj nie mógł rozśmieszyć :lol: Tobie to się udało :piwko:

Moje karpie uwielbiają znikać w ciągu dnia , nic nadzwyczajnego. Jeżeli problem będzie się powtarzał to zacznij się martwić. Sam się zastanawiam niekiedy gdzie te ryby wszystkie się pochowały ale jak już wypłyną na widok to jest kocioł w oczku :)

KILERK1 - 2012-08-17, 23:53

Moje kojaki potrafią zbić się w grupę i siedzą sobie na dnie,może są na :piwko: ,czsami pojedyńczo pchowają się pomiędzy rośliny i kamienie ,ale jak jest jedzonko wszystkie się kotłują :-D

[ Dodano: 2012-08-17, 23:58 ]
krzysztof988 napisał/a:
Oczko ma ok 30m2, wody weszło jakieś 17m3

chyba się pomyliłeś z pojemnością oczka? 30m2x1,2m=36m3
powinieneś mieć ok 30 m3 wody :-D

[ Dodano: 2012-08-18, 00:00 ]
:brawo: oczko bardzo ładne :brawo: :brawo:
:brawo: :brawo:

krzysztof988 - 2012-08-18, 08:37

KILERK1 napisał/a:
chyba się pomyliłeś z pojemnością oczka? 30m2x1,2m=36m3
powinieneś mieć ok 30 m3 wody

Dzięki,nie ma pomyłki, jest kilka różnych poziomów i niestety nie mogłem na całej powierzchni dać 1,2m, ta głębokość jest gdzieś na 3-4m2

krzysztof988 - 2012-08-20, 13:24

Wczorajsze łowy zakończone oto trofea :)



dziś rano jeszcze był dzięcioł, ale nie zdążyłem :((

rewi - 2012-08-20, 13:41

:brawo: Świetna zdjęcia :brawo:
lis_ek - 2012-08-20, 19:04

O ile, widzę to makolągwa. Rzadki gość ;)
krzysztof988 - 2012-09-02, 21:25

Parę ( chyba ) fajnych fotek oczka nocą

Gosik - 2012-09-02, 21:36

Bardzo ładne zdjęcia z tym ptaszkiem :brawo:
luzio - 2012-09-04, 11:37

Zauważyłem że pod kamieniami ale na folii jest geowłóknina. Czyli leży sobie w wodzie. Nie ma w tym nic złego?
Gosik - 2012-09-04, 14:18

luzio napisał/a:
Zauważyłem że pod kamieniami ale na folii jest geowłóknina. Czyli leży sobie w wodzie. Nie ma w tym nic złego?

Nic złego, nawet dobrze, bo zabezpiecza folię przed ewentualnie ostrzejszą krawędzią kamienia. Wszystko w porządku :good:

krzysztof988 - 2012-09-05, 08:51

luzio napisał/a:
Zauważyłem że pod kamieniami ale na folii jest geowłóknina. Czyli leży sobie w wodzie. Nie ma w tym nic złego?

Wydaje mi się żę nie, kamienie miały dosyć ostre krawędzie i chciałem dodatkowo zabezpieczyć folię. W trakcie układania okazało się, że geowłóknina spełnia jeszcze rolę stabilizatora kamieni. Położone na włókninę były bardziej stabilne, nie ruszały się - geowłóknina je usztywniała jakby były przymurowane do ścianek. Po paty tygodniach glony obsiadły włókninę i już jej nie widać.

dlaryus - 2012-09-08, 14:40

krzysztof988 napisał/a:
mieliście już takie zdarzenie, że się ryby chowały ?


Ja Ci powiem, że z moim mniejszym karpikiem to miałem takie akcje w tamtym roku, dwa albo i trzy razy już go pożegnałem (myślałem, że został pożarty przez kota) nie było go w oczku widać przez dwa tygodnie a oczko mam niewielkie i zakamarków w nim też jak na lekarstwo. Pogodziłem się już z jego stratą a tu patrzę a on sobie pływa jak gdyby nigdy nic :)

A oczko masz naprawdę :good: wielkie :brawo: podoba mi się

krzysztof988 - 2012-09-08, 21:02

Gosik napisał/a:
Bardzo ładne zdjęcia z tym ptaszkiem

:oops: :hehe:

krzysztof988 - 2013-01-22, 09:32

Ale temat się zakurzył, a oko zaśnieżyło Takich zim jak na wschodzie nie ma nigdzie ;)
fotka mało wyraźna ale robilem z cieplutkiej sypialni przez okno. Kurcze oko mi całe zasypało muszę dziś po pracy trochę odśniężyć.

a jeszcze parę dni temu bylo normalnie

krzysztof988 - 2013-02-11, 08:29

Trochę zimowych klimatów z ostatnich dni...

rewi - 2013-02-11, 09:45

Pierwsza fotka bardzo ładna, dawno u mnie słoneczka nie było :-(
U mnie też sarenki podchodzą trochę łupin po ziemniakach i stare siano 4letnie, ale wcinają :D

AurorA - 2013-02-12, 21:14

Fajne te zimowe fotki i zwierzynka fajna podchodzi :)
krzysztof988 - 2013-02-13, 08:36

rewi napisał/a:
dawno u mnie słoneczka nie było

Słońca w tym roku prawie nie było, a te fotki to wschód słońca.
AurorA napisał/a:
Fajne te zimowe fotki i zwierzynka fajna podchodzi

W tym roku widzę, że saren jest zatrzęsienie u mnie są 3 stada po ok. 10-20 szt w poprzednich latach były, ale mniej liczne do 10 szt. Sowa zawitała po raz pierwszy.

krzysztof988 - 2013-03-10, 16:56

Nie tylko my czekamy na wiosnę, jeden z karpi ciągle pływa przy powierzchni, aż szkoda że taka pogoda zimowa.

Adacho - 2013-03-10, 21:26

Kurcze - Krzysztof , u Ciebie zima ma się całkiem dobrze :-o
krzysztof988 - 2013-03-11, 08:04

Adacho napisał/a:
Kurcze - Krzysztof , u Ciebie zima ma się całkiem dobrze :-o

i tak cieszę się, że to nie Suwałki.

krzysztof988 - 2013-05-21, 12:04

Najwyzszy czas na małą aktualizację
wiosna !! :-D I nowe nabytki w oku


Elendil - 2013-05-21, 12:52

Spoko oko :good:
Gosik - 2013-05-21, 15:38

Piękna Magnolia :good:
lasoch - 2013-05-21, 21:36

skąd u ciebie tyle ważek ! ja dopiero jedną widziałem , ale za to większą :) na czwartym zdjęciu to może jodła koreańska ?
boska magnolia :-o czy ona właśnie teraz dopiero tak zakwitła

czester 1 - 2013-05-22, 00:49

tylko nie mow ze to fotki sa swierze. u mnie magnolia juz zielona - z jednej strony szkoda, z drugiej sie ciesze :?
Maglia - 2013-05-22, 12:30

Ważki urocze :-D U mnie nie ma ani jednej.
Magnolia przepiękna.

krzysztof988 - 2013-05-22, 16:03

Dzięki
lasoch napisał/a:
na czwartym zdjęciu to może jodła koreańska

to jest świerk klujący lucy strike, albo ten drugi nazwy nie pamietam ma igły w trzech odcieniach - nie jest to jodła koreańska ( znajdziesz go w" Katalogu Roślin ZSP"
lasoch napisał/a:
skąd u ciebie tyle ważek

Była bardzo ciepła niedziela to się zleciało tego i owego :)
lasoch napisał/a:
boska magnolia czy ona właśnie teraz dopiero tak zakwitła

Wiedziałem że się wyda :oops: zdjęcie jest z 05.05, ale to jej drugie takie kwitnienie w ub. roku przymrozek załatwił kwiaty, a dwa lata temy burza drugiego dnia obtłukła kwiaty, w tym roku dostała ultimatum albo kwitnie albo........ :evil: ciach no i zakwitła :) jeszcze mało rośliny się rozrosły bo woda taka sobie, ale będzie lepiej, marze o japończykach, ale muszę jeszcze się nauczyć trochę utrzymywać wodę w " ryzach"

Gosik - 2013-05-23, 18:01

czester 1 napisał/a:
tylko nie mow ze to fotki sa swierze. u mnie magnolia juz zielona - z jednej strony szkoda, z drugiej sie ciesze :?

Fotki na pewno są świeże i są bardzo dobrze wykonane. Moja Magnolia po burzy z gradem, ma tylko jeden pąk kwiatowy :((

czester 1 - 2013-05-23, 21:39

no fotki jednak z majowki, dziwilo mnie po swojej, bo juz o kwiatach dawno zapomnialem, wyjdzie tylko czasem jakis niedobitek ;)
krzysztof988 - 2013-07-10, 09:39

Dawno nic nie fotografowalem, ale stworzyłem takie "okno na świat" dla rybek , że trzeba swiatu pokazać , trwało to chyba z tydzień zanim pierwsza wpłynęła, teraz częściej zaglądają. [URL=http://minus.com/lw4DTNgYJ1E9e]
[/URL][URL=http://minus.com/lbaw02iKFCJPks]
[/URL][URL=http://minus.com/lknAbWnId5b6c]
[/URL]
i na deser lody waniliowe

i truskawkowe :)

rewi - 2013-07-10, 10:23

Lody naprawdę super :brawo: Baniaczek dla rybek również fajnie się prezentuje!
krzysztof988 - 2014-05-08, 13:29

Dojechały japończyki z Rzeszowa... ładniutkie... :yahoo:

luzio - 2014-05-08, 13:44

A ta wanilia to konkretnie jest....?
lasoch - 2014-05-08, 15:35

Najładniejszy ten pierwszy od lewej.
Adacho - 2014-05-08, 22:51

Rozerwana płetwa piersiowa. Świeża dostawa z Japonii ?
Ja na Twoim miejscu zrobiłbym kwarantannę rybkom.
Płetwa, po 3 tygodniach się zrasta. Tyle trwa kwarantanna.
Sprzedawca albo sprzedaje nowe ryby - bez kwarantanny, albo ryba jest chora i płetwa się nie zrasta.

czester 1 - 2014-05-09, 16:38

jeżeli piszesz o Shiro utsuri to stawiam browara ze ta pletwa nie jest rozerwana :evil:
wolanin - 2014-05-09, 16:52

czester 1 napisał/a:
jeżeli piszesz o Shiro utsuri to stawiam browara ze ta pletwa nie jest rozerwana :evil:

Moim zdaniem również: nie jest. Ten sort (dostawa) tak ma - czarne prążki (tejima) na płetwach. Adam, znam tą dostawę, mam z niej takiego, podobne prążki. Ale lepiej niech właściciel się wypowie :)

krzysztof988 - 2014-05-13, 14:05

wolanin napisał/a:
czester 1 napisał/a:
jeżeli piszesz o Shiro utsuri to stawiam browara ze ta pletwa nie jest rozerwana :evil:

Moim zdaniem również: nie jest. Ten sort (dostawa) tak ma - czarne prążki (tejima) na płetwach. Adam, znam tą dostawę, mam z niej takiego, podobne prążki. Ale lepiej niech właściciel się wypowie :)

Zgadza się to Shiro utsuri ryby są po kwarantannie i w b. dobrej kondycji. Mam nadzieję że kłopotów nie będzie. Przepraszam za jakość fotek ale robione telefonem. Głodomory tuż przed obiadkiem :)

Raffaello - 2015-03-20, 21:38

witam :piwko: śliczne oczko bardzo mi się podoba rybki tez śliczne :)
krzysztof988 - 2015-07-20, 13:43

Karmienie żarłoków :)
rewi - 2015-07-20, 13:52

Duże karople :good:
krzysztof988 - 2015-07-28, 12:44

Lilie chyba dostały za dużo obornika , bo poszły w liście, ale ogólnie to chyba nie najgorzej wyszło

rewi - 2015-07-28, 13:27

Liście zawsze można trochę usunąć :) A jak kwitnienie?
krzysztof988 - 2015-07-28, 14:57

rewi napisał/a:
Liście zawsze można trochę usunąć :) A jak kwitnienie?

Jak na foto, trochę słabiej niż w ubiegłym roku.

AdrianJ - 2015-07-28, 17:44

wygląda super :brawo: daj jakieś fotki rybek
czedox - 2015-07-29, 07:12

piękne!
liście lilii wyglądają świetnie, miło popatrzeć :)

wallclock - 2015-07-30, 10:10

Dla mnie to oczko jest niemalże idealne :-)
lasoch - 2015-07-30, 11:08

Cudownie :brawo: Mi tam tyle liści się podoba, kwiatów też trochę jest :) Naprawdę ślicznie !!! PIękny jałowiec, Horstman :) ?
krzysztof988 - 2015-08-11, 13:05

Dobrze że chociaż lilii nie trzeba podlewać ;)

rewi - 2015-08-11, 14:24

Ale oczko trzeba uzupełniać :D
lasoch - 2015-08-11, 16:34

Piękne ! Co to za odmiana na pierwszym zdjęciu :) ?
krzysztof988 - 2015-08-12, 11:34

lasoch napisał/a:
Piękne ! Co to za odmiana na pierwszym zdjęciu :) ?

Trochę się wymieszały moje lilijki, ale chyba Mayla, bo z czerwonych to jeszcze Burgundy Princess mam, ale jest chyba ciemniejsza. Bałem się, że poszły w liście( poszalałem z obornikiem wiosną ) ale teraz zaczynają wychodzić pąki dużo ich idzie :yahoo:

rewi - 2015-08-12, 14:17

Upały robią swoje lilie szaleją :piwko:
dlaryus - 2015-08-12, 21:02

No to teraz napisz mi dokładnie co za obornik?? coś Ty im tam dodał że tak rosną?? bo też tak chce :)
Leszek Garwolin - 2015-08-12, 21:30

Ja dodaję obornik bydlęcy granulowany.Dostępny w każdym ogrodniku.Kolega zapewne też.
krzysztof988 - 2015-08-13, 09:52

Leszek Garwolin napisał/a:
Ja dodaję obornik bydlęcy granulowany.Dostępny w każdym ogrodniku.Kolega zapewne też.

Też... i tajemniczy składnik :crazy:

krzysztof988 - 2015-08-14, 10:17


rewi - 2015-08-14, 10:58

Eleaganckie lilie :P
krzysztof988 - 2017-04-17, 21:46

Witam
Chodzi mi po głowie odłączenie beczek z filtrami mechanicznym i drugiej z keramzytem, i puszczenie wody tylko przez filtr g/k. Filtr g/k uważam że sprawuje się rewelacyjnie i chyba tylko dzięki niemu woda jest taka jaka jest ( kryształowa). Chciałbym trochę przebudować cały skalniak i nie bardzo mam miejsce na beczki. Zastanawiam się czy tylko na g/k parametry wody utrzymają się na dobrych poziomach. Mam stare testery i podstawowe ph i twardość wody są w normie jedynie nie wiem jak NO2 i NO3 bo tester pokazuje zupełnie co innego niż w skali

luzio - 2017-04-17, 22:46

Według mnie powinieneś to zrobić. Dla dobra nauki ;)
Takie eksperymenty więcej powiedzą niż teoretyczne rozważania. Potem zdasz relację i wszyscy będziemy mądrzejsi :)

piekaro - 2017-04-17, 23:09

a ja na twoim (i swoim jak bym mial mozliwosc) zostawil bym sam filte g/k i przed nim maly filtr mechaniczny i ewentulanie przed nim jeszcze jakis uv jezeli byla by taka potrzeba.
wolanin - 2017-04-18, 08:22

luzio napisał/a:
Według mnie powinieneś to zrobić. Dla dobra nauki ;)
Takie eksperymenty więcej powiedzą niż teoretyczne rozważania

Przy takiej ilości roślin u Krzysztofa wyniki eksperymentu nie będą zbyt miarodajne :)

taniw - 2017-04-18, 08:34

Filtr mechaniczny zostaw. A biologiczny w dojrzałym oczku gęsto obrośniętym roślinnością i filtrem g/k, można sobie spokojnie darować.
Qba - 2017-04-18, 21:02

Niezłe liliowisko :-o
aniacios - 2017-04-19, 15:27

Piękne lilie :brawo:
Irkus - 2017-04-19, 19:15

Masz naprawdę mega te lilie,rosną w kastrach czy bezpośrednio w gruncie?
Ile ich tam posadziłeś? Pozazdrościć

PIOTR.P - 2017-04-19, 20:53

witam Cię Krzyś
ja coś takiego zrobiłem masz link do mojej galerii -pojemność filtra G/K lub strumyka około 1500l sprawdza się przy oczku 11tys l plus mała beczka przed , jako filtr mechaniczny bo przy rybach i obfitym karmieniu sobie nie radził filtr G/K.rośliny to irysy, pałki, tataraki, sitowie ,kalie .
http://forum.oczkowodne.n...=4131&start=120
plus obsadzone oczko tradycyjnie i lilie zacieniają lustro wody
nie stosuję lampy UV ,woda początkowo wiosną nim puszczą dobrze rośliny a słonko mocno opiera się na wodzie to troszkę się woda zazieleni i przejrzystość spadnie na 2-3 tygodnie . Tak od początku czerwca jest O.K z wodą .
patrzyłem na Twoją galerie -raczej masz to wszystko - powodzenia w realizacji pomysłu

krzysztof988 - 2017-04-21, 09:28

Irkus napisał/a:
Masz naprawdę mega te lilie,rosną w kastrach czy bezpośrednio w gruncie?
Ile ich tam posadziłeś? Pozazdrościć

Sadzone są w doniczkach po dużych drzewkach, porobiłem tylko dużo dziur wiertłem. Jest ich z 10 gatunków dokładnie nie pamiętam, ale nie żałuję im nawozu. posadzone są w ziemi z gliną i sypię po 2-3 garści obornika w granulacie tylko trzeba je przesadzać. Widzę w tym roku że jednak powyłaziły mi z donic, bo liście wychodzą poza donicami. W tym roku będę ruszał z 2 okiem i tam mam je poprzesadzać trochę żeby miały luźniej. Puszczę je też bez donic niech dosypię na dno tylko trochę podłoża.

[ Dodano: 2017-04-21, 09:44 ]
PIOTR.P napisał/a:
ja coś takiego zrobiłem masz link do mojej galerii -pojemność filtra G/K lub strumyka około 1500l sprawdza się przy oczku 11tys l plus mała beczka przed , jako filtr mechaniczny bo przy rybach i obfitym karmieniu sobie nie radził filtr G/K.rośliny to irysy, pałki, tataraki, sitowie ,kalie .

U mnie to ten filtr ma min 4m2 i z 0,5m głębokości tych rybek jest za dużo, ale dopiero od 2 lat mam dwa okonie co stadka pilnują, wcześniej orfy nie dawały rady chociaż jest ich 6 szt, ale w tym roku do drugiego oczka je eksmituję a w tym zostaną tylko prawdziwe japończyki 5szt i ze 3 orfy no i te największe karpie . Wtedy zobaczę czy na samym filtrze g/k pociągnie. Klarowność wody jest super widać dno 1,2m, trochę mi glony szaleją, muszę tylko lampę UV 55W przerobić, bo mam pompę za mocną i na lampie bardzo zwalnia woda, a pompa 20 tyś l, a oko ok. 20m3. Na pewno podzielę się spostrzeżeniami.

PIOTR.P - 2017-04-22, 15:24

'' i sypię po 2-3 garści obornika w granulacie tylko trzeba je przesadzać''
czy masz jakąś nazwę lub opakowanie?? !! gdzie to kupujesz ??

taniw - 2017-04-22, 16:40

Obornik granulowany kupisz w każdym większym sklepie ogrodniczym. Jest nawet taki o zapachu waniliowym lub truskawkowym.
krzysztof988 - 2017-04-26, 14:38

W tym roku chciałbym oczyścić generalnie oczko. Mam w nim pijawki, kupę mułu na dnie inne syfy. Jakie są jakieś sprawdzone sposoby, gdzieś czytałem że można do wody dodać roztwór soli i zostawić na kilka dni ( oczywiście ryby idą do drugiego oka). Chciałbym w tym zrobić gruntowne czyszczenie, a potem trzymać tu tylko japończyki 3 orfy i 3 duże karpie i 1 pistolecik co siedzi gdzieś na dnie i pilnuje porządku :evil: - okoń
wolanin - 2017-04-26, 15:32

krzysztof988 napisał/a:
Mam w nim pijawki, kupę mułu na dnie inne syfy. Jakie są jakieś sprawdzone sposoby, gdzieś czytałem że można do wody dodać roztwór soli i zostawić na kilka dn

Pijawki bardzo skutecznie zwalcza wapno.

luzio - 2017-04-26, 16:27

Jejku najpierw sól, potem wapno by pojawiły się glony nitkowe a potem...?
Naprawdę aż tyle jest tych pijawek?

Ja bym nie kombinował tylko faktycznie odłowił rybki a potem zwyczajnie oczko przeczyścił posiłkując się pompą do brudnej wody.

Botanicus - 2017-04-29, 22:49

witam,
odnośnie mułu na dnie, ja używałem preparatu cleaner firmy hydroogród,bardzo fajnie redukował osady denne,opakowanie 1 litr na 10 000 litrów,

krzysztof988 - 2017-05-02, 14:14

luzio napisał/a:
Jejku najpierw sól, potem wapno by pojawiły się glony nitkowe a potem...?
Naprawdę aż tyle jest tych pijawek?

Ja bym nie kombinował tylko faktycznie odłowił rybki a potem zwyczajnie oczko przeczyścił posiłkując się pompą do brudnej wody.

Tak też chcę zrobić i aby przenieść część roślin do drugiego "czystego" oka chciałbym je odkazić by niczego niepotrzebnego nie przenieść, czy wystarczy roztwór nadmanganianu i tym przemyć roślinę, czy coś zastosować jeszcze?. Stare oko idzie do kapitalnego remontu i czyszczenia. Jak stosować wapno? jakie proporcje i jakie wapno? A ten roztwór soli w jakich proporcjach. Chcę wszystkie świństwa typu pijawki, jakieś pasożyty wytłuc, ale nie wywalę filtra g/k bo jest ok, a na pewno tam jest tego trochę, więc chcę to wszystko dobrze przepłukać, przepuszczając roztwór przez system korzeniowy.

luzio - 2017-05-02, 15:11

A przecież to i tak się z powrotem rozmnoży..
Nie wiem jak u ciebie ale u mnie pijawki muszą się dobrze ukrywać. Bywają np. głęboko wciśnięte pod kamienie. Po prostu ich żywot jest krótki w przypadku wyjścia z kryjówki. Ryby, traszki zaraz je szamają. Zauważyłem że dobrym miejscem dla pijawek są też doniczki na rośliny. Nie było łatwo się do nich tam dorwać, miały azyl. Dlatego pozbyłem się wszystkich doniczek. No i ok. Owszem mam pijawki ale mam też stan równowagi. Nie ma ich za wiele. A już z pewnością nie ma w otwartej wodzie.
Tak naprawdę to one żyją w strachu. Muszą się ukrywać, i o to chodzi. Ani się nie narzucają ani eksponują ;)

KILERK1 - 2017-05-02, 22:43

Pijawek się już nie pozbędziesz, zawsze się gdzieś ukryją i je przeniesiesz. Potrafią wyglądać jak punkt 2 mm. U mnie ,gdy wypompowałem wodę z oczka, otraffiły przeżyć zimę pod fałdy folii. Ustrojstwo ma silną wolę przetrwania.
Zresztą jeśli to nie są pijawki rybie to po co je wybijać. Będą służyły jako pokarm dla ryb -chyba.

krzysztof988 - 2017-05-02, 23:23

Kurcze, a może przesadzam, z tym czyszczeniem dziś sprawdziłem parametry wody - wszystkie idealne, szkoda rozwalać cały system, może tylko spuszczę wodę, usunę muł jest go z 20 cm i niech śmiga zostawię tu tylko z 10 ryb orfy, japończyki i okoń. Podobno lepsze jest wrogiem dobrego
PIOTR.P - 2017-05-03, 09:15

jak będziesz wypompowywał wodę to powinieneś ją gdzieś zgromadzić bo jak stracisz tą wodę i dolejesz świeżej za dużo to parametry polecą i będzie musiała jeszcze raz przekwitnąć woda i miesiąc w plecy
taniw - 2017-05-03, 09:26

Żeby tylko miesiąc, później jeszcze ze dwa lata intensywnych zakwitów wiosennych. To samo z dezynfekcją podłoża, wybijesz złe i dobre.
krzysztof988 - 2017-05-10, 11:02

Ostatnio przeglądałem post od początku i porównałem zdjęcie z przed 5 lat i z tego roku. No jest różnica. Stare foto

i nowe


tylko piaskowiec zmienił się na gorsze

Qba - 2017-05-10, 12:29

Piaskowiec rzeczywiście stracił urok ale reszta nabrała więc jest dobrze. Śledzę budowę Twojego kolejnego oka i jestem ciekaw jak to wyjdzie.
krzysztof988 - 2017-05-10, 12:40

. Śledzę budowę Twojego kolejnego oka i jestem ciekaw jak to wyjdzie.
Ja też ;)

krzysztof988 - 2017-05-14, 21:38

Kurcze trochę kiczowate ale cieszy oko :-D













kmarkot - 2017-05-15, 09:37

Fajnie to wygląda ale może tylko wczesnym rankiem w bezwietrzną pogodę gdy mgła unosi się nad wodą.
Ciekawy jestem jak to wygląda w nocy w realu ,błysk lampy aparatu powoduje że wygląda to nienaturalnie i żeby tak można było wyłączyć tą kolorową lampkę.

luzio - 2017-05-15, 10:13

Tak jak pisze kmarkot, podczas bezwietrznej pogody, bez tej lampki wcale nie musi być kiczowate. Najważniejsze by mgiełka przykryła równomiernie całe oczko.
Poza tym gdyby lampkę ukryć pod wodą by światło nie było punktowe a bardziej rozproszone to efekt też chyba byłby lepszy.

krzysztof988 - 2017-05-15, 11:19

luzio napisał/a:
Tak jak pisze kmarkot, podczas bezwietrznej pogody, bez tej lampki wcale nie musi być kiczowate. Najważniejsze by mgiełka przykryła równomiernie całe oczko.
Poza tym gdyby lampkę ukryć pod wodą by światło nie było punktowe a bardziej rozproszone to efekt też chyba byłby lepszy.

w nocy całkiem fajnie się rozchodzi po tafli - ale bez najmniejszego nawet wiatru, nam się podoba i to najważniejsze :yahoo: tych ledów nie da się niestety wyłączyć, ale pokombinuję z umieszczeniem w kaskadzie by mgła opadała na taflę wody

taniw - 2017-05-15, 20:07

Już myślałem, że sobie sprawiłeś plastikowego krasnala ... Możesz przy oczku postawić stracha na wróble ubranego w prześcieradło. Ale nie rób tego jak najbliższy szpital jest daleko.
piekaro - 2017-05-15, 22:13

fajnie by wygladalo jak bys ustawil zeby sie rano wlaczalo zanim z domu wyjdziesz, wiesz wychodzisz i mgla na oczku :) no i te kolorowe lampeczki, ja bym je jakos usuna :) ogolnie na pierwszych fotkach wyglada fajnie,
krzysztof988 - 2017-05-17, 21:35

taniw napisał/a:
Już myślałem, że sobie sprawiłeś plastikowego krasnala ...
dobre :hehe:
krzysztof988 - 2017-06-01, 11:02

No i wp...du pogłębiłem oczko.. :crazy:

taniw - 2017-06-01, 12:04

Eeee, ja tam widzę, że zrobiła to za ciebie koparka.
luzio - 2017-06-01, 14:53

No to teraz czekam na eleganckie profilowanie brzegów. Półki poziomy piony, przemyślane strefy roślinne :P
Nie mówiąc o tym że nie mógłbym się powstrzymać przed przerobieniem tak by nie tylko ryby i żabki mogły tam pływać ;)

krzysztof988 - 2017-06-02, 12:41

luzio napisał/a:
No to teraz czekam na eleganckie profilowanie brzegów. Półki poziomy piony, przemyślane strefy roślinne :P
Nie mówiąc o tym że nie mógłbym się powstrzymać przed przerobieniem tak by nie tylko ryby i żabki mogły tam pływać ;)

No to sobie pomyślę....., dobrze że mam spory zapas browaru ( całą zimę warzyłem) :piwko: będę mógł wszystko dobrze przemyśleć ;) do przyszłej wiosny mam czas.
Tak poważnie to nasz nowy stawik, w tym roku muszę dokończyć nowe oko i wyczyścić z mułów stare.

[ Dodano: 2017-06-02, 12:42 ]
Qba napisał/a:
Niezłe jeziorko :-o
To nowe dzieło czy powiększone stare oczko?

bez przesady - nowy stawik

krzysztof988 - 2017-06-06, 13:03

Nowy zaciąg skośnookich z Rzeszowa








Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group