Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Oczko rewii ;)

rewi - 2012-03-27, 14:24
Temat postu: Oczko rewii ;)
Witam wszystkich odwiedzających ;)
Jestem na forum już od jakiegoś czasu i postanowiłam pokazać to moje oko ;)
od początku zaczynam przebudowę ponieważ oczko było płytkie jakieś 50 - 60 cm :!:
teraz w miejscu najgłębszym jest 1 m średnim 70 cm płytkim 30 - 40 cm a bagiennym 15-20 cm ;) parę fotek na początek oczywiście pracę są nie ukończone jeszcze trzeba trochę popoprawiać i ulepszyć .





Gosik - 2012-03-27, 14:52

Tyle miałeś miejsca w samym oczku, że spokojnie mogłeś kopać głębokość 130-150cm. Metr to niewiele, szczególnie w zimie jak lód złapie. Przynajmniej ta głębokość metrowa mogła być większa w obwodzie. Trochę pracy faktycznie jeszcze Ci zostało-przede wszystkim maskowanie foli wokół oczka.
Piotrek.P. - 2012-03-27, 15:08

Czy ja tam widzę folię do pokrywania szklarni? Gosia napisała co trzeba poprawić. Jakie masz ryby?
rewi - 2012-03-28, 14:01

Tak tak to zwykła folia nawet 2 sezony wytrzymała ale teraz zmieniam i trochę powiększę tak do 120 cm bo oko zamarzało do dna . Ryby w sumie to nie miałam 3 orfy i dwa jakieś karpie ? tylko nie wiem jakie bo sprzedawca nie wiedział . Mam chęć poszerzyć jeszcze na szerokość tylko jest problem bo z jednej strony jak widać na zdjęciu nr 3 jest niby skalniak a po drugiej stronie przejście obok którego rośnie duży bukszpan ;)
Więc jak myślicie poszerzyć czy pogłębić ?

ewa535 - 2012-03-28, 14:12

Jedno i drugie moim zdaniem. Jak robić to robić. Pogłębić nawet do 1.40 ale w niedużej niecce na rodku a nie na całej powierzchni dna. Poszerzyć sporo a jeśli bukszpan przeszkadza to przesadziłabym go z wielkja bryłą ziemi zeby nie ucierpał. Jeśli mimo to powiększenie oczka będzie utrudniało gdzies przejście pomyslałabym żeby na tym skraju oczka postawic albo mostek albo kładkę. Może byc dodatkowa ozdoba.
rewi - 2012-03-28, 14:43

W sumie to mam spory ogródek dużo miejsca tylko jeden problem duże krzaczory . Ale z tą kładką mogło by wypalić dało by się ją zamontować . Myślę że , najwyżej ten bukszpan może zostać zrobie tak jakby obejście koło oczka . W sobotę jak będzie piękna pogoda zabieram się do pracy chcę aby moje oko na święta ładnie wyglądało zmarznięte nie jest tylko niestety mam glinę i gruz :evil: ciężko się kopie ale damy radę :)


Mam jeszcze pytanie co do mojej lilii czy ona puści jakieś liście bo całą zimę była skuta lodem :?

duzers - 2012-03-28, 19:34

rewi napisał/a:
Mam jeszcze pytanie co do mojej lilii czy ona puści jakieś liście bo całą zimę była skuta lodem
Musisz poczekać,trudno powiedzieć
AurorA - 2012-03-28, 22:37

rewi napisał/a:
Mam jeszcze pytanie co do mojej lilii czy ona puści jakieś liście bo całą zimę była skuta lodem


No poczekaj jeszcze, wiele zależy od odmiany, ale jak przemarzała to szanse nie są duże.

Gosik napisał/a:
Tyle miałeś miejsca w samym oczku, że spokojnie mogłeś kopać głębokość 130-150cm. Metr to niewiele, szczególnie w zimie jak lód złapie.


eee ja tam uważam że metr spoko starczy, no chyba że jakiś kojaki chcemy, u mnie karpie na niespełna metrze dają rade zimować. Gosik rewi jest dziewczyną.

leszek50-57 - 2012-03-29, 09:44

Bo to jest tak jak ktoś się wstydzi swojego imienia :P
poz.Leszek
------------

Gosik - 2012-03-29, 14:11

[quote="AurorA"]
rewi napisał/a:
Gosik rewi jest dziewczyną.

Ups-przepraszam, ale imienia nie ma, a "Rewi" jakoś skojarzyło mi się z mezczyzną :((

rewi - 2012-03-29, 14:26

heheh nie wstydzę się imienia ;)
A tak poza tym to na imię mam Ewa miło wszystkich poznać ;)
Boję się o tą moją lilię ale zobaczymy koi nie zamierzam '' hodować '' tylko jakieś karasie i może orfy :-D

Bartosz_n - 2012-03-29, 15:08

Witamy EWA, teraz będzie łatwiej ;)
Fajne oczko, trochę przy nim podłubiesz i będzie super :good:
rewi napisał/a:
koi nie zamierzam '' hodować ''


taaaaaaaaaa . Każdy tak mówi :P też nie myślałem nigdy o koi ale teraz już wiem, że główny cel na ten rok to kupno kilku sztuk właśnie tych pięknych rybek.
Powodzenia przy pracach no i czekam na więcej fotek.

rewi - 2012-03-29, 15:20

Mam chęć jeszcze ciut poszerzyć :) co do tych koijaków to nie wiem już w końcu ile mogła bym tam ich upchać ? trzeba poważnie się nad tym zastanowić ;)
No i trzeba zbierać kamienie ! bo wciąż mam ich mało myślę że , po świętach prace ruszą pełną parą dlatego że u mnie pogoda w kratkę deszcz + grad czasem i wiatr który głowy od soboty chce pourywać ;) gdybym zaczęła układać folie a minimum będzie to 3 warstwy :P
wiatr porwał by je gdzie by chciał ale gdy zacznę prace dodam fotki jak to wygląda :good:

Bartosz_n - 2012-03-29, 16:35

Nie musisz od razu zakładać hodowli kojaków ;) wystarczą 3-4 sztuki a oczko już nabiera innego charakteru.
rewi napisał/a:
No i trzeba zbierać kamienie !

No to chyba najgorszy element przy budowie oczka
(przynajmniej dla mnie)
rewi napisał/a:
wiatr porwał by je gdzie by chciał

wiem coś na ten temat . Przy układaniu folii właśnie trafiłem chyba na największy wiatr całe szczęście jakoś daliśmy radę.
rewi napisał/a:
gdy zacznę prace dodam fotki jak to wygląda

czekam na fotki ;)

rewi - 2012-03-31, 07:03

Co za pogoda liczyłam , że będzie ładnie a tu z samego rana śnieg wody w oczku już prawie na 40 cm w najgłębszym miejscu sama glina muszę jeszcze wylać tę wodę :evil: :evil:


Mam jeszcze pytanko na jakiej głębokości posadzić najlepiej kosaćce ? ;)

Adalbert - 2012-03-31, 07:58

rewi napisał/a:
Mam jeszcze pytanko na jakiej głębokości posadzić najlepiej kosaćce ? ;)

Najlepiej to w błotku ale mam kłącze na 10-15 i też daje radę.

leszek50-57 - 2012-03-31, 08:06

Najlepiej posadzić w wodzie,w oczku ,bo oczyszczają wodę tak jak pisze kolego,
ale jak posadzisz w samej ziemi koło oczka też będą rosły i kwitły :P
poz.Leszek
------------------

Piotrek.P. - 2012-03-31, 08:57

rewi napisał/a:
Co za pogoda liczyłam , że będzie ładnie a tu z samego rana śnieg wody w oczku już prawie na 40 cm w najgłębszym miejscu sama glina muszę jeszcze wylać tę wodę :evil: :evil:


Mam jeszcze pytanko na jakiej głębokości posadzić najlepiej kosaćce ? ;)


Najlepiej w błotku jak wcześniej pisali koledzy. Najładniej wyglądają sadzone w grupie na różnych głębokościach . U mnie na głębokości 30cm rosły ale wolniej , w strefie bagiennej bardzo łanie kwitły i co roku trzeba było wycinać kilka razy w sezonie ;)

rewi - 2012-03-31, 14:32

Dostałam cztery dorodne kłącza ;)
więc myślę , że powinny ładnie rosnąć już puściły pierwsze kiełki :)

Dziś 8 wiader wody wylałam z oczka :evil: i to nie wszystko jeszcze a tak chciałam cały ogród przed świętami uporządkować :((

Wspomnienia z zeszłego sezonu :piwko:



A tu widać folie nie zamaskowaną miała zarosnąć dąbrówką :x



Ogrodowo ;)

shiftman - 2012-04-01, 13:52

Fajne oczko ale jeszcze dużo pracy przed tobą ale chyba jednak na razie jest za małe na koi :P
rewi - 2012-04-01, 18:41

Też tak myślę ale ze dwa koi można spróbować ;) dałyby radę myślę z resztą jeszcze trochę rozbuduje ;D
Gosik - 2012-04-01, 19:14

Ewa, jak pogłębisz oczko, to koi spokojnie, ale na 1m to dla nich za płytko na zimowanie.
Piotrek.P. - 2012-04-01, 19:28

Gosik napisał/a:
Ewa, jak pogłębisz oczko, to koi spokojnie, ale na 1m to dla nich za płytko na zimowanie.


Gosiu , zależy jakie Ewa chce mieć koi , dla krajowych w zupełności wystarczy. Zależy jakie panują temp. zimą w Lublinie.

shiftman - 2012-04-02, 06:22

Ja mam głębokość 110cm ale jednak wole na zimę ryby przenieść do akwa 400l :-D
rewi - 2012-04-02, 13:30

Hmmm.. w sumie w tym roku <zima> temperatura łapała -32 stopni :( Lód był bardzo gruby a w przeciągu tygodnia rozpuścił się :?
Na krajowe karpiaki wystarczy ?

ewa535 - 2012-04-02, 14:18

Ewa remont/powiększanie oka to duża inwestycja i raczej nie robi się tego co rok. Jak już zrobisz, to planujesz zostać przy nim na lata prawda ? Jeśli tylko jest to do wytrzymania finansowo to kop 1,40. Jeśli kiedyś zamarzysz o koi to będzie jak znalazł. Wykopiesz na metr i nie daj bóg będziesz sobie w brodę pluła, że jednak mogłoby być głębiej - a wtedy powtórny remont ? to policz to wszystko. Ta część do 1.40 nie musi być na całej płaszczyżnie oczka, tylko półkami schodzisz w dół i to jest zdecydowanie mniejsza powierzchnia niż powierzchnia tafli wody.
Nawet 1/4 tej powierzchni.

rewi - 2012-04-02, 14:27

Myślałam nad tym więc tak zrobię raz a porządnie się zrobi i będzie na parę dobrych lat :yahoo: lepiej mieć głębsze niż później żałować , że się tego nie zrobiło ;)
tylko ta pogoda mnie wstrzymuje od pracy którą mogłabym już ukończyć pod spod dam dwie warstwy grubej foli i ostatnią trzecią folie wyłożoną kamieniami będzie w sam raz :yahoo:

Kiedyś rybki wygrzebały mi drobne kamyczki dość ostre i co roku musiałam inwestować w folie :((

Myślę , że na razie zostanę przy karasiach i orfach a może kiedyś, kiedyś jakieś koi :P

shiftman - 2012-04-02, 17:46

Moim zdaniem jeśli była taka zima to nic nie wiadomo co bedzie dalej :? ta głębokość 110 to tez jest za mała na taka temperaturę jak podałaś nawet na karpie, wiec lepiej wykopać te 140 niż późnie żałować jak mówiewa535,

[ Dodano: 2012-04-02, 18:48 ]
Zależy tez jakie rybki chesz tam mieć bo jak np:same karasie to wystarczy ale jadnak koi nawet krajowe to lepiej te 140

lonix - 2012-04-02, 20:29

wykopać co najmniej 140cm - ja niestety mam 90cm w najgłębszym i żałuje ale teraz "po ptokach". Poczekam z 2-3 lata to może nową folię zakupie i poglębię rewiry.
U mnie jest za dużo ryb jak na wielkość oczka ale dają radę. W sumie chyba 30 sztuk w tym też koi krajowe, niestety. 3 z nich to takie 30-40cm i spokojnie dały rade druga zimę.
Fakt przerębel z napowietrzaczem był. Padły dwie mniejsze bo nie dostały się do tego 1m2 z 90cm głębokości i gdzieś na płyciznach zostały.
No nie mogę sobie wybaczyć tej głębokości oczka więc nie zrób tego błędu co ja. Starczyło by mi z 2m2 tak z głębokością 150cm.

Elendil - 2012-04-03, 07:28

Już dajcie spokój z tą paniką. Też mam 90-100cm głębokości i od początku ani jedna ryba czy żaba mi w tym oczku w zimę nie padła/zamarzła. A ryb mam sporo w tym kilka eurokojaków. Więc przy takiej głębokości i napowietrzaniu zimują spokojnie. Jedyne co to w tamtym roku mi parę sztuk padło wiosną, pewnie na wiremię albo coś podobnego. Zaraz po zimie całe stadko pływało żwawo a po kilku dniach od wizyty kaczuch miałem pomór... W tym roku póki co jest wszystko OK, w głównym oczku strat żadnych.
rewi - 2012-04-03, 14:26

Jeszcze sporo czau minie zanim cokolwiek wpuszczę do oka ;)
Pogoda straszna a jeszcze stoi woda po ostatnich deszczach więc teraz ciężko będzie coś pokopać błocko samo błocko :evil:

Gosik - 2012-04-03, 15:23

Tomaszu, ale przyznaj, gdybyś zaczynał kopanie oczka od początku-też miałoby głębokość tylko 90-100cm? Uważam że Ewa bardzo dobrze doradziła, aby od razu wykopać głębiej.
Elendil - 2012-04-03, 17:14

Wiadomo, że uderzałbym bardziej ale myślę max 120 ;)

Wydaje mi się, że odebraliście mój post nie jak tego oczekiwałem :) Wiadomo, im głębiej tym lepiej (w granicach rozsądku) ale ten 1m jest naprawdę wystarczający i nie ma o co kruszyć kopii i wpadać w paniczny ton. Oczko mam konkretnie przerybione a problemów z zimowaniem zwierzyny żadnych. Od samego początku.

rewi - 2012-04-04, 12:45

Dziś zaczyna robić się ładnie ciepło tylko straszny wiatr ;)
Jak jutro znajdę chwilę wyleje stojącą wodę i pogłębię jeszcze o szpadel to dodam jeszcze fotki z aktualniejszej pracy :yahoo:

rewi - 2012-04-10, 15:50

Są nowe roślinki do strefy bagiennej : kaczeniec 2x i strzałka 3x folia jest już zakupiona wokół oczka sprzątnięte teraz w sobotę kładę folię ustawiam doniczki i puszczam wodę ;)

a moja lilia jeszcze nic nie puszcza :evil:

jurek47 - 2012-04-10, 16:07

rewi napisał/a:
kaczeniec 2x i strzałka 3x
Kaczence tak , ale strzałka to raczej troczę głębiej,u mnie 25/30 cm. wody nad nią i pięknie rośnie..
rewi - 2012-04-10, 16:22

W tamtym roku widziałam jak rosły w bagienku i były bardzo ładne więc jedną też spróbuję na bagienko a te dwie dam głębiej ;)
rewi - 2012-04-14, 08:30

No wreszcie :yahoo: :yahoo: pracę można uznać za ukończone w 95 %
folia położona chociaż kolor pozostawia dużo do życzenia ale mniejsza z tym zrobi się zielona to będzie ładnie ;) Została dorobiona jeszcze jedna półka 80 - 90 cm i tą co miała 1m powiększyłam o 20 cm czyli 1,20 m teraz . Rośliny poustawiane na półkach woda wpuszczona . Teraz tylko maskowanie folii choć trochę brakuje mi kamieni to będę musiała coś wymyślić ( idę na zbieranie kamieni ;) )

3x warstwy folii mam nadzieje że wytrzyma :ziew:

Wrzucę wieczorem zdjęcia jak to wszystko aktualnie wygląda :) :)

[ Dodano: 2012-04-14, 16:31 ]
Brakuje jeszcze trochę wody ale w najbliższym czasie się doleje ;) no i jeszcze folia jest nie zamaskowana dobrze ;( a tu parę zdjęć :
rzut na całość

a tu brzeg który jako tako jest wyłożony kamieniami

od tyłu

a to jeszcze jedno z tyłu

roślinki


[ Dodano: 2012-04-14, 16:34 ]
Rośliny to :
Lilia biała
Kaczeńce 2x
Strzałka 3x
Babka wodna 4x
Kosaćce 2x
Rdest
Przęstka 2x
Moczarka
Sit
Jeżogłówka 2x

shiftman - 2012-04-14, 17:48

Fajnie wygląda :good: . Ciekawe ukształtowanie półek. Jestem ciekaw jakiej folii użyłaś. Roślinki mogłaś posadzić w koszach ale to już jest pikuś. Teraz czekam na zarybienie ;)
rewi - 2012-04-14, 17:54

Folia jest zwykła budowlanka a pod nią jest jeszcze 2 warstwy
1 budowlanka 2 gruba mocna do ocieplania zółta folia trochę przebija 3 budowlanka
jeszcze trochę roślin może dosadzę a co do rybek to w maju wpuszczę na początek 4 orfy i parę karasi zobaczymy co z tego będzie :yahoo:

shiftman - 2012-04-14, 18:13

Moim zdaniem mogłaś od razu kupić pvc lub EPDM trochę większy wydatek niż z budowlanka lecz starcza na długie lata. Jeśli w tym roku będzie ostra zima to może być nie za ciekawie z tymi budowlankami
rewi - 2012-04-14, 18:17

Zawsze miałam budowlankę i jedna która najkrócej mi wytrzymała miała 2 lata przez to że pies pozadzierał na dnie :(
Mam nadzieje , że trochę wytrzyma :D

shiftman - 2012-04-14, 18:21

Też m nadzieje. Na początku tez miłe budowlankę i co roku wymieniałem :-(
Gosik - 2012-04-14, 20:14

Ogólnie sprawia wrażenie takiego ładu i porządku. Widać rękę kobiecą, jak na stole obiad, równo poustawiane talerzyki, sztućce, szklaneczki do kompotu, ale bardzo mi się podoba. Widać że włożyłaś w to dużo serca.Tylko folii nie wróżę długiego życia, a szkoda, bo oczko fajne.
rewi - 2012-04-15, 10:45

Zobaczymy co z tą folią będzie ;) Cieszę się , że się podoba :D
Bartosz_n - 2012-04-15, 11:28

Fajne oczko. :good: Nie myślałem, że taki kolor folii będzie wyglądał tak rewelacyjnie. :brawo: za włożoną pracę.
Co do budowlanki jeśli się o nią dba to starcza na długo.
Ja u siebie też mam folię budowlaną, obawiałem się, że czeka mnie wymiana na wiosnę a jednak folia nie posiada nawet małej dziurki.

Życzę wytrwałości w układaniu kamieni ;)

rewi - 2012-04-15, 11:34

Doleje się jeszcze trochę wody ;) dołoży się trochę kamieni i będzie jeszcze lepiej mam nadzieje ;) galerie z czasem będę aktualizować ;D
PIOTR.P - 2012-04-15, 15:19

Bartosz_n napisał/a:
Nie myślałem, że taki kolor folii będzie wyglądał tak rewelacyjnie

Tak :hehe: wygląda jak morskie oczko

AurorA - 2012-04-15, 20:43

Ta folia to nie jest budowlanka. Budowlanka jest czarna , nieprzezroczysta. to jest chyba folia do krycia tuneli.
rewi - 2012-04-16, 13:21

No nie wiem chciałam jakoś taką ciut mocniejszą i sprzedawca mi ją polecił ;)
Piotrek.P. - 2012-04-16, 15:22

rewi napisał/a:
No nie wiem chciałam jakoś taką ciut mocniejszą i sprzedawca mi ją polecił ;)


Teoretycznie jest mocniejsza ale w praktyce jest do :dupa: , co do oczka to zobaczymy jak je wykończysz ;)

rewi - 2012-04-16, 17:39

Na razie się folią nie martwię ;)
bo brakuje mi jeszcze kamieni do wykończenia brzegów ( nie chciało mi się zbierać :oops: )
ale w sobotę wybiorę się na dłuższy spacer po rośliny i kamienie :)
wody w oku już prawie jest pełniutko przez deszcze które ostatnio intensywnie lały ;)
Mam już 3 żabki po 2 dniach od napełnienia widać , że im pasuje bo śmigają a rechoczą wieczorem mam nadzieje , że nie złożą skrzeku :evil:

shiftman - 2012-04-16, 17:54

A kiedy wpuścisz jakieś rybki ijakie masz zamiar tam dac?? :)
rewi - 2012-04-16, 18:00

Co do rybek to jeszcze nie wiem myślałam nad orfami + jeszcze jakieś może karasie ;)
a może zwykłe oczko tylko na roślinki i płazy ale mam wielką słabość do orf :)

Bartosz_n - 2012-04-16, 18:55

rewi napisał/a:
a może zwykłe oczko tylko na roślinki i płazy

z czasem będzie brakowało Ci kolorowych rybek, które bardzo wzbogacają walory akwenu ogrodowego.
rewi napisał/a:
myślałam nad orfami + jeszcze jakieś może karasie

no i to w zupełności wystarczy. Orfy to bardzo ruchliwe i piękne rybki wszędzie ich pełno. ;)

Artur - 2012-04-16, 19:22

Ja postawiłem na Orfy+Liny kolorowe. Karasie zaraz się rozmnożą i nie będę miał co z nimi zrobić. Przerabiałem przerybienie w poprzednim oczku.
Gosik - 2012-04-16, 20:44

Ja przerabiam przerybienie w obecnym oczku :(( , ale mam nadzieję, że Vanka trochę ich zabierze, a co do Twojego oczka, tak jak już wcześniej mówiłam-mnie się bardzo podoba, nawet ta folia nie razi.
rewi - 2012-04-17, 14:24

Folie się jeszcze zamaskuje woda trochę się zazieleni i będzie super :yahoo: jednak wpuszczę same orfy około 5 sztuk. Właśnie tego przerybienia się obawiam w tamtym roku miałam tylko jedną bo sprzedawca mi dorzucił ;)
rewi - 2012-04-18, 14:58

Hurra zaczynają kwitnąć kaczeńce :yahoo: :yahoo:
Roślinki teraz pełną parą rosną ku górze :)

rewi - 2012-04-21, 16:08

Kaczeńce zakwitły trochę woda zaczyna zielenieć jeden pomarańczowy karp sobie pływa
a lewa strona bije po oczach muszę w końcu nazbierać tych kamieni bo przez ostatni czas deszcz był co dzień i o jakieś 5 cm mam więcej wody więc zostały jeszcze te kamienie :?:
a tu zdjęcia





Glony nitkowate :( już zaczynają się pojawiać obsiadły mi pojemnik z jeżogłówką a teraz już są na roślinie :evil:

shiftman - 2012-04-21, 20:36

Dasz zdjęcie karpia ;)
rewi - 2012-04-22, 09:28

Zapodam fotki tylko jak uda mi się go ustrzelić skubany tak szybko pływa albo siedzi między doniczkami ;D
Gosik - 2012-04-23, 17:46

Podkop folię w literkę L , gdzie ogonek literki "leżący", będzie na równi z taflą wody, wtedy ładnie zakryjesz folię układając na takiej półeczce kamienie.
rewi - 2012-04-24, 15:26

Właśnie dziękuje za pomysł ;)
będę mieć trochę wolnego to się wezmę za :D

rewi - 2012-04-28, 15:17

Uaktualniam galerię maskowanie folii nadal trwa niestety :evil:
proszę bardzo parę fotek mojej zupy :piwko:






roślinki dopiero nie śmiało wychodzą z wody ;)

Piotrek.P. - 2012-04-28, 15:21

Rewi , mała rada . Te większe kamienie rozrzuć trochę po brzegach oczka bo teraz trochę jest różaniec :x zupy nie ma , rośliny zaczną rosnąć to trochę się zacieni ;)
rewi - 2012-04-28, 15:24

Dzięki za radę faktycznie wygląda to trochę jak różaniec dzisiaj już zupy nie ma bo widać dno na 1, 20 m ale parę dni temu nawet na 30 cm nie było nic widać ;)
rewi - 2012-05-01, 18:41

Dziś trochę popracowałam ale straszny upał nie mam sił trochę zmieniłam w oku brzegi ale i tak brakuje mi kamieni wody nie dolewałam bo u mnie deszczyk błogi zapowiadają na czwartek wiec nie ma sensu najwyżej jak mało popada to się doleje nie miałam czasu i kamieni aby pozbyć się efektu takiego układu ciągłego kamieni zapodaje fotki z oka i okolicy
mam nadzieje że się podoba :) :)










Jak na razie to skromnie w ogrodzie ale to jeszcze wiosna ;)
Dodam jeszcze , że w oku nie ma żadnej techniki wszystko jest postawione na jedną kartę czyli rośliny :victory:

kordiankw - 2012-05-02, 11:05

Teraz oczko prezentuje się zdecydowanie lepiej. Jeszcze tylko uzupełnić poziom wody by kamienie znalazły sie pod wodą i będzie bajka. Rzeczywiście jak na tak niewielką ilość roślin w oczku to czystość wody imponująca. :brawo:
Gosik - 2012-05-02, 14:04

A gdybyś te zaznaczone kamienie przeniosła tak, jak pokazałam strzałkami?, nie byłoby takich sznuru korali :((
rewi - 2012-05-02, 17:56

Faktycznie lepiej by to wyglądało jeszcze dziś zmienię ułożenie kamieni ;)
Dziękuje za koleją bardzo bardzo przydatną radę :oops:

rewi - 2012-05-06, 11:50

Super takiego klaru wody nie miałam nigdy a oczko posiadam od 5 lat :yahoo: :yahoo:
dziś zostało wpuszczone 7 płotek wielkości 5 cm widzę że trochę orfa zaczęła się nimi interesować bo gania ich po całym zbiorniku . Jeszcze dziś wrzuciłam rogatka tylko gdzieś mi zaginą możliwe że go coś zjadło ? :oops:
A co to za roślina ?

rewi - 2012-05-09, 16:38

Aktualizacja roślin doszło parę nowych :P
Lilia biała
Lilia aurora
Kaczeńce 3x
Strzałka 3x
Babka wodna 4x
Kosaćce 2x
Rdest
Przęstka 2x
Moczarka
Sit
Jeżogłówka 3x
Grążel
Rzepicha ziemnowodna 2x
Tojeść rozesłana ( sama się u mnie w ogrodzie znalazła dość podmokły teren )
Sitowie leśne
Rogatek

i coś takiego ale nie wiem co to :

shiftman - 2012-05-09, 17:19

Fajnie teraz oczko ci wygląda woda faktycznie czysta. Masz zamiar używać jakiejś techniki??? :)
Gosik - 2012-05-09, 18:09

Wygląda na kosaćca, ale mogę się mylić.
neron87 - 2012-05-09, 22:04

Gosia to nie jest irys... na sto procent.
AurorA - 2012-05-10, 00:26

Gosik napisał/a:
Wygląda na kosaćca, ale mogę się mylić.


mi wygląda na liliowca i zabrałbym go z oczka póki nie zgnił :)

Elendil - 2012-05-10, 06:44

neron87 napisał/a:
Gosia to nie jest irys... na sto procent.


Dokładnie. Mi się z żadną wodną nie kojarzy.

Artur - 2012-05-10, 07:05

wyżej wspomniana roślinka, zalatuje mi na Trzykrotkę wirginijską.
rewi - 2012-05-10, 08:29

Ja wykopałam właśnie jedno kłącze ze stawu w którym rosło dość duża kępa bardzo ładna i byłam na sto procent pewna że to roślina wodna rosła w wodzie 30 - 40 cm :-o

shiftman, żadnej techniki nic a nic aby było jak najbardziej naturalne i przyjazne dla wszystkich żyjątek :yahoo:

[ Dodano: 2012-05-10, 09:35 ]
Z tego co wyczytałam w google to jest bardzo możliwe , że to jest Trzykrotka na razie nie będę jej ruszać z oka poobserwuje pooglądam zobaczę co z tego będzie dzięki za pomoc :good:

neron87 - 2012-05-10, 19:58

A kwitło ci to już?
shiftman - 2012-05-10, 21:00

Mi sie wydaje ze to nie jest kosaciec bo ma inny wzór liścia :oops:
neron87 - 2012-05-10, 21:11

zgadza się ale to każdy chyba widzi :)
rewi - 2012-05-11, 14:30

neron87, nie nie kwitło bo dopiero z tydzień będzie u mnie w oku przypuszczam tylko że to może być trzykrotka z tych informacji jakie były w internecie na około 90 % myślę że to może to :oops:
DJMazi - 2012-05-11, 16:55

A moze to tatarak ? A Ty Rewi rosliny masz posadzone w zwyklych doniczkach ?
rewi - 2012-05-11, 18:15

Zawsze miałam w zwykłych w mieszance gliny z piaskiem co niektóre z kompostem lub torfem i zawsze ładnie rosły dopóki bardzo się nie rozrosły w doniczkach wtedy rozsadzałam :roll:
rewi - 2012-05-15, 14:31

Nowe fotki zakwitł bez nad oczkiem cudowny zapach :cmok:



no i udało się ustrzelić karpia zainteresowanego tym co ja mu tam przy oczku robię :P

Gosik - 2012-05-15, 15:48

Bez faktycznie śliczny, a przy nim to pigwa?
rewi - 2012-05-15, 16:38

Tak to pigwa nawet jeszcze trochę kwitnie :piwko:
rewi - 2012-05-23, 16:43

Uaktualniam roślinki słabo rosną jeszcze te które dokarmiłam to już bujają ale takie jak przęstka ledwie wychodzi z wody :(
zakwitł powojnik


AurorA - 2012-06-01, 20:26

No powojnik faktycznie mocno przyszalał, piękny.
rewi - 2012-06-08, 20:52

Zaszły pewne zmiany wokół oczka ponieważ moja ukochana kitka ( 2 lata ) strasznie przepada za zwierzątkami takimi jak : wróble , sikorki , sójki , kwiczoły , kopciuszki , gołębie itp. Znalazła świetną metodę ich łapania kiedy przylatują się pochlapać lub napić wody a średnio w dzień przylatują co 5 minut chowa się pod tują a gdy one sobie piją to rzuca się na nich niestety z dobrymi wynikami żal mi tych pięknych modraszek które tak żwawo pluskają się w wodzie więc wymyśliłam płotek z gałęzi brzozy na razie kawałek bo nie mam czasu na więcej ale daje oczekiwane rezultaty bo kocica zaczyna omijać oczko :) :) a oto i foty :)

Gosik - 2012-06-08, 20:55

Nie wiem jak to komponuje się z całością, bo takiego zdjęcia nie dałeś, ale czy nie lepszy byłby tu pastuch ?
rewi - 2012-06-08, 21:04

Pastucha też próbowałam nie pomogło nawet elektrycznego to rzucała się z pazurami ciężko jest ją spłoszyć a odebrać wróbelka to nawet nie ma mowy :((
Może ta fotka lepsza na żywca fajnie to wygląda ze strony oczka jak i z ogrodu ;)

Gosik - 2012-06-08, 21:06

Faktycznie, komponuje się dobrze, ale kocica szybko nauczy się włazić po tym ogrodzeniu :P
rewi - 2012-06-08, 21:12

Miejmy nadzieje , że nie trochę zawsze jej przeszkodzi :P
rewi - 2012-06-10, 16:48

Dziś karmiłam rybki szkoda , że nic nie pstryknęłam w ciągu 5 minut wszystko zniknęło :yahoo: następnym razem coś spróbuje wykombinować :piwko:
rewi - 2012-06-12, 17:28

Dzisiaj w oku pojawił się nowy gość orfa około 6-8 cm bardzo fajna i nie boi się ludzi ;)
popstrykałam trochę i proszę film też wstawię za niedługo :)
Kotka która uwielbia patrzeć na wodę mój ukochany pupil ;)



krótki filmik z 2 tylko rybkami karpiol Maniek i Orfiata

AurorA - 2012-06-12, 21:50

Coś te Twoje ryby wystraszone jakieś, wyraźnie się boja jeść.
ewa535 - 2012-06-12, 22:50

Fajnie, że Twoja kotka tylko patrzy. Też by była moim pupilem ;) JA kotka nie mam ale przychodzi obcy co sieje pogrom wśród ptaszków , żab i ryb Fajne lilie masz, te gruntowe.
rewi - 2012-06-13, 15:08

AurorA, miały prawo się bać trochę ich poganiałam a mała orfa którą kupiłam w ogóle się ich nie boi tylko płynie do nich a oni tacy sztywni :P :P
ewa535, dziękuje dziękuje to dopiero pomarańczowe jak zakwitną białe żółte to będzie dopiero widok :yahoo:

rewi - 2012-06-16, 20:14

Dziś powstała lampka na energię świetlną :P
Zwykła lampa z ogrodniczego na baterie słoneczne urwała mi się i zostało tylko : bateria z diodą pomarańczową wiec wzięłam opakowanie po pisti nasypałam drobnych kamyczków połączyłam silikonem i narobiłam dziurek bo trochę się zaparowało :oops:
powinien być kolor pomarańczowy ale na zdjęciach wyszedł inny :

kolejna dostawa jutro :)
mam nadzieje , że się komuś spodoba :)

Piotrek.P. - 2012-06-16, 20:40

Widać oczko nabiera kształtów , brawo za bardzo dobrą robotę . Teraz tylko dopieszczać :)
rewi - 2012-06-17, 10:11

Dziękuje za miłe słowa woda znów zaczyna się klarować już na 1 m widać dobrze :piwko:
Gosik - 2012-06-20, 20:35

Super pomysł z lampką :brawo:
rewi - 2012-06-22, 16:03

Świeża aktualizacja kijowy aparat i jeszcze zdjęcia nocne trochę cienkie ale przedstawię Wam moich jeszcze 2 pupilków kudłaty drań Miniek a czarny Aron . No to jeszcze zdjęcia lampki przy oczku tylko słabo widać :oops:



Bartosz_n - 2012-06-22, 16:15

rewi, fajowo wygląda ta lampka. Na żywo pewnie jeszcze lepiej. :good:
rewi - 2012-06-22, 16:20

Zdecydowanie!
Na fotce nie da się pokazać tego jak to wszystko razem wygląda rzuca światło na wodę i kamienie dając wspaniały efekt ale nie udało pokazać się tego na zdjęciu :?

Bartosz_n - 2012-06-22, 16:23

rewi napisał/a:
Na fotce nie da się pokazać tego jak to wszystko razem wygląda rzuca światło na wodę i kamienie dając wspaniały efekt ale nie udało pokazać się tego na zdjęciu

I tak dla mnie super. :piwko:

Gosik - 2012-06-22, 16:30

Niestety fotki nie oddają rzeczywistości, wiem że to wieczorem wygląda bajecznie, bo moje lampki też super oświetlają wodę, ale na zdjęciach :dupa: dlatego nie wstawiam tych zdjęć ;)
rewi - 2012-06-22, 16:37

Mam jeszcze pomysł powsadzać w doniczki lampki naftowe na bambusie gdzieś w gazecie ogrodniczej widziałam bajkowo to wyglądało ale na razie zadowolę się moją lampką :)
vivit - 2012-06-23, 07:43

Statyw, dobry aparat i pobawić się czasem naświetlania i wszystko da się oddać. To nie film, żeby trzeba było doświetlać ;)

Fakt faktem, że czasami trzeba wykonać 20 zdjęć aby to jedno było OK ale da się z całą pewnością

rewi - 2012-06-24, 11:13

vivit napisał/a:
Statyw, dobry aparat i pobawić się czasem naświetlania i wszystko da się oddać. To nie film, żeby trzeba było doświetlać ;)

No to się pobawiłam i trochę przerobiłam a oto efekty :oops:


[ Dodano: 2012-06-24, 12:41 ]
Muszę dodać, że dziś świetne światło jest do zdjęć więc aparaty w dłoń ! :piwko:

AurorA - 2012-06-24, 14:17

fiu, fiu nie pogadasz :-D
shiftman - 2012-06-24, 14:21

Super woda u ciebie też chciałbym taką mieć
rewi - 2012-06-24, 15:30

Dziękuje dziękuje :oops:
proszę o trochę więcej krytyki po wpadnę w kompleksy! :P
shiftman, woda kryształ jest już od ponad tygodnia i z dnia na dzień coraz lepsza półtora tygodnia temu zapodałam 2 łyżki wody utlenionej a reszta to rośliny poczekaj u Ciebie też tak będzie :good:

Zac - 2012-06-24, 16:02

Mogla bys mi przyblizyc w jakim celu sie stosuje wode utleniną

[ Dodano: 2012-06-24, 17:07 ]
I czy nie wplnie to negatywnie na ryby?

rewi - 2012-06-24, 16:16

Zac, tutaj masz w tym temacie poczytaj trochę http://forum.oczkowodne.n...=woda+utleniona :P ogólnie wodę stosuję w walce z glonami ale tylko raz góra 2 w sezonie po 2 łyżki do oczka nie więcej !
grogosia - 2012-06-24, 18:40

bardzo ładne :brawo: kiedyż moje będzie takie obrośnięte...ech, niecierpliwa jestem i już widzę, że za małe mi się to moje oczko zrobiło :???: tylko małe karaski się zmieszczą...takie ładne, jak na Twoim avatarku już nie :good:
rewi - 2012-06-24, 19:26

grogosia, cierpliwości i Twoje oczko zarośnie zielenią tylko trzeba najpierw coś posadzić! heh :P
rewi - 2012-06-26, 14:05
Temat postu: altanka
Dzisiaj układałam płaskie kamienie pod altanką strasznie źle pracować gdy tak wieje za oknem ale dałam radę na 10cm warstwie piachu ułożyłam płaszczaki a jako fugi wykorzystam zwykłą czarną ziemię tutaj fotki z pracy ;)



Widok na oczko z altanki ...

Gosik - 2012-06-26, 14:24

Współczuję pracy, bo i ciężka , i nie dla kobiety. Wiem coś o tym, bo układałam cały wjazd na posesję, zanim zdecydowaliśmy się na kostkę :) . Trzeba było ten piach wymieszać z cementem, nie będą kamienie rozjeżdżały się w toku używania. Teraz możesz po całości zasypać zamiast ziemią ( będzie zielsko rosło) mieszanką piachu i cementu.
rewi - 2012-06-26, 16:16

Gosik, oj nie wiem czy coś tam urośnie sucho jak pieprz i słońca nie ma tylko zachód można poobserwować przez godzinę myślałam nad tym aby między kamieniami jakoś zasadzić mech kiedyś widziałam w internecie fotkę właśnie altanki wyłożonej takimi kamieniami a między nimi mech bajkowe to było ;) A co do pracy do dziś mi szybko poszło 4,5 godziny :oops:
DJMazi - 2012-06-26, 16:53

Randap załatwi sprawę jak się coś pokaże dobra robota ;)
rewi - 2012-06-26, 17:00

DJMazi, obejdzie się bez randapu wydepcze się przy grillowaniu :piwko:
Wielkie dzięki teraz muszę sobie kręgosłup podleczyć :P

ewa535 - 2012-06-26, 19:31

Oj dziecko Ty dzielne ! .... czy Twoi rodzice wiedzą jaki skarb mają ?
Ja tam jestem pełna podziwu !
Ogrodniczka i brukarz w jednym ;)
Wielkie :brawo:
Serio coraz bardziej mi się podobasz :)
Jakby mama nie chciała dać na loda ;) to proszę pokaż jej nasze posty jak Cie wychwalamy !
Swoją drogą to gratulacje dla rodziców za Ciebie !


A'propos mchu na fugach. Najlepiej to on się lęgnie między polbrukiem starej generacji . Znam z autopsji , bo mam to w Rowach co rok . Kiedyś usuwałam, ostatnio uznałam ,ze to nawet ładne. Polbruk trzyma wilgoć lepiej niż kamienie. ale może jak to jest zadaszone\, to w cieniu coś tam urośnie. Oby nie chwasty ;)

rewi - 2012-06-27, 09:30

ewa535, Znowu dziękuje :oops:
Kolejny fach w ręku mam i planuje zdobywać następne heh :P
W sobotę robiłam odpływ wody z podwórka bo się rury zatkały i trzeba było trochę poprawić a Tata nie miał czasu bo był w pracy Mama też więc zabrałam się do pracy i jest wszystko na cacy ale zrobię jeszcze na tym skalniak bo to trochę pagórek przypomina albo wykopię mini oko woda na pewno by stała bo kiedyś było tam oczko ale się zamuliło i nawet nie ma znaku ;)

Więc jak ktoś potrzebuje kokoś do układani kostki czy czegoś innego ja się piszę ! :piwko:

asianko - 2012-06-27, 10:17

Kawał dobrej roboty :brawo:
Bardzo mi się podobają kamienie pod altanką ! Fajnie ,że masz tyle zapału i daje ci to masę radochy .

ewa535 napisał/a:
Kiedyś usuwałam, ostatnio uznałam ,ze to nawet ładne.
:good:

Mnie też się podoba mech na "kamiorkach ".

rewi - 2012-06-29, 15:02

A dodam takie jedno na koniec roku szkolnego 8) 8)

rewi - 2012-07-08, 13:59

Dziękuje wszystkim za miłe słowa które pobudzają do dalszej pracy ;)
Trochę niedzielnej nudy :oops:
Moje kochane kocię ciężko było ze zdjęciami bo na wszystkie się pchała modelka ;)

KILERK1 - 2012-07-08, 14:25

piękny zakątek,tylko piwko i hamak... :yahoo:
rewi - 2012-07-08, 14:29

KILERK1, Bardzo dziękuje ale moje oko nie ma się ni jak do Twojego ;)

[ Dodano: 2012-07-08, 15:57 ]
Ahhaaa... trzeba będzie jutro wody dolać bo coś już cienkooo ;)

agent 007 sumek - 2012-07-08, 18:46

Ładne to twoje oczko jak kolega wyżej napisał hamak i piwko i tylko pić piwko i odpoczywać :)
ewa535 - 2012-07-08, 20:03

Baaardzo ładnie. Cudne połączenie lilie i te małe różyczki :brawo:
Ciekawa jestem co to za roślina na czerwono kwitnąca ? Widać w tle na trzeciej fotce a na piątej z prawej strony ???

rewi - 2012-07-09, 11:11

Dziękuje wszystkim za na prawdę miłe słowa które mobilizują mnie do większej pracy :oops:
ewa535, te kwiatki kiedy obok nich się przechodzi wydzielają wspaniały zapach mięty mam 2 duże kępy i 2 mniejsze tak jak widać na fotce a nazwy nie pamiętam bo mi się myli ciągle ale nazywa się chyba Monarda pysznogłówka ;)

[ Dodano: 2012-07-09, 12:17 ]
Muszę dodać że, to naprawdę ciekawa roślina :good:

Piotrek.P. - 2012-07-09, 15:40

Ewo (rewi) jesteś drugą po Gosi najpracowitszą kobietą na forum ! :brawo: robota pali Ci się w rękach , pracuj dziewczyno pracuj bo efekty już są :brawo:
rewi - 2012-07-09, 15:57

Piotrek.P., no to jak jestem drugą to naprawdę wielki zaszczyt dla mnie! :oops:
Ale są też inne Panie które ciężko harują aby mieć swój mały kawałek raju ale nie udzielają się na forum a szkoda wielka ;)

Artur - 2012-07-09, 20:33

Co do kwiotka, to faktycznie, to jest Monarda didyma. Zapomniałem że miałem ją kiedyś, ale mi się wyrodziła.
AurorA - 2012-07-11, 20:18

Artur napisał/a:
Co do kwiotka, to faktycznie, to jest Monarda didyma. Zapomniałem że miałem ją kiedyś, ale mi się wyrodziła.


a u mnie pysznogłówki się same rozsiewają i mam je od lat, ale mięty od nich nigdy nie wyczułem a z jutro specjalnie powącham :)

rewi - 2012-07-12, 10:26

AurorA, dziwne jak tylko obok nich przechodzę a jak zaczepię jakoś gałązkę to zapach na pół ogrodu ;)
Najlepiej gdy robię wiosenne porządki wychodzą takie maciupkie z ziemi wystarczy raz grabiami przeciągnąć i od razu czuć wiosnę ;)

rewi - 2012-07-15, 11:26

Jest piękny kwiat grążela Piotrek dziękuje za niego i pozostałe spisują się świetnie ;)
trochę zdjęć z rzutu na wodę i pysznogłówki ;)




agent 007 sumek - 2012-07-15, 12:44

rewi, bardzo ładnie ja też czekam aż mi grążel zakwitnie a te pysznogłówki to bym ci ukradł ;) :lol:
twister47 - 2012-07-15, 12:54

Ja miałem dwa kwiaty grążela ale Twój super wyszedł w górę i taki równy jest.
rewi - 2012-07-15, 13:00

Prawie 20 cm nad lustrem wody ;)
olean - 2012-07-15, 17:12

Pysznogłowka nie rozsiewa sie a rozmnaża sie przez podziemne kłacza i ma bardzo intensywny cytrynowo-mietowy zapach ;)
ewa535 - 2012-07-15, 20:36

Piękny i grążel i pysznogłówka.
Rewi jak Ci się rozrośnie to może się wymienimy na coś ? Może polujesz na coś ?

rewi - 2012-07-16, 08:07

ewa535, zawsze możemy się dogadać z chęcią się wymienię ale to dopiero na jesień teraz ma pędy ponad 1m których ni jak do paczki nie wepchnie ;)

[ Dodano: 2012-07-16, 09:43 ]
To nie możliwe!
Dziś rano około godziny 9.15 poszłam zobaczyć do mojego oczka a tam co istny armagedon
jeżogłówki powywalane wszystko poniszczone lilie istna masakra wszędzie pełno sierści nie było mnie wczoraj od godziny gdzieś 14 bo byłam na imprezie ze znajomymi wróciłam około 23 i było już ciemno i nawet mi się nie chciało za bardzo byłam zmęczona. Ale to co dziś zobaczyłam wyglądało jakby oczko było po huraganie a to sąsiada pies Beethoven bernardyn pogonił małego pieska a że u mnie była otwarta furtka wbiegli do ogrodu zniszczyli tylko jeżogłówkę jedną kompletnie wyleci na kompost resztę jakoś wysprzątam i doleje wody mam nadzieje tylko że, folii się nic nie stało. Oprócz tego kilka aksamitków nadaje się do eksmisji :???: Dobrze że, się sąsiad przyznał że, to jego pies i przeprosił nie mam do niego pretensji bo to tylko zwierzęta ale jak folia jest dziurawa czekać mnie dużo pracy :???:

twister47 - 2012-07-16, 11:03

O szkoda tak pięknie czerwono kwitnie może uda się coś uratować żeby w przyszłym roku kwitło.
rewi - 2012-07-16, 13:18

Już sytuacja opanowana wysprzątane uff...
rośliny trochę podniszczone ale wykurują się sierści było całe mnóstwo :P

Gosik - 2012-07-18, 19:12

Szkoda roślin, a sąsiad faktycznie porządny chłop, bo np.mój, udawałby że o niczym nie wie.Sprawdzaj czy woda ci nie ubywa, bo to będzie oznaczało dziurę w folii.
rewi - 2012-07-19, 08:40

Gosik, folii jakimś cudem nic się nie stało wody nie ubywa całe szczęście ;)
sąsiad jest spoko ale lepiej żeby nie wiedział że, moja kocica łapie mu małe kurczaki :oops:

leszek50-57 - 2012-07-19, 08:58

Ewka masz racje,bo jak się dowie to na pewno ci kota ustrzeli :bum:
poz.Leszek
------------------

tom11 - 2012-07-19, 12:00

rewi napisał/a:
lepiej żeby nie wiedział że, moja kocica łapie mu małe kurczaki


jak Masz tak kota wyszkolonego to możesz zapomnieć o kaczkach,będzie ich nękał cały czas aż zamęczy

Gosik - 2012-07-19, 17:49

leszek50-57 napisał/a:
Ewka masz racje,bo jak się dowie to na pewno ci kota ustrzeli :bum:
poz.Leszek
------------------

albo częściej pieska przegoni po tym pięknym oczku :hehe:

rewi - 2012-07-19, 19:30

tom11, ona swoich nie rusza już ją tak wytresowałam szkolenie przeszła zawodowe ;)
Wie u kogo może sobie pozwolić na świeże mięso ;)

Cytat:
albo częściej pieska przegoni po tym pięknym oczku

oby nie :!: :!: jak sobie pomyślę o sprzątaniu :bum:

[ Dodano: 2012-07-20, 19:04 ]
Dziś już widać pędzący do góry drugi pąk grążela! dokupiłam w szkółce trawę spratagine? ( tak mówili ) ale ma tak ostre kłącza że, chyba nie dam jej do wody bo inaczej będzie durszlak z folii ładna kępka dałam tylko 2zł więc nie mogłam się oprzeć :oops: a poza tym kupiłam całe mnóstwo iglaków i bylin na podwórko razem 120 zł nawet nie wiadomo kiedy :P

AurorA - 2012-07-21, 21:44

Ta trawka to zapewne spartina, uważaj rozłazi się to straszliwie i folie może przebić. ja sobie nie mogę z nią dać rady- idzie jak czołg. aha i nie jest to trawa wodna wiec o dawaniu do wody zapomnij.
rewi - 2012-07-22, 08:46

Właśnie chciałam dać ją nad brzegi ale to cholerstwo ma tak ostre kłącza że, chyba pójdzie na rabatę dzięki AurorA ;)
grogosia - 2012-07-23, 15:38

Dzięki Ewo za dobre słowo, faktycznie przeżyłam ciężkie chwile...szukałam nawet ryboli po krzakach...ale nie wszędzie się wepchnę...taki gąszcz ;) na szczęście nie wypłynęli na wycieczkę :P jadnak, dopuki woda się nie sklarowała i wogóle ich nie było widać...miałam czarne myśli :???:
mam nadzieję, że wykopy hydrologiczne, które poczyniłam obserwując kierunki spływu wody w czasie ostatniej ulewy uchronią w przyszłości moje oczko przed podobnymi przygodami;)
strosznie mi się podoba u Ciebie ta wielość roślin...u mnie jeszcze trochę łyso, ale mam plany na przyszły rok...muszę siętylko przekonać jak moje oczko przeżyje zimę :P
pozdrawiam cieplutko :cmok:

rewi - 2012-07-27, 11:20

Trochę świeżych fotek drugi kwiat grążela w pełni kwitnienia tamten "wyszedł" na kompost ;)
żabka Zosia :D

Jaskier ciągle kwitnie, grążel kwiat za kwiatem, rybki zdrowe, żabki są, roślinki ładne czego chcieć więcej?? :D
P.S Kwiat grążela równiuteńki :D

vivit - 2012-07-27, 12:08

Faktycznie wygląda jak drąg wbity w dno ;)
rewi - 2012-08-01, 17:37

jurek47, mam już dobre ze 3 tyg. w oczku, znalazłam na stawach jak się jedzie na Zamość przed Modliborzycami ogrom roślin tam jest tylko że, ludzie chodzą tam i siam i trochę tak głupio przy nich grzebać ;)
twister47 - 2012-08-01, 20:48

Głupio to niech będzie tym ludziom którzy nie maja takiego ładnego oczka jak Twoje :)
rewi - 2012-08-02, 10:02

twister47, takie ładne to jeszcze nie jest :P
Ale dziękuje bardzo :cmok:

shiftman - 2012-08-02, 10:12

Teraz oczko wyglada jak naturalna kałuża wielki brawka rewi, :brawo: :brawo:
Gosik - 2012-08-02, 19:15

Śliczny grążel i jak dumnie pierś wypina, jak w kompani honorowej :good:
rewi - 2012-08-04, 16:17

Może grążel to żadna urokliwa roślina ale bardzo go lubię :P
Dziś oczko przeszło total extra sprzątanisko wodę wybrałam do beczek resztę wody takiej "mulastej błotnej" wybrałam i podlałam rabatkę okazało się że, jest dziura :-o
ale całe szczęście w tym nie szczęściu że, mam pod spodem jeszcze 2 warstwy folii wszystko jest w porządku :) koniecznością było sprawdzenie jak to wygląda ale jest dobrze rośliny stały przez pół godziny w beczkach potem znów z powrotem do wody dzięki temu że, wybrałam wodę pozbyłam się płoci wszystkich nawet narybku z czego jestem najbardziej zadowolona zdecydowanie do tak małego oczka jak moje te ryby się nie nadają :bum:
Woda nalana do pełna liście lilii trochę zmiksowane ale dojdą do ładu mam nadzieje ;)

twister47 - 2012-08-05, 14:51

A czym sklejona dziura. Sporo pracy przy takiej naprawie.
rewi - 2012-08-05, 18:40

Właśnie niczym żadnej naprawy druga warstwa folii trzyma wodę która uciekła a pod naciskiem donicy z grążelem i wody ta woda wraca tak jakby z powrotem nie ma w ogóle problemu kiedyś też tak miałam przez 2 lata i było ok :good:
Zac - 2012-08-05, 18:45

Mój kolega też ma folie budowlana podwójnie ułożoną i już piąty sezon ją ma a oczko nie takie małe 10m3 i pies pijąc wodę zrobił kilka dziur w pierwszej warstwie ale mu nie przecieka.
rewi - 2012-08-06, 09:17

Dlatego więcej warstw folii niż jedna są bezproblemowe ;)
rewi - 2012-08-19, 15:40

Troszkę świeższych zdjęć, zmian zbytnio nie ma, za to roślinki ładnie się rozrastają ;)

:pa:

KILERK1 - 2012-08-19, 18:41

Pieknie się oczko" rozrosło" :brawo: :brawo:
Maglia - 2012-08-19, 20:37

Ładnie zarośnięte oczko, na 4 zdjęciu dwie przyczajone żabki :)
Śliczny masz ogród, fajny klimat. Czy mogłabym prosić o zdjęcie tej podłogi w altance wyłożonej płaskimi otoczakami. Ciekawa jestem jak to teraz wygląda i jak się sprawuje ?

Zac - 2012-08-19, 21:18

Ślicznie. :brawo:
ILUSION - 2012-08-19, 21:21

Super, ładnie się zarasta :brawo: :good: :brawo:
Bartosz_n - 2012-08-19, 21:26

rewi, :brawo: pięknie już oczko zarasta.
i woda :good:
więcej fotek prosimy

rewi - 2012-08-20, 06:44

Dziękuje bardzo wszystkim :pa:
Zdjęć altanki i oczka, dodam za parę dni gdy będę mieć więcej czasu :-D

krzysztof988 - 2012-08-20, 09:40

No no rewi :brawo: :brawo: gdyby moje było choć w połowie jak twoje :((
Tak trzymać :)

rewi - 2012-08-20, 12:04

krzysztof988, powoli powoli i u Ciebie będzie pięknie ;)
U mnie nie ma aż tak dużo roślin ale dosadzam :D

Gosik - 2012-08-21, 20:11

Super żabcia na 4-ym zdjęciu :good: , a wierzbę Hakuro można przycinając modelować :P
krzysztof988 - 2012-08-21, 20:21

Gosik napisał/a:
a wierzbę Hakuro można przycinając modelować

Nawet trzeba bo wygląda jak Einstein :-D , strasznie ją mszyce lubią, jak mialem ją to ciągle z nimi walczyłem

rewi - 2012-08-22, 10:41

Podcinam podcinam 3 razy do roku i dlatego tak się buja, bo uwielbia przycinanie ;)
Mszyce faktycznie ją kochają pryskałam raz decisem bo bałam się żeby mi do oczko nie poleciało, ale daje radę ;)

Dziękuje :piwko:

Vanka - 2012-08-22, 20:03

Kontrolowane zarastanie ;) . Ładnie Ci wszystko rośnie. :good:
rewi - 2012-08-23, 12:19

Vanka, Dzięki ;)
A jeszcze lilie nie wstawiałam, to wstawię :)


a tu kawałek podłogi z altanki ( podłoga spisuje się świetnie, kamienie się nie ruszają, chodzi się dobrze, ale nie miałam czasu posprzątać i trochę nie elegancko to wygląda :oops: )

Bartosz_n - 2012-08-23, 16:18

Ewa, jak zwykle wielkie :brawo:
Piękna lilia
Podłoga altanki super wygląda sam myślę nad czymś podobnym .
:piwko:

rewi - 2012-08-23, 17:20

Dzięki :cmok:
Podłoga świetnie wygląda gdy się ją zamiecie i poleje wodą, później kamienie wysychają a wilgotne fugi zostają wtedy jest najlepszy efekt :soczek:

Maglia - 2012-08-23, 18:12

Podłoga świetnie się prezentuje ! Tylko gdzie można zdobyć takie płaskie otoczaki ? I co zastosowałaś jako fugi ?
rewi - 2012-08-23, 18:26

Jako fugi użyłam zwykłej czarnej ziemi z ogrodu wtedy kamienie nie ruszają się i po paru zraszaniach wszystko ulega i jest dobrze. A co do kamieni to przywiozłam sobie z Czech no prawie z Czech, wujek pracował nad jakimiś tam robotami i gdy kopali, wykopywały się takie płaskie kamieni 2 weekend i na podłogę i oczko starczyło. Na alllegro też można kupić :)
Maglia - 2012-08-23, 18:53

Skoro masz tam ziemię, to te fugi nie zarastają chwastami ?
Piotrek.P. - 2012-08-23, 19:51

Pieli się podłogę :P
Vanka - 2012-08-23, 20:38

Za rok Twoje oczko będzie już całkiem wpasowane w otoczenie :)
rewi - 2012-08-24, 09:47

Maglia napisał/a:
Skoro masz tam ziemię, to te fugi nie zarastają chwastami ?

Jeszcze nic tam nie urosło bo: tam jest ciągle cień, sucho jak na pustyni ponieważ altanka jest pod świerkiem nawet po zraszaniu nic nie rośnie :)
Ale jaki problem prysknąć randapem? w razie potrzeby :piwko:
Dzięki dzięki, ale mam plany na wiosnę troszkę zmienić a ogólnej czeka mnie przebudowa :)

Gosik - 2012-08-25, 20:43

Tytan pracy-kobitki wszystkich oczek, łączmy się ;) , a na serio, to super to wyglada :piwko:
rewi - 2012-08-27, 11:17

Dziękuje dziękuje ale Ty Gosiu jesteś największym tytanem pracy i Tobie należą się wielkie brawa :brawo: :brawo:
vivit - 2012-08-27, 11:44

Żabki sobie miejsce znalazły że hoho... :brawo: Wszystko łądnie się prezentuje... :good:
Pawlak - 2012-08-30, 08:35

Bardzo ładna ta lilia ,ja bym dorzucił jeszcze jedną ,będzie bardziej kolorowo :-D
rewi - 2012-08-30, 08:38

Jest jeszcze aurorka, pierwszy pąk w tym roku jeszcze pod wodą :P
Pawlak - 2012-08-30, 08:40

Moja aurora jeszcze nie kwitła :( ,ja bym dodał tam jeszcze np sioux albo colorado :P
rewi - 2012-08-30, 08:48

Na wiosnę mam zamiar zrobić przebudowę, i jeszcze ze 2 lilie jakieś dokupić m.in. almost black i jeszcze jakąś ;)
ewa535 - 2012-08-30, 20:44

Ewa bardzo ładnie u Ciebie i fajne fotki :brawo:
Na poprzedniej stronie jest zdjęcie dwóch żabek. Jedna trawna a druga - nie widziałam jeszcze takiego umaszczenia w takie drobne piegi ;)
Masz ją na stałe ? Ciekawe co to za gatunek ?

rewi - 2012-08-31, 08:56

ewa535 napisał/a:
Masz ją na stałe ? Ciekawe co to za gatunek ?

Sama nie wiem co to za gatunek, ale siedzi nie ma zamiaru w ogóle nigdzie się wyprowadzać tylko na brzeg i do wody ;)
Aktualnie jest ich już 14 wszystkie inne tylko trochę do siebie podobne, muszę jakąś skrytkę dla nich zrobić z otoczaków :)

[ Dodano: 2012-08-31, 11:45 ]
A oto mój mini żaboland to tylko część reszta siedzi pod funkią :yahoo:


A tutaj ich ulubiony zakątek ;)


krzysztof988 - 2012-09-08, 20:32

rewi napisał/a:
Na wiosnę mam zamiar zrobić przebudowę, i jeszcze ze 2 lilie jakieś dokupić m.in. almost black i jeszcze jakąś

Ja jestem zachwycony Hollandią - chyba zwariowała idzie jeszcze z 4 pąki jest przepiękna, zresztą wszystkie są piękne i tu pojawia się problem :P które wybrać

rewi - 2012-09-09, 11:56

Dokładnie problem jest którą wybrać ;)
U mnie już jest tak zimno, że nad ranem łapie 4'C pąk aurorki stoi w miejscu ale co się dziwić jesień piękna idzie;)

Zac - 2012-09-09, 19:32

AA nawet nie mów o jesieni ja to bym chciał zeby była wiosna lato,wiosna lato... ;)
AurorA - 2012-09-11, 00:46

rewi napisał/a:
Sama nie wiem co to za gatunek


to wszytko to są żaby trawne, albo ewentualnie moczarowe - trzeba by poobserwować gody na wiosnę albo sprawdzić im modzele

krzysztof988 - 2012-09-11, 08:34

AurorA napisał/a:
rewi napisał/a:
Sama nie wiem co to za gatunek


to wszytko to są żaby trawne, albo ewentualnie moczarowe - trzeba by poobserwować gody na wiosnę albo sprawdzić im modzele

No tak obserwować !
jak robią to na trawie to trawne
jak robią to w moczarach to moczarowe :hehe:
ajak w wodzie to oczywiście wodne...

rewi - 2012-09-11, 14:11

Tylko, że teraz tyle jest ich, że nie dałabym rady zaobserwować ale poczekam do wiosny ;)
AurorA - 2012-09-13, 12:15

Tak dla ścisłości jakby ktoś nie wiedział, samce żab moczarowych w czasie godów robią się niebieskie.
rewi - 2012-09-13, 15:15

AurorA napisał/a:

Tak dla ścisłości jakby ktoś nie wiedział, samce żab moczarowych w czasie godów robią się niebieskie.

Wstyd się przyznać ale nie widziałam, bardzo mnie to zainteresowało muszę trochę poczytać na temat płazów, będę robić w moim ogrodzie jak najlepsze warunki dla wszelakich żabek ;)

rewi - 2012-09-23, 12:14

Większość roślin została wycięta, pistie zżółkły w ciągu kilku dni masakrycznie, aurora jak stała w miejscu tak stoi :???:

Piotrek.P. - 2012-09-23, 13:33

Trochę za długie zostawiłaś te kikuty po wycięciu , zetnij o połowę ;)
rewi - 2012-09-23, 14:09

Faktycznie trochę długawe są, ale i tak trzeba dolać wody bo już ho ho ze 3tyg. Nie było dolewane jest brak na granicy 15-20cm. Ale i tak jeszcze trochę zetnę bo już zaczyna łapać 2C rano ;)
Gosik - 2012-09-30, 14:21

Ja w zeszłym roku nie wycinałam, dopiero na wiosnę i było oki, pędy były zeschnięte. 2 lata temu wycięłam i na wiosnę pędy były przegniłe.
rewi - 2012-09-30, 14:27

Ja wycięłam dla estetyki bo nie ładnie to wszystko razem wyglądało ;)
rewi - 2012-10-13, 11:54

Moja aurorka otwierała się już... i nagle 3 dni deszczu ją zatopiły :-(
Ale chociaż taka pamiątka jest ;)

Gosik - 2012-10-13, 13:21

Śliczniusia :brawo:
rewi - 2012-10-13, 18:37

Wiedziałam, że jest to miniaturka ale gdy ją ścięłam i otworzyłam może miała ze 2cm może nawet nie. Zdziwiłam się ale małe jest piękne :good:
rewi - 2012-10-28, 12:45

Oczko zimą...

Gosik - 2012-10-28, 13:21

Tyszszsz piknie :hehe: a na serio, bardzo ładnie się prezentuje, czyli zima też ma swoje uroki :piwko:
ewa535 - 2012-10-28, 20:16

A z pod tego śniegu jakie błysk kamyki wystają ! Szorowałaś czy co ? ;)
rewi - 2012-10-29, 17:25

Ewciu nic a nic nawet palcem nie kiwnęłam od miesiąca :piwko:
rewi - 2012-12-08, 11:31

Zimowe fotki...

Gosik - 2012-12-12, 10:42

Piękne zdjęcia i jakże śliczniusia kicia :good:
Zac - 2012-12-12, 13:51

Kot poluje na sikorki ;) ;)
rewi - 2012-12-12, 17:58

Lód na oczku jest jeszcze dość cienki więc łatwo robi się przerębel, a żabek jest, że hoho.. ;) Kotka oczywiście, że poluje tylko teraz karmnik jest tak ustawiony, że nic jej się nie uda :)
rewi - 2012-12-14, 19:48

Moje maluchy: junior cyguś i biszkoptka (siwa kotka, czarny kotek ) ;)
Czyż nie słodkie? :cmok:

Freakazz - 2013-01-02, 13:57

Naprawdę bardzo fajne oczko ;)
Dużo pracy ale efekt jest :good:
Śliczne te kotki :-D

Gosik - 2013-01-02, 14:01

Kicie śliczniusie i każda inna, i każda piękna :good:
rewi - 2013-01-02, 15:58

Freakazz, witam Cię u mnie ;) Dziękuje za miłe słowa :good:
Gosik, dziękuje, ale urwisy z nich straszne ;)

Zac - 2013-01-03, 10:13

Kotka ma świetny kolor :piwko:
rewi - 2013-03-29, 15:44

Cóż można napisać... napiszę tylko tyle parę fotek " marcowych ( wiosennych ) " ;) ;) Dwie pierwsze fotki dzisiejsze z przed 15 minut :P


A zapraszam tutaj:

Adacho - 2013-03-29, 16:53

Zdjęcia czysto wielkanocne ;) nie zazdroszczę.
Ale ostatnie nastraja pozytywnie :-D

Gosik - 2013-03-29, 16:58

Piękna wiosna :hehe:
rewi - 2013-03-29, 19:00

Do wiosny to muszę się dokopać ;)

[ Dodano: 2013-03-30, 11:08 ]
Szybko odśnieżamy wątek :yahoo: Na dworze cieplutko +8*C, ale z okazji białych świąt gości przed domem wita biały zajączek :P
Również jako prawdziwy oczkomaniak mam żabie pisanki :yess:

lukaszp2201 - 2013-03-30, 15:33

:good:
AurorA - 2013-03-30, 15:59

rewi, jestem pod wrażeniem - spisałaś się na medal...
ale moja żabia pisanka i tak lepsza :P


rewi - 2013-03-30, 19:12

Dziękuje, dziękuje ;) ;)

AurorA, Twoja żaba jest świetna ma nawet aureolę :good: :)

Gosik - 2013-04-01, 20:06

Rewi, żaba fantastyczna, po prostu śliczniusia :brawo: , a i zajączek dopracowany, nikt z bałwanem go nie pomyli :good:
rewi - 2013-04-13, 16:22

Witam :pa:
pokażę troszkę dzisiejszej wiosny i trochę prac oczkowych. Oczko jest przygotowywane do przebudowy.

Gosik - 2013-04-13, 17:57

Czy ta folia dobrze się spisuje? i napisz jaka to folia, bo chyba nie budowlana?( pewnie gdzieś w swojej galerii już to pisałaś, ale ja leń i nie chce mi się przeszukiwać) :P
rewi - 2013-04-13, 18:50

Szczerze mówić w ogóle nie wiem jaka to folia, ale chyba do okrywania szklarni :P
Spisała się bardzo dobrze po dokładnych oględzinach nie ma żadnych dziur wody nie ubywa wręcz przeciwnie. Pod spodem jest folia do ocieplania poddaszy taka żółta bardzo mocna ciężko nożyczkami rozciąć. Gdy nie fakt, że nastawiałam się na folię PVC i do tego na lekko zmianę oczka w ogóle nic bym nie ruszała. A tak dojdzie jeszcze trochę miejsca na lilie i będę pewniejsze co do folii. ;)

lukaszp2201 - 2013-04-13, 19:43

rewi napisał/a:

Czy ten kwitnący krzew to judaszowiec?

Gosik - 2013-04-13, 20:28

Tzn zmieniasz całe oczko?, wymieniasz cała folię? ale roboty Cię czeka :-o
rewi - 2013-04-14, 09:39

lukaszp2201, wawrzynek wilczełyko ;)

Gosik, całe nie tylko brzegi, aby było lepiej zamaskować folię i trochę pogłębię ;)

Bartosz_n - 2013-04-14, 17:30

rewi, :brawo: za zdjęcia . Wiosna już u każdego :yahoo:
też planuję przebudowę już nawet zacząłęm ale musiałem skończyć narazie
na poszerzeniu brzegów.

Jaka planujesz głębokość? Jakieś koi są w planach ? ;)

rewi - 2013-04-27, 13:06

Bartosz_n głębokość aktualnie wynosi 1,40m. W planach mam zwykłe karpie :)

Witam wszystkich serdecznie :pa: pora odświeżyć swój wątek sezon 2013 oficjalnie otwarty!
Folia miała być wymieniana, ale jednak została stara. Oczko przeszło małą przebudowę,a więc zostały poprawione brzegi tak, że można powciskać coś między kamienie, głębokość zwiększyła się do 1,40m i posadzone zostały rośliny koło oczka m.in. liliowce, miskant, niezapominajki. Oczko przyozdobiły nowe detale pochodnie z bambusa w najbliższym czasie pojawi się mini fontanna solarna. :P Z ryb został tylko jeden karp, wszystkich innych się pozbyłam orfy, płotki poszły do stawu, ponieważ planuje dokupić karpiki. Również otoczenie oczka się przeobraziło świerk "nad" altanką został wycięty co zaoszczędzi mi pracy wyciągania tonami szyszek i igieł. Poza tym została stworzona nowa rabata i kawałek trawnika, ale na razie nie ma co pokazywać. Teraz mała fotorelacja:

Gosik - 2013-04-27, 13:08

Fajne zdjęcia, ale najpiękniejsze są koty :good:
ewa535 - 2013-04-27, 16:33

Pięknie :brawo: :brawo: :brawo:
nie boisz się o karpia jak te kociaki aż się trzęsą do wody ;) ?

Pawlak - 2013-04-27, 16:51

Bardzo ładnie :good: , ale za mały format fotek, nie mogę się przyjrzeć :(
lasoch - 2013-04-27, 18:18

śliczne kociaki :) nie smutno temu karpikowi , taki sam ?
ta forsycja jest nadzwyczajna i jeszcze na tym przedostatnim zdjęciu ta magnolia piękna :brawo:
te ozdoby z wykorzystaniem bambusa bardzo innowacyjne

rewi - 2013-04-28, 09:49

Gosik, dziękuje :)
ewa535, o karpia się nie martwię gorzej z żabami bo ganiają je gdzie pieprz rośnie :hehe:
Pawlak, kliknij na fotkę ;)
lasoch, forsycja miała mieć kształt grzyba i chyba się udało ;)

Adacho - 2013-04-28, 14:03

Bardzo ładnie Ewa :brawo:
W końcu doczekałaś się wiosny :)

Bartosz_n - 2013-04-28, 15:59

Super fotki :brawo:
Powtórzę to co wszyscy ,, piękne kociaki '' .
Karpik też ładny szkoda , że tylko jeden na razie .
Woda też ładny ma kolorek . ;) :)

Zac - 2013-04-28, 18:40

Swietne zdjecia fajne koty i widze,ze masz KOI :piwko: :piwko:
rewi - 2013-04-30, 14:51

Adacho lepiej późno niż wcale :)
Bartosz_n dziękuje woda z dnia na dzień coraz lepsza, grążel szaleje w majowy weekend będę mieć kwiat! Karpik będzie miał w poniedziałek towarzystwo :)
Zac dzięki, ale to nie koi :P

No to... idziemy za ciosem ;) na drugim zdjęciu modelka :P

shiftman - 2013-04-30, 16:09

rewi, Pięknie u ciebie jest a ten kot powinien iść do jakiegoś mam talent w pozowaniu :P :yahoo:
Gosik - 2013-04-30, 16:28

Modelka jest super :good:
Bartosz_n - 2013-04-30, 18:04

Ewa super fotka z tą kotką :-) :brawo:
O to dobrze, że karpik nie będzie samotnie pływał .
koi nie chcesz ? Naprawdę piękne i ciekawe rybki .

ewa535 - 2013-05-01, 13:12

o matko jak pięknie ten kociak stanął :)
Pięknie, wiosennie , zadbane wszystko :brawo:

rewi - 2013-05-01, 17:54

Te wszystkie pochwały przekażę modelce , wtedy będzie bardziej pozować :)
rewi - 2013-05-03, 10:35

Kolejna porcja po deszczu, modelka wzięła wolne :P








twister47 - 2013-05-03, 11:27

A paprocie ładnie startują.
Pawlak - 2013-05-03, 12:52

No i taki format fotek może być, po powiększeniu cieszy oko jeszcze bardziej :)
Adacho - 2013-05-03, 13:48

Bardzo ładna wiosna u Ciebie. :brawo:
Pisałaś, że u Ciebie wszystko później...a kwitną te same roślinki co u mnie :)

rewi - 2013-05-05, 11:56

Dzięki wielkie za miłe komentarze :pa:
Dziś cieplutko, aż gorąco wszystko rośnie jak na drożdżach najszybciej trawnik. A woda w oczku do samych głębin czyściutka :yess:






Adacho - 2013-05-05, 22:24

Bardzo ładnie, słonecznie. :)
Na czwartej fotce, pączkuje grążel ?

rewi - 2013-05-06, 06:38

Adacho, tak już zaczyna kwitnąć :yahoo: Dziś już pierwszy liść lilii na powierzchni :yahoo:
Gosik - 2013-05-06, 12:08

Śliczne zdjęcia, a rośliny dużo dalej niż u mnie. Twoja Funkia już ma liście, moja dopiero wystawiła czubeczki.
rewi - 2013-05-17, 13:36

Aktualizujemy :yahoo:
Do oczka zamiast karpi doszły karaśki, bo w zoologu karpie wydawały mi się nie zbyt zdrowe.
Lilie puszczą ostro pączki, grążel też ładnie rośnie i reszta roślin też zaczyna już być w pełni swej okazałości. Mam nadzieje, że za tydzień góra dwa doczekam się kwiatka :P
Pierwsze zdjęcia jakościowo kiepskie bo rybki śmigają całą paczką, aż miło, a woda bardzo zmieszana. W kamieniach mają kryjówki i widzę jak się tam chowają i wypływają :yahoo:

Bartosz_n - 2013-05-17, 13:44

:-o o matko jak Ci się wszystko ładnie po rozrastało :brawo:
Ta czarna karaska superowa :good:
Szkoda , że karpików nie kupiłaś . ale wiadomo nie ma co ryzykować z podejrzanymi egzemplarzami .

Elendil - 2013-05-17, 14:35

Bartosz_n napisał/a:
Ta czarna karaska superowa :good:

Ano, ale lepiej się nie przyzwyczajać ;) Z moich dwóch czarno-żółtych jeden się zrobił czerwony a drugi biały :P

rewi - 2013-05-17, 19:32

Bartosz_n, tak niestety jest w zoologu :? Rośliny bujają się jak nie wiem :hehe:

Elendil, właśnie wiem i szkoda mi tego karaśka :-D

ewa535 - 2013-05-17, 19:46

Przęstka grubaśna ,ze aż milo :brawo:
Karpie fajne , może akurat się przebarwią jakoś oryginalnie . Ja tez z taka nadzieją kupiłam swojego w kolorach flagi narodowej a może docelowo będzie hamerykańska akurat ;)

twister47 - 2013-05-17, 20:17

I niezapominajka ładnie kwitnie. Fajnie zielono. :good:
rewi - 2013-05-18, 17:38

ewa535, twister47, dziękuje :piwko: :piwko:
Może troszkę Lubelskiego nieba? Pierwsza fotka śniadek :-D

lasoch - 2013-05-18, 19:46

śliczny orlik , nie tylko dla tego , że jest piękny ale i dlatego , że takiego nie mam . jak ta kotka sobie tak miło leży , niebo mimo , że z chmurami śliczne . ale ci się już w oczku zazieleniło tak żywo i wesoło , a czy na piątym zdjęciu to pieris
rewi - 2013-05-19, 09:25

lasoch, wawrzynek wilczełyko przekwitnięty :P
lasoch - 2013-05-19, 11:02

rewi napisał/a:
wawrzynek wilczełyko przekwitnięty

powiem tyle , że wogóle mi go nie przypomina , jest bardzo dekoracyjny , nie tylko teraz ale wcześniej też jak kwitnął , muszę sobie też takiego sprawić przy oczku :)

Gosik - 2013-05-19, 20:23

Tawuła doskonale wygląda, moja już przekwitła. Zdjęcia i modelka- super :good:
rewi - 2013-05-25, 13:38

Aktualizacja

shiftman - 2013-05-25, 14:05

rewi, Jak zawsze pieknie :brawo: :brawo: :brawo:
ewa535 - 2013-05-25, 16:19

Ale wysoki ten drzewostan za oczkiem. Ladnie to wygląda :good:
rewi - 2013-05-26, 09:31

shiftman, dzięki :P

ewa535, z tyłu za oczkiem na całej długości ogrodu jest żywopłot ze świerka zwykłego. Za oczkiem jest bez i thuja. :)

Dziś pierwszy pączek lilii na powierzchni, ale jeszcze nie otwarty :-D

Gosik - 2013-05-27, 12:50

Podziwiam Tawułę, moja już zapomniała że kwitła, teraz ma przyrosty nowych łodyg :good: Oczko ślicznie wkomponowane w ogród :brawo:
rewi - 2013-05-27, 14:48

Gosik dziękuje moja może by jeszcze kwitła, ale od 4 dni pada i już jest ciężko poturbowana przez wiatr :-(
Parę fotek z mokrego ogrodu :)

Gosik - 2013-05-27, 15:58

Piękne te zdjęcia mokrego ogrodu :brawo: , mnie się nie chce wychodzić na dwór robić zdjęć, bo wciąż pada i zimno :((
rewi - 2013-05-27, 16:02

Gosik, ja z kolei już nie mogę siedzieć w domu :-D
Gosik - 2013-05-27, 16:03

Mnie też tyłek swędzi, aby już w ogródku porobić, ten deszcz mnie dobija, ciągle wyglądam przez okno, czy da się już wyjść, a tu :dupa:

[ Dodano: 2013-05-27, 17:08 ]
O matko, sorry za moje słownictwo, dopiero zajrzałam w Twój profil i zobaczyłam jaka jesteś młodziutka :oops:

rewi - 2013-05-27, 16:14

Gosik, spokojnie, spokojnie gorsze rzeczy słyszę w szkole :hehe:
lasoch - 2013-05-27, 16:30

ależ irysy :) dlaczego tylko u mnie jeszcze nie kwitną , no po prostu wszędzie kwitną ale nie u mnie nawet takie jak mam już od dawna kwitną u sąsiadki . zdjęcia mimo , że mokre orzeźwiające :)
Gosik napisał/a:
mnie się nie chce wychodzić na dwór robić zdjęć, bo wciąż pada i zimno

ja mam to samo , przed chwilą wyszedłem na dwór ale już wróciłem bo mi zimno , po prostu z rewi, gorąca dziewczyna

twister47 - 2013-05-27, 16:48

A żuczek to chyba na randce z pszczołą :-D . Wszystko ładnie kwitnie :good:
Adacho - 2013-05-27, 21:23

Pięknie, kolorowo, nawet gdy jest deszczowo ;)
Freakazz - 2013-05-28, 16:28

Piękne zdjęcia, widzę że oczko się rozwinęło odkąd byłem tu ostatni raz ;)
Nic nie pozostało, jak tylko podziwiać :good:

rewi - 2013-05-28, 16:40

lasoch, twister47, Adacho, Freakazz, dzięki wielkie za miłe i budujące słowa :piwko: :piwko: Postaram się dalej rozwijać moje oko, aby było pięknym miejscem podziwiania dla mnie i podziwiających forumowiczów :pa:

Niestety mam mały problem od kilku dni pada i pada folia w oczku się podniosła bo u mnie glina mam nadzieje, że będzie pogoda i woda opadnie :-(

Maglia - 2013-05-28, 17:38

Świetne zdjęcia :brawo: Najlepsze to z żuczkiem i pszczołą :) Ślicznie tam u Ciebie
Bartosz_n - 2013-05-28, 17:48

Nie zaglądałem dość długo a tu proszę jakie piękne zdjęcia . :good:
Przez Twojego kociaka zaczynam lubić te zwierzaki . ;)
Superowe zdjęcia ,, deszczowe '' :brawo:
Piękne oczko :piwko:

Też mam problem przez te ulewy , ciągle mi woda ucieka brzegami :x

rewi - 2013-05-28, 19:14

Maglia, dzięki wielkie :brawo:

Bartosz_n, miło mi czytać takie pochwały :P Całe szczęście woda schodzi i folia opada, ale z trochę to potrwa zanim zejdzie :P

ewa535 - 2013-05-29, 08:43

Bardzo interesujące fotki ! Świetne po prostu !
Jak poradziłaś sobie z wodą pod folią ?

rewi - 2013-05-29, 14:54

ewa535, dzięki :-D

Sytuacja sama się stabilizuje bo już byłam strasznie przestraszona woda z pod folii opada, przestało padać :good: Jest już dobrze, ale ciągle nie za dobrze jeśli będzie poprawa wszystko wróci do normy :yahoo: Mam trochę podmyte półki przez wodę i spadają kamienie do wody, ale teraz nic z tym nie zrobię.

Gosik - 2013-06-06, 18:43

Ewa, czy ustabilizowało się oczko?, tzn czy folia opadła, bo takie podnoszenia i wybrzuszenia folii są bardzo niebezpieczne ( oczywiście dla oczka ) Jak woda podmyła tylko półki, to jeszcze nie tragedia, gorzej jakby ją wybrzuszyło ( folię )
rewi - 2013-06-07, 14:01

Gosia miło, że się pytasz. :cmok: Nie miałam czasu napisać wcześniej, ale sytuacja sama się "opanowała" przestało padać ciągiem. Nawet teraz mam piękną letnią pogodę choć czasem wcina się deszcz. Woda zeszła po jakiś 3-4 dniach w ogóle nie widać, że coś się wcześniej stało. Dzięki temu, że półka tu gdzie leżą kamienie zrobiła się miękka, udało się zamaskować lepiej folię. To była tylko jednorazowa akcja chyba już więcej coś takiego się nie stanie. :yahoo:

A z tej okazji zaległe fotki! Lilia biała szaleje z pączkami jeszcze większość pod wodą, pierwszy kwiat na powierzchni. Aurora wystawia swój pączek nad wodę!

Gosik - 2013-06-07, 14:48

Śliczna lilia :brawo: , no i faktycznie, ani śladu szkód wyrządzonych przez deszcze :good:
Pawlak - 2013-06-07, 17:20

jest extra! zazdroszczę lilii ... :<
Zac - 2013-06-08, 09:43

Ladne lilie.
U Mnie pomimo 5nawet10 pąkow z jednej doniczni kwitnie 1,2 a reszta gnije.

rewi - 2013-06-08, 11:09

Pawlak, Gosik, dziękuje :piwko: :piwko:

Zac, dlaczego gniją Ci pąki? Woda z kaskady na nie spada?

Zac - 2013-06-08, 11:14

caly czas deszcz pada w ogole slonca nie ma.
rewi - 2013-06-09, 11:12

Lilie szaleją z pąkami, a pogoda dopisuje :yahoo: :yahoo: Cieszę się jak dziecko z tych lilii :yahoo: Zakwitł dziś w oczku ciemny irys, a rybki żerują.

Gosik - 2013-06-09, 15:12

Super pomysł z robieniem zdjęć kwiatom, tak z góry, fajnie to wychodzi. Te dwa pierwsze zdjęcia z tak bliskiej odległości, też pomysłowe, no i lilie śliczniusie :good:
dlaryus - 2013-06-09, 16:49

Lilie masz czadowe, też chciałbym takie ale coś marnie u mnie rosną :((
Adacho - 2013-06-09, 21:51

Bardzo ładne lilie i ładnie pokazane :brawo:
A ten karpik ciągle samotny?

rewi - 2013-06-10, 14:44

Gosik, dlaryus, dziękuje :piwko:
Adacho, karpik ma znajomych sporo wpuściłam 6 karasi, ale one nie chętne do fotografowania, siedzą pod liśćmi :P

agent 007 sumek - 2013-06-10, 16:09

:brawo: :brawo: :brawo: :good: :good: :good: suuuuuuuuuuuuper :good:
rewi - 2013-06-14, 13:49

Jest pierwsza aurora w tym roku :yahoo: :yahoo:

Bartosz_n - 2013-06-14, 14:20

:brawo: :brawo: Ewa super lilie , pięknie już zaczynają Ci kwitnąć .
Kosaćce też bombowe :-) a szczególnie ten niebieski :brawo:

ewa535 - 2013-06-14, 15:41

Piękne fotki Ewcia :brawo:
Kolorowo jak w bajce :)

rewi - 2013-06-14, 20:13

Bartosz_n, dzięki wielkie :good:
ewa535, dziękuje staram się, aby było kolorowo na razie ciągle coś dosadzam :P

twister47 - 2013-06-14, 21:17

Uuu... miodzio :good:
Gosik - 2013-06-15, 15:02

No cud, miód, malina i jeszcze co tam można dopowiedzieć, jest po prostu PIKNIE i już. :brawo:
rewi - 2013-06-15, 20:33

twister47, Gosik, dzięki wielkie, motywujące słowa :piwko: Dlatego już kombinuje co by tu jeszcze dosadzić wokół oczka co dosadzić w oczku :yahoo:

Dziś dwa kwiatuszki jutro powinno być trzy, doszedł mały detal :P

ILUSION - 2013-06-16, 13:22

Ładne fotki, super oczko :brawo:
ewa535 - 2013-06-16, 20:57

Mały detal to ten ogromniasty pień ?

Ewa ślicznie u Ciebie :brawo:
Fotki piękne a ostatnia to po prostu cud, miód.
Świetnie skomponowane wszystko.
:victory:

lasoch - 2013-06-16, 21:05

jeden kwiat to Aurory ? fascynujące oczko i jego roślinność :brawo: :brawo:
KILERK1 - 2013-06-16, 21:31

BRAWO :brawo: :brawo: :-D
rewi - 2013-06-17, 12:30

ILUSION, dzięki :piwko:

ewa535, tak ten detal to pień, roślin wokół oczka systematycznie dosadzam chcę posadzić jeszcze parę liliowców, ale oczka ostatnio bardzo zarasta :)

lasoch, pierwszy kwiatek mojej malutkiej aurory :P

KILERK1, dziękuje :piwko:


To następne fotki ogrodowo-wodne dziś już jest trzy kwity lilii wodnych :tan

Maglia - 2013-06-17, 13:05

Pięknie i kolorowo :brawo: Uwielbiam takie sielskie klimaty :roll:
Agga - 2013-06-17, 13:25

pięknie się to wszystko komponuje ...i te kolory .Po prostu fantastycznie :brawo: :brawo:
ewa535 - 2013-06-17, 15:08

znów mistrzowskie fotki wstawiłaś. Dwie ostatnie-na konkurs jakiś :brawo:
rewi - 2013-06-17, 16:04

Maglia, przez ogród wyrażam siebie i to co kocham spokój ciszę i przyrodę. Dziękuje :piwko:

Agga, tyle miłych słów, kurczę żebym tylko nie popadła w samouwielbienie :hehe: dziękuje :-D

ewa535, tak jakoś się zrobiły :oops:

lasoch - 2013-06-17, 19:19

ta przedostatnia lawenda powala :good: piękny , zadbany ogród :brawo:
jaran30 - 2013-06-19, 20:38

Oczko piękne i super fotki :brawo:
Gosik - 2013-06-19, 20:43

U Ciebie Smolinosy w pełnym rozkwicie, a u mnie dopiero pąki się zawiązały :-o Ogród piękny i bardzo zadbany :brawo: ( oczko chwaliłam już wcześniej :P )
lasoch - 2013-06-20, 08:50

Gosik napisał/a:
U Ciebie Smolinosy w pełnym rozkwicie, a u mnie dopiero pąki się zawiązały

chodzi ci o lilie , tak myślę , no bo jak się je wącha to nos pomarańczowy , no piękne , moje też dopiero pąki ,ale te Ewy to takie inne których nie posiadam , a u np. mojej sąsiadki to już przekwitają

Gosik - 2013-06-20, 12:08

lasoch napisał/a:
Gosik napisał/a:
U Ciebie Smolinosy w pełnym rozkwicie, a u mnie dopiero pąki się zawiązały

chodzi ci o lilie , tak myślę

Nie. Chodziło mi dokładnie o to, co napisałam, czyli SMOLINOSA zwanego obecnie LILIOWCEM, ma on niewiele wspólnego z LILIĄ.
liliowiec:
www.cactuz.org/randi/loek...callis-stor.jpg
lilia:
z.about.com/d/gardening/1/7/u/I/LiliesRed.jpg

lasoch - 2013-06-20, 15:17

a na którym zdjęciu ten liliowiec , dzięki , teraz znam już kolejna nazwę :)
zuzi10 - 2013-06-20, 19:50

lasoch napisał/a:
teraz znam już kolejna nazwę
Z tego co ja np wiem to smolinosy to właśnie stara, potoczna nazwa lilii popularnej niegdyś w babcinych ogródkach Nazwa 'smolinosy" wzięła się od "smoli nos" czyli brudzi nos.To właśnie stare
odmiany lilii o pomarańczowych kwiatach przy ich wąchaniu pozostawiały na nosie
żółty pyłek.Nazwa ta bardzo popularne w środowiskach wiejskich, gdzie kiedyś
prawie nie było ogródka bez tych lilii została przeniesiona i na popularne liliowce
w kolorze pomarańczowym,
poniżej zdjęcie jednej z najstarszych odmian lilii zwanej smolinosem.

A wiec i lasoch i Gosia mają rację.

Gosik - 2013-06-20, 21:46

zuzi10, pokazałaś lilię, różni się od liliowca głównie ułożeniem liści. Lilia ma liście wzdłuż łodygi aż do kwiatu, a liliowiec na łodydze, która ma kwiat, w ogóle nie ma liści, są one całkowicie oddzielone od pędu kwiatowego

Nie mniej obydwa gatunki potocznie są zwane Smolinosami, bo brudzą okropnie nosy :hehe:

zuzi10 - 2013-06-20, 23:07

Ale Gosiu ja wiem co pokazałam. Tak się składa,że mam i lilie i liliowce i wiem jaka jest między nimi różnica. Po prostu chciałam podkreślić,że smolinosy to nie tylko liliowce, ale przede wszystkim właśnie lilie, takie pomarańczowe z pręcikami w środku, które przy wąchaniu brudzą nosy, Szczególnie jako dzieciaki lubiłyśmy je wąchać, a potem sprawdzałysmy kto ma ładniej wymazany nos.A tak na marginesie to nie wiem dlaczego od jakiegoś czasu,co niektórzy nazywaja smolinosami liliowce?U lilii to uzasadnione. Pięknie pachną więc ma się ochotę powąchać. Liliowce natomiast nie pachną, przynajmniej te,pomarańczowe które ja mam,od kilkunastu lat więc nie mam ochoty wsadzać do nich nosa.

Rewi przepraszam za tę dyskusje o smolinosach w Twoim oczkowym wątku :) , ale tak jakoś się rozwinęła nie na temat.

Gosik - 2013-06-21, 19:23

Dzięki zuzi10 za przybliżenie tematu, a rewii, faktycznie sory, że akurat w Twojej galerii :piwko:
rewi - 2013-06-22, 09:01

zuzi10, Gosik, nic nie szkodzi przy okazji ja też się coś dowiedziałam ;)
rewi - 2013-06-25, 18:08

Dziś przyszła paczuszka z nową lilią do oczka Nymphaea Colonel AJ Welch od art1234 wielkie dzięki :piwko: Lilia już zadołowana trochę na niższej półce bo bałam się głębiej zanurzać u mnie tyle żyjątek w wodzie. A na razie nie mam co zrobić z grążelem, którego muszę podzielić. Na razie fotek nie ma bo woda wygląda jak kawa z mlekiem dzięki moim ukochanym rybkom :piwko:
rewi - 2013-07-02, 16:47

Czekam na pączek nowej lilii brakuje jej do powierzchni 1cm :yahoo:

ewa535 - 2013-07-02, 16:49

Białe to jednak piękne są :)
rewi - 2013-07-02, 16:53

ewa535, chyba muszę pomyśleć na wiosnę o przesadzeniu bo już ciasno mają ;)
Sto procentowo z Tobą się zgadzam nienaganne i eleganckie :good:

agent 007 sumek - 2013-07-02, 21:05

ślicznie i koniec kropka ;)
lasoch - 2013-07-02, 21:08

biel - jakby nie było to klasyczny kolor lilii :) piękne , aten pączek na którego czekasz to tego Colonela ? boskie ryby ... i całe oko :)
ILUSION - 2013-07-03, 02:32

Białe jest piękne, ale najładniejszą białą lilią jaką widziałem jest White Sultan.
Mam ją u siebie od Mariusza, jest naprawdę piękna i często kwitnie, polecam.
Oczko masz super, fotki :good: ;)

rewi - 2013-07-09, 12:59

lasoch, tak czekam na Colonela :piwko:

ILUSION, dzięki wielkie! Lilia naprawdę piękna, urocze kwiaty chyba przemyślę zakup!










Bartosz_n - 2013-07-09, 13:03

Ewa zdjęcia jak zawsze piękne :brawo: :brawo:
I widzę , że lilie ładnie się rozrosły .
I oczywiście te lądowe lilie też piękne :-)
A gdzie zdjęcia rybek i kociaków ??

rewi - 2013-07-09, 13:08

Bartosz_n, dziękuje za budujące słowa :piwko: Zdjęcia rybek i kociaków oczywiście będą, ale na weekendzie jak będę mieć więcej czasu. Woda kryształ czysta do dna więc rybki będą pozować ;)
twister47 - 2013-07-09, 19:44

:-o Ale fajne kwiatki :yahoo:
Gosik - 2013-07-09, 20:11

Śliczne zdjęcia i piękne kwiaty :brawo: . Czy to Jeżogłówka na pierwszym zdjęciu ?
ewa535 - 2013-07-09, 20:36

Świetne wszystkie okazy ! Najbardziej podoba mi się liliowisko :)
rewi - 2013-07-10, 09:29

twister47, dzięki :piwko:
Gosik, tak to jeżogłówka w tym roku obfituje w kasztanki :P
ewa535, cieszę się bardzo, po drugiej stronie są lilie białe i myślę nad tym, aby dosadzić innych odmian bo teraz już jest tam pusto. ;)

krzysztof988 - 2013-07-10, 09:40

Rewi, Ty wiesz dużo o liliach i liliowcach, a jak nie wiesz to będziesz wiedziała :) , czy kwiaty liliowca utrzymują się tylko jeden dzień moja żona ma je od roku i od kilku dni kwitną, ale każdy kwiat tylko jeden dzień jest. Następnego dnia już się nie otwiera i więdnie czym to może być spowodowane?
Artur - 2013-07-10, 11:25

krzysztof988 napisał/a:
czym to może być spowodowane?

A tym że taka ich natura. :) Kwitną jeden dzień, za to na jednym pędzie jest kilka sztuk i kwitnie dłuższy czas taki liliowiec.

rewi - 2013-07-10, 11:46

krzysztof988, już wszystko powiedział Artur, :cmok:
Ze swojej strony mogę dodać, że ich kwiaty są jadalne bardzo smaczne słodkie i również po gotowaniu są świetne. Lubią żyzne wilgotne podłoże.

krzysztof988 - 2013-07-10, 12:04

ahaaaaa...... wielkie dzięki
rewi - 2013-07-10, 12:37

To teraz parę kadrów z dzisiejszego ogrodu ( black and white ) :piwko:






lasoch - 2013-07-10, 12:49

u Ciebie jak zawsze super ;) ale czarno-białe zdjęcie lilii ..... powala na kolana, jak zawodowego fotografa, ale co ja mówię, Ty nim jesteś :) co do liliowców dodam jeszcze, że bardzo szybko się rozrastają i co roku wypuszczają bardzo dużo pędów kwiatostanowych , a na każdym z nich jest nawet ponad 20 pąków kwiatowych
rewi - 2013-07-10, 12:53

lasoch, dzięki, dzięki pochwały zawsze motywują do pracy! Ale co do fotek to ja to traktuje jako fajną zabawę :-D
krzysztof988 - 2013-07-10, 14:37

rewi napisał/a:
To teraz parę kadrów z dzisiejszego ogrodu ( black and white )

masz jeszcze cmenę? ;)

rewi - 2013-07-10, 16:56

krzysztof988, gdzieś na strychu leży, ale nie używam :hehe:
Gosik - 2013-07-10, 18:10

Stanowczo wolę barwne fotografie, mają tyle uroku i czaru, ale każdemu dogodzić się nie da, więc poczekam na swoja kolejkę :(( , poproszę kolorowe zdjęcia :P
rewi - 2013-07-10, 19:27

Gosik, specjalnie dla Ciebie :piwko: Dzisiejsze liliowce, które wreszcie zakwitły.


Artur - 2013-07-10, 20:05

Łeeeeeee, takie?? I tak Ci jutro przekwitną. :hehe:
A na poważnie, znasz nazwę ich??

lasoch - 2013-07-10, 20:56

dopiero teraz ?! mi siloamy już przekwitają ,ale ten pierwszy ładniejszy, kolorowe czy nie fotki super :good:
Adacho - 2013-07-10, 21:45

rewi - zdjęcia rewela :good:
Ja też traktuje robienie zdjęć jak dobrą zabawę. Sprzętu nie mam kosmicznego, coś tam popstrykam.
Lilie i liliowce masz naprawdę ładne. Szkoda, że kwitną jeden dzień :(( Dlatego uwiecznienie na foto, jest wskazane ;)

ewa535 - 2013-07-10, 21:45

Ewcia czarno białe lilie - majstersztyk :brawo:
Liliowce też !
U mnie dopiero początek -pierwsze zółte
Aha - zapomniałam Ci napisać, że kokardka w kolorze fuksji, którą związałaś pysznogłówki powaliła mnie całkowicie... :)
Takie detale bardzo wiele mówią o człowieku...
:brawo: :good: :cmok:

rewi - 2013-07-11, 09:54

Artur, niestety dziś już nie ma kwiatków, ale rozwijają się następne. :yahoo:
Nie mam pojęcia co to za liliowce dostałam te dwa jako NN. W niedzielę gonię po różowego trochę mnie wciągnęło. ;)

lasoch, również pierwszy lepiej mi się podoba, ale za to ten drugi jest tak malutki i drobny, że nie da się przejść obojętnie obok niego. :)

Adacho, jak najbardziej wskazane :P dzięki :piwko:

ewa535, miło mi, cieszę się, że się podobała :P

rewi - 2013-08-02, 09:46

Taka skromna aktualizacja oczkowa ;)
Ku mojej radości, iż posiadam (raczej posiadałam) już pączek prawie w rozkwicie lilii Colonel AJ Welch nieoczekiwanie lekko się otworzył i zgnił :-( Za to dziś dostrzegłam, że śmiga nowy malutki :yahoo:









Zac - 2013-08-02, 18:35

... :brawo: :brawo: :soczek: :brawo:
lasoch - 2013-08-03, 14:21

Totalnie fantastyczna aurorka ;) .Oraz pięękne kwiaty żabiścieku.
rewi - 2013-08-06, 15:31

Zac, lasoch, dzięki :piwko:






lasoch - 2013-08-06, 16:24

rewi, - a co do Twojego zimowania ryb w .... nie pamiętam już w czym... Cokolwiek by to było to czy napowietrzasz ? Do wcześniejszych fotek dodam jeszcze, że ta osoka jest ogromna! A z świeżości - bardzo ładne oko :) . A aurora totalna! A ile masz tych lilii? Jest aurora, grążel i ta jedna nie znana mi lilia i tyle? Zazdroszczę Ci gladioli, bo mi wszystkie słońce upaliło i aż żal mi na nie patrzeć ... Z jednej strony mnie przybiłaś, ale jestem też bardzo pocieszony. A czwarte zdjęcie to lilia czy liliowiec ? Wstyd się pewnie przyznać, że nie wiem ;) .
rewi - 2013-08-06, 19:18

lasoch, nie napowietrzam robię podmianki wody ;) Osoka jest teraz troszkę mniejsza odkąd podgryza ją nieznana gąsienica :) Po kolei mam Nymphaea Aurora, Alba, Colonel AJ Welch, Grążel dojdzie w najbliższym czasie Nymphaea Pygmaea Helvola . Mieczyków mam tyle, że nie mam w czym zimować zajmują dwie skrzynki, a posadzone są w paru częściach ogrodu. Czwarte zdjęcie to lilia spokojnie każdy może się pomylić ;) Mam jeszcze jedną w pączkach była jeszcze jedna, ale podczas pielenia połamały mi się pączki :((
ILUSION - 2013-08-06, 19:34

Hej, skąd masz Helvolę?
rewi - 2013-08-06, 20:05

ILUSION, od Jackon'a dopiero mi wyślę bo w sklepie u Arka nie ma w Hydro-florze też niet, a na alledrogo nie opłaca się kupować ;)
ILUSION - 2013-08-06, 20:23

Ma może więcej?
lasoch - 2013-08-07, 11:48

Ale przecież u Arka jest, tylko, że droższa. Skoro masz tyle mieczyków, to poproszę o zdjęcia :) . A ja myślałem, że mam dużo bo nie mieściły mi się w takiej nie dużej doniczce ;) .
rewi - 2013-08-07, 15:03

lasoch, jest u Arka oczywiście, ale w tej chwili brak ;) Żaden problem w najbliższym czasie dodam fotki ;)
Adacho - 2013-08-08, 10:47

Bardzo czysta woda- Ewa :brawo: Bez filtracji, a daje radę.
Kotek niby częstuje się wodą, a myśli o drugim daniu ;)

AurorA - 2013-08-10, 22:14

rewi napisał/a:
pączek prawie w rozkwicie lilii Colonel AJ Welch nieoczekiwanie lekko się otworzył i zgnił


nie obrywaj u tej odmiany z pąka często wyrasta nowa lilia

a kwitł Ci ten irysek japoński?

[ Dodano: 2013-08-10, 23:15 ]
rewi napisał/a:
lasoch, jest u Arka oczywiście, ale w tej chwili brak


w tym roku jakoś ludzie strasznie się rzucili na tą odmianę i strasznie szybko się rozeszła.

Freakazz - 2013-08-11, 00:05

rewi, masz super czystą wodę, gratuluję :piwko: a poza tym piękne rośliny ;)
rewi - 2013-08-11, 18:35

AurorA, niestety pączek Colonel wypuścił korzenie, ale zgnił totalnie wyłowiłam galaretowatą breje.. :???: Irys rozrósł się ogromnie nie mieści się w doniczce, choć gdy kupiłam kłącze ledwo miało 3cm, ale jednak nie zakwitł jednak mam przeczucie, że za rok zakwitnie ;) Właśnie polowałam u Ciebie na helvolę, ale ubiegli mnie inni :)

Freakazz, dzięki za miłe słowo ;)

twister47 - 2013-08-11, 18:42

O tak tak ładne roślinki zdrowe lilie. Fajnie wszystko rośnie.
rewi - 2013-08-28, 17:47

twister47, dzięki :piwko:

Dziś może słabej jakości filmas z nymfejami ;D


lasoch - 2013-08-28, 19:02

Co to znowu za nymfeje ;) . Mimo nie mistrzowskiej jakości, ładne nenufary :good: . Szczególnie aurora, czekam na kwiat swojej, ale to raczej dopiero na przyszły rok. Dużo miała już kwiatów?
rewi - 2013-08-28, 19:03

lasoch, wydała w tym roku 8 i więcej już pewnie nie wyda :) Nymfeja - Nymphaea po Łacinie :-D
Adacho - 2013-08-28, 21:09

Ewa - aż w głowie mi się kręci , od oglądania tego filmasa ;)
Lilie masz ładne - pogratulować :good:

Gosik - 2013-08-29, 19:09

Lilie śliczne, ale czy Ty fikołki robiłaś kręcąc ten film ? :hehe:
rewi - 2013-08-31, 09:05

Adacho, dziękuje :good:

Gosik, można tak powiedzieć, kret zaczął ryć wokół oczka wszędzie pełno kretowisk. ;)

rewi - 2013-09-04, 17:43

Wreszcie doczekałam się kwiatu Nymphaea Colonel AJ Welch kwiat rozwija się dość późno i długo jest otwarty ;)


lasoch - 2013-09-04, 19:14

Fascynujący :good: Ładny kolor i od razu nad powierzchnią wody :) . Teraz niestety jak wracam ze szkoły to moje lilie już pozamykane, więc fajny ten Colonel!
luzio - 2013-09-04, 19:22

Robi wrażenie. Nie jestem fanem lilii ale ten kwiat przypadł mi do gustu.
taniw - 2013-09-05, 07:13

Jest się czym chwalić.
rewi - 2013-09-05, 13:21

Wszystkim dziękuje za miłe słowa :-D
ewa535 - 2013-09-06, 08:08

Ewcia obejrzałam w tył wszystkie piękne fotki - urokliwie u Ciebie i cudne lilie !
Pysznogłówki od Ciebie w pełnym przekwicie ;) aż widać jak nasionka się rozsiewają :good:

Gosik - 2013-09-09, 18:47

Śliczny kolor tej lilii :brawo:
AurorA - 2013-09-10, 20:07

Gosik napisał/a:
Śliczny kolor tej lilii
Ja wole Tomocika, kolor ma intensywniejszy i więcej płatków.
lasoch - 2013-09-10, 20:13

Aj tam, aj tam ;) . Obydwie ładne, a głębsze obserwacje czy wyniki wyciągnę jak zakwitnie drugi pąk Tomocika który jest w drodze. Chyba wyjdzie nad powierzchnię bo jest na serio gruby.
rewi - 2013-09-11, 15:05

Tomcik jest zdecydowanie fajniejszy, ale ta jest bardziej interesująca :P
rewi - 2013-11-09, 11:08

Ostanie podrygi jesiennych kolorów i inspiracji.. :pa:






rewi - 2013-11-25, 18:35

Oto jaka piękność zakwitła dziś na moim parapecie (hibiskus) :)

Gosik - 2013-11-25, 19:41

Jakiż śliczny :brawo:
rewi - 2013-11-26, 16:05

Oczu nie można od tego różu oderwać :roll:
lasoch - 2013-11-27, 20:32

A cóżto za cudo. Bagienny czy jak ?
Freakazz - 2013-11-28, 01:36

Prześliczne te rośliny u Ciebie ;) Chciałbym umieć robić takie zdjęcia ;)
Bardzo podoba mi się twój Colonel, a Hibiskus powala, naprawdę super :good:

rewi - 2013-11-28, 15:17

lasoch, hibiskus domowy, nie bagienny czy ten ogrodowy ma duże kwiaty, ale nie takie jak bagienny :D

Freakazz, miło się czyta takie opinie ;)

rewi - 2013-12-14, 10:14


Artur - 2013-12-14, 13:36

Fantastycznie Ci to wszystko wyszło. Fotki, odlot i muzyka :)
Freakazz - 2013-12-14, 15:11

No No, jest na co popatrzeć. ;) Super filmik, a zdjęcia w nim :good: , najbardziej podobają mi się twoje lilie ;)
Adacho - 2013-12-14, 17:16

Miło popatrzeć na letnie, dobrze wykonane i ładnie podane fotki :)
U Ciebie w galerii coraz piękniej,- pojawiają się filmiki :good: :brawo:

rewi - 2013-12-14, 19:21

Czytam i rumienie się :oops:
Artur, dziękuje, dziękuje przejście z pliku do pliku miało wyglądać jak kartki w albumie i trochę się udało! Co do muzyki to ciągle słucham Czerwonych Gitar miała być inna, ale Wiosna lepiej pasowała :yahoo:
Freakazz, wybrane najlepsze zdjęcia roku, najbardziej sentymentalne. ;)
Adacho, tak to jest gdy oczkomaniak nie ma co robić.. :hehe:

Gosik - 2013-12-16, 18:13

Fantastyczny album i zdjęcia piękne, na dodatek uwielbiam Grechutę, więc wszystko śliczne :brawo:
Sylwester79 - 2013-12-16, 20:04

Dla mnie bomba! , i od razu wiosną zaleciało :)
leszek50-57 - 2013-12-16, 20:33

Ewka pięknie :brawo: ,miło powspominać lato w zimie 8)
rewi - 2013-12-17, 15:47

Dziękuje :cmok: :cmok: :cmok:
lasoch - 2013-12-17, 19:26

No śliczne. Szczegulnie rybki i trytoma oraz kosaćce i róże :good: .
Freakazz - 2013-12-19, 21:04

rewi, czekam na kolejne takie filmiki :good: :brawo:
Chociaż mój ogród jest świeżo założony to postaram się też wyczarować jakiś filmik na wiosnę ;)

AurorA - 2013-12-20, 01:59

Ewa fajny ten filmik, przyjemnie się ogląda i można zatęsknić za cieplejszymi porami.
rewi - 2014-01-01, 12:59

:pa:

lasoch - 2014-01-04, 16:15

Śliczny kotek!! Po zdjęciu jednak nie widać zainteresowania oczkiem ;) .
Artur - 2014-01-04, 16:20

Pisał post na forum, stąd takie skupienie.
rewi - 2014-01-04, 18:13

Prawie zawsze tak siedzi, gdy tylko zobaczy, że lapek jest odpalony. Największe skupienie ma gdy ogląda ryby na forum. :hehe:
rewi - 2014-01-05, 19:14

Jak ktoś ma chęć to proszę oglądać :good:

renmir - 2014-01-05, 19:43

Fajna prezentacja i super lilie :brawo:
rewi - 2014-01-05, 19:48

renmir, dziękuje, kolekcję lilii będzie systematycznie powiększana :)
renmir - 2014-01-05, 20:01

Szkoda,że ja mam tak mało miejsca bo to najpiękniejsze rośliny wodne.
lasoch - 2014-01-05, 22:32

No śliczne lilie! Urocze!! No jakby nie było dla mnie królowe oczek wodnych :) .
rewi - 2014-01-06, 11:40

renmir, moje też jest malutkie :) W oczku zimuje 2 lilie i grążel, a 3 czeka w piwnicy na wiosnę :)

lasoch, najpiękniejsze ;)

Adacho - 2014-01-06, 12:20

Oglądając Twoją prezentację, od razu chce mi się wiosny i lata :)
Nie, że teraz nie mamy wiosny ;) ,- bo patrząc za okno na piękne słońce i śpiew ptaków, odnoszę wrażenie : wiosna!!! :)
Piękne lilie u Ciebie. Zastanowię się nad umieszczeniem w moim oczku głównym jednej lilii. Kastra budowlana z żyznym podłożem chyba wystarczy :-D
Nie wiem tylko, jaką lilię posadzić ?

lasoch - 2014-01-06, 14:05

Jakąś oryginalną. Większość pewnie doradziłaby Mayle, ale morze coś rzadszego np. Perry's Orange Sunset, na pewno znajdziesz coś ładnego dla siebie. Ja do swojego też jeszcze dołożę, tym bardziej, że rewi ma 5, ładna kolekcja :good: .
rewi - 2014-01-06, 17:21

Adacho, wiosna jak się patrzy! :-D Na pewno tak jak powiedział lasoch, jaką fajną oryginalną, albo tradycyjnie białą :-D Perry's Orange Sunset, posiadam, ale to będzie jej pierwszy sezon u mnie i zobaczę jak się spisuje.
lasoch, 5 i grążel, a myślę jeszcze przynajmniej o 2 :roll:

lasoch - 2014-01-07, 19:05

A konkretnie o jakich? Chciałbym wiedzieć wcześniej, żebyś jakiś badziewi nie nakupiła ;) . Ale tak właściwie wszystkie lilie są piękne, tylko jedne bardziej drógie mniej.
rewi - 2014-01-08, 14:41

lasoch, Black Princess, Red Spider, Firecrest, Pygmaea Rubra coś z tych :)
lasoch - 2014-01-08, 16:18

Jak dwie to bezkonkurencyjnie Black Princess i Red Spider, chociaż ja oprócz tych kupuję wiosną także Rubrę.
Freakazz - 2014-01-09, 15:52

Fajna prezentacja :good: A że piękne okazy lilii posiadsz to na pewno wiesz ;)
U siebie na wiosnę też muszę pomyśleć, bo mam tylko Attraction hmm ale jakie dokupić :?

rewi - 2014-01-09, 16:26

Freakazz, które tylko Ci się podobają, ograniczania i limity nie obowiązują :-D
ewa535 - 2014-01-16, 07:54

Dawno mnie nie było i to jest pierwsza galeria, którą ogladam . W pierwszym odruchu chciałam kliknąć lajka za kotka i lilie a tu like'a brak ;) Więc słownie mówię ,ze świetne lilie a kociak jak mój, tez tak ma ! :)
rewi - 2014-01-16, 14:21

ewa535, bardzo mi miło czytać takie komentarze ;)
AurorA - 2014-01-19, 19:10

ewa535 napisał/a:
W pierwszym odruchu chciałam kliknąć lajka za kotka i lilie a tu like'a brak


ja tak samo, jakiś złych nawyków się dorobiłem
chyba se wrzucę tego kota na fejsa to se przylajkujemy :)

rewi - 2014-01-20, 14:55

AurorA, technologia :-D
A żeby nudno nie było ;d



lasoch - 2014-01-20, 15:37

Drugie prześliczne :) .
Freakazz - 2014-01-20, 18:21

4 i 5 zdjęcie najlepsze :good: :good: Gdyby 5 startowała w jakimś konkursie na pewno bym na nią postawił ;)
rewi - 2014-01-22, 11:14

lasoch, Freakazz, dzięki w imieniu moich nymphaea :)
Teraz zimowa sesja!! ;)




AurorA - 2014-01-22, 16:24

te czerwone owoce w lodzie to berberys? Niesamowite zdjęcie :)

lilie powyżej tez super , ale o tej porze to se można pomarzyć

rewi - 2014-01-22, 17:06

Arek, tak berberys, teraz to już cieńsza warstwa lodu :P
z chęcią chciałabym tą pogodę z fotek powyżej :D

Zac - 2014-01-22, 17:34

Jak zobaczyłem te lilie to az mi sie ciepło zrobilo mimo,ze -13 na zew. :pa:
Gosik - 2014-01-22, 18:39

Berberys niesamowity :brawo: , a kicia śliczna :good:
rewi - 2014-01-23, 11:52

Udało mi się wygrzebać filmik z późnego lata ;)

Adacho - 2014-01-23, 15:58

Ładnie Cię przymroziło :-D
Lodowe zdjęcia i filmik ładny. Kontrast pogodowy nam zafundowałaś w tych materiałach...
Swoją drogą, dobrze, że zima przyszła.

AurorA - 2014-01-23, 19:27

Ewcia, mój ulubiony walc ukradłaś, właśnie miałem go podkładać do moich nowych filmików. Przyznaj się że u mnie na fb go wyczaiłaś.

Coś czuje że jak już będzie ciepło to pojawią się interesujące materiały - masz dryg do tego. :)

rewi - 2014-01-24, 09:16

Adacho, kontrast i różnice widać szczególnie dobrze dziś, gdy termometr wskazywał -18* ;)
AurorA, walca tańczyłam na studniówce i tak został mi w pamięci :good: :)
Niech tylko zrobi się zielono to zaczynam produkcje filmową ;)

Adacho - 2014-01-24, 18:21

rewi napisał/a:
termometr wskazywał -18* ;)


No to teraz dobrze widać strefy mrozu w RP. U mnie -8'C

rewi napisał/a:
Niech tylko zrobi się zielono to zaczynam produkcje filmową ;)


Czekam z niecierpliwością :P

rewi - 2014-03-08, 20:45

Na razie w oczku pusto :P Ale są prymulki :P

Adacho - 2014-03-09, 00:00

Ale dlaczego kupne :-o nie masz swoich w ogrodzie??? ;)
lasoch - 2014-03-09, 08:52

Ja to mam tylko pierwiosnki :) . Adacho - pokaż więc Twoje ogrodowe.
rewi - 2014-03-09, 10:54

Adacho, niestety ogrodowe jeszcze nie mają ochoty kwitnąć, jak tylko się pokażą zaraz będą fotki :P


Jest i u mnie jeden krokusik :P


Adacho - 2014-03-09, 20:59

lasoch napisał/a:
Adacho - pokaż więc Twoje ogrodowe.

Proszę bardzo. Świeżutka fotka :)

lasoch - 2014-03-10, 09:18

Takie to i mi kwitną ;) . Ale nigdy nie wiem czy to jest pierwiosnek pruhonicki czy może gruziński :? . Piękny ten krokus rewi - pierwszy zawsze najbardziej pociesza. Wawrzynek piękny, bardzo dorodne pąki. Oczko wygląda ładnie, ale ten monstrualny sit ... Ja bym go przyciął ;) .
wolanin - 2014-03-10, 09:21

lasoch napisał/a:
Oczko wygląda ładnie, ale ten monstrualny sit ... Ja bym go przyciął ;) .

To oczeret, jego rolą jest bycie monstrualnym :)

rewi - 2014-03-10, 15:22

lasoch, chyba masz rację muszę go przyciąć bo zaczyna straszyć :hehe:
lasoch - 2014-03-10, 16:03

Czyli w końcu to jest sit czy oczeret?
rewi - 2014-03-10, 16:46

lasoch, sit :D

wolanin, oczeret wypadł mi rok temu :P

rewi - 2014-03-20, 17:49

Padam dzisiaj totalnie... :roll:
Postanowiłam wybrać muł i wszystkie resztki z oczka, a było tego, oj było :bum:
Wybrałam całą wodę, muł wybrałam i sobie zachowałam pod lilie... ;) Wodę wlałam z powrotem, ale patrząc na mojego grążela, który miał kłącze długości 50cm zdecydowałam usunąć go z oczka i zostawiać tylko sadzonkę :P Reszta olbrzymiej rośliny trafiła do pobliskiego stawu :P Na dodatek rozbiłam pojemnik z białą lilią na szczęście była tak zwarta ziemia, że dosypałam do nowego pojemnika trochę kompostu i piachu i przełożyłam... zobaczymy co z tego będzie... :pa: Do tego grabiłam, kopałam, sadziłam, siałam, że ręce mi same odpadają... :pa:

Bartosz_n - 2014-03-20, 19:30

:brawo:
Ewa jak zawsze pracowita :-)
Podziwiam Cię Kobitko ;)

lasoch - 2014-03-20, 19:49

A masz jakie zdjęcia lilii i grążela? Chciałbym też wiedzieć co tam sadziłaś ;) .
Freakazz - 2014-03-20, 20:04

Wiosna = praca w ogrodzie ;) ale bez tych prac każdy prawdziwy ogrodnik oraz oczkomaniak byłby chory ;)
Radzionek - 2014-03-20, 20:22

Ewa poczuła wiosnę astronimiczną i wzięła się ostro do roboty. Czyżby chciała brać przykład z Gosiczki? :brawo:
Adacho - 2014-03-20, 21:45

Freakazz napisał/a:
Wiosna = praca w ogrodzie ;) ale bez tych prac każdy prawdziwy ogrodnik oraz oczkomaniak byłby chory ;)

OOO TAAAK :)

Szkoda Ewa było marnować takiego pięknego, wiosennego dnia ;)

rewi - 2014-03-21, 08:26

Radzionek, zawsze to jest wzór do naśladowania! :good:

Dzięki, dzięki, ale jeszcze to nie koniec prac dziś mam jeszcze więcej! Wczoraj miałam ponad 2 taczki syfu z oczka.. :-D Część poszła na kompost część dla lilii. Poprawiłam obsuwające się kamienie trochę również pieliłam bo trawa wszędzie wlezie ;)
Teraz biorę się za altankę... przesadzenie dęba... kopanie... wysianie reszty nasion.. i grill wieczorem pogoda piękna od samego rana ciepło i słonecznie. Uciekam do usłyszenia! :pa:


Teraz mała fotorelacja :P


Gosik - 2014-03-21, 19:29

....Do tego grabiłam, kopałam, sadziłam, siałam, że ręce mi same odpadają....
No piknie, piknie, my kobiety wszystko naraz potrafimy :soczek: , w międzyczasie ugotować obiad, zmienić dziecku pieluszki i jeszcze przy tym pięknie wyglądać :hehe:

lasoch - 2014-03-21, 19:38

Jak czysto :good: . Z rybek najładniejszy oczywiście karp :) .
crashq3tf - 2014-03-21, 19:43

cud miód malina :) jaki Ty masz filtr że woda taki kryształ? :)
lasoch - 2014-03-21, 19:59

Po wymianie to czysta, ale i tak jak mniemam rewi nie ma filtra.
Bartosz_n - 2014-03-21, 20:12

:-o jaka woda czysta .
Folia wyczyszczona profesjonalnie :brawo:

Radzionek - 2014-03-21, 20:20

Kobiety uwielbiają ład i poczucie estetyki mają w genach :brawo:
Adacho - 2014-03-21, 21:19

To się napracowałaś, ale efekty są :brawo:
Miłego grilowania :P

rewi - 2014-03-22, 08:01

Gosik, oczywiście dziś trzeci dzień pracy i będzie wszystko w 80% gotowe :D

lasoch, karp ma na imię Maniek :P

crashq3tf, żadnego filtra taka woda jest po zimie :D

lasoch, żadna wymiana tylko wybrałam muł i wlałam z powrotem tą samą wodę :good:

Bartosz_n, właśnie folii w ogóle nie czyściłam :hehe:

Radzionek, tylko trzeba się napracować :P

Adacho, pogoda na grilla była idealna :P ciepło i bez komarów :P

lasoch - 2014-03-22, 08:05

rewi napisał/a:
Żadna wymiana tylko wybrałam muł i wlałam z powrotem tą samą wodę.

To ty masz najczystszą wodę na forum, w oczku bez techniki :brawo: .

rewi - 2014-03-22, 19:37

lasoch, jakoś się tak złożyło to zasługa masy roślin :oops:
Bartosz_n - 2014-03-22, 22:00

:-o Wytłumacz mi proszę jak to jest możliwe , że bez czyszczenia folii jest ona tak czysta :P ??
Adacho - 2014-03-22, 22:18

Bartosz_n napisał
Cytat:
Wytłumacz mi proszę jak to jest możliwe , że bez czyszczenia folii jest ona tak czysta :P ??

rewi napisał/a:
Wczoraj miałam ponad 2 taczki syfu z oczka..

Czyściła aż miło :-D

rewi - 2014-03-23, 10:56

Bartosz_n, folia jest czysta bo była przykryta mułem :P
Freakazz - 2014-03-23, 13:38

Piękne ryby, woda kryształ, u mnie razem z filtrem chyba nie jest taka, ale u Ciebie rośliny pięknie rozrośnięte :brawo: ;)
Zac - 2014-03-25, 13:16

U Mnie jest tak samo co tydzien mógłbym wyciągać po 5 wiader mułu.
rewi - 2014-03-25, 14:43

Freakazz, e... nie przesadzaj u Ciebie też woda ładna :P

Zac, to zależy od ilości ryb karaski mniej brudzą :P

czester 1 - 2014-03-25, 15:41

dobra pompa na dno i sprawa z mułem rozwiazana...
rewi - 2014-04-18, 10:33

Pora na sporą aktualizację :pa:

lasoch - 2014-04-18, 11:25

Na szóstym zdjęciu świetnie uchwycona pszczoła. Piękna bergenia i miodunka. Sliczna tez stokrotkowa polana!! Maniek wygląda cudnie :) .
shiftman - 2014-04-18, 11:43

rewi, Jaki duży Kojak :-o :brawo: :brawo:
rewi - 2014-04-18, 15:28

lasoch, ale masz pamięć :) Karpik to Maniek najlepszy pupil każdy w domu go uwielbia :) To zdjęcie z pszczołą samo wyszło :hehe:


shiftman, karpik, ale nie kojak :-D Młodzik ma dopiero 4 lata :)

Gosik - 2014-04-18, 17:14

Fantastyczne zdjęcia :brawo: . Wszędzie kwitnie już Bergenia, a moje daleko w tyle :((
lasoch - 2014-04-18, 18:26

Ale jak nam przekwitną, to u Ciebie będą jeszcze szalały :) .
Adacho - 2014-04-18, 19:58

Wiosna u Ciebie szaleje - Ewa :) :good: LEDY też ;)
Freakazz - 2014-04-18, 20:32

No wreszcie nowe fotki :-D Wszystkie Piękne ale najfajniejsza ta ze stokrotkami ;)
rewi - 2014-04-19, 07:16

Gosik, kwitnie tylko jedna na podwórku, a reszta takie duże kępy rosną w rożnych miejscach i nic żadnego kwiatu. Lubią słońce i dobrą ziemie wtedy kwitną najlepiej. :oops:

Adacho, dzięki, :piwko: Efekt ledowy najlepiej widać wieczorem bądź nocą, rośliny wyglądają bajecznie delikatnie podświetlone. :P

Freakazz, dziś skoszę trawę, więc na dzień lub dwa będzie po stokrotkach :hehe:

rewi - 2014-04-23, 19:05

Prace ogrodowe skończone :piwko: Wszystko posadzone, wypielone, przekopane, podcięte :)

Dziś skosiłam trawnik, powyrywałam trawę i tylko skończyłam, a zaczęło padać z jednej strony deszcz, a z drugiej piękne słoneczko :)

lasoch - 2014-04-23, 19:13

Pierwsze zdjęcie urokliwe. Śliczna magnolia w swym rozkwicie :) . Kaczeńce wcale się tak bardzo nie wyginają, ładne rośliny. Czego liście widzę pod tym pieńkiem z podkową? To funkia? Piękna woda i te kwiatki na trzecim zdjęciu, o dziwo w moim ogródku zawsze marnieją.
Bartosz_n - 2014-04-23, 20:02

:-o super fotki Ewa . :brawo:
I woda :good:

rewi - 2014-04-24, 08:27

Dziękuje za miłe słowa, na razie oczko się stabilizuje i zaczyna coraz lepiej wyglądać :piwko:

lasoch, jakiś cyprysik ;)

lasoch - 2014-04-24, 08:58

Tylko, że mi chodzi o te wielkie liście między tym pniem a oczkiem :oops: .
Artur - 2014-04-24, 10:15

Mi to wygląda na Języczkę pomarańczową.
rewi - 2014-04-24, 12:03

A jeśli tak to rośnie tam bergenia, języczka też jest, ale z tyłu :piwko:
lasoch - 2014-04-24, 12:50

Faktycznie, trudno było poznać. Ale duże te liście.
Gosik - 2014-04-24, 16:20

Ładnie zrobione zdjęcia, a kaczeńce na jakiej są głębokości?( pytam, bo swoje przeniosłam do płazarium, bo myślałam, że za głęboko miały w oczku)
rewi - 2014-04-24, 17:18

Gosik, głębokość 15cm, ale jak wyparuje woda i przed dolewką tafla wody jest równa z brzegiem doniczki. W tym roku ładnie zakwitły mam dwa kaczeńce olbrzymie, które już przekwitły dziś ścięłam kwiatostany, a dwa właśnie zaczynają być w fazie intensywnego kwitnienia :)
Gosik - 2014-04-24, 17:50

No tak, u mnie w oczku były na 30, a teraz w płazarium są na 10 i ślicznie kwitną.
Adacho - 2014-04-24, 21:51

rewi napisał/a:
Prace ogrodowe skończone :piwko: Wszystko posadzone, wypielone, przekopane, podcięte :)

To teraz już tylko podziwiać ;) :brawo:
My z żoną jesteśmy na półmetku prac ogrodowych. Dosadzamy, przesadzamy, szklarnia.

rewi - 2014-04-25, 14:29

Gosik, czym płycej tym o wiele lepiej kwitną! ;)

Adacho, teraz będę mieć więcej czasu na dopieszczenie ogródeczka :piwko:

rewi - 2014-04-27, 14:23

Porządnie popadało! :???: Woda w oczku straszna, a drogą płynie rzeka. :dupa:

lasoch - 2014-04-27, 15:45

U mnie kilka dobrych razy tak padało, uznałem że i tak cały jestem mokry, więc wszedłem pod cieknącą rynnę - za suchy lejek :) .
Jak się nie mylę, na 4 zdjęciu widzę osoki.
Jaka lilia puściła te liście? Na trzecim zdjęciu, na pierwszym planie to sitowie leśne?
A te strumienie dają do myślenia, jak dużo wody nalało.
Przynajmniej w obu oczkach poziom podniósł się niemal do maksimum :) .

rewi - 2014-04-27, 17:04

Lilia Colonel AJ Welch i sitowie :)
Za dużo tej wody! ;) Powoli wszystko wraca do normy, tylko trzeba będzie poczekać na wyklarowanie się wody.

agent 007 sumek - 2014-04-27, 17:59

jakby nie patrzeć nawet ulewa nie zepsuła wyglądu oczek, a woda się ustoi bardzo ładnie to wszystko wygląda :good: :good: :good:
Bartosz_n - 2014-04-27, 18:25

Ewa, głowa do góry :-)
2 dni i woda będzie kryształ :-) .

wolanin - 2014-04-27, 18:29

To Ci się Ewa trochę wody podmieniło :)
Nic strasznego, rośliny będą lepiej rosnąć!

luzio - 2014-04-27, 20:58

Nie wiem jak u was ale u mnie to właśnie po deszczu mam najbardziej klarowną wodę.
Dla mnie mogłoby padać co 3 dzień albo i częściej :P Lubię taką pogodę :)

rewi - 2014-04-28, 08:48

agent 007 sumek, faktycznie, myślałam, że będzie gorzej :piwko:

Bartosz_n, już dziś jest lepiej, ale od paru dni dzień w dzień pada po południu :hehe: pożytek z tego taki, że wody do oczka nie dolewam.

wolanin, gorzej, ma reszta sąsiadów do których ta woda spływa :)

luzio, u mnie też jest lepsza jakość, wody ( bo to woda miękka ), ale po tak intensywnym deszczu wszystko spłynęło.. :P

leszek50-57 - 2014-04-29, 06:47

Ewka ,będzie dobrze,natura potrafi się sama obronić,wszystko się wyklaruje :P
rewi - 2014-04-29, 08:55

leszek50-57, oczko już ma się dobrze, aż mnie to zdziwiło dziś z samego rana wyszłam na oględziny woda piękna.
Gorzej z drogą bo sąsiedzi nie mogą dojechać do domu straszne błoto :P

Gosik - 2014-04-30, 19:14

U mnie po deszczu woda taka sama, ale bardzo szybko się klaruje. Będzie dobrze Ewa ;)
rewi - 2014-05-10, 19:09

Pora pokazać trochę mojej wiejskiej sielanki :oops: Trawnik nie skoszony, ale to przez deszcz :) Teraz grillowo i nastrojowo :piwko:




Radzionek - 2014-05-10, 19:47

Zazdroszczę Ci tego nastroju-otoczenie oczka sprzyja nasiadówkom :piwko:
lasoch - 2014-05-10, 19:50

Fajne te lampki, naftowe? Fajne niezapominajki, u mnie wodne już maja pączki :) . Czy jak dąbrówka schodzi do wody to gnije? Boska osoka! Masz jakieś zdjęcia wieczorne z świecami? Musi być wtedy super :good: .
rewi - 2014-05-11, 11:02

Radzionek, oj sprzyja, a widok z altanki jest w pełni na oczko :piwko:

lasoch, coś mam tylko, słabe jakościowo :P Dąbrówka nie gnije idzie jak burza w wodę i wypuszcza korzenie. :piwko:


mw19pl - 2014-05-11, 11:32

Bardzo ładne oczko i bez żadnej techniki taka czysta woda :-o
Widocznie rośliny dają rade za filtr nawet przy takim małym oczku oraz to że jest mało ryb. Jeśli chodzi o folię to najlepiej zainwestować w specjalną dla oczek :good: i mieć spokój na lata. Folia EPDM ma gwarancję chyba nawet na 50 lat ;) . Sam mam zamiar kupić taką jeśli obecna zacznie kiedyś przeciekać i grubość minimum 1mm ;-)
Zazdroszczę Ci takiej wody przy braku techniki coś wspaniałego :good:
bo niestety pompka zawsze coś wciągnie (narybek,kijanki itp)

Pozdrawiam Mariusz ;)

rewi - 2014-05-11, 11:43

mw19pl napisał/a:
Jeśli chodzi o folię to najlepiej zainwestować w specjalną dla oczek :good: i mieć spokój na lata.


Oczywiście masz rację :good: Dzięki za miłe słowo, woda - też się dziwie dlaczego taka czysta :piwko: Ale na to składa się wiele czynników rośliny, ryby, cień itp.

Freakazz - 2014-05-11, 12:04

No po prostu cudo, fajnie wkomponowane te świece. Nastrojowo - tak ma być :good: ;)
lasoch - 2014-05-11, 13:38

Druga fotka nocna z lampkami oczarowywująca :) !
twister47 - 2014-05-11, 13:47

Super oświetlenie takie naturalne :brawo:
Adacho - 2014-05-11, 21:11

Było ledowo, teraz jest nastrojowo ;)
Lampki olejowe nie gasną na wietrze ?

rewi - 2014-05-12, 08:56

Adacho, oryginalny knot, oryginalny olej naftowy i ładnie się pali. Zapalone były na przeciągu, trochę kręciło płomieniem, ale nie gasły :piwko:

Dzięki za miłe słowa :piwko:

Gosik - 2014-05-12, 09:07

To nocne zdjęcie niesamowite, musi to pięknie wyglądać na żywo :good:
rewi - 2014-05-21, 09:43


lasoch - 2014-05-21, 15:37

Boskie zdjęcia :) ! Od początku: tawuła, szczypiorek ozdobny, orlik i łubin trwały?
rewi - 2014-05-21, 18:39

lasoch, jak najbardziej :P
Gosik - 2014-05-25, 19:35

lasoch napisał/a:
Boskie zdjęcia :) ! Od początku: tawuła, szczypiorek ozdobny, orlik i łubin trwały?

Michał, ja Cię cholernie podziwiam i zazdroszczę tej wiedzy o nazwach roślin.

rewi - 2014-05-27, 09:08

Część irysów pięknie kwitnie reszta nie ma ochoty ;)





Nymphaea alba - 2014-05-27, 09:56

Piękne te Twoje irysy, a oczko urocze - bardzo mi się podoba bo jest takie małe i przytulne. :good:
twister47 - 2014-05-27, 21:28

rewi, O ładnie, ładnie i kolorowo :brawo:
lasoch - 2014-05-27, 21:37

Kolorowo :) . Na ostatnim to dyptam? A najpiękniejszy drugi irys, potem pierwszy :) .
AurorA - 2014-05-27, 23:47

Rewi a te orliki to masz tylko w jednym kolorze, u mnie się krzyżują miedzy sobą i rozsiewają mam w każdym kolorze od białego przez róże po granaty.
rewi - 2014-05-28, 08:00

lasoch, dyptam w tym roku obficie zakwitł :piwko:

AurorA, mam od białego poprzez różne różowe i o dziwo pełny ciemny granat, ale jeszcze dobrze nie rozkwitł. Trochę usuwam młode na wiosnę bo wszędzie się sieją :P

lasoch - 2014-05-28, 15:02

Te orliki, które widać na zdjęciu u mnie się nie krzyżują, a mam wiele różnych pełnych. To bardzo stara odmiana, u mojej babci jest ich na potęgę. rewi, - Pokazałabyś całego dyptama??
rewi - 2014-05-28, 18:18

lasoch, oczywiście jak tylko zrobię mu fotkę.. :)
rewi - 2014-06-11, 12:59

Wreszcie się doczekałam :)



mw19pl - 2014-06-11, 14:29

lilia to śliczna ozdoba oczka wodnego :yahoo: :brawo:
lasoch - 2014-06-11, 14:41

Śliczne :) .
rewi - 2014-06-11, 19:03

mw19pl, jak najbardziej długo czekałam, aż w końcu się pojawią. :P
twister47 - 2014-06-11, 20:35

A mówiłem, że zakwitną i wyglądają super :good:
dziadzia - 2014-06-12, 19:17

No, no :-) piękna lilia w pięknym oczku :hehe: super zakwitła :-D
Freakazz - 2014-06-12, 20:41

No, i to mi się podoba ;) :good:
rewi - 2014-06-13, 18:46

Teraz odpoczywanie przy oczku jest o wiele przyjemniejszy. :piwko:

-Co ten Biszkopt robi? Pewnie pije wodę, a tam tyle tej rzęsy.. fu..!


-Ale to nie dobre.. więcej nie pije...



-A nie mówiłam :hehe:


:pa: :pa:


lasoch - 2014-06-13, 21:11

Śliczne lilie i piękne osoki. A fotohistoryjka mogłaby być dłuższa :D .
rewi - 2014-06-14, 07:35

lasoch, osok jest więcej, trzeba zrobić znów z nimi porządek... ;) Lilie dopiero zaczynają jest jeszcze 3 które powinny zakwitnąć w końcu m.in. Perry's Orange Sunset i na jej kwiat liczę najbardziej. :P
lasoch - 2014-06-14, 08:53

jakie warunki lubią osoki ? z własnych doświadczeń
rewi - 2014-06-14, 11:50

Wydaje mi się, że płytko do 50cm z zamulonym dnem, aby mogły się zakotwiczyć w dnie oraz to, że na miejscu słonecznym lepiej się rozrastają. W tamtym roku kupiłam 1 dużą, a teraz mam ich 5, a 4 wyrzuciłam do pobliskiego stawu. ;)
AurorA - 2014-06-14, 20:26

rewi napisał/a:
powinny zakwitnąć w końcu m.in. Perry's Orange Sunset i na jej kwiat liczę najbardziej.


to i ja czekam, nie poznałem tej odmiany jeszcze

ja w oczku mam osok z 300- ciasno mają

lasoch - 2014-06-14, 20:33

A duże korzonki mają Twoje :?
rewi - 2014-06-15, 11:37

lasoch, długie bardzo pełzają po całym dnie nie wiem dlaczego w tamtym roku tak nie rosły, a w tym jakby dostały jakiegoś powera :)

AurorA, obecnie puszcza dużo liści podobnych do aurory, ale jeszcze pąka nie widać. :-(

agent 007 sumek - 2014-06-16, 08:10

U ciebie osoka ładnie rośnie u mnie po tym jak w tamtym roku mi ją wysłałaś niestety się nie utrzymała a szkoda :(( co do kotów to fajnie ci to wyszło :brawo: :good:
Gosik - 2014-06-16, 19:15

Piękne zdjęcia Ewa :brawo: , u mnie też lilie kwitną, osoki kwitną, a ja za cholerę nie potrafię posługiwać się tym laptopem ( laptop syna), nie wiem jak tu się zdjęcia wstawia, a na mój komp jeszcze trochę poczekam, bo coś podobno z bezpiecznikiem.Na razie z zazdrością oglądam wasze galerie :((
rewi - 2014-06-18, 15:55

Karmienie ryb przy kocie ;)


Aurora wybuchła w tym roku pąkami! :yahoo:

lasoch - 2014-06-18, 17:08

Śliczna Aurorka :) . Ile ma pączków :?
rewi - 2014-06-18, 20:13

Aktualnie 3 nad wodą kwitnące jeden wychodzący nad wodę i dwa pod. :piwko:
Radzionek - 2014-06-18, 21:33

No pięknie Ewuś :) Też kiedyś i u mnie zawitają lilie :brawo:
lasoch - 2014-06-19, 08:19

To bogato :) .
Gosik - 2014-06-20, 19:40

Śliczna Aurora :brawo:
rewi - 2014-07-09, 18:41

Może odkurzymy :-D W magazynie "Kocham Ogród" tematem miesiąca były oczka wodne, o liliach za dużo nie było, ale za to grzybienie wodne reprezentowała moja malutka aurora. :)


Radzionek - 2014-07-09, 19:11

rewi, pasjonatko botaniki :brawo:
lasoch - 2014-07-09, 19:19

Na drugiej fotce to niecierpek ? Piękny kwiat tak czy inaczej :) Śliczne lilie bez wyjątku i wystające nad powierzchnie liście !
rewi - 2014-07-10, 08:32

lasoch, druga fotka Alstroemeria :P
Gosik - 2014-07-10, 18:45

Piękne rośliny, takie klimaty lubię :brawo:
Freakazz - 2014-07-10, 21:18

Rośliny cudne a zdjęcia profesjonalne ;)
lasoch - 2014-07-11, 14:41

Gdzie ona jest posadzona :? Okrywasz na zimę czy przenosisz do domu??v Miałem kiedyś kupić, ale się powstrzymałem, a jej nie poznałem -.- .
rewi - 2014-07-11, 16:25

lasoch, mam 10 w doniczkach na zimę do piwnicy w marcu wybudzanie. :)
rewi - 2014-07-15, 10:51

Pink Perfection :)

lasoch - 2014-07-15, 11:36

trąbkowa ? cudna!
rewi - 2014-07-15, 19:56

lasoch, trąbkowa :)
rewi - 2014-07-20, 11:04

Lilia biała i aurora kwitną na okrągło... reszta jak coś wypuści to nie zdążę zrobić fotki, a zdecydowanie gorzej kwitną.

lasoch - 2014-07-20, 11:10

Prześliczne lilie ! Liście na przedostatnim zdjęciu wyglądają niesamowicie :)
rewi - 2014-07-20, 11:30

Michał z liśćmi jest tak, że "wychodzą" na brzeg raz w tygodniu usuwam dosyć sporo do tego trochę roślin pływających wyrzucam. :)
lasoch - 2014-07-20, 11:34

Lepiej, żeby było więcej jak mniej :) przynajmniej dla mnie.
rewi - 2014-07-20, 11:42

Wiadomo :) Liście się już nie mieszczą i wystają nad wodę :piwko:
rewi - 2014-08-01, 11:13

Trochę różności :)

lasoch - 2014-08-01, 18:43

Ładne lilie i osoka :) Ślicznie :)
AurorA - 2014-08-01, 23:37

Ładnie, niedługo całkiem zarośnie ;)
rewi - 2014-08-02, 09:45

Już zarasta, co tydzień wyrzucam pływające :D A liście lilii choć piękne i zielone też muszę wycinać, żeby na ryby popatrzeć. Dalej czekam na Perry's Orange Sunset idzie dwa bliźniaki przy takich temperaturach zakwitnie w połowie następne tygodnia. :P
rewi - 2014-08-08, 18:49

Perry's Ornage Sunset zaczyna się otwierać jak na razie bardzo przypomina Aurorę... :P
A teraz klika dzisiejszych kadrów...

wolanin - 2014-08-08, 20:30

Kadr ze Sfinksem n# 1
lasoch - 2014-08-09, 07:44

Przedostatnie zdjęcie super !!
Freakazz - 2014-08-09, 13:00

Jak w tropikach :brawo:
AurorA - 2014-08-09, 20:02

rewi napisał/a:
Perry's Ornage Sunset zaczyna się otwierać jak na razie bardzo przypomina Aurorę...


faktycznie, kropkowanie też podejrzane
u Huberta teraz kwitnie i wygląda tak


rewi - 2014-08-10, 10:28

U mnie otwarło się 2 kwiaty i wyglądają tak... choć jeszcze nie otwarły się do końca każdy pąk wygląd inaczej i każdy kwiat różni się wielkością...

AurorA - 2014-08-12, 01:16

Kurcze to wygląda na pomyłkę, zdecydowanie za mało płatków, za bardzo zaokrąglone.
A jak głęboko rośnie i jak duży to kwiat ?, bo ta odmiana powinna dawać wielkie.

rewi - 2014-08-12, 09:34

Też mi się tak wydaje, kwiat większy od aurory zdecydowanie i bardzo różowy.
Już wiem co jest nie tak pomyłka jest z pygmaea helvola, a wyszła z tego ta co kwitnie czyli jakaś inna pygmaea. Z tyłu aurora, z przodu to co zakwitło pierwszy dzień kwitnienia.


Perry's jeszcze nie kwitnie zrobiłam kontrole w oczku, pojemnik z perr'sem był przewrócony na bok. Teraz jest poprawiony i czekamy. Muszę tylko uzupełnić brak substratu i dać kamyki bo ryby żyć jej nie dadzą.

rewi - 2014-08-20, 18:45

Taka piękność mi zakwitła choć trochę odbiega od pierwowzoru :-D

lasoch - 2014-08-20, 20:43

Co to za roślina ?? Śliczny kwiat, jak duży ?
rewi - 2014-08-21, 10:15

lasoch, Schizostylis ( coccinea 'Major') ;) Piękna dopiero zaczyna kwitnienie i kwitnie długo. Dość duży kwiat jak widać na fotce dla porównania usiadła mucha.
Radzionek - 2014-08-21, 19:40

Kwiaty urocze, jak młodość rewi :brawo:
rewi - 2014-08-27, 19:01


Freakazz - 2014-08-27, 19:39

Super filmik Ewa :brawo:
Zapraszam do obejrzenia mojego ;)

lasoch - 2014-08-27, 20:37

Ślicznie :) bardzo podobają mi się liście Aurory :)
dziadzia - 2014-08-27, 21:19

Super, szybki rzut na oczko w inny sposób niż u wszystkich :D Podoba mi się :brawo:
rewi - 2014-09-01, 18:27

Colonel z w miarę ładnym kwiatem :)

Gosik - 2014-09-08, 19:04

Super filmik, no i muzyka z "Noce i Dnie"- rewelacja :brawo:
rewi - 2014-10-26, 11:51

Było tak fajnie, a teraz znów łyso... :x





rewi - 2014-11-05, 18:32

Dziś powstało drugie małe oczko już prawie... wykończone! :piwko:
Pokażę na wiosnę co z tego wyjdzie!

Freakazz - 2014-11-06, 15:01

Z niecierpliwością czekam na zdjęcia ;)
rewi - 2014-11-06, 19:32

Freakazz, to będzie ukryte źródełko wśród zieleni! :yahoo:
agent 007 sumek - 2014-11-06, 22:03

Nie trzymaj nas w niepewności zdradź choć rąbek tajemnicy ;)
Freakazz - 2014-11-07, 01:04

"ukryte źródełko" - brzmi tajemniczo ;)
rewi - 2014-11-08, 09:07

Muszę budować napięcie, na chwilę obecną wszystko jest zbyt świeże, żeby cokolwiek pokazać :-D
rewi - 2014-11-09, 12:32

Oczywiście, że uchylę rąbka... na wiosnę! :P
Gosik - 2014-11-11, 13:42

Na wiosnę to chcemy zobaczyć całość, a nie rąbek :hehe:
rewi - 2014-12-22, 11:39

:roll: :roll:

Gosik - 2014-12-22, 20:35

Śliczne :good:
rewi - 2015-02-13, 19:28

Kolejny film wspominkowy z sezonu 2014 ;-)
Dziś mój karp Maniek odszedł na drugą stronę życia.. :( Cóż ciężko będzie się przyzwyczaić do widoku oczka bez karpia giganta.


AurorA - 2015-02-16, 16:47

Mój karp ma na imię Matylda :)
Ostatnio padły mi 3 karasie nie wiem czemu, może zima za łagodna

rewi - 2015-02-16, 19:32

Właśnie zastanawiałam się nad tym, czy to wina temperatur, w tamtym roku było wszystko ok, rybki spokojnie odpoczywały na dnie pojemnika, a teraz szaleją. Nawet z chęcią przekąsiłyby coś. :???:
taniw - 2015-02-17, 09:31

AurorA napisał/a:
Mój karp ma na imię Matylda :)
Ostatnio padły mi 3 karasie nie wiem czemu, może zima za łagodna

Zawsze najsłabsze osobniki padają po zimie. Kiedyś muszą, taka jest natura. A nawet łagodna zima jest dla nich ciężkim okresem.

Zac - 2015-02-17, 18:14

Ja w tym roku nie instalowałem napowietrzacza, ciekawy jestem czy przeżyją.
rewi - 2015-02-17, 20:19

Zac, ja też i to może był błąd.. trudno woda wydaje się być ok, były robione podmianki, od czasu do czasu coś tam się ruszyło. Jednak karasie są bardzo, bardzo odporne ;)
Freakazz - 2015-02-19, 13:56

U mnie napowietrzacz chodzi na okrągło ;)
Co do filmiku to pięknie tam u Ciebie latem :good:

Zac - 2015-02-19, 16:30

Karasie są odporne ale mam ich tylko dwa.Reszta to koi.Nic im nie będzie.
rewi - 2015-03-10, 13:39

Motyle, pszczoły, muchy, żaby w miłosnym uścisku i żwawe rybki?? Czy to już pewne na sto procent, że już tak będzie i WIOSNA zostaje już? :-D

Radzionek - 2015-03-10, 20:09

Ewuniu, zbyt piękne, by było prawdziwe. Te wszystkie oznaki, to tylko namiastka nadciągającej wiosny. Jak długo żyję, tak coraz bardziej przyroda potrafi mnie, starego obserwatora, brutalnie zaskoczyć. Pory roku kiedyś, a w obecnie dynamicznie zmieniającym się klimacie, to istny totolotek :) Należy się jednak cieszyć każdym zwiastunem nadciągającej wiosny. Cudne fotki zafundowałaś :brawo:
Tintin - 2015-03-12, 18:41

Jesteś ze dwa tygodnie przede mną :)
Gosik - 2015-03-15, 17:16

Piękne focie, oby wiosna już nastała ;)
AurorA - 2015-03-19, 01:33

nocami jednak jeszcze mrozy, ja wczoraj wyniosłem oroncja z piwnicy pod folie, dziś patrze a one całe przemarzły, liście im oklapły. W nocy był spory mróz. Ja się tez boje podobnie jak Leszek że zima jeszcze dowali, jak nie w marcu to w kwietniu czy maju. a to niestety dla roślin najgorsze. Lepsza długa mroźna zima niż nagłe ochłodzenie po długim ociepleniu bo to wykańcza rośliny.
rewi - 2015-04-23, 16:27

Zaczęło się pszczoły pracują ostro! :yahoo:
Teraz tylko sadzenie i koszenie trawnika i czekać na lato! :)


Radzionek - 2015-04-24, 20:42

Twoje koty to prawdziwi miłośnicy natury...zwłaszcza w konwaliach(tak mi się wydaje) :) :brawo:
Leszek Garwolin - 2015-04-24, 22:44

A ja bym powiedzial ze lo tulipany.
rewi - 2015-04-25, 08:35

W konwaliach rosną kępki tulipanów, żeby goło nie było zanim konwalie pokażą się w całości :)
Radzionek - 2015-04-25, 08:54

Z tyłu widać tulipany, a na pierwszym planie chyba wiesiołek i za kotkiem konwalie :)
rewi - 2015-04-25, 11:02

Radzionek, prawie tulipany rosną w konwaliach :good:
Radzionek - 2015-04-26, 08:07

Ewuniu, ja bym proponował zmianę kompozycji poprzez oddzielenie konwalii od tulipanów. Te pierwsze mają tendencję do zagęszczania kłączy i szkoda by było tulipanów. To się robi mniej więcej w okolicy września. Kup sobie 20 cm falisadę plastikową i w zupełności wystarczy, o ile wkopiesz ją równo z ziemią. Ja wiem, że konwalie są piękne, ale tulipany też muszą się w tym gąszczu rozpychać, że tak powiem :)
rewi - 2015-04-26, 12:33

Radzionek, te tulipany rosną tam od dawana już kilka razy przenosiłam je w inną część ogrodu, zostanie cebulka, dwie i znów to samo, jak na razie wszystko razem się godzi :)
rewi - 2015-04-27, 13:54


wolanin - 2015-04-27, 15:20

:brawo: Najpiękniejsze parę tygodni a może dni w roku. Trzaskaj Ewcia zdjęcia na zapas, żeby starczyło na cały rok :)
rewi - 2015-04-27, 16:04

wolanin napisał/a:
a może dni w roku.


Dni, takie chwile szybko mijają :)

taniw - 2015-04-27, 18:53

Tylko kot nie zakwitł ...
rewi - 2015-04-27, 19:55

taniw, nie został obdarzony przez naturę ;)
Freakazz - 2015-05-01, 11:11

Magnolia - Piękna :good:
Maglia - 2015-05-01, 19:09

Piękna wiosna, a kicia cudowna :)
AurorA - 2015-05-05, 21:04

super fotki , ten kot szary to prawdziwy arystokrata :)

co to za roślina na ostatnim zdjęciu?

rewi - 2015-05-07, 16:56

AurorA, Dąb tylko jaki oto jest pytanie... ;-) Prawdopodobnie "Czerwony" :piwko:
Gosik - 2015-05-15, 16:01

Piękna magnolia i naprawdę śliczne zdjęcia :good:
rewi - 2015-05-31, 14:12

Pora aktualizować :-D






Pawlak - 2015-05-31, 15:08

Wygląda super ! oglądając to miałem wrażenie że kamera jest na dronie zamontowana i całosć jest filmowana z lotu ptaka :D
rewi - 2015-05-31, 19:44

Pawlak napisał/a:
całosć jest filmowana z lotu ptaka


Niestety to tylko ja :P Cieszę się, że wyszedł ciekawy efekt :good:

Elendil - 2015-06-01, 06:35

Oglądałem po grillu i się zastanawiałem czy mnie za szybko procenty nie palnęły :hehe:
Fajne :good:
Muszę i ja swoje wczorajsze podwodne filmowanie ogarnąć....

Radzionek - 2015-06-02, 09:41

Skąd wytrzasnęłaś ten pług? Przypomina on młodzieńcze lata, no i pięknie się prezentuje :brawo:
rewi - 2015-06-02, 12:51

Radzionek, a kupiony był parę lat temu, lekka renowacja i gotowe :P
rewi - 2015-06-15, 17:36

Ogród i oczko zmieniają się z dnia na dzień :) Wszystko się buja. :)

Pawlak - 2015-06-15, 17:53

pierwsze zdjęcie tak mi się podoba że żałuje że nie ma większej rozdzielczości żeby się przyjrzeć ^^
rewi - 2015-06-15, 18:20

Pawlak,
http://zapodaj.net/3f4af146eb4bc.jpg.html :P

Maglia - 2015-06-15, 21:35

Świetne zdjęcia :) Bardzo ładnie tam u Ciebie.
Co to za roślina kwitnie na niebiesko, to zdjęcie pod osoką ? To szczypiorek ?

drako - 2015-06-15, 23:40

W czasie upałów kwitł już u mnie hiacynt, ale osokom jeszcze wiele brakuje, nie tak piękne jak u Ciebie. Niektóre foty b. klimatyczne. :brawo:
rewi - 2015-06-16, 08:15

Dzięki za miłe słowo ;-) Będę dalej pracować żeby było jeszcze ładniej :D

Maglia, szczypiorek ozdobny, również do jedzenia ;)

drako, w tym roku dopiero osoki pokazały mi swoją piękną naturę. :P

Mr Frog - 2015-06-16, 10:08

Dzień dobry,
Bardzo ładne oczko Pani Ewo, widać ogromną wiedzę i sporo pracy włożonej w stworzenie tego pięknego świata, gratuluję i życzę jak najwięcej radości w obcowaniu z przyrodą. :)

Pozdrawiam serdecznie.

rewi - 2015-06-16, 10:56

Mr Frog, nie Pani, nie Pani ;) Ewa po prostu Ewa! :piwko:
Dzięki, to najbardziej motywuje! :piwko:

lasoch - 2015-06-16, 15:37

Na pierwszym to Aurora :) ? Nie wiem dlaczego, ale u mnie rośnie najsłabiej :? I piękne kwitnące osoki, może mi uda się kiedyś utrzymać je na powierzchni i doprowadzić do kwitnienia :D
rewi - 2015-06-17, 08:54

lasoch, na pierwszym to Alba, ale aurora już ma pąki nad powierzchnią więc tylko czekać na kwiat :) U mnie rośnie dobrze nie narzekam, jak na tak oporną odmianę wydaje do 12-16 kwiatów w ciągu sezonu w tym roku może być gorzej bo wszystkie lilie dzieliłam i przesadzałam. :)

[ Dodano: 2015-06-17, 13:38 ]
No i jest! Kwitną niezawodne białe piękności. :-D

lasoch - 2015-06-17, 17:51

Osoki cudo :brawo:
BP74 - 2015-06-18, 13:56

Pięknie tylko pozazdrościć. ;)
Freakazz - 2015-06-18, 22:52

Twoje oczko w wraz z roślinami szaleje - tak to wszystko ma właśnie wyglądać :good:
Gosik - 2015-06-19, 09:28

Ewa, od kiedy założyłam własną działalność gospodarczą, na nic nie mam czasu, dopiero teraz przejrzałam Twoją galerię ( rok 2015) super filmik z oczkiem i pięknie dopracowane oczko. Fantastyczne kocisko :good: , uwielbiam koty bo są niezależne. Tego pługa to Ci zazdroszczę, prezentuje się doskonale :soczek:
rewi - 2015-06-19, 09:58

Gosik, miło Cię gościć w moich skromnych progach :piwko: :piwko:
dziękuje za miłe słowo, kot to znaczy kotka ma już 7 lat i jest moją nieodłączną towarzyszką w pracach ogrodowych. :)

rewi - 2015-06-21, 11:10

Trochę ujęć białej piękności :-D

Maglia - 2015-06-21, 11:23

Ewa, cudne masz oczko :brawo: Malutkie, ale takie klimatyczne, urocze. No i piękne zdjęcia robisz, z przyjemnością się ogląda :)
rewi - 2015-06-21, 12:17

Maglia, takie komentarze są naprawdę budujące! :oops: Staram się jak mogę, żeby z tego małego kawałka wody zrobić coś interesującego ;)
rewi - 2015-07-02, 16:34

Jest moja mała piękność i dopiero pokaże na co ją stać pąków jest masa :victory:



Elendil - 2015-07-02, 16:58

u la la.... :good: :brawo:
lasoch - 2015-07-02, 20:29

Piękna, śliczny kolorek ! I bardzo ładny przetacznik :)
Freakazz - 2015-07-02, 20:38

Zdjęcia fantastyczne :brawo: :brawo:
Ale jak ogród ma urok i fotograf zawodowy to jakie miały by być? ;)

rewi - 2015-07-02, 20:54

Słodzicie mi tu za bardzo, pracy jest jeszcze ogrom! :oops:
Radzionek - 2015-07-02, 23:07

Ósme zdjęcie...rewelacja. Cześć!...jestem Ewa, a Ty? Tak sobie wyobraziłem to przywitanie :)
rewi - 2015-07-20, 12:50


BP74 - 2015-07-20, 13:02

Piękne te twoje lilie wodne, ja czekammm na moje i już widać światełko w tunelu - idą trzy pąki :) . jak zakwitnie to też się pochwalę w mojej galerii :roll:
BP74 - 2015-07-20, 13:27

i tego się trochę obawiam, mam nadzieję że powodem jest pierwszy rok oczka.

[ Dodano: 2015-07-20, 14:29 ]
ale to nie miejsce na moje problemy, przepraszam Ewa za zaśmiecanie twojej galerii. :pa:

rewi - 2015-07-20, 15:06

BP74 napisał/a:
nie miejsce na moje problemy


Spoko, spoko. :-D
Co do aurory to jedna z lepiej kwitnących w moim oczku wydaje 3-2 kwiaty na raz. Stoi w półcieniu i dość płytko.

lasoch - 2015-07-20, 18:01

No Aurora śliczna, ja czekam choć na jeden swojej w tym roku :P Piękne zdjęcia :brawo: Bardzo ładna lilia na tle róży :)
Radzionek - 2015-07-21, 10:29

Powiem przewrotnie...tego kwiatu jest pół światu :) ...znaczy się, że gdyby wszystkie dziewczyny były jak Twoje kwiaty, to okuliści mieliby problem z leczeniem zezów :) :brawo:
Zac - 2015-07-21, 11:34

Ładne lilie.
Elendil - 2015-07-22, 07:26

Przyłączam się do zachwytów :good:
rewi - 2015-07-23, 07:15

Nowy strażnik oczka :piwko:

Freakazz - 2015-07-23, 16:46

Ewa, teraz to już nikt nie podejdzie do oczka, jak taki strażnik pilnuje :good:
rewi - 2015-07-23, 17:23

Tylko oby się nie upił :hehe:
ropi - 2015-07-23, 21:28

Też chcę takiego strażnika bo ten mój pastuch elektryczny nie ma szans upilnować . Przyślij mi takiego a ja prześlę Ci zielone żabki albo inny towar wymienny. :piwko:
Freakazz - 2015-07-23, 21:43

Co to takie małe piwko na takiego chłopa ;) :piwko:
Radzionek - 2015-07-23, 22:07

Ale przynajmniej złapał koi na wędkę...fajny cudaczek :) :brawo:
rewi - 2015-07-24, 08:25

W tej chwili sprawuje się bardzo dobrze odgania wszystkie koty :hehe: Większe piwo mu się należy :-D
taniw - 2015-07-24, 18:11

Strażnik? Sam ci jedną rybę już zakosił. Lepiej na niego uważać.
rewi - 2015-07-24, 19:45

taniw, :piwko: Może nie zarzuci drugi raz wędki :)
rewi - 2015-07-26, 14:53

Niedzielny film pokazujący bujność zieleni :victory:

Pawlak - 2015-07-26, 16:14

może mi coś do jedzenia albo fajek podsypują, ale znowu mam wrażenie że film kręcisz latając dronem nad oczkiem :D Super, mi się podoba bardzo
Radzionek - 2015-07-26, 19:24

Dbasz Ewuś o to swoje królestwo. Dobrze nasycona pokarmem soczysta i żywa zieleń jest potwierdzeniem dbałości :brawo: Jakie odmiany lilii tutaj pokazałaś?
BP74 - 2015-07-26, 19:54

Ewa :brawo: chciałoby sie powiedzieć kiedy u mnie tak będzie. :brawo: :brawo: ślicznie.
rewi - 2015-07-27, 09:39

Pawlak, a to taka moja tajemnica jak nagrywane ;)

Radzionek, lilii troszkę jest zaczynając od białej Nymphaea Alba, Attraction, Shady Lady, Aurora, Perry's Orange Sunset- ale nie zakwitła jeszcze. Do tego mam jeszcze w kastrze Colonel AJ Welch, i w następnym tygodni będę mieć Marliacea Chromatella oraz miniaturkę `Tetragona Joanne Pring`i może Inner Light trochę tego będzie, ale są tak piękne, że nie da się przejść obojętnie. :piwko: Będą rosły w kastrze pod folią.

BP74, 2-3 lata i będzie :good:

AurorA - 2015-07-28, 23:21

Oj ciasno w tym oczko teraz, ale ja lubię takie oczka :) Widać że oczko żyje. Dobry przykład do naśladowania. Osoki to w przyszłym sezonie będziesz musiała rozdawać bo Ci zarosną całe oczko.
czedox - 2015-07-29, 05:57

wspaniałe oczko i film, aż sama nabrałam ochoty na aloesową :)
rewi - 2015-07-29, 11:09

Osoki szaleją niesamowicie z jednej miałam już około 20 sztuk część poszła do pobliskiego stawu część do znajomego w oczku zostało 8 i dalej coś tam puszczają :)
czedox - 2015-07-30, 07:03

szkoda, że Twój pobliski staw nie jest także moim pobliskim :)
wyglądają tak interesująco, że muszę je sobie kupić :)

lasoch - 2015-07-30, 08:47

Cudownie u Ciebie! Naprawdę bujna zieleń :) !
rewi - 2015-07-30, 10:06

czedox, w osoki naprawdę warto zainwestować robią wrażenie na każdym :piwko:
rewi - 2015-08-10, 13:29

Upał mi nie sprzyja, ale za to moje lilie uwielbiają kąpać się w słońcu i szaleją z pąkami :)

rewi - 2015-08-18, 11:57

Oczko pod wodą są i małe przecinaki :D

Nagrywane było bardzo spontanicznie słoik i aparat :hehe:




Freakazz - 2015-08-19, 19:29

Super filmik :brawo: :brawo: Pod wodą równie pięknie jak nad nią ;)
rewi - 2015-08-20, 18:44


rewi - 2015-09-25, 19:00

Teraz zaległe fotki z lata Nymphaea `tetragona Joanne Pring` piękna malutka urzekła mnie, w oczku są jeszcze pąki, ale wątpię, żeby coś zakwitło zimne noce.





Freakazz - 2015-09-25, 21:08

No śliczna :good: Dobrze zobaczyć coś ładnego u kogoś gdy u siebie nic już się nie ma :x
Może się uda żeby jeszcze zakwitła, u mnie jeszcze kwitnie Denver.

rewi - 2015-09-26, 07:58

Freakazz, pączków w oczku jest mnóstwo i u innych lilii, ale pewnie nie zakwitną bo zimno straszne ;) Za to pod folią wciąż mi kwitną i idą kolejne pąki :D Mam nadzieje, że Wanvisa zdąży jeszcze w tym roku! :piwko:
Freakazz - 2015-09-26, 09:21

Ważne że pąki są, u mnie niestety już ich nie ma :-(
w następnym sezonie muszę je wreszcie ogarnąć ;)

rewi - 2016-01-05, 15:19

W Lubelskim mrozi jak cholera -18*C plus wiatr do tego tragedia! Oczko jest skute lodem do dna co za tym idzie parę pojemników z liliami jest skute lodem czy coś z nich będzie okażę się na wiosnę choć mam niewiele nadziei. Jedynie ładnie wyglądają teraz pęcherzyki powietrza w zamarzniętej tafli wody dobrze tylko, że ryby całe i zdrowe zimują w piwnicy.


AurorA - 2016-01-05, 16:53

U mnie tez jest tak zimno ale lód ma jak oceniam poniżej 15 cm
rewi - 2016-01-05, 17:23

Wczoraj chciałam wyciąć kawałek, ale dałam spokój u mnie dużo zamarzło. :x
wolanin - 2016-01-05, 18:51

No nieźle, jesteś posiadaczką kilku metrów sześciennych lodu :-o
U mnie stawek w górach - pod 10cm lodu parę cm powietrza i woda. Musiało jej trochę ubyć. Wyciąłem dziurę i wypchałem ją wiązką trzciny.

Leszek Garwolin - 2016-01-05, 21:05

rewi,to ile Ty masz tam głębokości.Ja mam 1.20m i mam 6,7 cm lodu, a już trzecią noc -20st.
renmir - 2016-01-06, 11:27

U mnie też max. 10 cm lodu, dwa czajniki wrzątku i mam przerębel.
rewi - 2016-01-06, 21:03

Leszek Garwolin, około metra będzie w najgłębszym miejscu teraz bo jest straszny bałagan na dnie. Oczko w ogóle jest bez napowietrzacza i przerębla. Lodu jest ogrom. To samo na pobliskim stawie sprawdzałam ponad 20cm. Oczko jest w cieniu i lód trzyma się długo. Jutro zrobię przerębel polewając gorącą wodą i sprawdzę ile jest cm. :-( Po oczku można swobodnie skakać i nic nie rusza lodu.
Leszek Garwolin - 2016-01-06, 22:40

Cytat:
Po oczku można swobodnie skakać i nic nie rusza lodu.

Zależy ile się ma kg ;) .

Obstawiam w Twoim oczku max 10 cm.

rewi - 2016-01-07, 16:19

Leszek Garwolin, 3 czajniki gotowanej wody i 19cm lodu w sobotę spróbuje
jeszcze wyciąć kawałek.

ropi - 2016-01-07, 18:33

U mnie dziury w lodzie pilnuje napowietrzacz umieszczony 0,5 m pod powierzchnią. To działa.
rewi - 2016-01-08, 15:47

Jutro spróbuje się dalej dobić przebić i utrzymać przerębel. :evil:
rewi - 2016-03-19, 18:07

Po zimie w oczku nie ma śladu kaczeńce mają pąki ;-) Niestety strata 5 sztuk żab reszta ekipy i ryby w porządku! :)
ppp - 2016-03-20, 13:23

Świetne oczko, widać , że zrobiła je osoba z wysokim poczuciem estetyki :) Trochę przypomina mi moje oczko :hehe: z ułożenia roślin i elementów nad oczkiem (suche konary) tylko twoje jest oczywiście większe.
:good:

rewi - 2016-03-20, 15:39

ppp, dzięki, dzięki na razie nie jest tak jak chcę :P ale powoli powoli będzie rozbudowywane, przebudowane :P
AurorA - 2016-03-24, 17:35

U mnie to jeszcze zima w oczku, ale podobno idzie ocieplenie.
rewi - 2016-03-25, 18:25

AurorA, pierwszy liść już dotyka powierzchni wody :P ( Attratcion )
Irkus - 2016-03-25, 20:52

To moim zdaniem troszkę wcześnie.W poprzednich latach też tak szybko wychodziły?
U mnie nie widać nawet kiełka,zmarzła czy co :pa:

rewi - 2016-03-26, 09:26

Irkus, nie nigdy tak nie miałam dopiero w połowie kwietnia coś ruszało ;-)
Być może ma to związek z dobrym podłożem w ubiegłym roku doszło mi parę odmian o które bardzo się martwiłam, że zmarzły, a okazuje się, że tej już puszczają! Posadziłam w jak najżyźniejszym substracie dzięki pomocy maro18 ;-)

Raafix - 2016-03-29, 22:47

Mimo wszystko powinnaś zainwestować w napowietrzacz. Latanie z czajnikami to chyba nie jest dobre rozwiązanie, a i tak po kliku godzinach dziurka zamarznie.
rewi - 2016-03-30, 09:48

Raafix, ryby nie zimują w oczku, więc przerębel jest po to, aby żaby miały też czym oddychać. :) Akurat ryby bez problemu da się odłowić i zimują sobie w piwnicy.
jurek47 - 2016-03-30, 10:50

rewi napisał/a:
aby żaby miały też czym oddychać. :) Ak
Zaby mają tak spowolniony metabolizm że musiało by totalnie zamarznąć ,aby padły,bardzo wolno oddychają przez skórę.
rewi - 2016-03-30, 14:05

jurek47, wiem, wiem, ale jednak po zimie było 3 padnięte, a teraz jest ich cała masa ;-) Lepiej dmuchać na zimne bo mi szkoda tych małych zwierzątek :D
Irkus - 2016-04-10, 19:18

No no,wiosną już u ciebie pachnie :yahoo:
wolanin - 2016-04-10, 19:31

A kamienie kolorowe i czyste jakbyś je szorowała. Może je szorowałaś? :)
rewi - 2016-04-11, 13:32

Wiosna :)



wolanin nic nie szorowane, nie chciałby mi się :D

rewi - 2016-05-14, 21:06

Ruszyło wszystko!! Zielono pięknie czekam na pierwsze kwiaty lilii ;)




dlaryus - 2016-05-14, 22:19

Cudo :brawo:
Irkus - 2016-05-15, 05:22

Zajefajna dżungla :brawo: :brawo: :pa:
Elendil - 2016-05-15, 06:20

:good: Aż nie chce się uwierzyć w tę zieleń :-o
rewi - 2016-05-15, 09:41

Elendil, może dlatego, że fotki świeżo po deszczu ;-) Jeszcze dużo brakuje roślin do posadzenia bo rosła obok oczka trawa i trzeba było się jej pozbyć bo rosła jak szalona :D A myślę, że jak będzie ciepło to już w następnym tygodniu pojawią się pierwsze kwiaty :D



taniw - 2016-05-15, 11:24

Nie widzę jakoś prosa złocistego. Chyba ktoś miał nam o nim przypomnieć, ale zapomniałem kto. No cóż w mim wieku można mieć małą sklerozę.
Jendras - 2016-05-15, 12:29

Świetna ta zieleń :brawo: a co to za krzew który kwitnie tak na fioletowo ?
taniw - 2016-05-15, 12:53

Przecież to zwykły Lilak.
Jendras - 2016-05-15, 14:38

Tak myślałem tylko chciałem się upewnić :)
rewi - 2016-05-15, 20:09

Jendras, lilak lilak można fotę powiększyć :)


taniw, będzie dopiero wysieje :)

Pawlak - 2016-05-16, 11:18

Rewi wkurzasz mnie że taka mała rozdzielczość zdjęć! Chce to w większym formacie bo wygląda zniewalająco super!
rewi - 2016-05-16, 13:17

Pawlak myślę, że za tydzień jak pokażą się lilie i ogarnę to wstawię parę fot :D
Pawlak - 2016-05-22, 10:37

Trzymam Cię za słowo!
rewi - 2016-05-29, 13:02

Pierwsza miniaturka w tym roku ;-)



rewi - 2016-06-13, 11:44

Tak, tak !! Zaczęło się :D Woda czyściutka, rybki zdrowe, i lilie pokazują na co ich stać :D

Trochę zaniedbane bo nie mam czasu wykosić trawy powyrywać chwasty, ale w najbliższym czasie nadrobię zaległości ;-)

Po kliknięciu można powiększyć foto ;-)


Qba - 2016-06-13, 14:02

Pięknie :-o
smazio - 2016-06-13, 16:18

Super. "woda czyściutka" lilie :) zazdroszczę :)
Elendil - 2016-06-14, 15:53

Ale fantastycznie sterczą :good:
Z tyłu ta miniaturka to Aurorka?

rewi - 2016-06-15, 14:01

Elendil, aurora dopiero w pąkach ;-) A ta co kwitnie musiałabym sprawdzić dokładnie jaka to tetragona ;-)
rewi - 2016-12-30, 19:36

Pozdrawiam :)

taniw - 2016-12-31, 15:12

U mnie teraz to tylko lód "kwitnie".
aquamaniac - 2017-01-01, 19:09

Mimo, że zima dopiero co się zaczęła, mnie już brakuje takich widoków. Niestety jeszcze trochę wszyscy musimy poczekać na "zabawy" przy oczku. Ja już chciałbym przesadzić lilie do większych pojemników :)
Ryba2008 - 2017-01-02, 18:28

Nie martwcie się. Do wiosny już blisko. Zaledwie 78 dni, już zacząłem ich odliczanie.
Na dziś, życzę zimowej pogody, żeby trochę robactwa wytępiło. Ryba2008 :piwko:

tomo13 - 2017-01-15, 19:25
Temat postu: wspaniełe oczko
Witam rewi i wszystkich czytających,
powoli dojrzewam do tego aby założyć oczko i przeglądając internet trafiłem na to forum. Musze przyznać, że jestem zauroczony Twoim oczkiem. To jest ideał jaki chciałbym przenieść na swój grunt. Powiem szczerze, że po przeczytaniu tego wątku tak się napaliłem na wykonanie oczka, że nie mogę przestać o tym myśleć :P . Niestety prawdopodobnie nie dysponuję takim terenem pod oczko. Aby do końca rozwiać moje obawy proszę abyś mniej więcej podała wymiary swojego oczka.
Drugie pytanie jakie mi się nasuwa to poziomy półek. Czy podane poziomy 15-20; 30-40; 70; 80-90;120 odnoszą się do poziomu gruntu czy lustra wody?

pozdrawiam

rewi - 2017-02-02, 13:56

tomo13,
wymiary oczka to 4 m długie i 1,80m szerokie kształt nerki ;-)
Podane głębokości odnoszą się do lustra wody :)

rewi - 2017-05-16, 21:41

Już niedługo porcja fotek ;-) Lilie już zaczynają kwitnąć! A w oczku są nowe rośliny m.in rosiczki wąskolistne ot taki test! :D
taniw - 2017-05-17, 19:01

Rosiczki rosną bezpośrednio w oczku czy obok? Ciekawy eksperyment. Ja bym je dał bezpośrednio przy oczku /wymagają specyficznego podłoża/. Chociaż właściwie piasek i kwaśny torf chyba by wystarczył.
rewi - 2017-05-30, 20:25

Rosną w oczku kwitną mają się świetnie :D
rewi - 2018-04-08, 10:06

Rozpoczynamy kolejny sezon ;-) Z coraz większą obsadą ryb :P



renmir - 2018-04-08, 11:11

Witamy,co ostatnio tak rzadko na forum? Czy to już tegoroczne zakupy czy zeszłoroczny narybek?
taniw - 2018-04-08, 11:31

Te zdjęcia to fotomontaż? Bo nie widzę ani jednego glona.
Ryba2008 - 2018-04-08, 20:41

Zdjęcie żabki modelki jest urocze. :soczek:
rewi - 2018-04-12, 09:21

renmir, wszystko swój chów :-D zeszłoroczny i z przed dwóch lat. Zbyt dużo obowiązków i brak czasu ;-)

taniw, nie to nie fotomontaż szczotką dno jest przeleciane ;-)

Ryba2008, świetna żaba daje koncert cały dzień :-D

pawel1973 - 2018-04-12, 13:23

A gdzie takie żaby można kupić?
taniw - 2018-04-12, 14:52

Choćby u mnie. A poważnie to same powinny się u ciebie zjawić.
pawel1973 - 2018-04-12, 20:19

Ale chodzi mi o żaby niebieskie.
rewi - 2018-04-12, 20:46

pawel1973, to żaby moczarowe robią się niebieskie w czasie godów ;-)
pawel1973 - 2018-04-12, 20:56

To tego nie wiedziałem.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group