Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Max oczko na Mini terenie

Agga - 2011-07-08, 19:18
Temat postu: Max oczko na Mini terenie
witam
forum czytam już od bardzo dawna ...chyba od początku przygody z oczkami
znalazłam tu bardzo dużo przydatnych informacji za co wszystkim serdecznie dziękuję :piwko:
a zaczęło się od piaskownicy wkopanej w ziemie :-D
potem była forma 500l
a wiosną tego roku rozpoczeliśmy wykopki :-D
przy ogromnej pomocy męża któremu udzielił się mój oczkowy świr , wykopaliśmy chyba już maksymalne oczko na naszym mini ogródku który jest wielkości tarasu :???:
nie obyło się bez walczenia z korzeniami i ....ekshumacji psa :-o
oko ma głębokość maksymalną 120 cm , pojemność 3,5 m3
wykonane z epdm ( oczywiście zakupionego u admina :) )
no a teraz kilka zdjęć
tak to wyglądało wiosną



kopanie



prawie gotowa dziura



zalewanie



kilka dni po zalaniu



jak widać mieszkańcy się zaaklimatyzowali ;)



po miesiącu zrobiła sie piękna zielona woda




widok na kaskadę



ciche dni w żabim raju :)



widok na oczko


Gosik - 2011-07-08, 20:14

Witaj Agga-mnie bardzo podoba się Twoje oczko, na dodatek super wkomponowane w tą maleńką przestrzeń :brawo:
kordiankw - 2011-07-08, 21:14

Małe jest piękne, dla mnie bomba :brawo:
Adalbert - 2011-07-08, 21:18

kordiankw, z ust mi to wyjąłeś :) Byłeś szybszy o błysk szprychy ;) Mi też się podoba :brawo:
violettaxx - 2011-07-08, 21:46

Super !!! brdzo podoba mi się koncepcja wpasowania olbrzymiego oczka na tą powierzchnie ogródka !!! :brawo: :brawo: :brawo:
JAREK G - 2011-07-08, 21:50

Ładne oczka , fajna kaskada , super osoka , a szczególnie grill na wodzie ;)
Vanka - 2011-07-08, 22:41

Agga napisał/a:
nie obyło się bez walczenia z korzeniami i ....ekshumacji psa

Przypomina mi to moje kopanie :-o , miałam podobny problem, ale udało mi się ominąć zwłoki :roll: (dziś wiem, że nie wolno zakopywać psa na terenie ogródka - kiedyś tam nikt- ojciec- nic o tym nie wiedział)
Napisałaś, że oczko ma wymiar tarasu - na moje oko całkiem fajny ten taras ;)
Bardzo dobrze wykorzystana powierzchnia, głębokość :good: kaskada - świetna.
Może trochę więcej fotek, bo ja nie widzę, żeby można się było do czegoś przyczepić ;)

shiftman - 2011-07-09, 00:02

świetne oczko wyszło ci na tak małej powierzchni :good:
duzers - 2011-07-09, 08:01

Będę się powtarzał ;) ale oczko bardzo ładne,zwłaszcza że teren pod oczko nie był łatwy i trzeba było trochę pracy poświęcić :good:
Agga - 2011-07-09, 08:09

bardzo wam wszystkim dziękuję za pozytywne komentarze
przyznam że trochę mi było głupio wstawiać zdjęcia ..bo te wasze oka są bossskiee
a moje to taka drobina

JAREK G napisał/a:
szczególnie grill na wodzie

tylko tu było na niego miejsce ale przynajmniej grillując mam piękne widoki na rybki , a i jak mięcha na grilla zabraknie zawsze można coś podbierakiem sięgnąć ;)

Vanka napisał/a:
Przypomina mi to moje kopanie , miałam podobny problem, ale udało mi się ominąć zwłoki


Vaneczko mi się nie udało bo był centralnie po środku , teraz ma mogiłkę pod kaskadą :???:


mam nadzieje że dziś nie będzie lało ( bo normalnie mamy chyba porę deszczową )to postaram się zrobić parę zdjęć

BiBi - 2011-07-09, 23:06

powiem jak wszyscy sliczne to małe oczko :) :)
Agga - 2011-07-10, 12:27

jeszcze raz dziekuję za pozytywne komentarze , bardzo mnie cieszy że udał się uzyskać efekt który nie tylko podoba się właścicielowi ale i obiektywnym widzom :)

wczoraj po tygodniowej porze monsunów wreszcie było pogodnie więc cyknełam kilka fotek...no i grillowałam na wodzie ;)
na początek mamy pytanie o pewną rybkę , rybka inwalidka -bez oczu ,wzięta z litości z dużego sklepu zoologicznego .Pan w sklepie twierdził że to orfa jednak moim zdaniem jakoś nie podobna :???:
Tak czy inaczej jak stwierdził mój syncio ...mamo ona tu się o wszystko obija bo akwarium jest małe , a oczko jest duże i tam będzie jej dobrze .No i miał rację rybcia ma obcykany każdy zakątek , a karmienie wyczuwa jako jedna z pierwszych :) a oto i zdjęcie mojego Stevie Wondera


pozostali mieszkańcy


kierownik basenu ;)


ogólne widoki na moje mini Gopło

leszek50-57 - 2011-07-10, 12:53

Fajne te twoje mini Gopło,rybki też widać ,że masz same karaski ,bo nzjlepiej
sie nadają do twojego oczka :brawo:
poz.Leszek
---------

AurorA - 2011-07-10, 17:06

Mi tez się podoba, ładnie to wszystko udało się w komponować.
ewa535 - 2011-07-11, 09:21

To poszliście na całość ;)
Witaj Aga !
Fajny ten pomocnik z czarną czuprynką :)
Dobrze ,że masz sprzymierzeńców w tej ekspansji, bo najgorzej jak rodzina chce pozostawić koniecznie kawałek trawnika ;)
Twoje oczko wielkością przypomina moje i też swoje tak trochę "wkleiłam" w całość :)
Łatwiej mi zatem sobie wyobrazić Twój akwen :) Miałam też taką nawierzchnię kamienistą w ogrodzie ! Wydłubane kamienie oczywiście znalazły zastosowanie ?
Dobrze się do tego oczka zabrałaś i już widać efekty :good:
Kierownik mnie rozwalił :hehe:
A Steve to karaś czy orfa ? - bo coś taki długaśny
Ogólnie bardzo fajnie , no i fajnie że kobiełka i dziecko w zbliżonym do mojego wieku :)

[ Dodano: 2011-07-11, 09:28 ]
ups, doczytałam ,ze Steve to orfa :oops:
Chyba sprzedający miał rację , po sylwetce tak wnoszę, choć o białych nie słyszałam.
No ale jak niewidoma i laski w płetwę nie da rady chwycić to chociaż biała ;)

Aznar33 - 2011-07-11, 16:27

Witam

Fajnie, ze uratowałaś inwalidkę. U mnie też była taka mała rybka. Nazywaliśmy ją "disabled". Nie miała jednego oka i jej pyszczek był zdeformowany - zawsze otwarty.
Była najbardziej ruchliwa i zawsze prierwsza do jedzenia i do witania.

Niestety nie przetrwała okresu wielkiej smuty :(

Agga - 2011-07-11, 19:55

dziekuję za powitanie Ewo
ewa535 napisał/a:
Miałam też taką nawierzchnię kamienistą w ogrodzie ! Wydłubane kamienie oczywiście znalazły zastosowanie ?

Ewo kamienie zostały na swoim miejscu i nawet jakoś się fajnie wkomponowały ..narazie ich nie ruszam.Co do wielkości ogródka to Twój w porównaniu z moim jest wielkości parku :hehe:
ewa535 napisał/a:
fajnie że kobiełka i dziecko w zbliżonym do mojego wieku

kobiełka lat oczywiście 18 ;) a czarny czupryniasty lat 8 -mam jeszcze dwoje takich stworków ,ale już starsze więc nie wypada im robić siary publikując zdjęcia :)
ewa535 napisał/a:
Chyba sprzedający miał rację , po sylwetce tak wnoszę, choć o białych nie słyszałam

Stevie jest taki raczej szary -kolor naturalny rybi :) i sama nie wiem czy to orfa czy nie :???:
Aznar dzięki za odwiedzenie galerii .Przykro mi że twoja inwalidka odeszła do krainy wiecznych łowów :((

BiBi - 2011-07-11, 21:38

superasnie :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: :piwko: witaj w klubie bab Aga :) :)
Agga - 2011-07-11, 21:56

dziękuję za powitanie Bibi :piwko:
Agga - 2011-07-20, 21:14

w niedzielę w moim oku miało miejsce wiekopomne wydarzenie
zakwitła pierwsza lilia , dopiero dziś mam czas żeby wstawić fotkę . Wiem że na was zwykła Attraction nie robi wrażenia ...ale ja jestem wniebowzięta :-D
w tygodniu zakwitła tez alba tylko jak wracam z pracy to mogę już tylko podziwiać zamknięty kwiat :-(

reszta oka też ma się dobrze

widok zza krzaka

i widoczek ogólny

Gosik - 2011-07-20, 21:15

Śliczna lilia i oczko też niczego sobie :brawo:
Damiano - 2011-07-20, 21:16

mam taką samą lilie ;)
Vanka - 2011-07-20, 21:17

Agga napisał/a:
Wiem że na was zwykła Attraction nie robi wrażenia ...ale ja jestem wniebowzięta :-D

Robi.. zawsze robi ;)

Agga napisał/a:
i widoczek ogólny

i dla mnie bobastiko ( nie pamiętam ale chyba Aurora, albo Elendil uzył tego sformułowania )

Agga - 2011-09-02, 16:19

chyba najwyższa pora zaktualizować galerię , bo troszkę ją zaniedbałam :?
ale latem żal siedzieć przy kompie :)
no początek oczko nocą ..niestety zdjęcia nie odzwierciedlają pięknego widoku
na rocznicę ślubu dostałam lampki podwodne :yahoo:

nowy mieszkaniec

oczko troszkę zarosło

no i na koniec szef akwenu na obchodzie

ogólnie oczko żyje swoim życiem ..widoczność do dna , roślinki pięknie rosną , rybki radośnie pluskają ....maluchy przez chwilę były ale niestety albo stety zostały pożarte :-o
i tylko żabki zielone się ode mnie wyprowadziły :(( daleko nie polazły zdrajczynie jedne siedzą u sąsiadki :evil: ale bardzo się na nie nie gniewam , u mnie ciągły gwar ..pies lata ..a tam mają jak w sanatorium

Agga - 2012-01-17, 22:57

w końcu jednak przyszła :?
zimmmmaaa :evil:

Agga - 2013-06-17, 09:21

witam
czas na aktualizację zdjęć
rybki rosnął



ogólnie wszystko rośnie i nie wiem czy nie będę musiała trochę powyrywać bo całkiem zarośnie :)

ewa535 - 2013-06-17, 09:36

Co Ty tak Agga "widzenie" z nami masz tylko raz do roku ? Prosimy o częściej ;)
Ryby porosły, oczko zarosło jako i u mnie ;)
Bardzo ładnie !
NA przedostatniej fotce masz chyba larwę żółtobrzeszka ? Mam nadzieję ,ze unicestwiłaś tuż po sesji foto ? ( bo wiesz , że to szkodnik okrutny w oczku ? )

luzio - 2013-06-17, 12:31

ewa535 napisał/a:
NA przedostatniej fotce masz chyba larwę żółtobrzeszka ? Mam nadzieję ,ze unicestwiłaś tuż po sesji foto ? ( bo wiesz , że to szkodnik okrutny w oczku ? )
No jak się okazuje mam parę sztuk tych larw ale zastanawiam się nad eksterminacją. Skoro to coś wyżera np. dżdżownice, które wpadną do oczka i inne jakieś owady to chyba ma jakąś pożyteczną rolę. Jedyne czego się boję to że mnie uchla jak będę brodzić w oczku...
Agga - 2013-06-17, 14:48

Ewo postaram się bywać częściej ..zresztą często was czytam ale nie starcza czasu na aktualizację galerii
Jeśli chodzi o wspomnianą larwę na fotce to akurat sama ,, wylinka ,, z ważki nie z pływaka ,larwa pływaka wygląda tak


Luzio Ciebie raczej taki pływak nie pożre , ale to pasożyt a raczej drapieżnik zjada narybek , kijanki , nie pogardzi też słabą rybą więc jeśli masz larwy pływaka lub dorosłe pływaki to pod but z nimi :evil:
Ostatnio mąż chciał mi przywieźć z wyprawy na ryby pływaka ...w prezencie(bo takie fajne zwierzątko ) ale na szczęście nie mógł go złapać :hehe:

Agga - 2013-06-23, 11:22

przyszedł czas na małe przemeblowanie w oczku ..lilia widoczna na pierwszym planie rosnąca w zatoczce zaczeła powoli wychodzić na brzeg :) trzeba ją było przestawić w szersze miejsce



powiem tylko tyle , przy wchodzeniu do oczka przydałyby się jednak buty do chodzenia po wodzie , bo wrażenia odczuwane stopami są fuuu bleeee
efekt końcowy wygląda tak

twister47 - 2013-06-23, 11:33

O piękne oczko :brawo:
A woda mokra była? ;) znaczy siem ciepła?

rewi - 2013-06-23, 12:57

Genialnie umiejscowione i wtopione w otoczenie oczko :brawo:
Cytat:
powiem tylko tyle , przy wchodzeniu do oczka przydałyby się jednak buty do chodzenia po wodzie , bo wrażenia odczuwane stopami są fuuu bleeee
tak, tak obrzydlistwo :roll:
luzio - 2013-06-23, 21:00

Świetne Oczko Agga. Podoba mi się wykorzystanie terenu. A także brak strachu przed tajemniczą mazią pod stopami :)
Gosik - 2013-06-23, 21:05

Bleee, nie weszłabym do oczka, odkąd 3 lata temu udziabał mnie żółtobrzeżek :bum:
luzio - 2013-06-23, 21:18

Masz na myśli zwykłego osobnika czy tą paskudną larwę?
ewa535 - 2013-06-25, 11:27

Agga ! wilekie brawo za odwagę ! :brawo:
Stopy, stopami ale cała nago weszłaś :-o A jakby Ci żaba w stanik weszła ?
JA bym nie dała rady

Freakazz - 2013-06-26, 10:42

Wszystko ładnie wkomponowane, super oczko ;) i za odwagę wielkie :brawo:
Agga - 2013-06-26, 19:05

twister47 napisał/a:
A woda mokra była? znaczy siem ciepła?

woda mokra jak zwykle za to ciepła jak zupa

Zółtobrzeżek mnie nie dziabnął , żaba do stanika ani do majtek nie weszła za to ryby skubały mnie po stopach :???: zastanawiam sie czy nie otworzyć w związku z tym jakiegoś gabinetu pedicure...
No i pochwalę sie jeszcze że po ostatniej wizycie na dnie oczka zainwestowałam całe 14,99 w buty do chodzenia PO WODZIE ...proszę się nie śmiać tak było napisane na metce :P
dziękuję bardzo za słowa uznania na temat oczka , cieszę się że wam się podoba , nie mam zbyt wielkiego pola do popisu bo ogródek malutki

ILUSION - 2013-06-26, 19:56

ewa535 napisał/a:
Stopy, stopami ale cała nago weszłaś A jakby Ci żaba w stanik weszła ?

Jak w staniku i majtkach, to nie nago :hehe:

Agga - 2019-05-08, 23:10

Postanowiłam odkopać swoją galerię ,minęło 8 lat od kiedy oczko istnieje w obecnej formie .
Wszystko działa bezproblemowo jedyne co przebudowałam to kaskada ,pod poprzednią była łączona folia i oczywiście zaczęła przeciekać :x
Wstawiam kilka fotek z lat ubiegłych w tym roku z braku czasu jeszcze nie robiłam.
Po tych kilku latach muszę powiedzieć ,że nigdy nie żałowałam ,że zdecydowałam się wykopać oczko to najpiękniejsza ozdoba nawet mojego mikro ogródka :-D








siwpaw - 2019-05-09, 07:29

Super naturalne oczko i ładne grubaski pływają u mnie wszystko mi wyżerają Muszę pomyśleć jak je oddzielić od roślin Bardzo mi się podoba
luzio - 2019-05-09, 10:14

Elegancko! Jeśli ktoś boi się zrobić porządne oczko bo ma mało miejsca to powinien zajrzeć do ciebie :)
A tak przy okazji, wydaje się że nie ma tam za dużo słońca?

Agga - 2019-05-09, 12:00

siwpaw napisał/a:
Super naturalne oczko i ładne grubaski pływają u mnie wszystko mi wyżerają Muszę pomyśleć jak je oddzielić od roślin Bardzo mi się podoba

polecam w sezonie wrzucać sałatę ,moje wpierniczają aż im się płetewki trzęsą , nawet orfy :-o ,może wtedy roślinom będzie lżej ,chociaż są gatunki które się nie uchowają jak np.osoka

luzio te zdjęcia są z poprzednich lat ,w zeszłym roku sąsiad znacznie skrócił swoje tuje i teraz słońca jest więcej wcześniej było tak 2-3 godziny pełne słońce ,a potem takie rozproszone ale lilie ładnie rosły dopóki ich nie wystawiłam do odkurzania oczka ..no i się usmażyły :-( jedna odbiła dwie niestety nie jak tylko zrobi się cieplejsza woda planuję posadzić nowe

Qba - 2019-05-11, 13:39

Fajnie wkomponowane :)
Bardzo ładnie :-D

Agga - 2019-05-26, 20:37

Kotek sprawdza jakość wody :-D


[ Dodano: 2019-05-26, 20:38 ]
Qba napisał/a:
Fajnie wkomponowane :)
Bardzo ładnie :-D
dziękuję bardzo
Qba - 2019-05-26, 22:38

Agga, u mnie kotka tak sprawdzała jakość wody, że znalazłem 2 ryby poza oczkiem :((
Agga - 2019-05-27, 16:36

Qba u mnie koty nie wychodzą same ,tylko pod kontrolą
czeczen - 2019-05-29, 13:23

Oczko choć niewielkie to bardzo malownicze i wygląda na bardzo naturalnie. Jaka jest jego pojemność i filtracja? Woda przejrzysta jak kryształ.
ruslan007 - 2019-05-29, 21:29

My łączymy pasję oczka wodnego z hodowlą kotów pozdrawiam.

https://www.fotosik.pl/zdjecie/607a905abf4dae16

taniw - 2019-05-30, 09:58

Mam trzy koty + te dokarmiane. Nigdy mi nie złowiły ryby z oczka. W niektórych miejscach mam wysypany ostry żwir po którym bardzo nie lubią chodzić.
Ryba2008 - 2019-05-30, 12:13

Ten kotek działkowy



ma zawsze stół szwedzki zastawiony i rybek nie łapie w oczku.

Ryba2008
:yahoo:

Qba - 2019-05-30, 17:38

A ja mam 5 kotków i tylko 1 się uwziął na oczko. A właściwie uwzięła bo to kotka. Dzisiaj przyniosła mi do domu dorodną żabę. Na szczęście żywą więc odniosłem ją do oczka.
Agga - 2019-06-07, 18:27

czeczen Dziękuję za miłe słowo :roll: oczko ma pojemność 3,5m3 ,filtr to gotowiec aquael maxi . Z tą przejrzystością to bym nie przesadzała ;) w tym roku chcę zrobić filtr z beczki .
ruslan007a jakie kotki hodujesz ? ja Ragdolle
Qba niektóre kotki mają silniejszy instynkt łowiecki niż inne
Ryba2008 piękny kocio :good:

Parę nowych fotek ,woda jak widać taka sobie ,rybki urosły i robią swoje ...





ruslan007 - 2019-06-09, 13:58

Brytolki krótkowłose niebieskie
Agga - 2020-01-29, 23:47

Dziś nastał smutny dzień dla mojego oczka :((
Odbył się uroczysty pogrzeb dwóch karasi które były ze mną od początku tej przygody. Dwa lata w oczku z formy,a zima w akwarium i 9 w ,,dużym,, oczku .
Zdaje mi się,że obecna zima, a właściwie jej brak je dobiły ...tak czy inaczej przykro

Botanicus - 2020-02-02, 12:38

Witam,
Ja zastosowałbym węgiel aktywowany w celu klarowności wody.
Pozdrawiam

taniw - 2020-02-03, 10:14

Pewnie ze starości, ale nie zawadzi obserwacja resztki stadka.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group