Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje oczko wodne -Bartosz_n

Bartosz_n - 2011-07-05, 21:42
Temat postu: Moje oczko wodne -Bartosz_n
Na początek witam wszystkich serdecznie w swojej galerii. :pa:

Już od dzieciństwa planowałem założyć w przydomowym ogródku oczko wodne.
Z czasem też udało mi się to wynegocjować u rodziców no i powstało moje pierwsze oczko( jeśli można to tak nazwać)
był to wykopany nie duży dołek ( 2x1 i gł.50 cm), który nie posiadał półek na rośliny.
Oko miało kształt lekko przypominający nerkę.
Wyłożone było folią budowlaną o jasnym kolorze.
Oczywiście nie mogłem obyć się bez rybek więc co zrobiłem??
- Największą głupotę jako można zrobić.
Do nowo zalanego zbiornika wpuściłem 8 sztuk karasia kolorowego.
W akwenie nie było żadnej filtracji , rośliny były w znikomej ilości.
Na pewno wszyscy domyślają się co było dalej…
Nie mogło obyć się oczywiście bez zielonej i brzydko pachnącej wody.
Po pewnym czasie rybki … no wiadomo co się z nimi stało.
Folia została wyjęta a dołek zakopany.
Na kilka lat temat oczka był dla wszystkich domowników zamknięty do odwołania. :((
Ale ja nie mogłem tak łatwo odpuścić, szperałem trochę w Internecie
i natrafiłem na wspaniałe forum. Które dodało mi chęci do tworzenia nowego oka.
Zwiedzając tematy napotkałem wiele ważnych porad
i sugestii a także inspiracji.
I tak w pewnym momencie pomyślałem „ muszę koniecznie stworzyć oczko” i pomysł ten postanowiłem zrealizować.
Usytuowałem oczko w najmniej dogodnym miejscu = spadek terenu
( całkiem spory, który później dał się we znaki przy poziomowaniu brzegów)
+ nasłonecznienie przez cały dzień + teren w żadnym stopniu nie zagospodarowany ( czyt. pole nadające się tylko do uprawy ziemniaków)
Więc jak widać nie najlepsze miejsce.
Ale cała rodzina z chęcią wzięła się do budowy oczka
( bez ich pomocy na pewno nie dał bym sobie rady).
I tak zaczęło się kopanie oczka i od razu strumienia.
Początkowo kształt był podobny do gruszki ale po ulewnych deszczach
został zmieniony na bardziej okrągły. Wymiary oczka to dł. 4 m szerokość ok.3 m
i gł. 1,3 m . Oczko przed wyłożeniem folii było jeszcze nie raz zmieniane.
Niestety nie mam zdjęć z budowli już tego ostatecznego kształtu oczka.

Wystarczy tego pisania teraz trochę fotek - na początek z budowy.
Tutaj kształt jeszcze przed ostatnią przeróbką




Piaskowanie i wykładanie wykładzin pod folię


W końcu przyszedł czas na zakup folii- wybór niestety padł na folię budowlaną ( ograniczony budżet) o gr. 0,50 mm
Rolka 8m x 18 m
Długo czekałem na ładną pogodę i kiedy pojawiło się słońce
zabrałem się do pracy - folia została ułożona i zacząłem napełniacz oczko wodą .
(weszło jej 10 120 litrów)
W między czasie wyruszyliśmy na poszukiwanie kamieni
nadających się do zamaskowania( chociaż po części) folii na brzegach i półkach.
W pobliskim stawie znalazłem kosaćca, miętę wodną i kaczeńca.
W późniejszym okresie do oczka trawiły grążele, strzałki,
rogatek i moczarka(ale o tym później)



A tu zdjęcia strumienia już wypełnionego wodą i obsadzonego kosaćcami




Po woli oczko zaczęło się rozwijać ,roślinki przyjęły się i podrosły.


Pojawił się już pierwszy lokator


Po ok. 3 tyg. od zalania zastosowałem kwaśny torf i problem zielonej wody
ominął mnie szerokim łukiem. Postanowiłem wpuścić pierwsze rybcie:
3 orfy, euro karp i 2 karasie kolorowe.



Uff na dziś wystarczy jutro dodam więcej zdjęć, proszę o porady
i komentarze( wiem,że na razie nie dużo widać) .
Obecnie oczko wygląda nieco lepiej ( nie widać folii) ale o tym jutro. :)

Damiano - 2011-07-05, 22:05

co to za żółte kwiaty w oczku???
melek - 2011-07-05, 22:12

Kaczeniec, knieć błota.
Gosik - 2011-07-05, 22:32

Z tej usypanej góry ziemi, możesz zrobić kaskadę.
maruder - 2011-07-05, 23:18

Gosik, popatrz na drugie zdjęcie zalanego oczka.
JAREK G - 2011-07-06, 00:00

Bartosz_n napisał/a:
wybór niestety padł na folię budowlaną ( ograniczony budżet) o gr. 0,50 mm
no to na tak duże oczko może być kiepsko :-(
AurorA - 2011-07-06, 02:13

To czekamy na więcej bo widzę zapał jest.
co do sugestii to kaczeńce są za daleko od brzegu i za głęboko.

fajny podkład pod folie- kolorowo :good:

Bartosz_n - 2011-07-06, 10:26

Cytat:
Z tej usypanej góry ziemi, możesz zrobić kaskadę.

Na razie kaskada jeszcze nie skończona, ale już troszkę jest ;)
Cytat:
no to na tak duże oczko może być kiepsko

no niestety nie miałem funduszu na zakup lepszej folii ale w następnym sezonie oczko zostanie powiększone i wtedy zastosuje folie PVC
AurorA napisał/a:
To czekamy na więcej


Zdjęcia na pewno będą ;)

Strumień


Ujście strumienia




A tu największy kosaciec jakiego udało mi się przynieść :)


Strumień napędzany jest pompą o wydajności 1600l/h i wydaje mi się,że to wystarcza .
Woda jest coraz czyściejsza.

Vanka - 2011-07-06, 10:48

Świetny pomysł ze strefą płytką,((duża powierzchnia - duże możliwości) chociaż w przyszłości jak będziesz oczko poprawiał to w miejscu gdzie jest kaskada wykop na tą średnią głębokość. Woda spływająca z kaskady mocniej będzie krążyć w oczku, a rybom dasz więcej pola do popisu. :)
Nie wiem jak wygląda maskowanie foli w chwili obecnej, ale na zdjęciach widać błąd popełniany często, czyli nie wykorzystaną powierzchnię foli, którą mozna pięknie wkomponować w brzeg, bez jej wystawania ponad lustro wody.
No ja czekam na bardziej aktualne foty. Oczko zapowiada się przyjemne :)

Bartosz_n - 2011-07-06, 11:07

Vanka napisał/a:
w przyszłości jak będziesz oczko poprawiał to w miejscu gdzie jest kaskada wykop na tą średnią głębokość


Dzięki. Na pewno o tym pomyślę.
Vanka napisał/a:
Nie wiem jak wygląda maskowanie foli w chwili obecnej, ale na zdjęciach widać błąd popełniany często, czyli nie wykorzystaną powierzchnię foli, którą mozna pięknie wkomponować w brzeg, bez jej wystawania ponad lustro wody.

Na chwilę obecną jest troszkę lepiej ;)

A tutaj zdjęcia obywateli oczka( sorki za jakość zdjęć robione telefonem)

Bartosz_n - 2011-07-07, 15:56

Trzy dni temu do obsady doszły jeszcze 3 karasie i dwa koi.
a oto i one




AdrianJ - 2011-07-07, 16:25

Bardzo ładne karpie czy to japończyki wyglądają jak Yamabuki oczko też ładne strumień również
ewa535 - 2011-07-07, 16:30

Witaj Bartek,
to już mój drugi post do Ciebie ( pierwszy bardzo długaśny wyleciał w kosmos z powodów bliżej nieznanych albo z powodu rocznika produkcji mojego laptopa ;) ) Gdyby nie ten fakt byłabym pierwszą witającą Cię :)
Do rzeczy. Postaram się zrobić jakiś double'a ;)
1. Fajnie się z nami przywitałeś i nie obraż się ale najpierw to (zanim oczko) przykłulo moją uwagę. Taki barwny opowieściowy język z poprawną polszczyzną to u mlodej osoby dzisiaj niestety rzadkość. A ile świadczy o autorze ! - tu masz u mnie punkt !
2. Kolejny masz za fajne zainteresowania - też odwołam się do wieku -że raczej niszowe w tym przedziale
3. Z pasją traktujesz swoje dzieło to widać i czuć .
4. A już te wykładzinki - tak misternie i zgrane kolorami . Masz jakieś francuskie korzenie czy barwy Francji były pod ręką przy zmianie wykładzin ? ;)
5. wydaje mi się,ze masz fajne oko do ujęć fotek.
6. Oczko w wielu fragmentach bardzo udane ale urody mu nie dodaje wystająca gdzieniegdzie folia. Podejrzewam, jednak że to brak materiałów do jej przykrycia i widzę ,ze systematycznie coś z tym robisz , czyli idzie ku lepszemu ;)

Ogólnie na przywitanie wielki pozytyw i zaproszenie zostań z nami maniakami ;)

Bartosz_n - 2011-07-07, 17:24

AdrianJ napisał/a:
Bardzo ładne karpie czy to japończyki wyglądają jak Yamabuki

Niestety nie znam się na karpiach ale masz racje wyglądają jak Yamabuki.
AdrianJ napisał/a:
oczko też ładne strumień również

Dzięki. Cieszę się, że się podoba. :)

[ Dodano: 2011-07-07, 18:37 ]
Ewa dziękuję za tak miłe słowa od razu dodają mi chęci do dalszej pracy. :)
ewa535 napisał/a:
Z pasją traktujesz swoje dzieło to widać i czuć

I to wszystko za sprawą naszego forum.
ewa535 napisał/a:
A już te wykładzinki - tak misternie i zgrane kolorami . Masz jakieś francuskie korzenie czy barwy Francji były pod ręką przy zmianie wykładzin ?
:hehe: :hehe:
Niestety korzeni francuskich nie posiadam. Tylko takie wykładziny pod ręką miałem wiec kolory przypadkowo tak się zgrały :) Ale powiem ,że Twoje stwierdzenie najbardziej mi się spodobało. Wiele ludzi pytało mnie skąd wziął się stadion na naszej działce.
ewa535 napisał/a:
Oczko w wielu fragmentach bardzo udane ale urody mu nie dodaje wystająca gdzieniegdzie folia. Podejrzewam, jednak że to brak materiałów do jej przykrycia i widzę ,ze systematycznie coś z tym robisz , czyli idzie ku lepszemu

Na chwilę obecną folii już prawie nie widać. Na razie nie mam zdjęć ze stanu aktualnego. Ale obiecuję, że na pewno nie długo będą. ;)

[ Dodano: 2011-07-07, 19:00 ]
Tutaj już prawie najaktualniejsze zdjęcia

melek - 2011-07-07, 18:04

Bardzo podobają mi się te koi. :good:
Bartosz_n - 2011-07-07, 18:08

Dzięki Melek .Powiem Ci, że w sklepie od razu mi do oka wpadły.( nie dosłownie) ;)
barteknam - 2011-07-07, 19:17

To już widzę , że co najmniej dwóch Bartoszów ;) ( włącznie ze mną ) będących w tym
samym wieku i lubiących oczka i ogrody jest na forum . To imię coś w sobie ma :P .
Witam również na forum i życzę miłej przygody z oczkami :pa:

AdrianJ - 2011-07-07, 19:31

A kupowałeś karpie w sklepie czy przez internet
Gosik - 2011-07-07, 20:27

Bartosz_n napisał/a:


A tutaj zdjęcia obywateli oczka( sorki za jakość zdjęć robione telefonem)


a fotosik pokazuje, że robione SONY.
Poza tym jak najbardziej moje klimaty-jak najwięcej zarośnięte :brawo: mnie się bardzo podoba :good:

Bartosz_n - 2011-07-07, 21:30

barteknam napisał/a:
To już widzę , że co najmniej dwóch Bartoszów ( włącznie ze mną )

I oby więcej nas było ;)
barteknam napisał/a:
To imię coś w sobie ma

Na pewno coś w sobie ma. Każde imię jest wyjątkowe. :)
Cytat:
A kupowałeś karpie w sklepie czy przez internet

Karpiki kupiłem w sklepie zoologicznym.
gosik napisał/a:
a fotosik pokazuje, że robione SONY.

No tak zgadza się ale część zdjęć robiona jest telefonem
Cytat:
Poza tym jak najbardziej moje klimaty-jak najwięcej zarośnięte mnie się bardzo podoba

Dziękuje bardzo. Właśnie ja też uwielbiam takie klimat. Najlepiej zostawić to naturze i niech robi co chce :) ;)

[ Dodano: 2011-07-07, 22:54 ]

AurorA - 2011-07-10, 18:58

Mi podoba się to wykończenie mchami- ciekawe czy to się utrzyma
Bartosz_n - 2011-07-13, 11:33

AurorA napisał/a:
Mi podoba się to wykończenie mchami- ciekawe czy to się utrzyma

dzięki,że się podoba . Na razie mech jeszcze się trzyma zraszam go kilka razy dziennie. Ale na strumień wyłożyłem wcześniej i już częściowo przysycha. Ten co przylega do gleby trzyma się znacznie lepiej.

Bartosz_n - 2011-07-25, 11:53

Witam po długiej nieobecności. Trochę czasu mnie nie było więc spróbuję to nadrobić świeżymi fotkami.



Jak widać na zdjęciach zmieniam trochę swój strumyk. Arek miał rację ( jak zawsze ;) )
Mech długo nie wytrzymał zrobił się brązowy no i do :dupa: to wyglądało. Na razie jeszcze niedokończony ale fotki całości na pewno będą. A zapomniałbym do obsady doszło jeszcze 5 karasi (oczywiście kolorowych) i jeden karp królewski rośnie w takim tempie,że na wigilię będę mógł go skonsumować ;) ;)

Gosik - 2011-07-25, 11:57

Śliczne zdjęcia i oczko fantastyczne. Z tym mchem, to tez bardzo ciekawa byłam, bo w zeszłym roku zrobiłam to samo, a w tym roku był już zeschnięty na wiór-widzę, że u Ciebie zrobiło się dokładnie to damo. Oczko masz piękne :brawo:
Bartosz_n - 2011-07-25, 12:08

Gosik napisał/a:
Śliczne zdjęcia i oczko fantastyczne. Z tym mchem, to tez bardzo ciekawa byłam, bo w zeszłym roku zrobiłam to samo, a w tym roku był już zeschnięty na wiór-widzę, że u Ciebie zrobiło się dokładnie to damo. Oczko masz piękne

Dziękuję Gosiu. :piwko:
Mech ach szkoda gadać ;) Myślałem,że przetrwa no ale mówi się trudno :P

[ Dodano: 2011-07-26, 12:32 ]
Wiecznie głodne

Ja tu byłem pierwszy


Bartosz_n - 2011-07-27, 11:05


AdrianJ - 2011-07-27, 15:49

Bardzo ładne oczko i karpiki cudo
Vanka - 2011-07-27, 16:12

Podoba mi się :)
Jak dopracujesz strumień będzie fantastycznie :)

Bartosz_n - 2011-07-27, 17:58

AdrianJ napisał/a:
Bardzo ładne oczko i karpiki cudo

Vanka napisał/a:
Podoba mi się

Dzięki bardzo. :piwko:
Vanka napisał/a:
Jak dopracujesz strumień będzie fantastycznie

Na razie niestety pogoda nie pozwala na jakie kolwiek prace związane z oczkiem i strumieniem. Ale gdy tylko wyjdzie słońce biorę się do roboty.

[ Dodano: 2011-07-28, 17:48 ]






Gosik - 2011-07-28, 17:32

9-te zdjęcie genialne :good: to traszka?
Bartosz_n - 2011-07-28, 18:59

Gosik napisał/a:
9-te zdjęcie genialne to traszka?

Dziękuje jakoś tak wyszło. To jaszczurka. Ostatnio widziałem cos podobnego do jaszczurki ale jakieś 10x większe i trochę żółtawo-zielone. Niestety nie mam zdjęć.

JAREK G - 2011-07-28, 23:13

Tak to Zwinka :)
Bartosz_n - 2011-08-19, 16:42

:pa:
Dobra czas na małą aktualizację.


Bartosz_n - 2011-08-31, 08:15




Bartosz_n - 2011-09-21, 15:43

Jesień już co raz bliżej niestety.

castleman - 2011-09-24, 21:46

Cześć pierwszy raz oglądam, fajne oczko :brawo:
Już od początku kolorowe, szczególnie podkład pod folią ;)
Fajnie zarasta z czasem no i czyściutka woda, super :good:

Bartosz_n - 2011-09-25, 09:54

castleman napisał/a:
fajne oczko

Dziękuje bardzo. :piwko: Jeszcze czeka mnie sporo pracy.
Cytat:
Już od początku kolorowe, szczególnie podkład pod folią

Widzę, że prawie każdemu podoba się podkład. ;) :)
A co do zarastania to marzę żeby zarosło jak najwięcej. :-D

Bartosz_n - 2012-03-22, 14:06

Po dość długiej nie obecności postanowiłem powrócić na forum.
Oczko przeszło czyszczenie i przy okazji sprawdziłem jak sprawuje się folia po zimie. (mam budowlankę więc jak tako ryzyko jest)
Całe szczęście wszystko w porządku , oczko obecnie wygląda jak nowo zbudowane ale wodę udało mi się w 70% wlać z ubiegłego roku. Resztę muszę uzupełnić niestety kranówką ale jakoś to będzie ;) Rybki całe szczęście przezimowały i czują się świetnie. Ale zabrakło mi odwagi i koi przezimowały w garażu. Obecnie czekam (ale to chyba nie tylko ja )na chwilę gdy rośliny już ruszą. Na razie jeszcze chaos przy oczku ale myślę, że w ten weekend wszystko ogarnę.
Fotki nie najlepszej jakości bo z kalkulatora ale mam nadzieje, że trochę widać.





Tak, tak wiem widać folię, muszę dolać jeszcze wody i poukładać kamienie.

Elendil - 2012-03-22, 15:58

Folia wyczyszczona konkretnie :good: Też się muszę wziąć za takie czyszczenie.
Bartosz_n - 2012-03-22, 18:28

Co prawda moje oczko ma dopiero rok ale tego syfu było sporo ale jakoś poszło i najważniejsze, że folia cała :-D :yahoo:
Gosik - 2012-03-22, 18:47

Czy Ty czyściłeś oczko już w tym roku :-o
Bartosz_n - 2012-03-22, 19:03

Cytat:
Czy Ty czyściłeś oczko już w tym roku

Tak w tym. Już wyjaśniam jak to było: pozbyłem się lodu znajdującego się na oczku (choć nie było go zbyt dużo) następnie przelałem wodę do 5 baniaków o łącznej pojemności 10 tys. litrów no i wziąłem się za szuru- buru (trochę się zeszło ale efekt jak dla mnie bomba) następnego dnia przepompowałem wodę z baniaków i wpuściłem rybki. Oczywiście następnego dnia oczko przymarzło ale w nie wielkim stopniu.

Gosik - 2012-03-22, 19:06

A ryby czym wybierałeś? i gdzie na czas czyszczenia oczka trzymałeś?, sory za tak szczegółowe pytania, ale czeka mnie czyszczenie oczka, które też jest dość spore ( 12 tys. L.) i nie bardzo wiem jak za to się wziąć.
Bartosz_n - 2012-03-22, 19:17

Rybki wybierałem podbierakiem a ,że nie mam narybku nie sprawiło to większych problemów.
Przechowywałem je ( zajęło to jeden dzień) w garażu w baniaczku z koi o pojemności ok 800 l więc chyba ciasno nie miały.
Gosik napisał/a:
sory za tak szczegółowe pytania

jeżeli chcesz wiedzieć coś więcej pytaj śmiało ;)
Gosik napisał/a:
ale czeka mnie czyszczenie oczka, które też jest dość spore ( 12 tys. L.) i nie bardzo wiem jak za to się wziąć.

Moje oczko też ma coś ok. tej pojemności szczerze powiem,że samemu to ciężko wyczyścić takie oczko mi pomógł brat więc szybko to poszło.
Wykorzystałem te baniaki gdyż chciałem odzyskać jak najwięcej wody zeszłorocznej.

Gosik - 2012-03-22, 19:22

Ja chyba poczekam jak zrobi się cieplej i przepompuję wodę do basenu,bo beczek niestety nie mam, ale nie mam pojęcia jak odłowić ryby, mam sporo ( z 80 szt.) ubiegłorocznego narybku.Przeglądałam Twoją galerię z budowy strumienia, masz piękny strumień i chyba będę się na nim wzorować ;) mój strumień świetnie czyścił wodę, ale jest za nisko w porównaniu z podniesionym terenem wokół, więc zacznę od nowa. Mam nadzieję, że nie będziesz zły, jak będę posiłkowała się Twoją budową strumienia?
Bartosz_n - 2012-03-22, 19:28

Gosik napisał/a:
Ja chyba poczekam jak zrobi się cieplej

Na początku tez miałem taki pomysł ale później stwierdziłem, że nic nie stracę robiąc to wcześniej ;)
Gosik napisał/a:
mam sporo ( z 80 szt.) ubiegłorocznego narybku

u to tu może być mały problem chyba, że najpierw wypompujesz trochę wody i wtedy będzie już bliżej dno.
Gosik napisał/a:
masz piękny strumień i chyba będę się na nim wzorować

Bardzo mnie to cieszy, że Ci się podoba ale niestety jestem zmuszony przenieść go w inne miejsce . W tym miejscu jest za duży spadek terenu i musiałbym znowu podwyższać brzegi strumienia.
Gosik napisał/a:
Mam nadzieję, że nie będziesz zły, jak będę posiłkowała się Twoją budową strumienia

Rozumiem,że to pytanie retoryczne?
Oczywiście,że nie będę zły wręcz przeciwnie sprawi mi to wielką radość. :piwko: :piwko:

Bartosz_n - 2012-04-23, 16:03

Czas na małe odświeżenie, wiosna w końcu do mnie zawitała roślinki już zaczynają rosnąć a kaczeńce pięknie kwitną.
Tak jak zapowiedziałem wcześniej musiałem przenieść strumień w inne miejsce, tzn. w takie gdzie woda będzie spływała sama z siebie i nie będę musiał wciąż podwyższać brzegi.
Woda niestety nie kryształ ale spowodowane jest to pracą przy strumieniu. Na razie jeszcze rzeczka nie wyłożona kamieniami bo zabrakło mi czasu w weekend. Roślinki też tylko w znikomych ilościach ale już nie długo się namnożą :) Sorki za ewentualny bałagan na zdjęciach ale robione na szybko . :oops:

Na początek rybcie ( aj właśnie zapomniałem , do stada dołączył dwie orfy i dwa karpiki )


Kaczeńce

wie ktoś może co to za roślinka bo nie mam pojęcia skąd ona się wzięła


A tutaj strumyk i prowizoryczny mostek(poglądowy) . Rzeczka ma długość około 13.5 - 14,5 m. Mam nadzieję,że wystarczy by oczyścić ładnie wodę.










ILUSION - 2012-04-23, 17:23

To kawał rzeki jest :) ten mostek, to moim skromnym zdaniem powinien być tylko kładką, a nie z takimi poręczami po bokach, ale to tylko moja wizja :P
Gosik - 2012-04-23, 17:28

No czytam, czytam i nie mogę znaleźć opisu, jak ta woda będzie wracała do tego strumienia, bo że siłą grawitacji spłynie w dół już wiem...a co ją zaciągnie na górę ja nie ma pompy???
Bartosz_n - 2012-04-23, 17:28

ILUSION napisał/a:
ten mostek, to moim skromnym zdaniem powinien być tylko kładką, a nie z takimi poręczami po bokach, ale to tylko moja wizja

ILUSION, w zupełności się z Tobą zgadzam to jest tylko taki poglądowy mostek a tak dokładniej to płotek,który odgradzał warzywka ;)

[ Dodano: 2012-04-23, 18:33 ]
Gosik napisał/a:
No czytam, czytam i nie mogę znaleźć opisu, jak ta woda będzie wracała do tego strumienia, bo że siłą grawitacji spłynie w dół już wiem...a co ją zaciągnie na górę ja nie ma pompy???

Gosiu to moja wina trochę nie wyraźnie to opisałem. Pompa oczywiście jest. Chodziło mi oto,że wcześniej pompa musiała tłoczyć dużo wody by woda najpierw się cofała do pierwszej "miski" strumienia a następnie przy uzyskaniu odpowiedniej wysokości wody przepływała dalej. Często zdarzały mi się liczne przecieki spowodowane osiadaniem się brzegów.
Pewnie dużo nie wyjaśniłem ale nie wiem jak to inaczej napisać.

Bartosz_n - 2012-06-18, 09:42

Czas chyba na małą aktualizację teraz tylko parę fotek. Wkrótce dodam więcej.
Woda robi się coraz lepsza. Rzeka powoli zarasta mam nadzieję, że do jesieni zarośnie cała :-D




a tu mój ulubieniec niestety słabe zdjęcie postaram się o lepsze.





rewi - 2012-06-18, 10:28

Ta roślinka o którą się pytałeś to prawdopodobnie rzepicha ziemnowodna :P
Bartosz_n - 2012-06-18, 10:31

rewi, Dzięki to chyba ta roślinka. Szczerze nie wiem skąd ona u mnie się wzięła ale na razie mi nie przeszkadza więc niech rośnie. :)
rewi - 2012-06-18, 13:14

Niech rośnie niech rośnie zobaczysz jak Ci zakwitnie to będzie ładniejsza najładniej wygląda jak jest w grupie po kilka wtedy jest ciekawy efekt :)
Bartosz_n - 2012-06-21, 11:20

Dziś niestety "przekręciła się" moja karaska. :((
Wczoraj została zaatakowana przez jakiegoś węża( pewnie zaskroniec) nie zdążyłem się przyjrzeć bo skubaniec szybko uciekł.
Co prawda zostawił rybkę ale nie dała rady przeżyć.
Muszę coś wymyślić bo inaczej pewnie zginie mi połowa rybek. :???: :???:

Gosik - 2012-06-21, 11:23

Przed zaskrońcem niczym nie zabezpieczysz, wśliźnie się wszędzie jak już raz sobie upodobał to miejsce. Chyba że pomoże pastuch, ale nie jestem pewna.
Bartosz_n - 2012-06-21, 11:27

Muszę chyba zlikwidować wszystkie miejsca przy oczku gdzie te węże mogłyby się chować i mnożyć może przynajmniej to złagodzi w jakiś sposób ataki.
Odkąd się pojawiły w mojej okolicy nawet jednej żaby nie widziałem.
Nawet w pobliskim stawie jest ich znacznie mniej.

Bartosz_n - 2012-08-20, 10:00

Przyszedł w końcu czas na aktualizację galerii.
Wcześniej nie miałem możliwości robienia zdjęć bo niestety aparat odmówił posłuszeństwa( fotki niestety robione telefonem)
Wszystko ładnie się rozrasta , woda kryształ do dna i rybcie całe i zdrowe.















Znalazłem takiego dziwoląga wie ktoś co to ???











vivit - 2012-08-20, 10:08

Jesiotry takie jak u mnie.... :good: no i woda kryształ...
Bartosz_n - 2012-08-20, 10:15

vivit, a jak z zimą u Ciebie nie ma problemu z jesiotrami bo u mnie dopiero pierwsza zima go czeka.
vivit - 2012-08-20, 10:21

Zimują bez problemu....najmniejszego....U mnie już 5 zię siedzą.... :-D i spokojnie dają radę...
Bartosz_n - 2012-08-20, 10:24

Dzięki, To już mnie uspokoiłeś bo kombinowałem co by z nim zrobić .
rewi - 2012-08-20, 12:02

Brawo brawo u mnie nie ma tak pięknie jak u Ciebie :piwko:
Bartosz_n - 2012-08-20, 13:50

rewi, dzięki :) :piwko:
keri - 2012-08-20, 19:15

Fajnie wlewik wodę podaje. Muszę pokombinować z kamieniami aby dopasować coś na podobieństwo Twego.
Fajnie :)

Bartosz_n - 2012-08-20, 19:20

keri napisał/a:
Fajnie wlewik wodę podaje. Muszę pokombinować z kamieniami aby dopasować coś na podobieństwo Twego.
Fajnie :)

cieszę się że Ci się podoba. Szczerze mówiąc wziąłem pierwsze lepsze kamienie. Efekt jak dla mnie jeszcze nie taki jak mi się marzy. Muszę trochę jeszcze pokombinować.

Bartosz_n - 2012-08-27, 10:10

Rozwinął się następny pąk attraction. Jeszcze 6 w drodze mam nadzieję, że zdążą .




Muszę trochę roślin ze strumienia usunąć bo już busz się robi.



no i na koniec zdjęcia mieszkańców.




vivit - 2012-08-27, 10:15

Pięknie to wszystko razem wygląda... :good:
Bartosz_n - 2012-08-27, 10:21

vivit napisał/a:
Pięknie to wszystko razem wygląda...

Dzięki bardzo :piwko:
Ale marzy mi się takie oczko jak Twoje o olbrzymiej pojemności.

Bartosz_n - 2012-08-28, 13:44

Dziś zakupiłem dwa Kojaki.
W piątek trafią do oczka na razie pływają w akwa.





shiftman - 2012-08-28, 14:20

Bardzo ładne a jeśli można wiedzieć ile płaciłeś za sztukę :P
Bartosz_n - 2012-08-28, 14:31

shiftman, oczywiście że można wiedzieć. ;) za sztukę dałem aż albo tylko 35 zł. Wydaje mi się cena może być. W rzeczywistości karpiki wyglądają o niebo lepiej. Jak zamieszkają w oczku zrobię kilka lepszych zdjęć.
rewi - 2012-08-28, 15:43

Cudowanie ryby, rośliny, woda :brawo:
Ciekawy karpik bardzo ładny :piwko:

Bartosz_n - 2012-08-28, 15:52

rewi, dzięki bardzo. Choć muszę się przyznać że ostatnio nie ingeruje zbytnio w życie oczka. Rośliny za bardzo się rozrosły. :piwko:
vivit - 2012-08-29, 10:51

Wygląda na niezłego zawadiakę.... ;)
Bartosz_n - 2012-08-29, 13:19

vivit, :hehe: :good: masz rację i muszę Ci powiedzieć, że jest on trochę nadpobudliwy. ;)
Gosik - 2012-08-29, 14:53

Dałabym mu na imię HUGO, nie mylić z Hugo Bossem :hehe: , ale Hugo, to właśnie takie zawadiackie spojrzenie, jako i on ma :P
Bartosz_n - 2012-08-29, 15:35

Gosiu, właśnie nadałaś imię karpikowi. Od dziś będzie ono stosowane.
:piwko:
Podoba mi się i jak tak dłużej na niego patrze to faktycznie pasuje. :)

Gosik - 2012-08-29, 22:12

Mnie też jak na niego spojrzałam, od razu to imię przyszło do głowy :P
vivit - 2012-08-30, 21:31

Kurcza to może i ja ponazywam swoje ;) tylko skąd ja tyle imion wymyślę :P
Bartosz_n - 2012-08-30, 23:25

Paweł, czekamy na fotki i jakoś damy radę ;) zobacz Gosia tylko spojrzała i od razu strzał w 10. Ja widzę tylko jeden problem jak Ty z pamiętasz te wszystkie imiona :)
Bartosz_n - 2012-09-10, 16:07

Czas na małą aktualizację.
Nie byłem nad oczkiem od ok 2 tygodni wszystko tak pozarastało, że szok :-o
wody sporo ubyło i niestety awaria rzeki coś przebiło folię albo kret albo pies sąsiada.
Ale postanowiłem, że już w tym roku nie będę kładł nowej folii.
Fotki nie najlepsze bo robione domofonem.

Jak zwykle nie zastąpiona Attraction od GUZALKI ( jeszcze raz serdeczne dzięki :piwko: )







Doczekałem się także bliźniaczek





Myślałem, że jesień idzie a tu takie małe zdziwienie



No i trochę zdjęć moich ulubieńców







i postrach oczka





HUGO I KOKO-JUMBO na razie jeszcze w akwarium i nie wiem czy już tak nie zostanie do zimy. Przełożę je do akwa 450 l .

ewa535 - 2012-09-11, 07:23

Cudne fotki jak zwykle :brawo:
Woda kryształ :brawo:
Jest bardzo dobrze ! Oko - wzór !

vivit - 2012-09-11, 07:59

Bardzo ładnie....atraktion jak zwykle dobrze sie prezentuje....ja jeszcze 3 dosadzę przed zimą....już jadą... ;) i dalej czekam na pierwsze kwiaty co po niektórych :((
Bartosz_n - 2012-09-11, 15:57

Cytat:
Cudne fotki jak zwykle
Woda kryształ
Jest bardzo dobrze ! Oko - wzór !

Ewa dziękuję. Każda opinia od Ciebie jest jak skarb gdyż to Twoje oko jest prawdziwym wzorem do naśladowania. :piwko:

vivit napisał/a:
atraktion jak zwykle dobrze sie prezentuje


Paweł masz rację ta lilia jest nie zastąpiona. Zawsze ma sporo kwiatów, które wychodzą jeden po drugim.
vivit napisał/a:
Bardzo ładnie.

:piwko:
vivit napisał/a:
ja jeszcze 3 dosadzę przed zimą....już jadą...

Ja planuję jeszcze przed zima wsadzić Colorado , Tomocika, Gonnere i Maylę.
Na wiosnę oczko zostanie powiększone więc na pewno znajdzie się jeszcze miejsce dla kilku odmian.

[ Dodano: 2012-09-11, 17:06 ]
A co tam wrzucę jeszcze parę :-D fotek ;)










Gosik - 2012-09-11, 16:15

Dbaj o Hugo, bo jakby nie było, mój chrześniak :P , a oczko fantastyczne i zdjęcia piękne :good:
Bartosz_n - 2012-09-11, 16:21

Gosik napisał/a:
Dbaj o Hugo, bo jakby nie było, mój chrześniak

Oczywiście. rośnie jak szalony. I zaczął mi w końcu ufać . Je już z ręki.
Jak uda mi się go uchwycić to wrzucę zdjęcia.
Gosik napisał/a:
a oczko fantastyczne i zdjęcia piękne

Dziękuję. :piwko: :piwko:

[ Dodano: 2012-09-11, 17:55 ]
Gosiu specjalnie dla Ciebie :)




rewi - 2012-09-11, 17:05

2 zdjęcie z Hugo jego wypowiedź:
-Ej co to ma być, co mi fotki pstrykasz?
Podoba się najbardziej :good: :good:
Zdjęcia istna rewelacja tak trzymaj! :D

Bartosz_n - 2012-09-11, 18:17

rewi napisał/a:
-Ej co to ma być, co mi fotki pstrykasz?

:hehe: :hehe: :brawo:
Tak szczerze po nim można się spodziewać takiej wypowiedzi. ;)

Cytat:
Zdjęcia istna rewelacja tak trzymaj!

Dzięki. :piwko:

Gosik - 2012-09-11, 18:34

Hugo-łobuz i śliczny drań :P "kobitki" będą go ubóstwiać :hehe:
Bartosz_n - 2012-09-12, 13:00

Cytat:
Hugo-łobuz i śliczny drań "kobitki" będą go ubóstwiać

A no oczywiście do mnie się upodobnił. :hehe: :hehe:

AurorA - 2012-09-19, 01:02

Cytat:
Znalazłem takiego dziwoląga wie ktoś co to ?


podejrzewam ze to gąsienica jakiegoś zawisaka.

Adalbert - 2012-09-19, 05:08

Patrząc na jego oko myślę, że Hugo na tym drugim zdjęciu z akwarium mówi:
"moja żona mnie nie rozumie ..."
Fajny ryb ! :good:

leszek50-57 - 2012-09-19, 07:13

Hugo,ładne imię hi hi
poz.Leszek
-----------------

Bartosz_n - 2012-09-19, 15:17

AurorA napisał/a:
Cytat:
Znalazłem takiego dziwoląga wie ktoś co to ?



podejrzewam ze to gąsienica jakiegoś zawisaka.

bardzo prawdopodobne.
Ale muszę przyznać, że zdziwiłem się i to bardzo gdy go ujrzałem.

Cytat:
Patrząc na jego oko myślę, że Hugo na tym drugim zdjęciu z akwarium mówi:
"moja żona mnie nie rozumie ..."
Fajny ryb !


ciekawa interpretacja. ;)
on często takie miny strzela. Czasem to aż boję się rękę w akwarium wsadzać. ;)

leszek50-57 napisał/a:
Hugo,ładne imię hi hi

Imię nadała Gosia i muszę przyznać, że był to strzał w dziesiątkę.

lasoch - 2012-09-28, 20:28

a co do tamtych blizniaczek to atraction

[ Dodano: 2012-09-28, 21:29 ]
?????

Bartosz_n - 2012-09-30, 18:12

Tak to Attraction. Widziałem u kogoś, że nawet trojaczki to norma.
Bartosz_n - 2012-12-18, 18:24

Niestety mam już pierwsze straty zimowe. Postanowiłem, że zostawie koi w oczku no i był to wielki błąd. W niedzielę wyłowiłem 2 największe koi. Najgorsze jest to , że nie wiem czemu zdechły. Napowietrzacz chodzi cały czas, woda zbytnio nie przymarzła . ciężko było się z nimi rozstać ale mówi się trudno. Hugo i kokojumbo już rosną w akwa.
Padła mi także jedna karaska która pływała w akwarium.
Ta zima nie zaczęła się dla mnie szczęśliwie. :((

AurorA - 2012-12-18, 19:37

A karpie z jakiego kraju sprowadzane?
rewi - 2012-12-18, 19:37

To dziwne bo ostatnio już kilku osobom coś padło. Może to wina słabego napowietrzania :?
Bartosz_n - 2012-12-18, 20:15

Aurora koi kupione u nas w Polsce. Szczerze mówiąc nie znam niestety ich pochodzenia.

Rewi to na pewno nie wina napowietrzacza, mam bardzo wydajny i ponad wymiarowy napowietrzacz. Nie wiem co mnie podkusiło by zostawić je w oczku :x Poprzednią zimę spędziły w garażu i wszystko było w porządku.

JAREK G - 2012-12-19, 01:19

Bartosz_n, a jak i czym były karmione w sezonie i na jesień ?
Bartosz_n - 2012-12-19, 16:35

JAREK G, ryby karmione były m.in. kukurydzą, dżdżownicami, ślimakami, pszenicą. Jeśli chodzi o pokarm suchy to przeważnie różnego rodzaju karmy firmy Hikari. No i sporadycznie jakieś płatki Tropicala.

[ Dodano: 2012-12-19, 16:41 ]
Już tak naprawdę nie mam pojęcia co im nie pasowało.
Jeden koi był zaatakowany przez węża w lato może to ma wpływ na jego padnięcie? Ale z kolei ten drugi karp nie wykazywał nigdy jakichkolwiek oznak chorobowych.

Muszę porozmawiać z sąsiadem być może była jakaś awaria prądu o której nie wiem.

violettaxx - 2012-12-19, 22:43

Bartosz_n jak masz termometr sprawdz temp. na dnie ! Może zbyt mocno wychłodziłeś wodę napowietrzaczem ? Bo w tym roku jest dziwnie zimna pod lodem :???:
Bartosz_n - 2012-12-19, 23:13

violettaxx, sprawdzę dopiero w piątek tę temperaturę ale myślę, że powinna być w normie gdyż kamienie napowietrzacza leżą mniej więcej 50cm od dna. Więc teoretycznie woda z dna nie powinna być ruszana no ale może się mylę ?
Dzięki za sugestię.

Bartosz_n - 2012-12-30, 18:36

Tak jak niestety przeczuwałem nie było u mnie prądu przez 3 dni. To najprawdopodobniej spowodowało śmierć koi. Oczko mam na działce tylko w weekendy mogę je kontrolować.
Zimowych fotek nie mam ale może wrzucę zdjęcia akwarium w którym zimuje parę rybek.
Fotki niestety robione telefonem więc jakość nie powala.

http://img543.imageshack....01212305771.jpg
http://img541.imageshack....01212305831.jpg
http://img585.imageshack....01212305891.jpg
http://img515.imageshack....01212305941.jpg
http://img853.imageshack....01212305951.jpg
http://img12.imageshack.u...01212306051.jpg
http://img22.imageshack.u...01212306001.jpg

rewi - 2012-12-30, 19:45

Wszystkie :-( Wielka szkoda :((
Bartosz_n - 2012-12-30, 20:26

rewi,
Miałem tylko 2 koi na szczęście.
Teraz dwa rosną sobie w akwarium a na wiosnę planuje kupić jeszcze z 10sztuk.
Szkoda mi tamtych bo miały już ok. 35 cm. :-(

Freakazz - 2013-01-01, 23:18

Super oczko :good: Bardzo mi się podoba ;)
Bartosz_n - 2013-01-01, 23:29

Freakazz, dzięki. Bardzo się cieszę. :piwko:
Freakazz - 2013-01-01, 23:48

Po prostu mówię to co widzę ;) zresztą nie tylko oczko jest super ale i cała reszta a ta woda kryształ, rybki też piękne.
Jeszcze ta plaża z piaskiem i kamieniami coś takiego właśnie podobnego planuję u siebie.
Dobrze, że są ludzie co się po prostu znają na rzeczy ;) :good:

Bartosz_n - 2013-01-02, 16:54

Freakazz, :piwko: :piwko:

Dziś do obsady akwariowej dołączył jeden koi niestety nie wiem jaki.
Może ktoś pomoże określić jego gatunek.
Na zdjęciach może tego nie widać ale jest pomarańczowy prawie bez łusek, posiada tylko kilka takich powiedzmy metalicznych łusek. Na grzbiecie czarne łuski.
I mam oczywiście prośbę do Gosi potrzebuję dla niego imienia. Załóżmy że to samiec ;)

http://imageshack.us/phot...1301026091.jpg/
http://img443.imageshack....01301026071.jpg
http://img12.imageshack.u...20130102608.jpg

Gosik - 2013-01-03, 12:28

Ewidentnie kobieta, sznury pereł po całych bokach, korale, koraliki i wielkie, pięknie pomalowane oczy, jak nic kobietka i będzie GINA ( czyt. Dżina), nie mylić z Giną Lllobrigidą :hehe: choć ona też była piękną kobietą https://www.google.pl/sea...iw=1280&bih=882
Bartosz_n - 2013-01-03, 13:50

Ok zgadzam się niech to będzie kobitka.:-) jakoś nie zwróciłem wcześniej uwagi na te korale :-)
Dżina podoba mi się. :good:
Dzięki :piwko:
Gosiu wiedziałem, że mogę na Ciebie liczyć. :)

Bartosz_n - 2013-02-09, 12:01

Co prawda zdjęcia nie oczka ale tak sobie pomyślałem : a co tam trzeba w końcu galerię odświeżyć.
Parę fotek moich rybuni, które czekają już na wiosnę. Szczerze mówiąc to i ja już nie mogę się doczekać bo poniszczyły mi wszystkie rośliny. :P
Zdjęcia nie najlepsze bo robione telefonem a na dodatek w akwarium posiadam obecnie tylko oświetlenie nocne LED. Ale coś tam trochę widać :-D


rewi - 2013-02-09, 12:50

Rybki świetne, tylko czego masz tak "czysto" w akwa :D
Piotrek.P. - 2013-02-09, 13:01

Piękne ryby, szkoda je tak co roku męczyć przeprowadzkami. Ile litrów ma baniak?
Bartosz_n - 2013-02-09, 13:11

rewi, woda czysta po dopiero chyba z tydzień po restarcie.

Piotrek.P., rybki dopiero w tym roku musiałem przywieść do akwarium bo miałem nie szczelne oczko i przez 2 tygodnie stały w domu i bałem się z powrotem przenosić je do oczka.
Baniaczek 240 l wiem trochę mało ale na razie większe jest dopiero klejone. Za jakieś 3 tyg. Przełożę je do dużoo większego. ;)

Piotrek.P. - 2013-02-09, 13:50

Ja bym ich już nie przekładał , wiosna za pasem więc wytrzymają w tym ;) po co im zmieniasz całą wodę? wystarczy raz na tydzień połowę. Mniejszy szok.
Adacho - 2013-02-09, 16:16

:((
Bartosz_n napisał/a:
Niestety mam już pierwsze straty zimowe. Postanowiłem, że zostawie koi w oczku no i był to wielki błąd. W niedzielę wyłowiłem 2 największe koi. Najgorsze jest to , że nie wiem czemu zdechły. Napowietrzacz chodzi cały czas, woda zbytnio nie przymarzła . ciężko było się z nimi rozstać ale mówi się trudno. Hugo i kokojumbo już rosną w akwa.
Padła mi także jedna karaska która pływała w akwarium.
Ta zima nie zaczęła się dla mnie szczęśliwie. :((


Ja ubiegłej zimy miałem to samo. Z początkiem grudnia padł mi KOI- polski, ok 35cm. Cały listopad wyjadał karmę dla jesiotrów...dziwiłem się co on taki głodny :? ,inne karpie przebywały na dnie głębokiej wody.Z początkiem grudnia pływał ospale pod powierzchnią wody a po kilku dniach padł. :((
Myślę, że Twoje rybki też padły bo nie przetrawiły w zimnej wodzie kukurydzy, pszenicy...itd.
Jesiotry tej zimy karmię na płytkiej wodzie ,przy oknie - tam karpie nie przypływają.

Ładne masz te akwariowe ryby!!!.

Bartosz_n - 2013-02-09, 17:14

Adacho, dokładnie nie mogę stwierdzić co było powodem śnięcia ale przez 3 dni nie było prądu. Lód skuł całe oczko , rybek jest tam sporo być może po prostu zrobiła się ,, przyducha ''. A koi są jednak wrażliwe na brak tlenu i w ogóle na jakość wody. Gazy nie miały jak się ulatniać i się to wszystko kumulowało pod tym lodem.
Ale już się nie martwię bo na wiosnę planuję kupić ok. 30 szt. Maluchów koi więc wypełnią pustki w oczku . ;) :-D

AurorA - 2013-02-12, 20:43

Jak nie było dużo ryb to 3 dni bez prądu nie powinny im zaszkodzić, ja bardziej bym podejrzewał że te kojaki to jakiś z Tajlandi, Japonii i nieprzystosowane.

Fajne te rybki w akwa :)

Bartosz_n - 2013-02-12, 22:08

AurorA napisał/a:
Fajne te rybki w akwa

Dzięki . :piwko
AurorA, niestety rybek było bardzo dużo bo sąsiad zlikwidował swoje oczko i ja muszę je przezimować. przekroczyłem maksymalną ilość pewnie dwukrotnie.

Bartosz_n - 2013-04-05, 15:46

Przez swoją niecierpliwość wybrałem się dziś do hurtowni artykułów akwarystycznych w celu zakupienia kilku koi. Sklep poleciła mi Violettaxx .( Dziękuje Violu :piwko: )
Miałem te hurtownie pod nosem a nigdy nie zwróciłem na nią uwagi .

Rybek było bardzoo dużo . wybrać kilka z tylu to po prostu masakra . niby już miałem go brać ale za chwilę zobaczyłem innego i zdanie zmieniłem . Pan odławiający miał mnie chyba już dość .
Zakupiłem 8 sztuk na początek .
- dwa Yamabuki- padły mi dwa więc musiałem sobie odkupić . :-D
- Platina - jak dla mnie bardzo piękny koi
- Platina Motylek
- Kohaku
- dwa Kujaku
- Tancho - chyba :P nie jestem pewny

Miałem chęć zakupić jeszcze kilka ale dokupię w maju .
Na wieczór spróbuję zrobić kilka fotek . narazie rybki pływają w 200 l za tydzień przełożę je do 1000l i tam zostaną aż do czasu gdy oczko będzie gotowe .

Adacho - 2013-04-05, 21:12

Bartek - też bym się cieszył z rybek. :) Fajnie że miałeś blisko, mogłeś wybrać osobiście.
Możesz podać wymiar i cenę ?

ontario_ab - 2013-04-05, 21:34

Bartosz_n,
Gdzie kupiłeś te koi ? Masz jakieś fotki ?

Bartosz_n - 2013-04-05, 21:55

Adacho, nawet nie wiedziałem , że mam tak blisko :-)
Cena różnie ale średnio wyszło mi 23 zł . rozmiar 12 - 22 cm . tylko butterfly był droższy 40 zł .

ontario_ab,
Kojaki zakupiłem w Warszawie w firmie BADIS .
Zdjęcia po staram się zrobić jutro . telefonem ciężko je na szybko uchwycić .

Wybór mają ogromny : od maluchów do naprawdę wielkich egzemplarzy . dostawa marcowa ale są także Yamabuki z ubiegłego sezonu ok. 20- 25 cm.

ontario_ab - 2013-04-06, 08:44

Zrób prosze fotki od góry. Takie z boku nic nie mówią o koi.
Gosik - 2013-04-07, 12:42

Bartosz_n napisał/a:


Zdjęcia po staram się zrobić jutro .

.

"Postaram", a nie " po staram". To tak gwoli wpisanej mej funkcji przez moderatora :crazy:

Bartosz_n - 2013-04-07, 13:58

Aj. Gosiu nie chcę się usprawiedliwiać ale to przez mój słownik w telefonie :???: ;)
Dziękuję , że pilnujesz porządku na forum :piwko:
Co do zdjęć postaram się zrobić możliwie jak najszybciej . obecnie jakość wody nie pozwala zrobić dobrych fotek .
Kojaki mają się świetnie . :yahoo:

Bartosz_n - 2013-04-30, 11:59

:pa:
Doszedłem do wniosku, że trzeba już chyba powoli zaczynać odświeżać galerię.
Powiększyłem trochę oczko . Obecnie mieści się ok. 20 tyś. litrów muszę jeszcze dolać wody
i dopiero wtedy napisze ile dokładnie
Wymiary oka 5.5x5x1.7
Woda w 60 % niestety świeża.
Folia jeszcze nie zamaskowana bo nie starczyło mi już czasu ale w ten długi łikend wszystko nadrobię. Roślinki też jeszcze nie wszystkie posadzone .
(Przepraszam za bałagan na fotkach :oops: )

Tutaj małe oczko ok 1m3 - początek strumienia ( lilia i mnóstwo rogatka)


Woda gruntowa troszkę przeszkodziła ale pracy nie mogłem wstrzymać


zdjęcia nie ukazują końcowego wyglądu oczka , ostatecznie zrobiłem tylko jedną półkę gł. 0,4- 0,7



grążel i lilie już startują











A tu dwa koi z moich ostatnich zakupów




Fotki nie za pięknę ale obiecuję , że po majówce będą lepsze . Póki co nie ma co pokazywać ;)

violettaxx - 2013-04-30, 12:28

:brawo: ładne maluchy :brawo:
Bartosz_n - 2013-04-30, 13:29

violettaxx, to dzięki Tobie mogłem je kupić :piwko:
Postaram się zrobić fotki reszty maluszków .
Muszę dokupić jeszcze kilka motylków bo pięknie się w oczku prezentują .

shiftman - 2013-04-30, 14:16

Bartosz_n, Piękne kojaki jak urosną będę extra. Po tych fotach już nie mogę się doczekać dalszych :D
rewi - 2013-04-30, 14:23

Będzie pięknie tylko w środku sezonu :good: Rybki cudowne nieprawdaż , że można się w nich zakochać? ;)
shiftman - 2013-04-30, 14:24

rewi, Dobrze mówisz mi najbardziej podoba sie Kohaku :piwko:
Gosik - 2013-04-30, 16:35

Jak nie zrobisz dodatkowej półki i zostanie taki wał, będziesz miał problem z maskowaniem folii na brzegu.
Bartosz_n - 2013-04-30, 17:56

Dziękuje shiftman, rewi, :piwko:
Kojaki naprawdę ślicznie się prezentują . a jakie milutkie są , pokarm to najchętniej z całą ręką by wzięły :-)
Mam jeszcze Kujaku , Platine , Yamabuki oraz Tancho .
Niedługo nowe fotki :-D :)

Gosik,
Zrobiłem specjalną półkę na kamienie , na fotkach tego nie widać ale jeszcze muszę dolać około 30 cm wody . woda będzie dolana aż pod samą górę .

Muszę też w końcu za rzekę się wziąć bo czas leci a ja nawet folii nie kupiłem .

ewa535 - 2013-05-01, 13:17

Piękny ten biały.
Zazdroszczę rozbudowy, oj jak bym też chciała powiększyć.

czester 1 - 2013-05-02, 11:03

kojaki kupowane przez internet
Bartosz_n - 2013-05-05, 16:28

ewa535, Platiny są na żywo jeszcze piękniejsze . :)
Jeśli folia byłaby trochę tańsza to oczko pewnie wykopałbym 4x większe . ;)

czester 1,
Koi kupiłem w sklepie , nie mam odwagi do kupowania przez internet . zresztą przed kupnem muszę zawsze 5 razy obejrzeć te rybkę .

Adacho - 2013-05-05, 21:22

Bartek - rybki kupiłeś b. ładne. Masz szczęście z tym zoosklepem w Twojej okolicy.
Też wykopałbym większe oczko, ale mnie ogranicza ilość miejsca, więc ten temat już zamknąłem ;)

Bartosz_n - 2013-05-06, 07:50

Adacho,
Cieszę się , że wszystkim podobają się moje maluchy :yahoo:
Powiększyłbym jeszcze oczko ale wiadomo koszta są ogromne przy gigantycznym oczku .
Obecnie weszło mi wody 27 m³ nie spodziewałem się takiego wyniku choć z obliczeń wychodzi grubo
Ponad 30 . muszę jeszcze dolać trochę wody . :-) .

Szkoda, że nie masz terenu na większe oczko . Wiem , że na pewno wszystko byś pięknie wykończył.
:piwko:

[ Dodano: 2013-05-06, 11:46 ]
Od razu na początku przyznaję się , że nie chciało mi się w Majówkę układać kamieni na oczku. :oops: Zresztą musiałem się przygotować do jutrzejszej matury . Drobne prace przy oczku oczywiście były. ;)
Woda niestety nie jest krystalicznie czysta , widoczność ok. 60 cm.
Padł mi Jesiotr :-( szkoda mi go bo już był spory.
Kojaki coraz więcej rozrabiają w oczku.
Położyłem folię na strumień i czekam obecnie na żwirek ( trochę go wyjdzie )





tutaj widać dwa nowe Yamabuki




Trochę kwiatków








A tu jeden z moich strażników oczka


Gosik - 2013-05-06, 12:12

Strażnik uroczy, a te spojrzenie pełne zatroskania, po prostu piękne. Na pewno to kochane psisko :good:
ewa535 - 2013-05-06, 12:44

Jest coraz piękniej :brawo:
Pies faktycznie bardzo przystojny ;) Taki ładny jak Cywil z filmu - zawsze to był mój ulubiony pies ( Bartosz to taki film co Twoi rodzice oglądali w dzieciństwie ;) http://www.przygodypsacywila.nostalgia.pl/)

rewi - 2013-05-06, 18:23

Ładnie, ładnie, a będzie jeszcze ładniej :brawo:
Bartosz_n - 2013-05-06, 18:38

Dziękuje Wam Drogie Panie za miłe komentarze :piwko:
Piesek - Klaps jest naprawdę bardzo wiernym psiakiem . Zawsze tam gdzie ja to i on.
Całe szczęście , że nie lubi kąpieli :-) wiem , że jak jest w okolicy to nic nie zagraża moim rybkom.
Węże , koty , czaple . . . nie to nie u mnie . ;)
Mam jeszcze dwa psiaki - rodzice Klapsa ; Perła i Rex .
ojciec trochę odstaje od syna :-) ( jak znajdę fotki to wrzucę cała rodzinkę )


Dziękuję Wam ślicznie, że wierzycie we mnie :) postaram się dopracować oczko jak najszybciej będzie to możliwe .

lukaszp2201 - 2013-05-06, 19:46

Bartosz_n widzę, że oczko idzie ku dobremu :brawo: Tego jałowca co masz posadzonego obok, przytnij mu końce gałązek pięknie się zagęści ;)
matheo - 2013-05-06, 23:05

Bartosz_n napisał/a:
ewa535,
Jeśli folia byłaby trochę tańsza to oczko pewnie wykopałbym 4x większe . ;)
.


Doskonale cię rozumiem bo mam tak samo teren jest a ograniczył mnie tylko budżet na folie.
Oczko swietne a karpiki poprostu marzenie :piwko:

Powodzenia na maturze dzisiaj :piwko: :piwko:

ewa535 - 2013-05-07, 07:51

To Bartek pisze dzisiaj ?
to ja też trzymam kciuki bardzo !!!!
Połamania pióra !!!
:victory:

Bartosz_n - 2013-05-07, 12:24

Już po ma maturze więc mogę podziękować ........ Dziękuję . ( poszło mi chyba całkiem dobrze ).:-)
:piwko:


Matheo niestety folia jest straszliwie droga nie wspominając już o EPDM .
Terenu mam na oczko co najmniej 100 tys litrów .
Za 2 tyg. stanę się posiadaczem sporego stawu ale niestety czeka mnie przy nim sporo pracy .
Woda ma przykry zapach i cała powierzchnia przykryta jest rzęsa wodną .

Karpiki... Ach uwielbiam te rybki.
Od razu do wszystkich apeluję KUPUJCIE KOI - to są cudowne rybki . :-) .

zuzi10 - 2013-05-07, 12:27

No to częściowe gratulacje.Moja wnuczka tez dzis pisała i tez stwierdziła,że chyba nie najgorzej jej poszło.
Bartosz_n - 2013-05-07, 12:32

zuzi10,
Dziękuję bardzo . :-) .
Ogólnie tematy nie były bardzo trudne ale trzeba było się trochę wysilić .
Pozdrów Wnuczkę :-)

rewi - 2013-05-07, 18:47

Spóźniałam się, ale życzę powodzenia na matmie i języku :good:
Gosik - 2013-05-08, 19:28

Połamania długopisu na matmie :P
Bartosz_n - 2013-05-08, 20:46

Gosik,
Już po matmie . uff mogę wyluzować :-)
Poszło mi całkiem nieźle . :-)
W piątek niemiecki ustny za tydzień polski i niemiecki pisemny .
dziękuję wszystkim , którzy trzymali kciuki . :piwko:

Gosik - 2013-05-08, 21:05

Zazdraszczam tego niemieckiego, chciałabym znać ten język ze względu na pracę, ale jakoś go wewnętrznie nie cierpię :x Gratulacje za dotychczasowe " ufff poszło", a na następne również połamania długopisu i nie dziękuj :P
guzalki - 2013-05-17, 21:17

Trzymam kciuki i małe pytanko :) czy lilie ode mnie przetrwały, a jeśli tak to jak sobie radzą?
Bartosz_n - 2013-05-19, 17:34

guzalki, czekałem kiedy w końcu się pokażesz na forum ;)
Lilię trzymają się bardzo dobrze . żadnych problemów z nimi nie mam :-D
Wielkie dzięki :piwko: już całkiem ładnie wystartowały przez moją przeróbkę oczka nie kwitną jeszcze ale 1 pączek już widziałem.
Jutro postaram się wrzucić kilka fotek i powinny być na nich lilie od Ciebie .
A Twoje jak , szaleją już z kwitnięciem ?


PS . Dziękuję ślicznie wszystkim za to , że trzymaliście kciuki .Matura zaliczona :-)

guzalki - 2013-05-19, 23:49

Bartosz_n napisał/a:
guzalki, czekałem kiedy w końcu się pokażesz na forum ;)
Lilię trzymają się bardzo dobrze . żadnych problemów z nimi nie mam :-D
Wielkie dzięki :piwko: już całkiem ładnie wystartowały przez moją przeróbkę oczka nie kwitną jeszcze ale 1 pączek już widziałem.
Jutro postaram się wrzucić kilka fotek i powinny być na nich lilie od Ciebie .
A Twoje jak , szaleją już z kwitnięciem ?


PS . Dziękuję ślicznie wszystkim za to , że trzymaliście kciuki .Matura zaliczona :-)


Tym bardziej gratulacje ( chyba wszyscy tu trzymaliśmy kciuki :) ) cieszę się że lilie nadal żyją i mają się dobrze. Moje też nie kwitną chociaż po oględzinach to 3 mają po 4 pąki w różnym stadium i powinny lada dzień kwitnąć ( niektóre zasłoniły liście które mają wyjść ) jak wiesz też sadziłem lilie w podobnym terminie jak ty ( przesiadka ze starego oczka w tamtym roku ) ale widzę że u mnie dają radę i spokojnie raczej będziemy się razem cieszyć pięknymi kwiatami. Jednak roczne oczko to nie to co 7 letnie i tym liliom trzeba dać trochę czasu by po prostu pokazały na co je stać a z tego co wiem z własnej autopsji pozostawione w spokoju potrafią zauroczyć ( rabarbar wodny :) ). Ja nadal jednak trzymam kciuki za dostanie się na dobre studia ( tobie ) bo lilie dadzą radę ;) i ty na pewno też.
Pozdrawiam Janusz.

Bartosz_n - 2013-05-22, 13:43

Hej :pa:
Miałem odświeżyć galerię w poniedziałek
ale niestety internet odmawiał mi posłuszeństwa
i dopiero dziś mogę zamieścić trochę fotek.
Nowe Kojaki szaleją , tylko niestety nie każdemu to służyło ........................
mój kohaku wyskoczył z oczka no i ...... :((
Nowe malutkie motylki pływają jeszcze nie pewnie ,
trochę boją się dużo większego towarzystwa .
Wszystko zaczyna powoli się rozrastać
a ja w końcu wziąłem się za maskowanie brzegów :yahoo:

Mój największy wielkolud :-D



Moje dwa Dżambodżety



Dżina


Zac ( jeszcze gdzieś Cody jest )



zalążek mojej nowej kaskady


moje ulubione platiki + mały motylek



I reszta lokatorów









a tutaj przęstka od naszego kolegi z forum DZIĘKUJĘ CASTELMAN

[/b]

shiftman - 2013-05-22, 14:49

bartek twoje koi prostu cudu :brawo: :brawo:
ewa535 - 2013-05-22, 15:15

Koi i las przęstek !
Maglia - 2013-05-22, 18:32

Śliczne masz rybki :) I bardzo czysta woda.
Mam oczko o podobnej wielkości. Napisz proszę ile dokładnie masz rybek ?

Bartosz_n - 2013-05-22, 18:39

Dziękuje wszystkim za miłe komentarze :piwko:
Maglia,
Yyyy rybek mam chyba coś około 45 dokładnie nie jestem wstanie Ci powiedzieć . nie liczę małych płotek bo też ich trochę pływa . :-)
12 koi
1 karp królewski
4 euro koi małe
2 euro duże
5 złotych orf
15 Karasek
O czymś na pewno jeszcze zapomniałem :oops:

Maglia - 2013-05-22, 18:41

No ładnie, a ja się boję dokupić jeszcze ze dwa żeby nie przesadzić z ilością. A mam teraz 14 :hehe:
Muszę doczytać jakie masz filtry, skoro przy takiej ilości woda taka czysta jest.

Bartosz_n - 2013-05-22, 18:51

Maglia, nawet się nie zastanawiaj tylko kupuj od razu z 10 sztuk :-) :-)
Woda jeszcze nie jest tak bardzo czysta , myślę , że za dwa tygodnie będzie kryształ do dna . :-)
Filtry jakie posiadam to : 2 beczki ; 60l i 160 l . napędzane pompa 1400l/h x 2 , plus na 10 h dziennie podłączam pompę 9 m³/h .
Uważam , że największą robotę wykonuje strumień - ma około 15 - 16 m dokładnie go nie mierzyłem .

Adacho - 2013-05-22, 20:52

Miło popatrzeć na Twoje rybki i klarującą się wodę.
Z kohaku...przykro :(( , sam to przeżywam. Myślę, że teraz będzie tylko lepiej :)

Gosik - 2013-05-24, 10:51

Super rybki, a oczko wygląda naprawdę ładnie :brawo:
Bartosz_n - 2013-05-24, 12:22

Adacho, Gosik, dziękuję . :-D
Odświeżę trochę galerię ;)

Coś straszliwie pyli , pełno tego w oczku :evil: :evil:
























guzalki - 2013-05-24, 22:20

Piękne rybki na takie choruję :) . Może kiedyś takie sobie kupię :) .
Bartosz_n - 2013-06-17, 16:31

:pa:

Czas odświeżyć trochę galerię , nie miałem aparatu a kalkulatorem to lepiej nie robić ;)
Woda obecnie ... tragiczna ... zieleń na maxa :???:
zrobiłem sobie w sobotę lampe UVC 55W .. myślę , że za kilka/ kilkanaście dni powinna byc poprawa widoczności :)
Rybki rosną jak szalone :-D




Guzalki lilię od Ciebie zaczynają kwitnąć







Tu rybusie








ogród





Maglia - 2013-06-17, 17:05

Pięknie :brawo: A rybki śliczne, fajnie uchwyciłeś tego żółtego karpia :)
lasoch - 2013-06-17, 18:28

śliczne rybusie :) piękne róże , ryby i lilie .... :roll:
Gosik - 2013-06-19, 22:08

Naprawdę pięknie się to wszystko prezentuje ( ryby, kwiaty, ogród ). Jedynie lilie wyekspediowałabym z tych doniczek, bo psuje to cały efekt.
rewi - 2013-06-20, 16:33

Wow :yahoo:
Jak wykończysz brzegi to mega :brawo:

Bartosz_n - 2013-06-21, 12:57

Dziękuję ślicznie wszystkim za miłe komentarze. :piwko:
Gosik napisał/a:
Jedynie lilie wyekspediowałabym z tych doniczek, bo psuje to cały efekt.

Gosiu myślę cały czas o tym ale chyba na razie za mało mułu mam na dnie , nie wiem czy lilię dadzą sobie radę . ?

rewi napisał/a:
Jak wykończysz brzegi to mega

Aj z tymi brzegami to szkoda gadać ... Ewa już od miesiąca się za nie biorę i jakoś mi się
nie chce jak patrze na te kamienie ;)
Będę miał teraz trochę wolnego więc spróbuję w końcu to wykończyć . ..

trochę nowych fotek













czester 1 - 2013-06-21, 13:21

widze woda tak jak u mnie traci klarownosc :-( , ale upaly sie skoncza i wszystko wroci do normy :good:
Gosik - 2013-06-21, 15:08

Śliczny masz ogród, bardzo przytulny :brawo: a czemu Twoje rybcie mają parcie na szkło, a moje, jak tylko chcę robić im zdjęcia, odwracają się tyłkami i śmigają pod lilie :((
lasoch - 2013-06-21, 15:16

fajny jaszczur :) piękne iglaki w ogrodzie , no i już taka tradycja , że masz piękne ryby , no i oczko ;)
Bartosz_n - 2013-06-21, 15:21

czester 1, mam nadzieję , że masz rację bo już mi ręce opadają . UV - ka chodzi , powierzchnie filtracyjną zwiększyłem o 200 l , dorzuciłem roślinek i mniej karmie rybki a woda z dnia na dzień co raz gorsza . :???:
Gosik, dziękuję :-)
A rybki lubią być fotografowane , to jest właśnie magia posiadania Koi . :-)
Moje rybki już się oswoiły podpływają do mnie zawsze nawet jak wchodzę do wody to wszystkie już obok mnie są :-) .
Gosiu kup koi i Twoje rybunie też będą miały parcie na szkło . :-) .
Rybki może się chowają ale za to masz piękne lilie :piwko:

[ Dodano: 2013-06-21, 16:24 ]
lasoch, dzięki bardzo :piwko:
Właśnie nie mogę się doczekać Twojej galerii , kiedy dodasz jakieś fotki ??

lasoch - 2013-06-21, 15:44

jak doprowadzę je do ładu , kawałek brzegu na zamaskowanie czeka już z miesiąc -nie chce mi się , no i czekam na rośliny od Arka , już trochę czekam
Bajbas - 2013-06-21, 15:45

Bartosz_n napisał/a:
rewi napisał/a:
Jak wykończysz brzegi to mega

Aj z tymi brzegami to szkoda gadać ... Ewa już od miesiąca się za nie biorę i jakoś mi się
nie chce jak patrze na te kamienie ;)
a co im kamieniom/brzegowi dolega? ja osobiście nie gustuje w polnych, wolę płaskie, ale uważam że jest OK. A przy takiej liczbie ryb woda musi zielenieć, za to lilie będą rosły.
Bartosz_n - 2013-06-21, 17:25

Bajbas, kamieniom nic nie dolega to raczej ze mną coś nie tak :-)
Też bardziej wolę płaskie kamienie ale w okolicy nigdzie nie mogę dostać a z Warszawy nie będę wiózł ...
Polne mają to do siebie , że zanim się je spasuje to już się odechciewa dalszej pracy . ..
Co do wody to masz w zupełności rację - w tamtym roku miałem wodę krystaliczną no ale miałem tylko dwa kojaki i wszystkie rybki były duuużo mniejsze .
:piwko:

Bartosz_n - 2013-06-30, 18:19

We wtorek zakupiłem 3 nowe Kojaczki .
Sanke
Kohaku
no i trzeci szczerze mówiąc nie wiem jaki :???: może ktoś pomoże w rozpoznaniu ? ;)


KILERK1 - 2013-06-30, 18:22

Bardzo ładne :-D
Trzeci to chyba AKA MATSUBA

lasoch - 2013-06-30, 19:47

a który to ten Kohaku , a który Sanke ? bo żaden mi na niego nie wygląda , ale może tylko mieszam , nawet jakby były bezimienne , to nic nie zmieni ich urody :) a ten brązowy to raczej Gin Matsuba
rewi - 2013-07-01, 08:26

Piękne :brawo: :brawo:
Adacho - 2013-07-01, 08:35

Fajnie masz z tym "sklepem rybnym". ;)
Rybki kupujesz coraz ładniejsze.

Bartosz_n - 2013-09-16, 11:10

:(( :((
dawno nie odświeżałem galerii i pewnie już nie będę miał okazji ...
Póki co po głowie krąży mi tylko plan zakopania oczka .
w przeciągu 4 dni wydra wyciągnęła mi wszystkie rybki poza karpiem królewśkim .
straciłem wszystkie ryby , które hodowałem :((
wszystkie koi, eurokarpie , orfy .., poprostu wszystkie :((
ponad 50 rybek i wiekszośc mialy już ok 30 cm :-(

do nie których byłem przywiązany sentymentalnie bo hodowałem je od narybku :x

wszystkie rośliny poniszczone i na dodatek przebita folia - chyba będę musiał skończyć przygodę z oczkiem :((

zwierzak został zlapany przez mojego dziadka , gdy wynosił już ostatniego koi :-(

mam nadzieję , że nikogo nie spotka taka nie miła sytuacja .
narazie nawet nie chce myśleć o oczku , pewnie przez jakiś czas zniknę z forum bo musze to wszystko przemyśleć . :((

agent 007 sumek - 2013-09-16, 11:23

współczuje ci ale skoro gad juz złapany na gorącym uczynku to warto starać się dalej wsparcie znajdziesz tu na forum nie poddawaj sie tak łatwo głowa do góry pomożemy
taniw - 2013-09-16, 11:40

Przez kilka dni nie myśl o oczku, a potem zakasaj rękawy i ....
czester 1 - 2013-09-16, 12:15

szkoda wielka...
jak zauwazyles po pierwszym dniu ze ryb brakuje to mogles jakos wczeniej zareagowac.

rewi - 2013-09-16, 14:33

Bartosz_n, nie poddawaj się tak łatwo przemyśl to sobie na spokojnie wiadomo, że taka strata tylu ryb, a nawet jednej jest nie fajnym uczuciem. Ale trzeba mieć zacięty charakter i dążyć do celu. ;)
lasoch - 2013-09-16, 15:53

Mogę tylko wyobrazić sobie jaki potworny ból musisz teraz przeżywać..., skoro ja płakałem po stracie jednego karasia, którego miałem od kilku dni. Lecz mimo wszystko wg. mnie nic na świecie nie przeszkodzi Ci w przerwaniu przygody z oczkiem. Też kiedyś miałem takie myśli. Życzę Ci teraz dobrych nerwów i aby wszystko ułożyło się po Twojej myśli.
Sylwester79 - 2013-09-16, 17:37

Witam , Bartosz opisz jak dziadek pojmał wydrę? niezły z niego myśliwy :)
zuzi10 - 2013-09-16, 18:36

Bartosz, zdaje się,że nie masz zbyt dużego oczka, więc go zabezpiecz siatką. Wkop , mniej więcej na wysokości środka oczka dwa paliki takie,przynajmniej z półtora metra wysokie, po przeciwnych stronach oczka. Nie musza byc blisko oczka, a nawet lepiej w jakimś oddaleniu nawet do 2-3 metrów. Możesz w przyszłości posadzić przy nich jakieś pnącza, aby stały sie ozdobą ogrodu.(Chyba,ze masz w pobliżu oczka drzewa) Poprowadż od jednego do drugiego bardzo grubą żyłkę( ma tę zaletę,że jest prawie nie widoczna) Na żyłce zamocuj np na metalowym kółku czy nawet haczyku zrobionym z grubego drutu siatkę, -kwadrat uchwycony w środku. Powstanie wtedy coś w rodzaju namiotu, który układasz nad oczkiem końce przyciskając kilkoma kamieniami.Na dzień np taki namiot na żyłce przesuwasz w jeden koniec do palika i nie masz "ozdoby" nad oczkiem. Na noc przykrywasz siatką i ani kot, ani żadne inne stworzonko Ci do oczka nie wejdzie. Ja tak zabezpieczałam moje oczko gdy było mniejsze przed kotami gdy wybywałam z działki.Odkrycie i zakrycie oczka to dosłownie kilka minut.A ponieważ z jednej strony żyłkę miałam przymocowaną do boku kratki z winobluszczem, to jak ją do tej kratki przesunęłam to fajnie to nawet wyglądało. Tak jak by to była dodatkowa dekoracja architektury ogrodowej, a nie siatka nad oczko, tym bardziej że była niciana, jak sieć z drobnymi oczkami.Teraz mam siatkę od Arka i też zabezpieczam, ale z jednej strony.
wolanin - 2013-09-17, 13:24

Bartosz, bardzo to przykre, szczerze bardzo Ci współczuję.

Jeżeli zaczniesz jeszcze raz, a wierzę, że zaczniesz, to na pewno zrobisz wszystko jeszcze lepiej (zawsze da się). Przecież zdobyłeś (nie tylko to smutne) potężne doświadczenie! Nic nie poszło na marne. Na wydry jest pastuch elektryczny, siatka (zuzi10...) Przebita folia może być impulsem do korekcji kształtu oczka - może myślałeś o tym? Konsekwencją utraty koi będzie zakup nowych, może jeszcze bardziej przemyślany? Może trafią się jeszcze ładniejsze? Panta rhei.

KILERK1 - 2013-09-17, 13:31

wolanin napisał/a:
Bartosz, bardzo to przykre, szczerze bardzo Ci współczuję.

Jeżeli zaczniesz jeszcze raz, a wierzę, że zaczniesz, to na pewno zrobisz wszystko jeszcze lepiej (zawsze da się). Przecież zdobyłeś (nie tylko to smutne) potężne doświadczenie! Nic nie poszło na marne. Na wydry jest pastuch elektryczny, siatka (zuzi10...) Przebita folia może być impulsem do korekcji kształtu oczka - może myślałeś o tym? Konsekwencją utraty koi będzie zakup nowych, może jeszcze bardziej przemyślany? Może trafią się jeszcze ładniejsze? Panta rhei.

:piwko: PRZYŁĄCZAM SIĘ

Radzionek - 2014-02-10, 21:13

Bartosz, w Tobie więcej wiary, niż sądzisz. Jedna wydra nie przekreśli chyba egzaminu z Twojej dojrzałości. Udowodniłeś, że Ciebie stać na wiele. Głowa do góry! :piwko:
Bartosz_n - 2014-02-11, 12:36

Miałem niebawem odświeżyć galerię ale widzę, że Radzionek, zrobił to za mnie :piwko:

Na początek chcę Wam wszystkim podziękować za cudowne komentarze dodające otuchy i chęci do dalszej pracy nad oczkiem. Dzięki Wam moi drodzy zrozumiałem, że postanowienie noworoczne jest słuszne.
Nie mogę się tak łatwo poddać . Byle wydra nie zniszczy mi tego przyjemnego uczucia, które towarzyszyło, towarzyszy i będzie towarzyszyło przy udoskonalaniu mojego wymarzonego w dzieciństwie oczka wodnego.
Zrozumiałem, że choroba ,, oczkomaniactwa" jest nie wyleczalna ;)

mam nadzieje , że jeszcze nie raz będę miał okazję podzielić się z Wami nowymi zdjęciami mojego zmodernizowanego oczka .

Myślałem , że została mi tylko jedna rybka , na szczęście się myliłem :)
Gdy opróżniłem całe oczko okazało się, że nie które rybki świetnie się ukryły.
Przeżyło ok. 6 karasek , 1 orfa, 6 koi i oczywiście karp królewski
Myślę , że na początek to wystarczy :) w akwarium mam także narybek karpi i karasi ok.15 szt :yahoo:

Piękny prezent sprawili mi także najbliżsi . kolokwialnie mówiąc zrobili ,, zrzutkę " na folie PVC :yahoo:
Oczko zostanie powiększone oraz odpowiednio zabezpieczone .

Dziękuję jeszcze raz za wspaniałą pomoc w podjęciu odpowiedniej decyzji :piwko:

Adacho - 2014-02-11, 23:01

Bartek - wiosną montuję pastucha... na koty.
Ty montuj na swoje szkodniki ;)

Bartosz_n - 2014-02-12, 08:58

Adam tak właśnie zrobię :-)
Póki co jestem w trakcje budowy ,, namiotu''' poleconego przez zuzi10, :-)
W tym roku już mnie żadne stworzenie nie zaskoczy :-)

Freakazz - 2014-02-13, 12:33

Trzymam kciuki, żeby wszystko się udało ;) . Dobrze że wróciłeś :good:
dlaryus - 2014-04-13, 19:03

Bartosz_n współczuję bo wiem co to znaczy, Ty to dopiero miałeś śliczne rybki, ja aż takich nie miałem, a mimo to i tak żal...
Napisz i pokaż co tam z Twoim oczkiem, co wymyśliłeś na tą wydrę?? Nie wiem czy ona ma zamiar wrócić, może już nie będzie nas nawiedzać, nie znam jej zwyczajów.
Ciekaw jestem jak chcesz się przed nią zabezpieczyć??

Bartosz_n - 2014-04-13, 23:15

dlaryus, aktualne zdjęcia dodam niebawem . Oczko na zimę opróżniłem ,poprawiłem, ale jeszcze nie zdążyłem wszystkiego dobrze wykończyć .

Na wydrę zamontuję pastucha i spróbuję także użyć halogenu z czujnikiem ruchu .
Dodatkowo jeszcze przeprowadzę Psa bliżej oczka. W tym roku nie pozwolę jej wynieść nawet jednej rybki .

Jeżeli to nie zadziała, to zostanie mi jedynie pułapka ( żelazko ) ...

Mam nadzieję , że już nas nigdy więcej nie odwiedzi .

dlaryus, głowa do góry, jakoś sobie poradzimy :-)

dziadzia - 2014-05-15, 17:14

Również czekam na nowe fotki :-)
I trzymam kciuki za Twoja wygraną z intruzem :-)
Powodzenia i wytrwałości życzę :-)

Bartosz_n - 2014-05-15, 23:14

dziadzia, świeże fotki już wkrótce :) musiałem przygotować oczko by móc je pokazać .
Za dwa tygodnie podjadę po nowe Kojaki więc będzie co fotografować.

czester 1 - 2014-05-16, 08:10

nie znalazłem opisu ze lilie sa bez koszy...?
Bartosz_n - 2014-05-16, 09:12

czester 1,
Na dnie mam grubą warstwę mieszanki ziemi , gliny, piachu i mułu ze stawu .
Lilie rosną bezpośrednio w tej mieszance .
Postaram się zrobić w miarę dokładną fotkę przedstawiającą to .
Przez pierwsze dni gdy wpuściłem ryby ciekawie nie było ale po około 2 tygodniach woda się wyklarowała a lilie i grążele są na swoim miejscu ;)

kola - 2014-05-16, 09:24

Witam wszystkich mi wydra w zeszłym roku w jedną noc zjadła 11 koi :(( ocalał tylko jeden koi wydra przychodziła prawie co dziennie w nocy na kontrole oczka. Teraz ma pastucha i śpię spokojnie polecam zamontować bo wydra na pewno wróci.
Gosik - 2014-05-16, 18:22

kola napisał/a:
Witam wszystkich. mi wydra w zeszłym roku w jedną noc zjadła 11 koi :(( ocalał tylko jeden koi. wydra przychodziła prawie co dziennie w nocy na kontrole oczka. Teraz ma pastucha i śpię spokojnie. Polecam zamontować, bo wydra na pewno wróci.

Zwracaj większą uwagę na pisownię.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group