Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Inne - pies koło oczka

prezes1 - 2010-09-05, 18:58
Temat postu: pies koło oczka
szukałem i szukałem i nie znalazłem więc temat zakładam.
od nie dawna posiadam nowego pieska małego na razie rasa golden retriver co sie z tym wiąże raczej kochający wode o czym sie przekonałem dzis jak do niego wskoczyła, i teraz pytanie jak zabezpieczyc oczko przed psem aby tam nie wchodził druty i jakies tam pastuchy odpadają bo są szpetne i nie o to mi chodzi myślałem raczej o jakimś płocie lub płotku,
może Adalbert pomoże bo widziałem że na zdięciach pojawia sie taka rasa

Adalbert - 2010-09-05, 19:13

Goldeny to rozumne pieski chociaż prawda,że na widok wody aż się trzęsą żeby wskoczyć. Gdy wykopałem oczko mój piesek miał już 3 lata i rozumiał komendę "nie wolno" i nigdy do niego nie wlazł i nawet nie wykazuje takich chęci. Ty masz szczeniaka i tu może być problem bo jak to dziecko -"na złość mamie odmrożę sobie uszy"- gdy tylko się odwrócisz i tak zrobi swoje. Cierpliwością i osobistym zaangażowaniem można go jednak przekonać, że ten akwen do kąpania nie służy. Nie zostawiaj go przy oczku samego to po pewnym czasie to zrozumie.
Gosik - 2010-09-05, 19:22

a jak nie zrozumie, to pozostaje Ci jedno....zrobić w miarę łagodne zejście do wody, aby wychodząc nie musiał używać pazurów.Mam 2 psy i uwielbiają pić wodę z oczka-mają takie łagodne zejście zrobione-innej drogi nie szukają.
ILUSION - 2010-09-05, 19:27

Ja mam 2 Labrador Retrievery, też trzęsą się na widok wody, ale do oczka nigdy nie weszły chyba żeby się napić i to tylko na początku. Przez jakiś czas jak tylko zbliżały się do oczka to od razu miały mówione "nie wolno"i teraz nie interesują się nim :)
Myślę, że z czasem się nauczy.

Gosik - 2010-09-05, 19:47

to moje maleństwo-jest po operacji, dlatego w takim książęcym kołnierzu-teraz to dopiero musi się nagimnastykować, aby napić się z oczka wody-stanowczo woli autem jeździć niż w ogrodzie , obejścia pilnować:)


barteknam - 2010-09-05, 21:11

Moja Leonbergergerka ma 5 miesięcy i też do oczka nawet nie ma zamiaru wchodzić od
początku ma powtarzane , ze nie wolno ! ;) ( leonberger jest rasą która uwielbia wodę ;) )
na forum związanym z ta rasą każdy pies ma chociaż jedno zdjęcie jak kapie się w jakimś
stawie albo rzece , moja Optima bo tak się wabi woli sie kapać w stawie mojego taty na
fermie tam ma pole do popisu :hehe: ;) ;)

prezes1 - 2010-09-06, 15:07

suczka jak na 3 miesiace jest bardzo mądra i rozumie co sie do niej mówi ale szczeniak jak szczeniak tylko sie człowiek obróci a ona swoje bo jeżeli jest się przy niej to jest ok obserwuje jak rybki plywają
a oto i ona

Gosik - 2011-05-13, 11:58

Nasz nowy nabytek- teraz już są wda psy, jedna suka, jeden kot...ech...syn z narzeczoną wprowadzili się do domciu i to jest ich, ale oczkiem jest zachwycony...rozrabiaka jedna (Mały , wielki nicpoń)
To nasz "Diego"

oczywiście kaskada to podstawa

wszystkiego trzeba dopilnować

już po kąpieli w oczku

a może warto zacząć od początku?

ogólnie psisko superowe, ale wszystko by pozmieniał w oczku i w koło oczka-chyba jednak ma inny gust niż ja :evil:

Gosik - 2011-05-13, 15:47

ewa535 napisał/a:
Bardzo fajny psiak Gosia ! oryginalne umaszczenie.
A i dokładnie sobie jego "rewir" obejrzałam. Ładnie sie wszystko prezentuje :brawo:

Dziękuję Ewcia. Psiak ma 7 mies. więc wiele mu wybaczam i tylko poprawiam, poprawiam, poprawiam :((

ILUSION - 2011-05-13, 19:20

Bardzo fajny psiak ma coś z rasy Border Collie, to bardzo inteligentne psy :)

Jest jeszcze młodziutki więc tylko wygłupy mu w głowie, mam teraz dwa 3,5 miesięczne labradorki więc tylko czychają jak by tu zdemolować oczko :P

Gosik - 2011-05-13, 19:41

ILUSION napisał/a:
Bardzo fajny psiak ma coś z rasy Border Collie, to bardzo inteligentne psy :)
[url=http://images40.foto...0em.jpg]Obrazek[/URL]
Jest jeszcze młodziutki więc tylko wygłupy mu w głowie, mam teraz dwa 3,5 miesięczne labradorki więc tylko czychają jak by tu zdemolować oczko :P

No faktycznie bardzo podobny ;) i jak bestia szybko się wszystkiego uczy.

Gosik - 2011-05-22, 22:55

Cały dzień pracowałam przy oczku i z lewej strony domu-jeszcze zostało mi sporo, ale musiałam sfotografować moje drugie psisko, które ze znudzeniem w oku obserwowało moje poczynania-pewnie zastanawiał się, po co tyle zachodu przy czymś, co i tak zaraz podleje :crazy:

młody natomiast ciężko pracował-cały czas polował na żabki, które sprytnie uciekały mu po całym ogrodzie

samuraj - 2011-05-24, 20:40

a to mój grzeczny "wilk".rozrabiała strasznie przez pierwszy rok -teraz jest to najgrzeczniejszy pies na świecie :)

Gosik - 2011-05-24, 20:43

No to mnie pocieszyłeś, że po roku pies raczej się uspokaja-może moja mała cholera też się uspokoi, choć już jest dużo spokojniejszy niż był. Teraz obgryza wszystkim drzewom korę, a ja nie nadążam z maściami i bandażami-wygląda ogród jak szpital :x
asianko - 2012-03-27, 15:51

Moje dwa psiaki maja bardzo różne zainteresowania. Owczarek kocha wodę ,kundelek nienawidzi .Na kąpiele owczarka mam taki sposób:



Ma swój osobisty basen ;) .Jedna część jest tu gdzie mieszkam ,druga na dziaŁce przy oczku.
Moczy się do woli i oczko omija. Drugie psisko omija oczko szerokim łukiem,więc problemow nie mam :-D

Gosik - 2012-03-27, 16:19

Świetny sposób Asianko-mojemu malcowi zafunduję coś takiego, bo na razie zaanektował sobie kastrę budowlaną.
BiBi - 2012-04-12, 17:12

Ato moja bestyjka czyli kochana franc...a :)

Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 2012-04-12, 18:19 ]
a to ogromna przyjazń

Uploaded with ImageShack.us

rewi - 2012-04-12, 17:36

Śliczna bestyjka też kiedyś miałam owczarka ale przepad jak kamień w wodę a miał 2 lata ;( a teraz to mam dopiero pieski jeden nasikał mi do oczka w tamtym roku :evil: :evil:
BiBi - 2012-04-12, 17:50

spoko to masz najnormalniejsze psiaki i wode za darmo :) :)

[ Dodano: 2012-04-12, 19:14 ]


Uploaded with ImageShack.us

[ Dodano: 2012-04-12, 19:15 ]
to braterski pocałunek:)

silpe - 2012-04-12, 19:32

Pies i oczko= MASAKRA mowa tu o moim 5-miesiecznym goldenku :-D
wchodzi na plycizne i wybiera sobie mlodziutki tatarak a ryby tak go interesuja
ze kilka razy juz plywal,no i oczywiscie zagladajac zwala kamienie do oczka :evil:

Gosik - 2012-04-12, 21:05

Pies i ogród-MASAKRA-wiem coś o tym :P Moje psy już dostępu do ogrodu nie mają.
asianko - 2012-04-12, 21:55

E tam ,masakra . Macie jakieś ...dzikie psy :P .
Moje to pełna kulturka ,nie tam jakieś dołków kopanko czy w oczku pływanko ;)
A tak poważnie to praca z psiakami od szczeniaka - wiem mądruje się . W ułożenie mojego owczarka włożyłam 2 pełne lata ! Dlatego praca z tym 5 miesięcznym maluchem -pózniej będzie tylko gorzej.

bozenabogusia
Masz fajny zestaw :-D ...patrząc na bestyjkę dochodzę do wniosku,że nie pozostało chyba nic jak pisać list do "zaklinacza psów".

ILUSION - 2012-04-12, 23:06

Ja mam 3 Labradorki i tez nie mogę narzekać :P
BiBi - 2012-04-13, 06:18

Ewus już pisałam i powiem ci zeby nie zapeszyć ze sa efekty tak jak [pisali wszyscy pies musi wyrosnać

[ Dodano: 2012-04-13, 07:19 ]
jest tak kochany i mądry że nie oddała bym go za zadne pieniadze

ILUSION - 2012-04-13, 06:59

bozenabogusia napisał/a:
jest tak kochany i mądry że nie oddała bym go za zadne pieniadze


i tak trzymać :piwko:

prezes1 - 2012-04-13, 15:54

faktycznie po pewnym czasie moge powiedzieć tylko tyle że konsekwentne NIE nauczy i zaprowadzi porzadek na ogrodzie jeśli chodzi o psa
Adalbert - 2012-04-13, 16:20

A mój "aniołek", mimo że jest pies na wodę, nigdy nie wszedł do oczka a nawet nie próbował. Na otwartych zbiornikach nie ma siły, która powstrzymała by go przed pływaniem. Nie kopie dołków, nie zżera roślin nie "zanieczyszcza" ziemi. Nawet jak siedzimy z nim cały dzień na ogrodzie to w sprawie "tych rzeczy" trzeba wychodzić na długi spacer.
Gosik - 2012-04-13, 18:25

Adalbert napisał/a:
A mój "aniołek", mimo że jest pies na wodę, nigdy nie wszedł do oczka a nawet nie próbował. Na otwartych zbiornikach nie ma siły, która powstrzymała by go przed pływaniem. Nie kopie dołków, nie zżera roślin nie "zanieczyszcza" ziemi. Nawet jak siedzimy z nim cały dzień na ogrodzie to w sprawie "tych rzeczy" trzeba wychodzić na długi spacer.

To na pewno pies?

silpe - 2012-04-13, 19:41

to ten bandzior "Benek"



Uploaded with ImageShack.us

asianko - 2012-04-13, 21:10

No, Benek cudny i nawet pasuje do oczka.

Moja nazywa sie Kiri w chwilach słabości ...Kirosława ;)

BiBi - 2012-04-14, 10:20

jak bym widziała mojego Basterka :) choc odpukac od pewnego czasu jak zainstalowalam pastucha nie wchodzi a dodam ze w tej chwili pastuch nie działa bo siadły juz 3 baterie w obrozy i czekam na nowa dostawe
senior - 2014-02-26, 11:58

Ja swojego labradora muszę trzymać daleko od oczka bo wchodzi i poluje na ryby
wolanin - 2014-02-26, 15:28

senior napisał/a:
Ja swojego labradora muszę trzymać daleko od oczka bo wchodzi i poluje na ryby

Ni pies ni wydra :)

Witaj, senior!

ILUSION - 2014-02-28, 15:54

wolanin napisał/a:
Ni pies ni wydra

Labrador ma tzw. ogon wydry :) "Legenda mówi, że labrador jest owocem miłości psa do wydry, a ogonem ma być tego dowodem."

Radzionek - 2014-02-28, 18:59

ILUSION napisał/a:
wolanin napisał/a:
Ni pies ni wydra

Labrador ma tzw. ogon wydry :) "Legenda mówi, że labrador jest owocem miłości psa do wydry, a ogonem ma być tego dowodem."

Porównałem oba stworzonka i tylko woda jest wspólnym mianownikiem. Mój strażnik nie przepuści żadnemu stworzeniu, które wtargnie w jego rewir. Padły już kaczki sąsiada, jakimś kotem też nie pogardzi. Zachowaniem przypomina mi kota. Gryzonie nie mają szans. Gdy zobaczyłem zabitego piżmaka czy tchórza, to aż się boję o wiewiórki, których cudem jeszcze nie dorwał. Dzisiaj taki fajny rudzielec parę godzin przymusowo "wygrzewał się" na drzewie, mimo iż pies dostał reprymendę. Jak mnie widzi, to macha ogonem z podtulonymi uszami, bo wie kto jest jego panem. No, ale samowola jest, gdy nie ma "oficera dyżurnego". :)

ILUSION - 2014-03-01, 16:36

Ja hoduję labradory, mam 3 i wiem o co chodzi w tym temacie ;)
Ryba2008 - 2014-03-03, 20:06

Witam. Proponuję zrobić ogrodzenie dookoła oczka. Pieski nie wejdą i małe dzieci. Ja tak zrobiłem i stwierdzam, że takie delikatne ogrodzenie jest ozdobą oczka. Pozdrawiam. Ryba 2008 :yahoo:


Radzionek - 2014-10-05, 18:35

Mojego Atosa trzymam krótko i stanowczo. Ale żonki się nie słucha.Chciała ratować rybę z płycizny i omalże nie doszło do tragedii. Na podwórzu jest grzeczny ..... przy mnie :)



[ Dodano: 2014-10-05, 19:39 ]
https://imageshack.com/i/p5x1fuAUj
https://imageshack.com/i/pcPiZBVkj
jak to jest, że inaczej nie potrafię wkleić swoich zdjęć?

wyksztalcony136 - 2014-10-20, 09:35

mój tylko mnie słucha
zuzi10 - 2014-10-21, 00:45

Radzionek napisał/a:
jak to jest, że inaczej nie potrafię wkleić swoich zdjęć?


Bo kopiujesz adres strony, a nie kod na forum:)

ziemniak - 2015-06-25, 12:50

lepszy obok niż w oczku. mi kiedyś rybkę złowił i zjadł ;/
Ireczek98 - 2015-08-07, 15:43

A moje psy nie nawidzą wody i uciekają od niej :) ale miałem pare większych rybek i niestety mój Ahmed dał radę dwie z nich złapać - w końcu nie bardzo miały gdzie uciekać ;/
goniakuczok - 2015-08-20, 14:27

Kurde, właśnie ja mam labradora i tak ostatnio mi napsocił, że nie wiem jak to wszystko ogarnąć w ogródku. Ostateczna decyzja to wybór między oczkiem a Ramzesem bo tak ma na imię mój piesek. Macie jakieś rady?
Ryba2008 - 2015-08-20, 18:47

Oczko ogrodzić. Patrz posty poprzednie. Pozdrawiam. Ryba2008
luzio - 2015-08-20, 20:44

Jeśli pies lubi buszować w oczku to może być problem ale zwykle z psami jest tak że wiele można ich nauczyć. Z drugiej strony psy odwalają też dobrą robotę płosząc innych niechcianych gości jak koty, krety czy węże.
Warto dobrze się zastanowić. U mnie po podwórku w porywach lata do 4 psów - dwa moje i 2 zakumplowane sąsiadów i jest ład i porządek: obcym stworzeniom wstęp wzbroniony :P

poladec - 2015-09-03, 14:14

Ja po prostu trzymam na innym podwórku psa niż mam oczko.
kuba122 - 2016-04-29, 13:00

ja mam labradora i owczarka niemieckiego i oba niestety uwielbiają wodę i jak tylko mogą to psocą i już kilka razy musiałem zmieniać wodę w oczku bo pływało bardzo dużo sierści
Botanicus - 2017-04-25, 19:09

witam
mój pies na imię ma Leon rasa york terier ,bardzo lubi wodę i wszystko co w niej pływa




Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group