Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje pierwsze oczko Roman

Mazur - 2006-07-02, 14:34
Temat postu: Moje pierwsze oczko Roman


Moje żabki mają prywatny pomost :) a ta nakładka folii miała niby chronić przed przetarciem.


xxx to test


A tu trzymam mój pierwszy dwudniowy narybek


a tak wyglądają te przecinki, są razem z planktonem.


[ Dodano: 2006-07-03, 20:28 ]
No prosze nawet nikt nie krytykuje, ciekawe.

KoRcZuS - 2006-07-04, 12:46

No mi sie podoba, ladnie zielono :)
phalina - 2006-07-04, 13:51

:brawo: piękny narybek,ja swego nie wyławiam .Przeżyją najsilniejsze.Oczko ładne a żabki super czy aby prawdziwe jakieś takie spokojne :?:
Mazur - 2006-07-04, 15:00

Żabki prawdziwe w dodatku same przywędrowały a zdjęcie robine z oddali chyba na zomm 8.
To tylko 2/3 oczka dalej jest strumyk ale (prowizorka folia i kilka kamieni) więc nie pokazuję a za strumykiem są grążele.

phalina - 2006-07-04, 15:44

Masz szczęście do mnie przychodzą tylko brązowe i jakieś czarno-żółto-zielone-pewnie trawiaste,ale takich wodnych nie ma,miałam złapać i przywieść do oczka .Ale pomyślałam ,że pewnie są pod ochroną i niech sobie żyją w naturalnym akwenie.Ostatnio przysz ła żabka bez jednej łapki sam kikucik ,pięknie pływa po oczku już sie zadomowiła nawet nie ucieka jak przychodzę a ona siedzi na kamieniu.Moje żabki też są piękne. :)
groszek27 - 2006-07-30, 00:57

Oczko ładne tylko te wystające donice.A do mnie tez zabki same przychodza a ostatnio nawet padalec sie trafił;)ale go wyzuciłem ze wzgledu na mlodsza siostre :yess:
Mazur - 2006-07-30, 10:56

Donice widać bo jest ubytek wody a po zastosowaniu FADEN ALGEN nie chciałem dolewać aż tyle wody bo jak zwykle najpierw zastosowałem preparat a potem przeczytałem ulotke i dowiedziałem się że po tym preparacie nie powinno się dolewać wody.
W te upały dolewałem po trochu i woda nadal czyściutka.
Na wiosnę muszę lepiej wypoziomować oczko a brzegi obsadzić kaczeńcami, posadze je w kieszeniach worków jutowych.
Przeciwnikom chemii dodam że w oczku widać życie, do oczka przywędrowały nartniki.
Z tą chemią to pewnie jest tak jak z alkoholem trzeba wiedzieć co i ile się pije. :soczek: .
Tylko te lilie ,,Attraction'' ciągle chodzą mi po głowie, teraz to pewnie za późno ale na wiosnę...

jackon - 2006-08-22, 11:01

jak wygrasz konkurs to masz "attraction" na pewniaka:))
to jedna z lilii, ktora wystawilem na nagrode
pozdrawiam
Jacek

Mazur - 2006-08-22, 15:31

Ja nie startuje w konkursie, a lilie właśnie tydzień temu kupiłem i muszę pochwalić się że były to ładne okazy.
castleman - 2006-08-24, 17:21

Ja tam sie nieznam, daleko mi jeszcze do Twojego oczka,
ale posadziłbym więcej roślinek, co do lilii to dobry pomysł.
No i czysta woda, jak to zrobic naturalną metodą?
Oczko ładne, aczkolwiek na folie trzeba uwarzać :!:
Ja tam wole siatkobetonik :)

Pytanie związane z żabami:
Czy te zielone rechoczą ciekawie?

Link do mojego oczka już znasz :)

pozdrawiam Castleman

Mazur - 2006-08-25, 06:56

Mi podobał się rechot żabek wyobraź sobie poranek ktoś podaje Ci kawkę na ,,dzień dobry'' w oczku woda pluszcze żabki rechocą - sielanka czujesz że zyjesz Twoje ego rośnie bo wiesz że ten kawałek ziemi Ty to stworzyłeś.
phalina - 2006-08-25, 15:57

Ale z naszego Romana romantyk no,no :shock:
jakja - 2006-10-19, 16:41

a ten duży na dole (ryba na fot. 1) to chyba karp? Mam podobnego... Gratuluję, piękny akwenik...
Jacek

vivit - 2006-10-19, 17:12

Powiem szczerze piękna robota...widać, że wkomponowało si.ę w otoczenie.... :brawo:
Mazur - 2006-10-21, 15:54

A tak wygląda dziś mój narybek





Słońce przygrzało i moje rybki znów rozglądają się za robakami


jak widać coraz bardziej muszę myśleć o odkurzaczu wodnym.
A ten steropian z boku to już podłączony natleniacz, steropiam ma za zadanie utrzymanie wężyków i kamieni natleniających w odpowiednim miejscu.

AurorA - 2006-10-21, 19:58

Moje maluchy w większości wybarwione.

Dziś zdarzył mi się ciekawy przypadek... :shock: Wiosną zrobiłem mini bajorko wyłożone folią budowlaną bo brakowało mi miejsca na parę roslinek - poziom wody w tej kałuży wahał sie od 0-5 cm (średnio około 1-2 cm) tak aby roślinki miały wilgotno. Dziś wyciągając z tamtąd doniczki zobaczyłem, że coś biega po tym błocie - był to 6 centymetrowy karaś. Wiosną wlałem tam troszkę świerzo wylęgłego narybku aby zjadały larwy komarów, ale byłem pewien że wszystkie padły bo kałuża była w pełnym słońcu i temp. wody na pewno przekraczała często 30 stopni. Ten jeden w nagrodę za wybitne zdolności w przetrwaniu trafił do oczka. :D

ps. widzę że Ci kaczeńce kwitną - poczuły wiosnę :P

JAREK G - 2006-10-21, 20:14

U mnie połowa się wybarwiła (szubunkiny) ,a druga połowa jeszce, będą pewnie czerwone albo białe
AurorA napisał/a:
Dziś wyciągając z tamtąd doniczki zobaczyłem, że coś biega po tym błocie - był to 6 centymetrowy karaś.

No to twardzie :) , a wybarwiony był czy nie bo w tak ciepłej wodzie to powinien być już kolorowy

Mazur - 2006-10-21, 21:12

Koledze dałem kilka do akwarium i te w akwarium są już wybarwione, a te w oczku widać że niekture wybarwiają się, na wiosnę myślę że wszystkie się wybarwią, młodzierzy w oczku pozostało ok. 15 szt. teraz przed nimi wielkie wyzwanie zima w oczku w Suwałkach.
ZiK - 2006-10-22, 22:15

U mnie też w wiekszości narybek jest wybarwiony. :D
Mazur - 2007-02-14, 17:53

tak wygląda moje oczko dzisiaj, karasie nadal zdrowe a orfy w dobrej kondycji ale mają nadal małe białe kępki na płetwach, na drugim zdjęciu trochę widać nie mogłem zrobić wyrażniej bo są to zdjęcia z dna oczka na trzecim widać zieloną podstawę od pompy nadal siedzi w wodzie.



Ernest - 2007-02-14, 18:18

Roman śnieg to u mnie zapomniana sprawa o 2 tygodni,ale u Ciebie fajnie ze śniegiem :)
killer1558 - 2007-02-14, 18:28

u mnie także śniegu brak ale nie tęsknę za nim ani za mrozem ;) u ciebie Roman dalej zima :-(
Mazur - 2007-02-14, 18:29

Oczywiście oczko odśnieżyłem i powiększyłem przerębel.
DAwid - 2007-02-14, 20:35

chyba pierwszy raz tej zimy sie zdazylo ze u kogos jest lod na oczku a umnie niema ;) zawsze to ja narzekalem ze umnie nadal jest lod a teraz to nawed dzisiaj pierwszy raz od jesieni ryby zobaczylem bo wyplynely troche wyzej :)
castleman - 2007-02-15, 07:38

:) Na mazurach niezła zimka jeszcze panuje
W Tychach po śniegu śladu nie zostało
http://forum.oczkowodne.n...p?p=17387#17387
A jak wyglądają jeziora na Mazurach?
Zasze chciałem spróbować jak się jeździ na bojerach... ;)

Mazur - 2007-02-15, 09:00

jeziora te mniejsze skute lodem, z prześwitami, ja wiecie jak fajnie jeździ się samochodem po lodzie to jest dopiero fantazja, zresztą nasi kierowcy pogotowia i policji cwiczą jazdę na zalewie, a po nich pół miasta, niestety w tym roku lód zbyt cienki.
Mazur - 2007-02-16, 12:45

Zrobiłem zdjęcia dzisiaj złapałem jedą Orfe nie wyjmowałem jej z wody ale chyba widać te białe plamy, są to jakieś narośla na płetwach, miałem wrażenie że na tej narośli widziałem małą żyłkę z krwistą.

Oczko dziś, osoka na dnie spokojnie czeka wiosny.



a tu chora Orfa (skażone są 4 z 6) u reszty ryb nie zauważyłem tej choroby/pasożyta ?
co to jest ????

samuraj - 2007-02-16, 18:11

Roman napisał/a:
Oczko dziś,

czy to biale na pierwszej fotce to śnieg? :-o ;) --już zapomniaem jak wygląda :)
na poludniu juz wiosna a widzę że u ciebie zima" pelną gębą"

Mazur - 2007-02-16, 18:15

Dokładnie śnieg ale mnie męczy 3 i 4 fotka co jest moim Orfom ?
Hubert - 2007-02-16, 19:40

Roman napisał/a:
są to jakieś narośla na płetwach


To może być brodawczak - łagodny nowotwór wywodzący się z tkanki nabłonkowej. Jeżeli ma on podłoże wirusowe, to najprawdopodobniej znikna samoistnie. Tak czy owak nie wymaga leczenia chyba, że rośnie przy oku lub na pysku.

Mazur - 2007-02-16, 20:04

Dzięki Hubert na szczęście oczy i pyszczki są czyste.
Mazur - 2007-03-24, 13:57

Widziałem dzisiaj wszystkie żywe rybki łącznie z 8 szt. narybku, nakarmiłem je dżdżownicami kalifornijskimi które również przetrzymały zimę w skrzynce i zaczeły wylęgi bo sporo małych białych nitek rusza się.
Orfy bez zmian nadal mają te białe ,,ziarenka ryżu'' na płetwach ale są ruchliwe również jadły.

Mazur - 2007-04-14, 13:35

Wiosna 2007 w moim oczku

ten biały kwiatek to pistia po tygodniowym pobycie w oczku a wcześniej była w akwarium


pochwalę się zeszłorocznym własnym narybkiem jest ich ok. 8 szt. i są różnej wielkości.


w końcu i moje roślinki w oczku zaczynają rosnąć, jak widać sporo osadu który w maju spróbuję usunąć






Kilka Orf nadal ma te plamy na płetwach ale są żwawe i raczej im to nie przeszkadza.

DAwid - 2007-04-14, 19:57

Roman woda jest :good:

widze ze roslinki juz u ciebie ,,wystartowały" :)
u mnie kaczence tez zaczynaja wypuszczac coraz wiecej lisci

u mnie niedosc ze woda brudna to pozatym tez mam dosc sporo osadu na wszystkim :(

JAREK G - 2007-04-14, 22:38

Najważniejsze Roman, że rośliny na dobre nie ruszyły a woda czysta :good: :)
samuraj - 2007-04-14, 22:45

ładna czysta woda i nitkowych nie widać :good:
killer1558 - 2007-04-14, 23:00

Roman widzę że woda czyściutka nawet bez skarpetek :P muszę sobie takie orfy sprawić
marian - 2007-04-14, 23:25

Woda naprawdę czysciutka :brawo: orfy są fajne chyba zasilę nimi moje oczko :)
DAwid - 2007-04-15, 10:20

Mało tego ze fajne ale w dodatku wieczorami az sie chce patrzec jak wyskakuja z wody i łapia w powietrzu komary :P

Bardzo polecam orfy :pa:

Mazur - 2007-04-15, 12:55

W końcu udało mi się zdobyć 6 szt. słonecznic transakcja wiązana młode karasie za młode słonecznice.
Szanse mają na aklimatyzacje z przyzwyczajenie Ofr do siebie, na wszelki wypadek przed wpuszczeniem słonecznic nakarmiłem ryby dżdżownicami kalifornijskimi z własnej hodowli.

castleman - 2007-04-16, 18:31

killer1558 napisał/a:
Roman widzę że woda czyściutka nawet bez skarpetek :P muszę sobie takie orfy sprawić

Co do orf (to chyba te żółtawe), to ja ostatnio zakupiłem w tym samym kolorze 4 liny ;) , a ponoć były jeszcze czerwone, ale "wyszły"

Mazur - 2007-04-30, 20:31

Nie wiem jak to się dzieje ale moje orfy pozbywają się tych plamek na płetwach.
JAREK G - 2007-04-30, 20:56

Przyszła wiosna prawiły się warunki w oku to i rybki zdrowieją :)
Mazur - 2007-05-04, 18:02

Moja osoka jeszcze na dnie ale młode rosną i pną się do góry


A tu widać że Orfy pozbyły się tych białych plam, karaś z podwójnym ogonem pływa dumnie oraz widać że lilia zaczyna puszczać listki i niestety widać syf miałem odkurzać ale ciągle za zimno by wyciągać doniczki.

Ernest - 2007-05-04, 21:22

Roman woda bajka :brawo: ,fajne fotki rybek :good:
killer1558 - 2007-05-04, 21:32

Roman ja mam tyle syfu w oku że się zastanawiam co będzie jak ciepło przyjdzie już teraz nitkowate mnie opanowują :hehe:
Mazur - 2007-05-05, 16:53

Coś mi się zdaje że udało mi się przezimować pistie, wyjąłem je tydzień temu z akwarium i chartuje na balkonie w misce (balkon mam od południowej strony), na noc do domu do wody wrzuciłem dwie kulki do roślin i mam wrażenie że zaczynają rosnąć, jutro 70% wrzucę do oczka, trochę zostawię na balkonie, nie jestem pewny czy mi to się uda ale ja wierzę że tak, zobaczymy.
Mazur - 2007-05-06, 11:52

Tak wygląda moja Pista na balkonie moim zdaniem zaczyna rosnąć, zobaczymy co będzie dalej i co z tą co już jest w oczku.

ZiK - 2007-05-06, 12:04

Roman, Masz rację ze zaczyna rosnąć widać ,że wypuszcza świeże listki :)
:brawo: za przezimowanie :)

killer1558 - 2007-05-06, 12:35

no to masz sposób co mało kto :) na zimowanie ,a tyle było na forum pisania o zimowaniu a u ciebie bomba :good:
JAREK G - 2007-05-06, 12:45

To :brawo: dla Romana, Napisz coś więcej jak zimowałeś
Mazur - 2007-05-06, 12:47

Jeszcze za wcześnie na radość poczekajmy by nie zapeszyć.
marian - 2007-05-06, 12:54

Moje kilka dni plywają w oczku jak narazie wszystko ok.mam nadzieję że zimniej już nie będzie :)
AurorA - 2007-05-06, 15:48

Moim zdaniem ta pistia się w oczku zaaklimatyzuje i będzie rosła. Ciekaw jestem kiedy osiągnie rozmiary takiej oczkowej pistii.
Szymon tez rok temu miał takie karzełki, które sam przezimował, ale jak przyszło co do czego to je wywalił i kupował nowe.

Mazur - 2007-05-18, 18:30

oczko w maju


tylko te zdjęcia wyglądają jako tako nie potrafię robić takich zdjęć jak Marian.

killer1558 - 2007-05-18, 19:52

Roman a kto potrafi ;) tyko Marian ma smykałkę do fot exstra :P
widzę że krześlisko gotowe :) i bobry mają się dobrze ;) :good:

JAREK G - 2007-05-18, 22:22

Pistie małe , ale jak nie padły do tej pory to teraz już tylko powinno być lepiej :good:
Mazur - 2007-05-21, 21:14

Również mogę pochwalić się czystą wodą mimo osadu, ciągle brak czasu albo chęci by odpalić odkurzacz ale taki dzień jest coraz biliżej.
[

JAREK G - 2007-05-21, 21:37

Faktycznie Roman, osadu Ci się trochę nazbierało , ale woda super :good: jak odpalisz odkurzacz to będzie jak w basenie :P
marian - 2007-05-21, 21:48

Faktycznie woda kryształ a co do osadu to miejsce gdzie mnożą się robale i to nie przeszkadza,a ryba najmniej :brawo:
killer1558 - 2007-05-21, 22:54

piękna woda więc te filtry tego producenta jednak robią robotę :P
dachasia - 2007-05-23, 01:47

Roman widzę w Twoim oczku gałązkę świerkową. Jaki cel ma wkładanie do oczka świerku?
samuraj - 2007-05-23, 07:03

dachasia napisał/a:
Roman widzę w Twoim oczku gałązkę świerkową. Jaki cel ma wkładanie do oczka świerku?


celem jest posiadanie małych karasiatek :P
Roman chce aby jego ryby wytarły sie i złozyły tam ikre :)

Mazur - 2007-05-23, 08:09

Dokładnie tak jak napisał Samuraj i już się wytarły tylko tym razem całość zostaje w oczku bo mam wystarczającą ilość narybku z zeszłego roku a z tych przetrwają najsilniejsze.
dachasia - 2007-05-24, 23:41

Tak też myślałam, ale wolałam sie upewnić. Nie mam doświadczenia w tej sprawie. A jak będę wiedziała,że tam jest ikra? I czy trzeba ją przenieść z gałązką do jakiegoś innego pojemnika.Jak długo trwa okres wylęgu i po jakim czasie przenosi sie narybek spowrotem do oczka?
Mazur - 2007-05-25, 08:23

Gałązki będą oblepione ikrą, a przenoszenie nie jest konieczne część napewno przetrwa, ja w miejscu wylęgu wstawiłem do oczka doniczke taką do roślin wodnych tak żeby przez szparki młodzież mogła wpływać i mieć tam azyl, góra doniczki 1 cm nad lustrem wody, na wierzchu wewnątrz doniczki pływa kilka małych pistii tam też sypię sproszkowaną suszoną rozwielitke.
Ale przy decyzji o przeniesieniu trzeba koniecznie wziąć wodę z oczka i praktycznie do jesieni tuczyć narybek pamiętając o natlenianiu.

Mazur - 2007-06-06, 13:03

Przy karmieniu zrobiłem zdjęcia w wersji sportowej i takie są efekty


Tu prezentuje kwitnące roślinki w oczku


Widok ogólny, lilie moje coś się nie śpieszą ze wzrostem


Nadrobiłem zaniedbania mody i kupiłem stróża działki i oczka a jest nim ,,prezes’’


AurorA - 2007-06-06, 21:16

Roman napisał/a:
Nadrobiłem zaniedbania mody i kupiłem stróża działki i oczka a jest nim ,,prezes’’


UUUUUUU to kota w promieniu kilometra chyba nie zobaczysz ;)

Ładnie :brawo:

JAREK G - 2007-06-06, 23:30

Rybki i zdjęcia :good: nie mówiąc już o prezesie :hehe: ,a i woda kryształ :)
killer1558 - 2007-06-07, 06:08

oko prezentuje się super :good: ale prezes to już przebija wszystko :hehe:
Ernest - 2007-06-07, 09:41

Ładnie prezentuje się oczko i oczywiście prezes :good: :P .Ja też muszę kupić jakiegoś ochroniarza :lol:
Mazur - 2007-07-09, 17:09

stan aktualny, te małe karasie to mój zeszłoroczny przychówek już prawie wszystkie wybarwione


marian - 2007-07-09, 21:30

Woda kryształek z tego co widzę jakoś wszyscy w tym sezonie mamy tak czystą wodę.`U mnie prawie nie widac ryb osoka idzie jak szalona .
Kalinosiu - 2007-07-09, 21:37

Rybki bardzo ładnie wybarwione i dosyć sporo tego przychówku zostało.
JAREK G - 2007-07-09, 22:01

Roman, woda i rybki super :good: , a i roślinki niczego sobie :P
Cytat:
Woda kryształek z tego co widzę jakoś wszyscy w tym sezonie mamy tak czystą wodę.

marian, wszyscy czytają forum :hehe: stosują się do wskazówek, to i wodę choć różnymi metodami , ale ważne że skutecznie mamy czystą :-D

Mazur - 2007-07-10, 07:26

innymi roślinkami chwaliłem się stronę niskich roślin następnym razem bo pod słońce było, pochwalę się papirusem bo ruszył z kopyta
koczisss - 2007-07-14, 12:53

JAREK G napisał/a:
Roman, woda i rybki super :good: , a i roślinki niczego sobie :P
Cytat:
Woda kryształek z tego co widzę jakoś wszyscy w tym sezonie mamy tak czystą wodę.

marian, wszyscy czytają forum :hehe: stosują się do wskazówek, to i wodę choć różnymi metodami , ale ważne że skutecznie mamy czystą :-D


Zimno jest, to i woda czysta :)
Niech tylko przyjdą upały, to od razu jednym zzielenieje innym zmętnieje 8)

Mazur - 2007-07-14, 16:40

Cytat:
koczisss napisał/a:


Zimno jest, to i woda czysta :)
Niech tylko przyjdą upały, to od razu jednym zzielenieje innym zmętnieje 8)


popatrz na zdjęcia od wiosny glony może się pojawią przy doniczkach ale co do wody jestem pewien że nie ulegnie zmianie mam porządny filtr.

koczisss - 2007-07-14, 16:42

Roman napisał/a:
Cytat:
koczisss napisał/a:


Zimno jest, to i woda czysta :)
Niech tylko przyjdą upały, to od razu jednym zzielenieje innym zmętnieje 8)


popatrz na zdjęcia od wiosny glony może się pojawią przy doniczkach ale co do wody jestem pewien że nie ulegnie zmianie mam porządny filtr.


Nie mówię konkretnie w Twym oczku. Marian napisał, że u wszystkich w tym roku wyjątkowo czysta woda. Zimno, to czysta :)

Mazur - 2007-08-10, 12:56

Woda nadal z przjżysta do dna ale pojawiły się glony nitkowe, ciekaw jestem czy mocno mnie zaatakują.
Ernest - 2007-08-12, 01:57

Cytat:
Nie mówię konkretnie w Twym oczku. Marian napisał, że u wszystkich w tym roku wyjątkowo czysta woda. Zimno, to czysta :)


Krzychu ,u mnie takiej perełki nie ma jak u wszystkich :)

koczisss - 2007-08-12, 20:33

U mnie po ostatnich ulewach woda nieciekawa. Zbyt dużo zostało wymytych do wody ze żwiru na brzegu oczka części pylastych i ilastych. Ale nie mogło być inaczej jak w przeciągu godziny spadło 36 litrów wody na 1 m², a to prawie połowa miesięcznej normy :-D
Później były jeszcze spore opady, oczko przepełnione :)
Dziś wyjątkowo obeszło się bez deszczu, z czego jestem rad :evil:

Mazur - 2007-08-16, 16:35

Powoli i moje oczko zarasta

JAREK G - 2007-08-16, 16:49

Roman, piękne osoki :good: a u mnie po osokach nie ma nawet śladu :(( a były takie ładne
iwosek - 2007-08-16, 16:51

moje osoki ladniejsze :hehe: zart
oczko super najbardziej podobaja mi sie te chyba wywłoczniki na dnie (jezeli dobrze widze)

Mazur - 2007-08-16, 16:57

Bardzo dobrze widzisz, rośnie tam las tego i ma jakieś 1,30 m a posadziłem by narybek miał schronienie
melek - 2007-08-16, 17:01

Fajnie Ci zarosło, chodzi mi to łąkę podwodną :)
koczisss - 2007-08-16, 18:37

JAREK G napisał/a:
Roman, piękne osoki :good: a u mnie po osokach nie ma nawet śladu :(( a były takie ładne


To są Twym zdaniem piękne osoki?

Są przeciętne, zresztą tak jak moje, piękne to można tylko w naturze spotkać.
Jak będę miał kiedy, to pstryknę fotki osokom nad Narwią, to dopiero pięknie wygląda.
Wszystkie osoki mają liście nad wodą, wystają po 30 cm ponad lustro, są soczyście zielone, grube, a te są tylko pod wodą, zwyczajne, oczkowe :-D

Mazur - 2007-08-16, 18:52

koczisss napisał/a:
JAREK G napisał/a:
Roman, piękne osoki :good: a u mnie po osokach nie ma nawet śladu :(( a były takie ładne


To są Twym zdaniem piękne osoki?

Są przeciętne, zresztą tak jak moje, piękne to można tylko w naturze spotkać.
Jak będę miał kiedy, to pstryknę fotki osokom nad Narwią, to dopiero pięknie wygląda.
Wszystkie osoki mają liście nad wodą, wystają po 30 cm ponad lustro, są soczyście zielone, grube, a te są tylko pod wodą, zwyczajne, oczkowe :-D


i z tym muszę się zgodzić w naturze wyglądają o niebo ładniej

koczisss - 2007-08-16, 21:14

Mam jedną podobną do tych w naturze, tylko nieco mniejszą, jak nie zapomnę to pyknę jutro fotkę ;)

Mam w sumie 14 dużych osok, ale tylko jedna wyrosła normalnie. Widocznie odpowiadała głębokość, dlatego mogła wypuścić liście nad wodę. Reszta jest głębiej i zakorzeniła się, tylko koniuszki liści dotykają powierzchni, tak jak u Ciebie :)

AurorA - 2007-08-16, 22:48

koczisss napisał/a:
Są przeciętne, zresztą tak jak moje, piękne to można tylko w naturze spotkać. Wszystkie osoki mają liście nad wodą, wystają po 30 cm ponad lustro, są soczyście zielone, grube, a te są tylko pod wodą, zwyczajne, oczkowe


Oj nie tylko w naturze - tak jest w moim oku :P

koczisss - 2007-08-16, 22:56

AurorA napisał/a:
koczisss napisał/a:
Są przeciętne, zresztą tak jak moje, piękne to można tylko w naturze spotkać. Wszystkie osoki mają liście nad wodą, wystają po 30 cm ponad lustro, są soczyście zielone, grube, a te są tylko pod wodą, zwyczajne, oczkowe


Oj nie tylko w naturze - tak jest w moim oku :P


Pewnie znajdują się na płyciźnie?

AurorA - 2007-08-16, 23:05

koczisss napisał/a:
:P


Pewnie znajdują się na płyciźnie?


Nie - są w najgłębszym miejscu oczka. :P

koczisss - 2007-08-16, 23:09

To ciekawe :-D

Moje nie wynurzyły się do końca, a teraz gdyby nawet chciały, to nie mogą, bo są zakotwiczone korzeniami w dnie.

Trudno, ich wybór.

A tak przy okazji, jak to jest z zimowaniem?
Czy muszą być poniżej przemarzania wody, czy nie koniecznie?

W naturze przecież rosną na płytkiej wodzie, przynajmniej część i na wiosnę odradza się, to jak postąpić w oczku?

Bo mam tego dużo i jak wszystkie wrzucę w najgłębsze miejsce, to miejsca rybom zabraknie :evil:

killer1558 - 2007-08-17, 07:30

panowie to jest galeria Romana a nie debata o osokach :evil: ,
widzę Roman że już nie długo mnie przegonisz w roślinach :good: zarosło super :)

Mazur - 2008-01-12, 14:05

Ładna pogoda na zewnątrz + 2 *C więc wybraliśmy się na działkę.
Oczko skute grubym lodem śmiało można po nim chodzić i pokryte śniegiem.
Śnieg zgarnąłem na pobocze przyda się woda na wiosnę zanim puszczą wodę i w końcu pościnałem suche badyle wystające z lodu.
Zdjąłem kopułkę ze styropianowego przerębla wyłączyłem na chwilę napowietrzasz i eureka naprawdę byłem zaskoczony widokiem, widziałem że rybki przy dnie stoją spokojnie a na dnie widziałem kilkanaście żab a jedna wręcz gigantyczna.
Od dziś będę chwalił styropianowy przerębel ten głębiej zanurzany z balastem z piasku bo na moim terenie to jedyne rozsądne rozwiązanie w połączeniu z na powietrzaczem, gdyby nie ten zestaw to oczko było by całe zamarznięte a ja jestem przeciwnikiem kucia lodu i zakłócania ciszy wszystkim mieszkańcom mego oczka.
A ile frajdy daje oglądanie dna oczka przez ten przerębel widzimy dużą część dna oczka i to co tam zimuje aż żałuję że nie wziąłem aparatu.
Dzisiaj dałbym nawet 200 zł za przerębel bo takiego widoku nie zobaczy się przez przerębel wykuty no chyba że zakryje się głowę i przerębel czymś od góry.

AurorA - 2008-01-12, 16:01

Tez u mnie dziś widziałem rybki na dnie tuż pod kostką napowietrzacza, wpadł też Hubert i poogladał.
JAREK G - 2008-01-12, 16:42

To dobrze że rybki i żabki mają się dobrze :) U mnie też dzisiaj widać rybki :lol: żabek niestety u mnie nie ma :-( zrobiłem nawet kilka fotek jak wyjdą dobrze to wrzucę do swojej galerii :P
phalina - 2008-01-12, 17:11

u mnie także widać rybki nawet mój jeden z kot ow wybrał sie na podgladanie.Przylatują ptaki napic sie wody podobne do drozdów.
Na pierwszym zdjęciu widać pozostałości po nich :oops:

Mazur - 2008-01-12, 17:33

Halina to dzisiejsze zdjęcie ? bo u mnie więcej śniegu i grubszy lód.
Mazur - 2008-02-02, 12:30

Odwiedziłem swoje oczko i to zobaczyłem


samuraj - 2008-02-02, 14:41

widzę że uciebie jest jeszcze lód na oczku , u mnie oczko wolne od lodu już od bardzo dawna :)
Ernest - 2008-02-02, 14:46

Roman ja widzę czystą wodę ,ryby i rośliny :good:
killer1558 - 2008-02-02, 18:23

u mnie też zobaczyłem dziś oko bez lodu więc i ty się doczekasz tego na pewno :hehe: :P
JAREK G - 2008-02-02, 18:36

Ja już zapomniałem jak lód wygląda :P Mimo lodu widać że rybki Romana, mają się świetnie :good:
Mazur - 2008-06-08, 16:13

Wiem że nie ma czym się chwalić ale to jest mój kawałek natury, mi się podoba i tej wersji będę się trzymał, a moje Orfy są moimi ulubieńcami.



Ernest - 2008-06-08, 16:17

Roman o to chodzi żeby Tobie się podobało,jak się Tobie podoba ,to mnie też :good:
dachasia - 2008-06-08, 17:09

Jak to nie masz się czym chwalić. Te orfy są super, aż mi zazdrość,że ja nigdy takich mieć nie będę.
killer1558 - 2008-06-09, 15:51

widzę że boberki ładnie rosną :) moje są troszkę głębiej wsadzone
DAwid - 2008-06-09, 18:37

własnei ze jest sie czym pochwalic!! :good: pikne oczko, orfy i woda mi sie wszystko podoba :)
Mazur - 2008-06-09, 18:58

dzięki :piwko:

killer1558 napisał/a:
widzę że boberki ładnie rosną :) moje są troszkę głębiej wsadzone

tak ? nieco podniosę poziom wody, planuję wypoziomować wodę tak by doniczki były pod wodą z 1-2 cm a teraz za doniczkami ukrywa się narybek.

killer1558 - 2008-06-09, 19:01

u mnie doniczki zalane są około 10 cm wodą
JAREK G - 2008-06-09, 20:40

Roman, oczko :good: , ale gdzie osoki :?: że u mnie może nie być to normalne ale u Ciebie :P
Mazur - 2008-06-09, 20:49

pozazdrościłem Ci i w tamtym roku dokupiłem 6 karpi.
Na wiosnę coś albo ktoś zżera mi osoki,podejżewałem karpie więc dogadałem się ze znajomym i oddałem mu karpie za 2 jesiotry a nowe młodziutkie osoki już w oczku.

JAREK G - 2008-06-09, 21:15

U mnie prócz karpi osoki wcinają również orfy :? więc ciekawy jestem jak będzie u Ciebie
castleman - 2008-06-11, 15:29

:brawo: piękne oczko
czystość wody rewelacja, gratulacje
a ja nie mam karpii i osoki żyją a nawet się mnożą :P

Mazur - 2008-07-11, 13:16

A to stan aktualny liliie w tym roku przesadzone może za rok będą ładniejsze ? wodt trochę mało liczyłem na deszcz ale chyba jutro doleję bo dziś byłem tylko na chwilkę.




Mój strumyk zarasta glonami a to centrum sterowania pompa do filtra i napowietrzanie włącza ten zegar

Pawlak - 2008-07-11, 13:22

Jakie PIĘKNE rybki :-o :brawo: :brawo:
A oczko to normalnie cud :)

JAREK G - 2008-07-11, 16:36

Roman, oko ładnie zarosło pałką i rybki też piękne :good: a takie glony w strumyku to skarb :P ja miałem w zeszłym roku zarośniętą całą kaskadę a woda w oczku była "kryształ"
leszek50-57 - 2008-10-24, 20:37

Kwiatek jeszcze kwitnie, a ty Roman już przywołujesz zimę
czy nie za szybko. 8)

pozdrawiam
----------------
Leszek

Mazur - 2009-01-08, 15:54

Oczko utulonie pierzynką śnieżną.

W beczce pod jabłonką zostawiem wodę na uzupełnienie wiosenne zanim podłączą wode na działce. Idąc na działkę zastanawiałem się kto przewrócił beczkę jak podszedłem bliżej zobaczyłem że sprawcą jest mróz, uwypuklił dno beczki.

Odkryłem jeden przerębel, pod pokrywką lustro wody ale te rurki odpowietrzające były zamarznięte przy wyciąganiu poczułem upływ ciśnienia, postanowiłem wybrać rurki a odpowietrzniki przykryć koszykami, zobaczymy co będzie w sobotę.

Ernest - 2009-01-08, 16:08

Ciekawy pomysł na odpowietrzenie :piwko:
Bajbas - 2009-01-08, 17:09

Roman napisał/a:
odpowietrzniki przykryć koszykami

za dużo dziur - zamarznie. Mnie się sprawdza kastra. Pełna, ewentualnie z kilkoma niewielki otworami w dnie. Jak oczko na słońcu to nagrzewająca się kastra to dodatkowy plus.

Pozdr, Bajbas

Mazur - 2009-01-08, 18:23

Może i masz racje sprawdzę w sobotę, i pewnie też założę kastre czarną przyda się trochę ciepełka w słoneczne dni.
JAREK G - 2009-01-08, 21:49

Roman, też myślę że rozwiązanie Bajbasa, to dobry pomysł
seedkris - 2009-01-08, 22:04

Patent z kastra budowlana przerabiałem. Mała uwaga nie stawiać na lodzie tylko na styropianie.
Mazur - 2009-01-09, 15:09

seedkris napisał/a:
Patent z kastra budowlana przerabiałem. Mała uwaga nie stawiać na lodzie tylko na styropianie.


Dobre spostrzerzenie od ciepła może wtopić się /wmarznąć w lód warto pomyśleć o zabezpieczeniu.

phalina - 2009-01-09, 19:30

Roman napisał/a:
może wtopić się

to prawda przerobiłam to, mnie przymarzł pojemnik przykrywający dziurę.Ale wzięłam dwa czajniki ukropu i po problemie.Mam oczko 20m od domu :yahoo:

Mazur - 2009-01-11, 12:58

Robię porządek ze zdjęciami i już chętnie powitałbym lato i swoje odizolowane ciche zakątki na działce na hamaku nad oczkiem lub na kocyku z piwkiem w zacisznym zielonym miejscu.

phalina - 2009-01-11, 14:14

O takim cudnym zakątku marzy się całą zimę .Pod tym drzewem przy tej kładce........
brylant123 - 2009-01-23, 14:59

Co tu dużo pisać, bardzo podoba mi się twoje oczko :-o . Gratuluje i pozdrawiam
Mazur - 2009-01-23, 18:51

Ja też krótko :piwko: dzięki
Mazur - 2009-01-24, 11:47

Jak na razie kasta nie zdaje egzaminu taki sam efekt pod kastą jak i pod doniczką ale zima jeszcze trwa pożyjemy sprawdzimy...
a tu coś ciekawego oczko skute lodem a pod lodem ... jak feniks z popiołów rodzi się życie ?

AurorA - 2009-01-24, 14:56

Roman napisał/a:
a tu coś ciekawego oczko skute lodem a pod lodem ... jak feniks z popiołów rodzi się życie ?


mięta wodna i przetacznik bobowniczek tak zimują - to normalne

Mazur - 2009-04-18, 16:34

Kwiecień

Trochę brakuje wody ale podobno jutro włšczš,


W końcu na dnie wypatrzyłem jesiotra, a więc przeżyło 100% rybek

JAREK G - 2009-04-18, 18:35

Roman, glonami masz wszystko porośnięte tak samo jak u mnie :hehe: Tylko roślinki wszystkie u mnie już praktycznie mocno rozbujane :D wyższość południa nad północą :P
Mazur - 2009-04-18, 18:46

Tu jak zawsze wiosna przywlecze się 2-3 tygodnie później, a glony, te mi nie przeszkadzają ładnie maskują folię a jak ruszą rośliny nie będzie ich widać wkomponują się w otoczenie.
Ale z przejrzystości wody jestem dumny widzę jesiotra na dnie a tam jest jakieś 120 cm

Adalbert - 2009-04-18, 20:06

Ja mojego jesiotra żarciem wyciągam na płytszą wodę żeby go trochę pooglądać bo na dnie wygląda mało atrakcyjnie. Teraz czeka na paszę w pobliżu takiej platformy z płaskiego kamienia i po zakarmieniu sprząta fajnie wszystko do ostatniej granulki. A z glonami nitkowatymi też mam jak u ciebie i specjalnie mnie to nie rusza. Chyba dlatego nie ma szczawiowej ;)
Elendil - 2011-03-28, 11:16

Roman, dawaj aktualizację jakąś :-D
Mazur - 2011-03-28, 13:48

Teraz jeszcze szaro i buro jak się zazieleni to coś dam
samuraj - 2011-03-28, 21:28

Mazur napisał/a:
Teraz jeszcze szaro i buro jak się zazieleni to coś dam


Roman fajnie że wróciłeś :) :good:

AurorA - 2011-03-28, 23:23

a tak mamy "Mazura z Mazur" jak wieszcz śpiewa, a Roman jest w tytule tematu

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group