Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Zwierzęta w oczku - Kaczka krzyżówka!

kamiel - 2006-06-26, 15:39
Temat postu: Kaczka krzyżówka!
Mam oczko/staw ok 25k litrow, od pewnego czasu przylatywała do mnie parka kaczek dzikich. Są na wpół oswojone tzn pochodzą pod dom żeby im dać chlebuś ale jak się za blisko podejdzie to zwiewaja do stawu. Wpadłem na pomysł i zbudowałem taki mały domek dla tych kaczek, umieściłem go w miejscu nie dostępnym z brzegu. Od dwóch tygodni kacza mama wysiaduje kilka jajek! Przewiduję, że na dniach powinny wykluć się młode. Jak się wyklują napewno zrobie zdjęcie.
Michał1 - 2006-06-26, 15:54

Ha
mieć kaczki w oczku super sprawa, jak możesz to wstawiaj zdjęcia czym prędzej :)
tylko czy one nie sra... za bardzo ?

killer1558 - 2006-06-26, 16:17

a virus H5M1 :P
ZiK - 2006-06-26, 16:22

Sam bym chciał żeby do mnie przyleciała parka dzikich kaczek.
kamiel, zrób zdjęcie i wyślij na forum!
:pa:

ZiK - 2006-06-26, 16:33

kamiel, musisz mieć spore oczko że kaczki wybrały sobie Twoje oczko i zagnieżdziły sie w domku.Ciekawe czy będą miały pod dostatkiem pokarmu żeby wychować młode?Będziesz musiał je dokarmiać! :) :good:
Mazur - 2006-06-26, 19:19

Ciekawe ile ryb zjedzą.
Ernest - 2006-06-26, 21:44

Jakich ryb.Kaczki ryb nie jedza w przeciwienstwie do mewy i rybitwy.Niech mi ktos udowodni ze kaczka byla zlowiona na rybke :)

[ Dodano: 2006-06-26, 21:46 ]
Bo rybitwy my lowili na rybki bez hakow(na zawiazana ukleje lub plotke) :P

Mazur - 2006-06-26, 22:03

Ernest napisał/a:
Jakich ryb.Kaczki ryb nie jedza w przeciwienstwie do mewy i rybitwy.Niech mi ktos udowodni ze kaczka byla zlowiona na rybke :)

Tylko daj a zobaczysz.
,,Czym żywi się kaczka?

Kaczka żywi się wodorostami, trawą, drobnymi rybami, owadami, ziarnem zbóż oraz ikrą rybią. Właściwie zjada wszystko, co może przełknąć. Kaczki właściwe (krzyżówka, cyranka, cyraneczka i płaskonos) żerują od zmierzchu do rana, kaczki nurkowe (głowienka, podgorzałka i czernica) żerują w dzień. W sierpniu - wrześniu kaczki zaczynają przeloty w poszukiwaniu żeru. ''

Ernest - 2006-06-26, 22:25

Nie wieze w to co napisales.Kaczki dopoki maja wodorosty i rosliny nie tchna ryb i ikry.Ikra bedzie zjadana przypadkowo wraz z roslinami :) .Roman gdybys mieszkal blizej zaprosil bym cie na wedkowanie(ptakow).Oczywiscie zadnych hakow tylko sama zylka zawiazana na rybce.I przy takim lowieniu zero skutkow obocznych dla ptakow.
Mazur - 2006-06-27, 11:22

Znam te metody z dawnych wspaniałych, beztroskich czasów gdy jeździło się z namiotem a kasy ciągle brakowało wtedy modne mieliśmy hasło ,,kradzione nie tuczy ale pozwala przeżyć'' oczywiście chodziło o ziemniaki, owoce, kaczki dzikie pieczone w glinie.
A o kaczkach to cytat wyszukany w google ,,kaczki dzikie" sprawdź.

Dave - 2006-06-27, 23:42

U mnie kaczki nie są mile widziane. W tym roku kilka razy przyleciała parka.
Byłem świadkiem jak jedna wyciągnęła średniej wielkości karasia. A z drugiej ryby zrobiły filet. Od tamtej pory kaczki nie przyleciały gdyż skutecznie je przepłoszyłem.

U sąsiada - pasjonata kaczek zlikwidowały natomiast w zeszłym roku prawie wszystkie kolorowe karasie!!!
Odtąd kaczki są u nas niemile widziane, choć - nie powiem- mają duży walor estetyczno dekoracyjny.

I nikt mi nie powie, że kaczka nie żywi się rybami!!

kamiel - 2006-06-28, 15:58

Mam raczej dużo ryb, różnych wielkości i rodzajów (karasie, liny, ukleje, różanki, strzeble, klenie, jazie, wzdręgi, płocie, i tołpyge) i jak na razie niezaobserwowałem, żeby kaczki mi atakowały ryby. Może też dlatego, że tylko jak przylatywały dostawały chleb.
Ernest - 2006-06-28, 20:38

Caly problem tkwi w dostepie do pozywienia.
kamiel - 2006-07-01, 08:30

Wykluły się!!!:)

teraz niech ktoś mi ładnie wytłumaczy jak tu wstawić zdjęcia...?

[ Dodano: 2006-07-01, 10:19 ]
dobra już sobie znalazłem...:)

[URL][/URL]

[ Dodano: 2006-07-01, 10:21 ]

Patryk - 2006-07-01, 11:04

SSSSSSSSSSSSSSUUUUUUUUUUUUUUUUPPPPPPPPPPPPPPPEEEEEEEEEEEEERRRR :peace: :) :D :o :shock:
AurorA - 2006-07-01, 13:30

Extra - fajna rzecz. :D
Michał1 - 2006-07-01, 21:15

Allle ci zazdroszcze :shock:

WIĘCEJ FOT :!: :!: WIĘCEJ FOT :!: :!: WIĘCEJ FOT :!: :!: :good:

kamiel - 2006-07-01, 23:12

prosze bardzo...:)

Grzegorz - 2006-07-01, 23:34

Fajnie to wygląda tylko na poczatku a za pare tygodni przestanie się podobać a oczko bedzie
nie to same. Znajomy wyleczył już się z kaczek,odchodow,poniszczonych roslin i mętnej
a raczej zielonej wody.Kaczki w małych akwenach są piękne, ale szkodliwe.
Teraz ciesz się znich puki możesz bo zapewne widok masz piekny a odlot odległy.
--------------------------
Miłośnik kaczek :wink:

killer1558 - 2006-07-02, 11:06

Fajne masz te kaczuchy :) ja mam tylko sztuczna i miałem nadzieja ze dzika do niej przyleci :P ,wstaw moze dobra fotke do albumu :pa:
ZiK - 2006-07-07, 17:26

:brawo: pięknie to wygląda a te małe sa superrrr sam chciałbym mieć takie kaczuszki :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :brawo:
Jabolikus - 2006-07-07, 20:39

ale fajnie :D prawdziwy stawik :)
Ala - 2006-07-07, 22:42

Kamiel, Twoje kaczuszki są super!!! Do mnie też przylatują dzikie, ale jak tylko wyjdą na brzeg zaraz moje koty (3szt) je płoszą i chyba dlatego nie próbują robić gniazda. Może w przyszłym roku zafunduję im domek to się skuszą ? Jaka duża musi być ta kacza chałupka i jak umeblowana?
I to wcale nie prawda, że kaczki to szkodniki. Miałam kiedyś nie dzikie tylko "obiadowe" przez całe lato i nie miałam kłopotu z glonami. Wszystko zalezy ile tych kaczek i jaki duży stawek.

AurorA - 2006-07-08, 00:41

na kaczych odchodach świetnie sie pasą rozwielitki - widziałem ich krocie w wiejskich stawkach z kaczkami
koczisss - 2009-04-08, 19:59

Dziś odwiedziła mnie samica kaczki krzyżówki.
Wróciłem z pracy, poszedłem nad oczko i jak mnie zobaczyła to się poruszyła i podeszła na kamienie przy oczku. Siedziała sobie zamaskowana pod sosną i gdyby nie jej ruch, to bym jej nie zauważył. Przez pewien czas patrzyła na mnie, ja na nią, ale wmieszała się moja terierka i pogoniła ją. Kaczucha najpierw wskoczyła do wody, kawałek podpłynęła i odleciała.

Nie spodziewałem się takiego gościa, pewnie robiła rekonesans i szukała miejsca na gniazdo.
Może gdyby nie pies, to by chciała się osiedlić, ale tak, to myślę, ze jednak nie.

barba50 - 2009-04-10, 00:52

Grzegorz napisał/a:
Fajnie to wygląda tylko na poczatku a za pare tygodni przestanie się podobać a oczko bedzie
nie to same. Znajomy wyleczył już się z kaczek,odchodow,poniszczonych roslin i mętnej
a raczej zielonej wody.Kaczki w małych akwenach są piękne, ale szkodliwe.
Teraz ciesz się znich puki możesz bo zapewne widok masz piekny a odlot odległy.
--------------------------
Miłośnik kaczek :wink:

Podzielam zdanie Grzegorza - czytałem desperacką relację oczkomaniaka, któremu kaczka przejęła kontrolę nad oczkiem. Chyba, że oczko rozmiarami zbliżone do stawu. Można też świadomie zdecydować się na "kacze oczko".

Bajbas - 2009-04-10, 11:03

Cześć,
u mnie para chce się osiedlić. Była już drugi raz (chyba te same). Jakieś oswojone bo nawet psa z dwóch metrów (wody) się nie bały.
Przegonię! Choć rodzina by chciała.
:piwko: Bajbas

kuba123 - 2009-04-10, 21:10

Mnie też odwiedziły kaczki :) :

Niestety bardzo słaba jakość
PS tych glonów już nie ma :P v

Adalbert - 2009-04-10, 21:16

kuba123 napisał/a:

A kto je sprzątnął? Ty czy kaczki :hehe: . btw faje są ;)

barba50 - 2009-04-10, 21:26

kuba123 napisał/a:
Mnie też odwiedziły kaczki :) :

Czyżby za sprawą tych kaczek? Piękna parka. Trudno się zdecydować - przegonić czy nie. Ale jeśli już to chyba lepiej wcześniej, bo jeśli założą gniazdo, to chyba nie będzie wypadało przeganiać.

kuba123 - 2009-04-10, 22:47

To zdjęcie było robione jakiś tydzień temu. Przez ten czas zdążyłem wszystko wysprzątać.
Porządki w oczku zawsze robie wiosną, bo jesienią... nie chce mi się.
A kaczki przylatują co pare dni, zwykle na godzine, więc nie ma problemu ;)

JAREK G - 2010-04-01, 00:05

Nie zły szok :-o wczoraj przeżyłem jak zobaczyłem że po oczku pływa sobie para kaczek ( dokładnie takich jak na zdjęciach Kuby ) :) Pływała parę minut po oczku od czasu do czasu nurkując tylko kuper miały na wierzchu :P Potem pochodziły trochę po ogrodzie i poskubały coś w trawie,ale jak wyszedłem na taras to się przestraszyły i odleciały :?
koczisss - 2010-04-01, 10:08

Zeszłego lata u mnie też pojawiła się samica krzyżówki.
Pływała po oczku, choć jej nie widziałem podchodząc do oczka. Jak mnie zobaczyła to uciekła na brzeg i przycupnęła nieruchomo w roślinach. Trochę to trwało i postanowiła odlecieć.

mini - 2010-04-01, 14:08

Choć mam małe oczko, bez roślin i ryb(co się zmieni) zawsze gościłam kaczki chociaż na parę godzin. Sama nie wiem czemu, mieszkam na spokojnym osiedlu, bardziej na obrzeżach miasta ale moi sąsiedzi mają oczka z prawdziwego zdarzenia mimo to bytują u mnie, a nie u nich. Mam psa, który jest ciągle na dworze i jakoś się go nie bały. Obok jest pusta działka z zadbaną, zieloniutką trawą, może to dlatego. Trzeba dodać iż nie daleko jest rzeczka-kanał i tam zimują. Niestety jest on bardzo zanieczyszczony i wątpię by mogło tam cokolwiek żyć i będąc ich pożywieniem.
wykrzu - 2010-04-09, 10:52
Temat postu: ryby i kaczki
witam,

jest tak: mam oczko wodne (20 x 12m) z małą wysepką. chciałbym umieścić w nim ryby, jakiekolwiek których nie trzeba za bardzo doglądać, bo nie mam za wiele czasu.

i jest mały problem: na moim oczku pojawiły się kaczki, dwie pary (chyba?) więc jakie ryby możecie polecić?
co nie wymaga dużej uwagi i "poradzi" sobie w symbiozie z kaczkami?

art1234 - 2010-04-09, 15:23
Temat postu: a co mają kaczki do ryb
a co mają kaczki do ryb :-D

kup liny karasie i karpie + inne jakie chcesz dzikie i po kłopocie. A jak głęboko?
Art

Ludwig - 2010-04-09, 17:52

Kaczki nic nie zrobią rybą ,to żaden problem. A co do ryb to liny karpie amury (pozbędziesz się zielska) karasie mogą być nawet kolorowe umieją o siebie zadbać.

Pozdrawiam ;)

olenka - 2010-04-09, 20:53

Kilka dni temu ----- przyleciały 3 kaczki (2 samce i jedna samica ).Zaczęły się strasznie bić (oczywiści 2 samce ze sobą ).Tłukły się przeokropnie ,Próbowałam razem z moimi psami przerwać tą wojne ale bez skutku .W pewnym momęcie przerwały z rzuciły się na.........2 plastikowe kaczki pływające po moim stawie (były przywiązane na sznurku do kamienia ,więc nie mogły odpłynąć ).Wpadły w taką furie, że moje plastiki prawie nie zginęły tragicznie ,wciągnęły jedną pod wode.Ja już nic nie mogłam zrobić gdyż leżałam ze śmiechu na trawniku !!! :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: :hehe: Po kilku minutach cała 3 odleciała .
AurorA - 2010-04-10, 00:56

art1234 napisał/a:
a co mają kaczki do ryb

w poniedziałek jak przejeżdżaliśmy z Hubertem koło twojego stawiku tez tam widzieliśmy kaczki krzyżówki

art1234 - 2010-04-10, 19:07
Temat postu: wiem widziałem je
wiem widziałem je fajnie sobie pływały :-D
ale dzięki za info
Art

Bajbas - 2010-04-15, 16:34

Cześć,
u mnie w tym roku ponownie jakaś para chciała się zadomowić. Pogoniłem. Następnego dnia znowu przyleciały - też para - diabli wiedzą czy te same, ale ponownie dostały kosza. Choć przyjemnie było popatrzeć jak pluskają, dno przeglądają (w moim mini oczku także) itp. Jednak oko (moje) to nie miejsce dla kaczuch.

justfilied233 - 2010-04-15, 21:36

ja nie mam tego problemu, kaczki są ale w strumieniu obok a ja oczko mam wolne od nich :)
JAREK G - 2010-04-15, 23:07

Bajbas napisał/a:
Pogoniłem. Następnego dnia znowu przyleciały - też para - diabli wiedzą czy te same,
Tak już chyba jest, że jak raz przylecą to później znają to miejsce i przylatują co jakiś czas. U mnie też już były kilka razy i to chyba za każdym razem ta sama para
Bajbas - 2010-04-16, 11:07

JAREK G napisał/a:
U mnie też już były kilka razy i to chyba za każdym razem ta sama para

ledwo skończyłem pisać post, znów był ale tylko kaczor. Najzabawniej wyglądał mały, choć dorosły kot, który próbował na nie zapolować, choć pływały na środku, a woda ponad metr a one dużo większe od niego :-)
Jak miałbym z 50 m wody i nie kąpał się w niej, to welcome, ale tak szkoda, ale trzeba pogonić, choć nie od razu, najpierw trochę nacieszyć oko ;)

kuba123 - 2010-04-26, 21:30

Ostatnio bardzo często odwiedza mnie para kaczek:

Czasem sprawiają wrażenie jakby chciały się tu zadomowić, ale zwykle je płosze, gdyż nie chce żeby mi pozjadały żaby ;) .
Wydaje mi się jednak, że nie ruszyłyby płazów ani kijanek. Z tego co widzę to są bardziej roślinożerne :P