Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ogrodnictwo - Róża Chińska - HIBISKUS

barteknam - 2010-03-22, 20:23
Temat postu: Róża Chińska - HIBISKUS
Oto moje róże Chińskie - Hibiskus

Tutaj przed zakwitnięciem ,

a tutaj już w pełni swych okazałości :) :P

Wiąże się z nimi pytanie , na zimę schowałem je do piwnicy i w ostatnich dniach zauważyłem , że już zaczęły puszczać :-o , kiedy mogę je wystawić na dwór ??
Ma z nimi ktoś jakieś doświadczenie ?

Vanka - 2010-03-22, 20:28

Wydaje mi się, że można wystawić wtedy kiedy ustabilizuje się pogoda i nie ma już przymrozków. Myślę, że możesz ją zaczać wystawiać, ale na noc powinna wracać do domu.
Bajbas - 2010-03-22, 21:44

Jak każdą roślinę, warto spokojnie przyzwyczajać do zmian. Ja trzymam na zimnym strychu, a że donica ciężka, więc jak wyjdzie na taras to już do jesieni. A że przymrozki jeszcze będą to pewnie gdzieś po świętach. Ale u mnie taras zadaszony i ciepły, a roślina zimą w zimnym. Czasami muszę się pośpieszyć bo ją mszyce kochają, więc jak trzeba zrobić oprysk to na dwór i już nie wraca. Generalnie ładnie się na zewnątrz chowa.
Bajbas

Mariusz - 2010-03-22, 22:22

No trzymaj ją domu, bez względne, wydelikaciłeś ja cała zimę a teraz na pole chcesz wynieść :?: To w zasadzie rośliny szklarniowe, nie śpiesz się , moja rada, daj im tylko słoneczko.
olean - 2010-12-03, 19:19


Mój hibiscus :) Jakże pięknie kwitł zanim ruszył sezon grzewczy :(( obecnie gubi wszystkie pąki jakie wypuści co na to poradzić??? Nie mam zbyt wielkiego doświadczenia z ta roślina.

Artur - 2010-12-03, 19:28

Możliwe ze ma za ciepło w okresie spoczynku, zima lubi temp. 15 – 20° C
Barbara - 2010-12-14, 15:51

Cóż. Hibiskus nie lubi suchego powietrza i tutaj tkwi cała przyczyna, no i za wysoką temperaturtą też nie przepada w okresie spoczynku. Mogę polecić Ci przeczytanie fajnego artykułu, który powinien Ci pomóc . Podaje linka: Jak postępować z hibiskusem zimą .
Polecam ten artykuł wszystkim, którzy nie mają doświatczenia w uprawie hibiskusa i właśnie teraz zastanawiają się co z nim zrobić.

Gosik - 2010-12-14, 18:37

Super artykuł Barbara wstawiłaś-gdybym tylko o tym wcześniej wiedziała :x mój jeden Hibiskus jest wielki na ponad 2 m i cały rok ma liście-raz mniej, raz więcej, ale drugi w kształcie drzewka po pięknym kwitnieniu zgubił wszystkie liście i myślałam, że usechł...wyrzuciłam go...ech, gdym tylko wcześniej o tym schnięciu wiedziała... :x
Marek Z. - 2011-03-10, 20:15

Zazdroszczę Wam tych okazów.Ja miałbym całkiem ładnego hibiskuska, gdyby mi go przędziory nie zjadły :evil:

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group