Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Budujemy oczko wodne - Wykop

taniw - 2009-08-25, 11:11
Temat postu: Wykop
Mam pytanie, czy sam wykop pod nowe oczko , zrobić w tym roku, czy poczekać do wiosny? Chodzi mi o stabilzację gruntu/ .30 cm czarnej ziemi, ok metra iłu , czasami bardzo zbitego prawie skała, i głębiej glina/ Oczko ma być budowane z żelbetonu.Powierzchnia głównego zbiornika to prawie25 m2, w kształcie litery "L'.Głębokość , trochę więcej niż metr.
lepi - 2009-08-25, 13:22
Temat postu: Re: Wykop
taniw napisał/a:
Mam pytanie, czy sam wykop pod nowe oczko , zrobić w tym roku, czy poczekać do wiosny? Chodzi mi o stabilzację gruntu/ .30 cm czarnej ziemi, ok metra iłu , czasami bardzo zbitego prawie skała, i głębiej glina/ Oczko ma być budowane z żelbetonu.Powierzchnia głównego zbiornika to prawie25 m2, w kształcie litery "L'.Głębokość , trochę więcej niż metr.


Jeśli będziesz tylko wybierał ziemię, to ja na Twoim miejscu poczekałbym do wiosny, bo:
1. Skoro tylko wybierasz i nic nie usypujesz np. wzniesienia pod strumyk czy kaskadę, to nie ma co się uleżeć.
2. Jeśli wykopiesz teraz, to do czasu zanim zabierzesz się za murowanie będzie padało i to nie raz. Przy intensywnych opadach możesz się liczyć z poważnym zdeformowaniem brzegów spowodowanym spływającą strumieniem deszczówką.

lepi

AurorA - 2009-08-26, 14:37

lepi, ma całkowitą rację. Jak nie robisz górki pod kaskadę która zim aby się uleżała i ustabilizowała to kop tuż przed betonowaniem bo w zimie wszystko Ci się pozsuwa i zdeformuje.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group