Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Woda - Czy jest jakiś sprawdzony sposób na obniżenie PH wody.

123mielony - 2010-04-15, 08:48
Temat postu: Czy jest jakiś sprawdzony sposób na obniżenie PH wody.
Witam.Mam problem ze zbyt wysokim ph wody,czy jest jakiś sprawdzony sposób na obniżenie .Dodam że terf już pływa w oczku ,a ph na poziomie 8,4.
KOImark - 2010-04-15, 08:52

a po co chcesz obniżać te PH?? jak ruszą rośliny i dojrzeją filtry PH się ustabilizuje na poziomie 7,4-7,6
Nawet przy wysokiej twardości węglanowej sięgającej 12-15TWW, rośliny w nocy będą uwalniać CO2 i jeśli mocno nie mieszasz wody PH będzie stabilne.
co tam pływa? w twoim zbiorniku? są jakieś ryby?

123mielony - 2010-04-15, 10:09

Jakieś są 2 karpiki około 30-35 cm. z 6 karaśków około 20-25cm i cała masa troszkę mniejszych karaśków od 2cm do 15cm.zbiornik około 12 tyś m. dokładnie nie wiem bo wodę mam ze studni a tam nie mam licznika.
AurorA - 2010-04-15, 15:11

Na pewno torf Ci nie pomoże. Najskuteczniejszy jest kwas solny.
KOImark - 2010-04-15, 15:17

Kwas solny i ortofosforowy tylko wytrąci węglany, kwasem twardości nie oszukasz, tylko obniżysz PH, węglany nie wyparują :-D
Będziesz miał osad na kamieniach, folii, roślinach dosłownie wszędzie.

Daruj sobie te PH tylko zadbaj o filtracje i dużo zdrowych roślin i nie kombinuj.

123mielony - 2010-04-16, 10:01

Dzięki Panowie za rady i propozycje.Widzę że nic innego mi nie pozostaje jak jeszcze trochę poczekać aż rośliny się troche ruszą i sporo ich nasadzić.Tylko nie mogę złapać karpików,bo one robią mi spustoszenie w roślinach.Może jakiś sposób na złapanie tych rybek,bo spuszczać wody bym nie chciał.
KOImark - 2010-04-16, 10:53

Słuchaj jest bardzo prosty sposób, fakt że jest on dość inwazyjny :-D ale ja już tak wyłowiłem ze stawu 10 KOI po 35cm :D
Wędka, haczyk, robak i bardzo delikatny hol, jak najmniej holowania by nie uszkodzić pyszczka.
Stałem w wodzie w woderach z długim podbierakiem i w taki sposób wyłowiłem te ryby :yahoo:

mabor1974 - 2010-04-16, 11:46

do wypowiedzi Marka dodam, że w handlu są haczyki bezzadziorowe,co znacznie pomaga w uwolnieniu ryby z haka
123mielony - 2010-04-16, 15:24

KOImark napisał/a:
Słuchaj jest bardzo prosty sposób, fakt że jest on dość inwazyjny :-D ale ja już tak wyłowiłem ze stawu 10 KOI po 35cm :D
Wędka, haczyk, robak i bardzo delikatny hol, jak najmniej holowania by nie uszkodzić pyszczka.
Stałem w wodzie w woderach z długim podbierakiem i w taki sposób wyłowiłem te ryby :yahoo:
.Powiem kolego że mnie trochę zaskoczyłeś tym sposobem,ale jak skuteczny to pewnie spróbuje.Tylko jak powiedzieć innym rybom że ten robak na haczyku to nie dla nich,czy na to jest jakiś sposób.Dodam że nie jestem wędkarzem,jestem straszna noga w tym temacie.
melek - 2010-04-16, 17:41

Wyciągaj zestaw z wody zaraz jak zobaczysz ,że dobierają się do niego inne rybcie.
jackon - 2010-04-16, 17:56

nie bardzo rozumiem jaki masz problem
ja nie widzę żadnego
o tej porze roku to raczej normalne
takie pH nie szkodzi wcale takim rybom
poczekaj, ruszy wegetacja i pH samo spadnie

123mielony - 2010-04-16, 18:10

jackon napisał/a:
nie bardzo rozumiem jaki masz problem
ja nie widzę żadnego
o tej porze roku to raczej normalne
takie pH nie szkodzi wcale takim rybom
poczekaj, ruszy wegetacja i pH samo spadnie
Kolego problem mam z karpikami bo nie mogę ich złapać, poprostu chcę się ich pozbyć.Jeśli chodzi o PH to masz rację że ruszą rośliny i ph spadnie.
jackon - 2010-04-16, 18:18

wystarczy dobrze karmić karpie i po problemie
dwa karpiki to żaden problem :)
ja mam w oczku dużo więcej i żadnych strat

123mielony - 2010-04-16, 19:39

Ten mój jest wyjątkowo wredny,abym tylko wstawił nową roślinę to na drugi dzień zostają tylko resztki pływające po wieszchu.On nie zjada roślin z głodu, poprostu dla sportu.Tak jak ludzie są ludzie i ludziska.
jackon - 2010-04-16, 19:43

widzisz, problem polega na czymś innym
karp nie zjada roślin, wykopuje je z gruntu
to normalne
karpie szukają w ten sposób pokarmu
należy zatem odpowiednio zabezpieczyć roślinę przed wykopaniem

123mielony - 2010-04-16, 20:31

Ryje strasznie lilie musiałem obłożyć głazami wielkości około 8-10cm średnicy bo mniejsze bez problemu rezkopywał.Lilie mają twarde łodygi to nie bardzo się czepia,ale rogatek czy moczarka na których mi bardzo zależy z wiadomych względów nie mają szans na przetrwanie,poprostu są zbyt kruche.Potrafi nawet potrafi ciągnąć liście babki która jest nad lustrem wody.
piotr5875 - 2010-04-16, 21:09

jackon napisał/a:
widzisz, problem polega na czymś innym
karp nie zjada roślin, wykopuje je z gruntu
to normalne
karpie szukają w ten sposób pokarmu
należy zatem odpowiednio zabezpieczyć roślinę przed wykopaniem


Jacek dzięki za podpowiedź właśnie jutro przywożę wieczorem rybki - karasie , liny i karpiki , no i właśnie dowiedziałem się co będę od rana robił - zabezpieczał rośliny kamieniami
pozdrawiam
:yahoo: :yahoo: :yahoo:

123mielony - 2010-04-17, 20:26

KOImark napisał/a:
Słuchaj jest bardzo prosty sposób, fakt że jest on dość inwazyjny :-D ale ja już tak wyłowiłem ze stawu 10 KOI po 35cm :D
Wędka, haczyk, robak i bardzo delikatny hol, jak najmniej holowania by nie uszkodzić pyszczka.
Stałem w wodzie w woderach z długim podbierakiem i w taki sposób wyłowiłem te ryby :yahoo:
Dzięki kolego za podpowiedź,jeden już złapany a drugi się zerwał i nie bardzo chciał puźniej polować na haczyk,ale jutro pewnie zgłodnieje i zapomni czego się przestraszył i da się złapać.Sposób sprawdzony i bardzo skuteczny,a ja robiłem cuda żeby go złapać,a tu taki banalny sposób.Jeszcze raz wielkie dzięki. :piwko:

[ Dodano: 2010-04-18, 19:11 ]
A tak wygląda ten mój karp co nie lubi mieć w swoim otoczeniu roślin http://www.fotosik.pl/pok...7a1b90f5c8.html http://www.fotosik.pl/pok...254d421557.html


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group