Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Koi - PODPATRZONE KOI

violettaxx - 2011-06-03, 21:07
Temat postu: PODPATRZONE KOI
Będąc na krótkim wyjedzie miałam chwilę czasu żeby odwiedzić jednego z wystawców /sprzedawców/ KOI japońskich w Holandii /Mister/

Załączam krótką relację zdjęć i filmów :









Gosik - 2011-06-03, 22:50

One są tak piękne, że oglądając ten film, oraz Twoje Violettaxx koi-mam ogromną ochotę wykopać jeszcze jedno oczko-głębokie, właśnie na koi :(( , ale wtedy to jak nic-zamkną mnie w Drewnicy :hehe:
diver - 2011-06-03, 22:58

violettaxx, nie kusiło Cie żeby powiększyć załogę kojaków o takiego jednego czy dwa niesamowite maluchy??!! :-D
violettaxx - 2011-06-03, 23:25

Gosik ja też zachorowałam na KOI i co gorsza im częściej je widzę tym bardziej choruję ;) a tak serio to tak samo nie ustrzegłam się błędów w budowie swojego oczka /mimo, że wiedziałam już sporo o Koi/ i też po woli myślę o rekonstrukcji.

diver bardzo mnie kusiło na kilka sztuk !!! tylko problem z transportem /gdybym była autem to żaden problem ! a samolotem to wielki problem !

violettaxx - 2011-06-05, 00:49

Zostawiłam coś na deser ! :-o Nie tylko dla maniaków Koi ! ;)

Czyli Japoński Ogród w którym można napić się kawy lub jak kto woli :piwko: i zjeść obiad. Dla mnie osobiście bomba :brawo:





violettaxx - 2011-06-07, 23:25

Przykład małego oczka 12m3 z dużą obsadą wielkich Koi; których pełno można spotkać w Holandii /tzw. Koi pond/
Może już za dużo przynudzam z tymi Koi? :???:





diver - 2011-06-08, 00:13

Mnóstwo koi jak na takie oczko!! Z tego co widzę to filtracja jest tam podstawą, w Holandii pewnie zima słaba ale ciekawe jak z nią sobie radzą. Pewnie okrywanie oka pleksą (lub kulkami - ostatnio takie novum widziałem).

Poza tym violettaxx wrzucaj materiałów o koi do oporu, jest czym oczy pocieszyć i zawsze można podpatrzeć jakies rozwiązania.
pozdrawiam[/b]

mabor1974 - 2011-06-08, 07:57

Hej, diver o jakich kulkach piszesz ?
PIOTR.P - 2011-06-08, 13:05

popieram mojego poprzednika :oops:

diver napisał/a:
Poza tym violettaxx wrzucaj materiałów o koi do oporu, jest czym oczy pocieszyć i zawsze można podpatrzeć jakies rozwiązania.
pozdrawiam[/b]

trzeba się uczyć i wprowadzać to w życie u nas a uczyć trzeba się od najlepszych a do takich w europie należą Niemcy Holendrzy Belgowie Brytyjczycy

napisz proszę coś o filtrach lampach czy powszechnie Holendrzy stosuję I-tronik w swoich oczkach . ta woda :brawo:

silpe - 2011-06-08, 22:06





a tak wygladaja te kuleczki :)

Vanka - 2011-06-08, 22:31

violettaxx,
Właśnie moja połówka za niedługi czas jedzie do Holandii w celach wiadomych :hehe:
zalecę mu obserwację, może drzuci jakis ładny temacik ;)

diver - 2011-06-08, 22:46

Piszę właśnie o tych które podrzucił silpe, osobiście ich nie widziałem ale rozwiązanie jest intrygujące, muszą być dość praktyczne do tego przepuszczalne dla gazów :) Cel działania wiadomy - izolacja termiczna.

PIOTR.P, dzięki :) wskazówek nigdy za wiele, jest to z korzyścią dla oczka i jego mieszkańców, dla nas i ...dla naszego portfela.

AdrianJ - 2011-06-08, 22:55

Gdzie można takie kulki kupić
diver - 2011-06-08, 23:58

znalazłem kilka ich opisów ale ofert sprzedaży - brak. Na 100% dostępne sa w Niemczech, kwestia znajomości niemieckiego :-D której nie posiadam :dupa:
violettaxx - 2011-06-09, 00:06

Trochę za krótko byłam /ale czasami jestem kilka razy w roku/ większość oczek przypomina koi pondy to wyżej to takie typowe ale czasem bywają prostokątne jak basen zaciemnione /baldachimy itp./ Filtracja bio tak jak u nas może lepiej rozwinięta /media filtracyjne/ często stosowane vortex jako pre-filter. Lampy UV stosowane w dużych przewymiarowanych watach na zbiornik w porównaniu z naszymi zaleceniami ! Największym zaskoczeniem był filtr polskiego producenta bioklar który był dostępne w sklepie !
Jeśli chodzi I-tronic to ma dużo zwolenników ale ma też i przeciwników /ze względu na zabijanie nie tylko glonów ale również ; bakterii, ślimaków ,grzybów, drobnoustrojów wodnych/.Więcej o tym urządzeniu już wkrótce w dziale technicznym!/dziś właśnie uruchomiłam urządzenie/.

Vanka
super :good: każda nowa informacja jest dla nas na wagę złota ! wszyscy jesteśmy tu na forum po to aby wymienić swoje doświadczenia i spostrzeżenia !!! :piwko:

violettaxx - 2011-06-09, 11:18

ontario_ab wszystko zależy od ustawienia oczka i obsady zbiornika/słońce itp./ Jestem pod wrażeniem tego mniejszego oczka z taką dużą ilością koi a woda kryształ !
U mnie lampa UV odłączona i włączony I-tronic . Ogólnie niezła woda ale nitkowych glonów w h..... ;) Zachorowałam na wodę taką ja wyżej; ja miałam taką gdy było poniżej 10C w oczku!

[ Dodano: 2011-06-09, 11:24 ]

PIOTR.P - 2011-06-09, 20:07

diver napisał/a:
dla nas i ...dla naszego portfela.

jak dobrze odczytuję twoją aluzje to nie widziałem jeszcze hobby ,które przynosi zyski.
ale skoro jesteś na forum i posiadasz oczko to wszystko z twoim portfelem jest O.K.

[ Dodano: 2011-06-09, 20:08 ]
violettaxx ciekaw jestem efektu w twoim oczku

silpe - 2011-06-09, 21:04

Zeby miec wode krysztal to trzeba troszke bardziej rozbudowac fitracje np.

http://www.youtube.com/wa...feature=related


...a co do tych kulek to sa na ebayu -(wpisac Teichabdeckung)

[ Dodano: 2011-06-09, 21:10 ]
a i jeszcze zamiast tych kulek stosuja tez folie -taka do pakowania
osobiscie niewiem jak to sie sprawdza :-(

http://www.youtube.com/watch?v=PhjA6zAQUAQ

diver - 2011-06-09, 21:11

PIOTR.P napisał/a:
diver napisał/a:
dla nas i ...dla naszego portfela.

jak dobrze odczytuję twoją aluzje to nie widziałem jeszcze hobby ,które przynosi zyski.
ale skoro jesteś na forum i posiadasz oczko to wszystko z twoim portfelem jest O.K.

[ Dodano: 2011-06-09, 20:08 ]
violettaxx ciekaw jestem efektu w twoim oczku


Hehe, oj nie nie, żądnych zysków tu nie ma i nie będzie :-D chodziło mi raczej o racjonalne wydawanie kasy. Niwelowanie wydatków przy osiąganiu maksymalnego możliwego efektu ;)
np. daruje sobie tropikalne lilie do oka :) , kupuje sprzęt sprawdzony a nie najbardziej rozreklamowany a ofertom kupna trzciny czy rzęsy na alledrogo też dziękuję :P

Cytat:
...a co do tych kulek to sa na ebayu -(wpisac Teichabdeckung)


wiedziałem ze Niemcy coś muszą mieć, szkoda tylko że niemiecki u mnie leży.

diver - 2011-06-10, 09:02

Cytat:

diver napisał/a:
daruje sobie tropikalne lilie do oka

jak te wielkie liście zarosną całe oczko to nie będziesz śmiał ,a jak zakwitnie to dopiero będzie Ci głupio


:-( .....nie wiedziałem że kupiłeś taką, nie chciałem być złośliwy :???: przepraszam
oczywiście życzę Ci powodzenia w jej hodowli, a wspomnienie o roslinkach tropikalnych było tylko przeykładem :P

mabor1974 - 2011-06-10, 09:36

silpe napisał/a:
...a co do tych kulek to sa na ebayu -(wpisac Teichabdeckung)

tanie to one nie są, ciekawe czy mają jakieś super właściwości izolacyjne czy są to zwykłe plastikowe kuleczki

PIOTR.P - 2011-06-10, 12:04

diver napisał/a:
a wspomnienie o roslinkach tropikalnych było tylko przeykładem

dobrze trafionym , nic się nie stało ot głupstwa postawisz :piwko: będzie O.K

violettaxx - 2011-06-10, 21:26

mabor1974 z tego co mi wiadomo są to kulki poliuretanowe puste w środku fakt bardzo drogie !; nie wiem czy lepszą alternatywą nie było by kupienie kulek które sprzedaje się u nas do zabawy dla dzieci ? /np. 7 cm 500szt. za 130zł/


diver - 2011-06-10, 21:48

violettaxx mi tez się wydaje że są to zwykłe plastikowe kulki - ale cene mają konkretną :-o :-o :-o

Cytat:
do zabawy dla dzieci ? /np. 7 cm 500szt. za 130zł/


Faktycznie wyszło by taniej jednak i nawet efekt kolorystyczny byłby ciekawy, jednak:
- na pokrycie pow. średniego oczka będziemy musieli i tak sporo wydać!!
- chyba nikt tego jeszcze w naszych warunkach nie sprawdzał
- kulki maja 70mm, czyli trochę większe przestrzenie niż te e ebay (50 i 60), przez co mogą słabiej izolować.

W takiej sytuacji ja juz wolałbym postawić nad okiem stelaż pokryty najzwyklejszą przeźroczystą folią :P chyba taniej (jeśli ktoś ma spawarkę i fach w ręku)

kordiankw - 2011-06-11, 08:57

Na alledrogo widziałem plastikowe kulki o śr. 6 cm w cenie 49PLN za 200 szt.
kaer - 2011-06-12, 08:56

zastanawia mnie czy napięcie powierzchniowe wody wystarczy żeby kulki nie odleciały z silniejszym wiatrem, a może na to ma iść jeszcze siatka :?
violettaxx - 2012-04-26, 18:37

System filtracji przy dużych Koi 87cm i ogród Japoński :-o


ILUSION - 2012-04-26, 21:30

Piekne, ale nie chciałbym usłyszeć o kosztach utrzymania, nie mówiąc o kosztach zrobienia tego wszystkiego :P
leszek50-57 - 2012-04-26, 21:44

Ryby piękne,ale koszty tego utrzymania,na pewno też piękne :-o :P
poz.Leszek
--------------

silpe - 2012-04-26, 22:18

leszek50-57 napisał/a:
koszty tego utrzymania,na pewno też piękne

no cos za cos, ale 1000 watt nie wiecej non stop tragedii nie ma :-D

violettaxx - 2012-08-01, 17:00

Kilka ofert z tego rok Koi





KILERK1 - 2012-08-01, 17:18

PIĘKNE ryby i miejsce.....czy kupiłaś tam jakąś rybkę? :-D
Zac - 2012-08-01, 21:20

Ja p**** nie odszedł bym od oczka jak bym miał takie sztuki.
Wiesz możne ile kosztowały karpie z pierwszego fimiku?

vivit - 2012-08-02, 00:13

Wy to macie cięty dowcip ;)
violettaxx - 2012-08-02, 00:51

KILERK1 no niestety nie ! bo wracałam samolotem a to problem ! Natomiast ten właściciel wozi Koi na Litwę i być może w przyszłości będzie zainteresowany zbytem w Polsce !

Zac może tego nie widać na pierwszym filmie ale to sa duże ryby 45-80cm
ceny różne 400-1500 Euro

ale tu dużo tańsze dla detalu w Holandii

http://www.youtube.com/wa...e&v=xcmU9ILSDv4

http://www.youtube.com/wa...e&v=R8InWyx1Oxg

ontario_ab - 2012-08-02, 14:43

Bardzo ładne koi. Przy maluszkach za 35E jeszcze niewiele widać, ale te za 60 czy 75E są naprawdę ładne i cena przyzwoita!
violettaxx - 2012-08-02, 15:33

ontario_ab z tego co wiem przy paru sztukach może zejsc poniżej 50 euro te z 75 ![/b]
silpe - 2012-08-19, 20:09


piekne rybki :)

www.youtube.com/watch?fea...1&v=BwMDJbJR2EA

Piotrek.P. - 2012-08-19, 20:16

Takie masywne,a za razem delikatne. Tak czy siak moje mi się podobają najbardziej mimo że kupiłem na kg za 5.99zł :hehe:
violettaxx - 2012-08-30, 22:55

Dla zainteresowanych Koi b. fajny film ; rewelacja jak właściciel całuje Koi tego jeszcze nie próbowałam ;)


ILUSION - 2012-08-31, 21:19

Viola, rewelacyjny filmik, patrzyłem z otwartą paszczą do końca :good: :-D
KILERK1 - 2012-08-31, 23:06

PIĘKNE :-o :-o :-o "WIELKOKARP" jak "WIELKOLUD"...cena pewnie też piękna ;)
violettaxx - 2012-10-24, 21:15

Ciekawy sposób karmienia i obserwacji Koi ;)


KILERK1 - 2012-10-25, 15:46

FAJNE :-D tylko trochę ciężko zamontować tak akwarium,na górze powinien być chyba zawór do wypompowania powietrza :pa:
Gosik - 2012-10-25, 18:41

Niezłe, ale nie rozumiem tego zjawiska od str.fizyki? Jeżeli akwarium zostało postawione do góry nogami w wodzie, na podporach, które widać, to jakim cudem poziom wody nie jest równy poziomowi w basenie? tylko dużo wyżej ( pod sufitem akwarium)???
twister47 - 2012-10-25, 19:39

Gosik to bardzo proste spróbuj to zrobić ze szklanką w wannie lub głębokim garnku. Prosta zasada podciśnienia.
violettaxx - 2013-03-02, 13:54

Bardzo fajny efekt obok okna kolegi z forum

http://www.youtube.com/watch?v=9WlF5U_PGTk

http://www.youtube.com/watch?v=EQ5QLxjl57M

http://www.youtube.com/wa...ature=fvwp&NR=1

http://www.youtube.com/watch?v=J9M9qdfQ52w

arturzbsk - 2013-03-02, 17:51

Faktycznie , fajnie to wygląda .
hns - 2013-03-02, 18:49

Tylko pytanie jak często to trzeba czyścić z glonów i wypompowywać powietrze?
Efekt jest super!

KILERK1 - 2013-03-02, 21:20

Powietrze można wypompować agregatem ze starej lodówki ,na wejściu podpinamy wężyk,podłączamy do sieci i robi próżnię tylko furczy ;) :-D
Adacho - 2013-03-03, 14:43

hns napisał/a:
Tylko pytanie jak często to trzeba czyścić z glonów i wypompowywać powietrze?
Efekt jest super!


Moje mam w pełnym słońcu i czyszczę co 10~14 dni.
Powietrza nie trzeba wypompowywać, tylko po czyszczeniu przy napełnianiu.

twister47 - 2013-03-03, 16:06

Myśle że częstość czyszczenia jest zależna w pewnym stopniu od jakości wody i od nasłonecznienia. Ja swoją kule miałem do około 17 w słońcu i dwa tygodnie jej czystość była do przyjęcia. Trzeba taki zbiornik umieścić w łatwo dostępnym miejscu. A efekt jest super.
Adacho - 2013-03-03, 16:19

twister47 napisał/a:
Trzeba taki zbiornik umieścić w łatwo dostępnym miejscu.


Zgadzam się z tobą.
U mnie stoi blisko brzegu, bo trochę trzeba czyścić.
Mam do wyjmowania zrobiony specjalny przyrząd i wyjmuję sam bez problemu.

ewa535 - 2013-03-24, 11:18

Koi podpatrzone w kraju gdzie w lutym są 24 stopnie C a latem najwyżej 26C.
Zbiornik, w którym pływały miał najwyżej metr głębokości, jedyne napowietrzanie to 6 ciurów wody ze ściany o długości około 20 m. O filtracji nic nie wiem, ale sądząc po osadach może jej wcale nie było. Większość dnia zbiornik był na szczęście w pełnym cieniu.
Ten największy pomarańczowy (jak mój Tiger :) ) mógł mieć z 70 cm. Widziałam go dwa lata temu i muszę powiedzieć, że podrósł zauważalnie. Podpływał do mnie chętnie i skubał palce. Niestety karmy nie miałam przy sobie ;) W przyszłym roku pomyślę o tym ;)



ILUSION - 2013-03-24, 13:55

Piękne rybki i fotki, gdzie znajduje się to miejsce? :P
Ryba2008 - 2013-03-24, 16:26

ewa535 napisał/a:


ewa535, proszę nie pokazywać takich pięknych fotek i nie drażnij nimi oczkomaniaków. Jestem pod ich wielkim wrażeniem, że mi nawet walidol nie pomaga. Mimo tych dolegliwości pokaż więcej fotek. Pozdrawiam. Ryba2008 :soczek:

kordiankw - 2013-03-24, 16:39

ILUSION napisał/a:
Piękne rybki i fotki, gdzie znajduje się to miejsce? :P

Po podanych wyżej temperaturach wnoszę że to Kanary.

Adacho - 2013-03-24, 17:00

Ewa- przepięknie.
Esencja oczkowizmu. :) :brawo: :brawo: :brawo: do czegoś takiego dążę - jeszcze temperaturę dopracuję ;)

ewa535 - 2013-03-24, 18:37

To faktycznie Teneryfa. Oczko nie oczko raczej prostokątny basen wzdłuż ściany hotelu. Żeby wejść do hotelu przechodzi się przez ten "kanał" mostkami w stylu japońskim.
Kanał jest od początku (jakieś 9 lat) ale dopiero dwa lata temu zasiedliły go Koi.
Ku mojej wielkiej uciesze, bo zawsze jak tam byłam to mawiałam, że wpuściłabym tam ryby :)
Gdzieś na forum wstawiałam wątek o Teneryfie i pewnie niektórzy z Was już te Koi widzieli.
Poszperałam i mam te fotki z przed dwóch lat. Rybki mniejsze, Lucek mniejszy... ale niektóre z nich są bardzo charakterystyczne i fajnie je tak rozpoznać. Szczegolnie ten pomaranczowy ! Jeśli one mają taki przyrost to jakie będą w przyszłym roku :-o
Na pewno Wam pokaze




Jeszcze Koi z Loro Parku


twister47 - 2013-03-24, 20:13

Fajne rybki :yahoo:
Zac - 2013-03-24, 20:18

Piękne Koi.
drako - 2013-03-24, 23:09



To może jeszcze takie zdjęcie koi z Loro Parku z sezonu 2010 do porównania... Wtedy były bardziej wyposzczone ;)

PIOTR.P - 2013-05-24, 12:24

znalazłem coś takiego myślę że i jako instruktażowy filmik posłuży


http://www.koiusa.com/koi-club-news/videos/

miłego oglądania

Gosik - 2013-05-24, 17:28

Fajny film, tylko szkoda że nie pokazali jak zabezpieczali ciętą folię w tych dennych wylotach. Wyglądało jakby jej niczym nie kleili ?
silpe - 2013-05-24, 18:42

Gosik napisał/a:
szkoda że nie pokazali jak zabezpieczali ciętą folię w tych dennych wylotach

do tego stosuje sie klej innotec adheseal -nakładasz pod i nad folią i skrecasz :)

Adacho - 2013-07-05, 01:14

Dzisiaj z żoną pojechaliśmy do Siemianowic śl.
W kilku piętrowym bloku, mieszka pasjonat KOI i nie tylko , o imieniu Adam.
Zajmuje się akwarystyką i sprzedażą japońskich karpi KOI.
To co zobaczyliśmy w jego mieszkaniu, łamie wszelkie zasady przyjęte w hodowli ryb, a szczególnie karpi KOI.

W 400 litrowym akwarium, pływały 60 cm, karpie KOI . Najstarszy karp miał 12 lat.
Wszelkie teorie, że ryba rośnie proporcjonalnie do zbiornika wzięły w łeb. Że dorosły osobnik potrzebuje 800 do 1000 litrów wody też. Że trzeba karmić specjalnymi pokarmami też.
Filtracja - też.
A w ogóle po tym co zobaczyłem, cała wiedza, nie trzymała się kupy.
Do rzeczy:
W akwarium o poj. 400l , pływało 8 osobników, długości 40 - 60cm. Ryby nie miały miejsca, na rozprostowanie płetw.




Zdjęcia nie oddają w pełni efektu, jaki zobaczyłem, ale dają obraz, tego co można osiągnąć, przy odpowiedniej wiedzy i miłości do ryb.
Pan Adam wraz z matką, traktowali ryby, jak członków rodziny.



Z podziwem patrzyłem, jak 60 cm karpie ocierały się o swoje "cielska", by zjeść znikomą porcję pałeczek . Robiły ogromne wrażenie.
Ryby były w doskonałej formie i nie miały żadnych oznak chorobowych, co dobrze świadczy o opiekunach.

Pan Adam posiada też w sprzedaży japońskie karpie KOI.
Kupiłem na próbę 4 szt. Są ruchliwe i ufne . Pan Adam z matką poświęcają im dużo serca i posiadają ogromną wiedzę, dot. hodowli i leczenia ryb.
W ofercie są karpie od 14 - 30cm.





Dla mnie wrażenie było tym większe, iż w kilku pokojowym mieszkaniu osiedlowym, pan Adam stworzył coś niesamowitego, na co zwykły człowiek raczej by się nie odważył.

Adres strony: www.AAKOITANCHO.PL

ILUSION - 2013-07-05, 01:27

Ludzie, to jakiś żart? :-o
Jestem w szoku, jak można takie coś stworzyć w mieszkaniu w bloku.
Ryby co prawda piękne i widać w dobrej formie, ale tych biedaczków w akwarium to mi naprawdę szkoda :P
Sam bym chciał to zobaczyć na własne oczy :)

Adacho - 2013-07-05, 08:14

Też byłem w szoku, kiedy zobaczyłem te olbrzymy w "łyżce" wody, i karmione pałeczkami raz dziennie :-o
ewa535 - 2013-07-05, 09:46

Niesamowite ! Pewnie nie są szczęśliwe, ale jak to ryby - nie powiedzą ;)

Miłośnikom Koi polecam profil na FB
https://www.facebook.com/...location=stream

Znalazłam tam nasze oczka ;)

Oczko Aznara w przyszłości:



okno Adacho ?



moje oczko jak wykopię drugie i połączę mostkiem. Taka przyjedzie wizytacja ;)


Gosik - 2013-07-05, 10:05

Piękne koi, cóż w dwupokojowym mieszkaniu też wychowa się zdrowo siedmioro dzieci, nawet będą prawdopodobnie szczęśliwe, ale jak ryby płetw, tak one nóżek nie rozprostują.
Maglia - 2013-07-05, 11:02

A mi szkoda tych ryb :-( Mimo, że zadbane, zdrowe, ale przecież im tam ciasno, nie mogą sobie normalnie popływać...
Zac - 2013-07-05, 11:08

Magila Mam takie samo zdanie jak Ty.Mimo,ze sa zdrowe to dla tych ryb to jest męczarnia.

[ Dodano: 2013-07-05, 11:12 ]
A to oczko Zaca?? ;)

Aznar33 - 2013-07-05, 11:40

Adacho napisał/a:
Wszelkie teorie, że ryba rośnie proporcjonalnie do zbiornika wzięły w łeb. Że dorosły osobnik potrzebuje 800 do 1000 litrów wody też.


Ta teoria akurat nigdy mnie nie przekonywała. Zawsze sprawiała na mnie wrażenie wyssanej z palca. Ja przynajmniej nigdy nie spotkałem się z jakimkolwiek uzasadnieniem. Tę zasadę łamię z pełną świadomością i premedytacją.

Cytat:
Że trzeba karmić specjalnymi pokarmami też.
Filtracja - też.


Możesz to rozwinąć?

Te karpie pływające z 400l akwarium były hodowane od małego?
Niewykluczone, że to wina oświetlenia, ale kolory tych koi nie są porywające.

Obawiam się, ze ja u pana Adama ryb bym nie kupił.

Ewa- ha ha... a żebyś wiedziała, że zastanawiałem się, czy nie obić oczka cedrem, ale nigdzie go nie można było kupić w okolicy.
Pergola właśnie powstaje dla żony, ale trochę dalej. Nie będzie jednak miała dachu, ale będzie kryta wisteriami i pnącymi różami.

PSTwój ogród bardziej mi się podoba niż ten japoński odpowiednik.

KILERK1 - 2013-07-05, 13:52

Aznar33 napisał/a:
Niewykluczone, że to wina oświetlenia, ale kolory tych koi nie są porywające.

Obawiam się, ze ja u pana Adama ryb bym nie kupił.

Tak te z akwarium na 10 punktów dałbym im -1 :-D (kiepskiej jakości EURO KOI)

Zac - 2013-07-05, 13:54

Te w akwarium widac ze euro ale re w zbiornikach chyba na sprzedaz sa ładne.
JAREK G - 2013-07-06, 00:23

Cytat:
W kilku piętrowym bloku, mieszka pasjonat KOI i nie tylko

To nie pasjonat tylko jakiś sadysta
Adacho napisał/a:
przy odpowiedniej wiedzy i miłości do ryb.
Pan Adam wraz z matką, traktowali ryby, jak członków rodziny.

Słyszałem o taki jak pan Adam co członków swojej rodziny zamykali na kilka lat do klatek lub do ciemnej piwnicy
Adacho napisał/a:
Dla mnie wrażenie było tym większe, iż w kilku pokojowym mieszkaniu osiedlowym, pan Adam stworzył coś niesamowitego, na co zwykły człowiek raczej by się nie odważył.

Na pewno zwykły, zdrowo myślący i zrównoważony człowiek na coś takiego by się nie odważył.
Jak dla mnie jedna wielka porażka :bum: Teraz karpie sprzedawane w markecie na wigilijny stół maja lepsze warunki

Krzysiek 1978 - 2013-07-06, 07:52

A ja jestem po wrażeniem bo gdyby miały złe warunki w tych akwariach to by po prostu tak nie wyglądały

Ja sam od kilku lat miewam przez 6-8 miesięcy koi w akwarium i wiem to od dawna że teorie o zdrowiu i przyroście koi w małych zbiornikach są mocno przesadzone

Wtedy najważniejsza jest filtracja i niski poziom amoniaku i azotynów i to wystarcz żeby koi były zdrowe i ładnie rosły-tutaj niema nic z sadyzmu-dla przykładu podam że w tym roku miałem przez zimę koi w akwa 128 litrów 24! sztuki

We wrześniu miały 6-8 cm a 1 maja jak je wpuszczałem do oczka nawet największe 22 cm a w akwa były zdrowe-wesołe-oswojone i skoro rosły to warunki miały dobre i tyle bo po prostu by nie urosły gdyby miały złe

Ja też jestem pasjonatem koi i sadystą się nie czuję ;)

krystian - 2013-07-06, 12:36
Temat postu: żałosne
żałosne żałosne żałosne ryba karp 12 lat 50-60 cm co to za osiągi w dobrych warunkach koi osiąga to w 3 lata oczywiście na ciepłej wodzie widać gościu chce bawic sie w biznes gość musi karmić raz dziennie i tylko chrupkami bo jak by podał wysoko białkową karme to woda zrobiła by mu sie mleczna
Krzysiek 1978 - 2013-07-06, 14:23
Temat postu: Re: żałosne
krystian napisał/a:
gość musi karmić raz dziennie i tylko chrupkami bo jak by podał wysoko białkową karme to woda zrobiła by mu sie mleczna



A skąd wiesz jaką ma filtrację i jak często robi podmiany wody

U mie jako filtr w akwa pracowała beczka 200 litrów pojemności i pompa 1500 l i podmiana jak mi się chciało ale nie rzadziej jak raz a 2 tygodnie i woda klar

Artur - 2013-07-06, 14:47

Tu nie tylko ważna jest jakość wody, ale przede wszystkim miejsce do pływania. Ciekawe jakby ten ktoś się czuł w pokoju 6m2 z kilkunastoma członkami rodziny z zapewnionymi wszystkimi potrzebami życiowymi+ tv itp. Jak to ktoś wcześniej napisał, one nie mają jak płetw rozprostować. To się nadaje do zgłoszenia jako znęcanie się nad zwierzętami.
violettaxx - 2013-07-06, 15:27

Wbrew pozorom przy Koi większym niż 30cm i w zbiorniku mniejszym niż 500l najważniejsza jest stała podmiana wody ! bo żadne filtry nie dadzą radę a już na pewno nie te akwariowe ze zdjęcia one tylko służą do utrzymania znikomej flory bakteryjnej.

Teoria 1Koi na 1000l dotyczy dorosłego Koi powyżej 50cm i to są optymalne warunki jakie można zapewnić do egzystencji ryby. Wiadomo, że to nie jest sztywna reguła sama widziałam wiele oczek z olbrzymami w małej ilości wody ! ale to wymaga nie lada gimnastyki ;)

violettaxx - 2013-09-16, 19:51



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group