Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - Karaś ozdobny i okoń razem ??

Peter1992 - 2009-06-12, 19:53
Temat postu: Karaś ozdobny i okoń razem ??
Mam pytanie czy karasie ozdobne żyły by w jednym zbiorniku z okoniami ?? bo słyszałem że okonie potrafią wykończyć taką rybę ale też inni trzymają je razem ... jak to wkońcu jest ??? chciałem kupić kilka sztuk karasia ale się obawiam :-(

Dzięki za pomoc Piotrek :-D

Adalbert - 2009-06-12, 20:20

Ja dorzuciłem okonia po to by zlikwidować problem przerybienia. Z równymi sobie karasiami, orfami czy linkiem pływa razem w ławicy i wygląda jakby się z nimi skumplował.
Przeciwwskazań nie widzę.

Peter1992 - 2009-06-12, 20:23

Adalbert napisał/a:
Ja dorzuciłem okonia po to by zlikwidować problem przerybienia. Z równymi sobie karasiami, orfami czy linkiem pływa razem w ławicy i wygląda jakby się z nimi skumplował.
Przeciwwskazań nie widzę.


A co z mniejszymi karasiami ?? pomogły okonie na to przerybienie??

Adalbert - 2009-06-12, 20:30

Peter1992 napisał/a:
A co z mniejszymi karasiami ?? pomogły okonie na to przerybienie??


Stan mniejszych karasi = 0. :victory:

Peter1992 - 2009-06-12, 21:32

Adalbert napisał/a:
Peter1992 napisał/a:
A co z mniejszymi karasiami ?? pomogły okonie na to przerybienie??


Stan mniejszych karasi = 0. :victory:


Aha czyli mogę być pewny że w oczku nic już praktycznie nie ma nie licząc okoni :) więc teraz trzeba je złapać i kupić ozdobne ryby :-D dzięki :good:

Adalbert - 2009-06-12, 21:47

Peter1992 napisał/a:
Aha czyli mogę być pewny że w oczku nic już praktycznie nie ma nie licząc okoni :) więc teraz trzeba je złapać i kupić ozdobne ryby :-D dzięki :good:


Chyba źle odczytałeś mojego posta. Jest 1 okoń, 5 karasi, 3 orfy, linek i jesiotr. Nie ma tylko młodzieży. Na 3,5- 4 m3 wody to wystarczy.

Peter1992 - 2009-06-12, 21:49

Adalbert napisał/a:
Peter1992 napisał/a:
Aha czyli mogę być pewny że w oczku nic już praktycznie nie ma nie licząc okoni :) więc teraz trzeba je złapać i kupić ozdobne ryby :-D dzięki :good:


Chyba źle odczytałeś mojego posta. Jest 1 okoń, 5 karasi, 3 orfy, linek i jesiotr. Nie ma tylko młodzieży. Na 3,5- 4 m3 wody to wystarczy.


Ale kolego dobrze zrozumiałem :) miałem same młode karasie a większe zostały wyłapane :) nawet jak się coś zawieruszy to się nic nie stanie i tak będą wyłowione przy okazji :-D

karas - 2009-06-18, 22:09
Temat postu: Re: Karaś ozdobny i okoń razem ??
Peter1992 napisał/a:
Mam pytanie czy karasie ozdobne żyły by w jednym zbiorniku z okoniami ?? bo słyszałem że okonie potrafią wykończyć taką rybę ale też inni trzymają je razem ... jak to wkońcu jest ??? chciałem kupić kilka sztuk karasia ale się obawiam :-(

Dzięki za pomoc Piotrek :-D



Z pewnością karasie będą szybciej rosnąć, drobizna zginie zostaną tylko większe. Karasia raczej już nie będzie przybywać, bo okoń będzie zjadał ikrę chyba ,że jest dużo zarośli wtedy narybek się schowa.

Kaef - 2009-06-18, 22:27
Temat postu: Re: Karaś ozdobny i okoń razem ??
karas napisał/a:
Peter1992 napisał/a:
Mam pytanie czy karasie ozdobne żyły by w jednym zbiorniku z okoniami ?? bo słyszałem że okonie potrafią wykończyć taką rybę ale też inni trzymają je razem ... jak to wkońcu jest ??? chciałem kupić kilka sztuk karasia ale się obawiam :-(

Dzięki za pomoc Piotrek :-D



Z pewnością karasie będą szybciej rosnąć, drobizna zginie zostaną tylko większe. Karasia raczej już nie będzie przybywać, bo okoń będzie zjadał ikrę chyba ,że jest dużo zarośli wtedy narybek się schowa.

Okoń nie będzie zjadał ikry, jak już to narybek.

Luka - 2009-08-09, 09:28

Troszke odświeżam, ale... dlaczego uważa Pan, że okoń nie będzie zjadał ikry karasia ?
Kaef - 2009-08-09, 16:42

Nie pan, tylko Kacper :) Okoń jest drapieżnikiem, reaguje głównie na ruch. Ikra jest statyczna więc raczej nie zwróci na nią uwagi, do tego ma budowę pyska typową dla drapieżnika, więc ikra jest dla niego zbyt drobnym pokarmem i przepłynie mu przez skrzela.
Luka - 2009-08-09, 17:45

Aha, bo na wszystkich innych portalach pisze, że zjada ikre.
leszek50-57 - 2009-08-09, 21:07

Okoń jak inne ryby też będzie zajadał się ikrą,
bo taka jest natura ryb. ;)
poz.Leszek
--------------

Kaef - 2009-08-11, 21:13

leszek50-57 napisał/a:
Okoń jak inne ryby też będzie zajadał się ikrą,
bo taka jest natura ryb. ;)
poz.Leszek
--------------

Narybek okonia tak, większe sztuki nie.

Goviki - 2009-08-24, 11:25

Jeśli chodzi o Okoniowate (Percidae) to młode okonie (Perca fluviatilis) rzeczywiście może żywić się ikrą jeśli nie będzie odpowiedniej ilości zwierząt zooplanktonowych i bezkręgowców. Starsze osobniki (5cm i więcej) żywią się wyłącznie rybami i większymi bezkręgowcami (występuje kanibalizm). Co do likwidacji ikry to bardzo dobrze nadają się do tego jazgarze (Gymnocephalus cernuus). Uwielbiają ikrę ryb karpiowatych do których zalicza się karaś.

Pozdrawiam

ontario_ab - 2009-08-30, 19:52

a co jak okoń zje już ryby, które jest w stanie zjeść ? będzie atakował te większe ? gonił je i podgryzał ? do jakich rozmiarów może dorosnąć okoń w oczku (20m3) ?
melek - 2009-08-30, 20:01

Raczej nie będzie atakował tych dorosłych ani ich podgryzał. Do jakich rozmiarów dorosnąć to nie mam pojęcia ale gdy np. po roku urośnie zbyt duży to możesz go wymienić na młodszego pasiaka ;)
Ludwig - 2009-08-30, 20:06

ontario_ab napisał/a:
będzie atakował te większe ? gonił je i podgryzał ?


Nie ma takiej opcji. Na pewno nie urośnie do dużych rozmiarów bo to oczko a nie duże jezioro bądź spokojny. Ja boje się wpuszczać okonia do oczka ,lubię swoje ryby jak jest ich za dużo to odławiam i po sprawie. ;)

ontario_ab - 2009-08-30, 20:17

powiesz mi jak mam odłowić 30 karasi jak oko jest zarośnięte liliami itp. ? bez szans...
a jak odłowić okonia ?
i skąd go wziąć ?

Adalbert - 2009-08-30, 20:18

Mój Killer nie zaczepia nawet tych mniejszych od siebie karasi z zamiarem konsumpcji. Za to przezabawnie odgania nawet te 3 razy większe z miejsca gdzie czasem wrzucam robaki.
Sądzę, że w zależności od zasobności oczka w pokarm inny niż rybki powinien sobie poradzić z przerybieniem taki 15 cm lub nieco większy. Jednak masz już te karaski sporawe. Jak nie będzie dawał rady to dorzucisz mu drugiego pasiaka ;)

melek - 2009-08-30, 20:20

A to nie wiedziałem. O odłowienie na prawdę będzie trudno. Możesz spróbować wędką, czerwony robak na haczyku i cały czas obserwować przynętę. Jeśli podpływa inna ryba niż okoń wtedy wyciągasz zestaw z wody. I tak aż do czasu kiedy weźmie okoń. To długie zajęcie ale często się udaje - kiedyś sam tak kombinowałem.
maruder - 2009-08-30, 20:33

ontario_ab napisał/a:
i skąd go wziąć ?
najprościej poprosić znajomego wędkarza
ontario_ab napisał/a:
a jak odłowić okonia ?
niekoniecznie trzeba go odławiać, spokojnie może zostać w oczku.
ontario_ab - 2009-08-30, 20:38

a co będzie jadł ja już nie będzie odpowiednich ryb ? zje karmę dla karasi i koi ?
Adalbert - 2009-08-30, 20:45

ontario_ab napisał/a:
zje karmę dla karasi i koi ?

Ty go zjesz :hehe:

ontario_ab - 2009-08-30, 20:47

nawet mi to przez myśl nie przeszło :???:

ale poważnie... co będzie jadł ?

Adalbert - 2009-08-30, 21:18

Karasie i tak się będą wycierać więc zawsze jakaś świeżonka będzie ;)
A jak od czasu do czasu wrzucisz trochę robaków to ci tego do końca życia nie zapomni.
O robaki wrzucane pojedynczo mogą z nim konkurować tylko orfy a i tak 80% pada jego łupem.

maruder - 2009-08-30, 21:19

Spokojnie, z głodu nie zdechnie. Zawsze sobie coś znajdzie. Co roku nowy narybek, kijanki, larwy ważek i wiele innych...
ontario_ab - 2009-08-30, 21:25

dzięki za pomoc, teraz poszukam kogoś kto mi złowi okonia;
przy okazji jeśli ktoś chce karasie (nawet takie 15 cm) to zapraszam na priv


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group