Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Koi Pond - KOIpond

ontario_ab - 2009-04-23, 08:27
Temat postu: KOIpond
Witam,
zamierzam zbudować KOIpond- oczko specjalizowane dla koi.
Czy mogę prosić o informacje odnośnie budowy oczka, półek, materiału i wszelkie inne.
W internecie widziałem, że japończycy trzymają je w niebieskich zbiornikach, ale to raczej do celów prezentacji ryb.

AurorA - 2009-04-23, 20:35

Półki są niepotrzebne bo w koi pond nie uprawia się roślin. Wiąże się to oczywiście z solidną filtracją- najlepsze są chyba złoża filtracyjne zraszane. Koi-mark powinien napisać coś więcej, mnie to nie pociąga bo to dość kosztowne hobby. Warto by się też zaopatrzyć w grzałki przepływowe.
koi.pl - 2009-05-14, 13:19
Temat postu: koi
to ci wystarczy


http://www.koivista.com/d...ge=0&neuron=272

JAREK G - 2009-05-14, 15:37

Widać że profesjonalna robota , ale aż strach zapytać ile to kosztowało :???:
mateusz1990 - 2009-05-14, 20:12

Niech się wypowie na ten temat "KOImark" on się zna na tej rzeczy
jackon - 2009-05-14, 20:17

dobre :)
pewnie zbudował w życiu sporo takich zbiorników :)

ontario_ab - 2009-05-14, 20:29

jakoś mi tak nie bardzo się podoba, ale wiadomo każdy ma inny gust, a o tym się nie dyskutuje,
zastosowano tu styl, który odbiega od planów koipond, które zamierzam zrobić
muszę przyznać jednak, że świetnie pasuje do otoczenia

mateusz1990 - 2009-05-14, 20:41

mi się koipond kojarzy z ogrodowym akwarium :lol: :lol: :lol:
KOImark - 2009-05-14, 20:55

jackon napisał/a:
dobre :)
pewnie zbudował w życiu sporo takich zbiorników :)


No słowo sporo przy budowie takiego zbiornika jest dość na wyrost :piwko:
Kilka mam za sobą ;) i jeden w trakcie
Taki zbiornik buduje się w trzy osoby około 3 tygodni.
Uszczelnianie to kolejny tydzień, więc za bardzo nie poszalejesz.

ontario_ab - 2009-05-14, 20:59

czy koipond to akwarium ?
często tak :( ale mnie inspirują naturalistyczne japońskie ogrody z koipond i dla mnie to kwintesencja koipond, a nie baseny jak na wielu fotkach - np. ten w poście wyżej z Londynu

mateusz1990 - 2009-05-15, 05:59

ontario_ab napisał/a:
czy koipond to akwarium ?
często tak :( ale mnie inspirują naturalistyczne japońskie ogrody z koipond i dla mnie to kwintesencja koipond, a nie baseny jak na wielu fotkach - np. ten w poście wyżej z Londynu


Nie koipond to jest specjalne oczko dla karpi koi a z tym akwarium to mis się kojarzy :) :) :) :) :) :) :)

ontario_ab - 2009-05-15, 07:15

to indywidualna interpretacja,
dla mnie koipond to naturalizm z japońskim akcentem,
zobacz jakie ludzie mają koipond, naprawdę różne...

mateusz1990 - 2009-05-15, 11:32

a ile wynosi cały koszt budowy koipond
mateusz1990 - 2009-05-15, 14:23

czy te koipond musi być takie wysokie zrobić nisze ale głębiej w ziemie
KOImark - 2009-05-15, 19:35

mateusz1990 napisał/a:
czy te koipond musi być takie wysokie zrobić nisze ale głębiej w ziemie


Jeśli nie chcesz mieć problemów przy -20*C to co najmniej 2m głębokości, najlepsza zalecana w Europie to 2,5m

Co do wysokości zbiornika, to temat rzeka, każdy sobie sam wybiera co chce mieć.
Jedni chcą podejść do KOIpond i dosłownie na stojąco pocałować swoje KOI robią wysokie zbiorniki.
Jeśli chcesz mieć na płasko razem z gruntem to już szpadelki odradzam tylko kopareczka i poszli w dół. Jeśli masz niski poziom wody gruntowej to supcio, jeśli po 1,5 wyjdzie woda to już jest problem i trzeba piąć się w górę, ale można to pięknie urządzić na wiele sposobów.
Zbiorniki wystające ponad poziom gruntu są idealne do zrobienia okna a to jest coraz modniejsze, bo KOI to piękne ryby i coraz więcej osób chce na nie patrzeć nie tylko z góry, ale i z boku.


iwosek - 2009-05-15, 19:59

KoiPond - fajna rzecz. Tylko w wypadku gdy mamy urzadzony tak ogród ze plywajace japonce nie beda nam sie gryzc z reszta otoczenia.
W planach mam budowe domu - i powiem ze mysalelm o czyms podobnym tylko wewnatrz domu - cos takiego widzialem w urzedzie w niemczech i przyznam ze wygladalo oszałamiajaco - tylko koszty .. to najwiekszy problem.

W zeszlym roku sasiad kupil kilka euro koi - nie dosc ze wszystkie padly a zaplacil za nie sporo - padla cala obsada zbiornika ... dlatego jestem mocno do karpi zrażony.

iwosek - 2009-05-15, 20:00

Bo nie zadalem pytania :hehe: - powiedz mi czy miales zaowienie takiego cuda wewnatrz budynku - jezeli tak jakie to koszty i jak to sie ma do projektu ogolnego budynku
KOImark - 2009-05-15, 20:10

iwosek napisał/a:
Bo nie zadalem pytania :hehe: - powiedz mi czy miales zaowienie takiego cuda wewnatrz budynku - jezeli tak jakie to koszty i jak to sie ma do projektu ogolnego budynku


Jeszcze żaden z moich dotychczasowych klientów nie ma takich planów i zamysłów by w domu zrobić KOIpond, zwyczajnie brak im środków jak i miejsca.
Budowanie domu to inna rzecz, tam można już sobie pofantazjować.
Jeden koleś planuje przykryć szkłem takim fajnym dołączonym do ganku w formie ogrodu zimowego.

Powoli, pasja tymi pięknymi rybami dopiero się rozwija, ludzie będą robić co raz piękniejsze zbiorniki w ogrodzie lub pod szkłem jak i w domach połączonych z ogrodem zimowym.

JAREK G - 2009-05-15, 20:29

KOImark napisał/a:
Zbiorniki wystające ponad poziom gruntu są idealne do zrobienia okna a to jest coraz modniejsze, bo KOI to piękne ryby i coraz więcej osób chce na nie patrzeć nie tylko z góry, ale i z boku.
Czy aby na pewno w naszym klimacie bo jakoś sobie tego nie wyobrażam :???:
iwosek - 2009-05-15, 20:41

KOImark napisał/a:
Jeden koleś planuje przykryć szkłem takim fajnym dołączonym do ganku w formie ogrodu zimowego

No moze sie troszke nie jasno wyrazilem - wlasnie cos w tym stylu tylko przykryte dachem ... jezeli mialbys takie zamowienie - chetnie bym sie o tym troszke dowiedzial.
Narazie dom w dalekich planach chociaz dzialka juz jest - a moze a noz widelec sie okaze ze zdecyduje sie na jakis "intrygujacy" element w domu.

KOImark - 2009-05-15, 20:45

Oczywiście że tak, a co ma klimat do okna?? Na pewno wyobrażasz sobie zimę??
Szyby zaczynają się od 15mm, można dać ramę u góry lub okno zrobić nie przy tafli lecz pod nią



Jeśli ktoś buduje KOIpon i wydaje pieniążki na taki zbiornik nie żałuje na grzałkę przepływową tak by utrzymać temperaturę na poziomie 5-8*C

JAREK G - 2009-05-15, 21:09

KOImark napisał/a:
a co ma klimat do okna?
Dla Ciebie może nie :P ale ja mimo zastosowania grzałki przepływowej jakoś dalej sobie nie wyobrażam takiego koipond w Suwałkach czy Białymstoku :P
Ps. Czy te zbiorniki których dajesz fotki są w Polsce :?:

KOImark - 2009-05-15, 21:15

Fotki z oknami są z Holandii i Norwegii
KOImark - 2009-05-15, 22:05

Jarku wszystko da się zrobić, słuchaj a podobają Ci się takie fotki? ;)





Wiele domów ostatnimi czasy ogrzewa swoje domy pompami ciepła, efektem ubocznym jest zrzut odpadowy wody o temperaturze 20-25*C :brawo:

Te fotki z Japonii są zasilane właśnie zrzutem z pomp ciepła
Woda odpadowa przetacza się przez zbiorniki, ostatnio sobie dużo na ten temat czytam.

JAREK G - 2009-05-15, 22:29

KOImark napisał/a:
Jarku wszystko da się zrobić,
To to ja akurat wiem :roll: , bo i w Dubaju na pustyni jest ośnieżony stok narciarski i pole golfowe :P tylko jakim kosztem :???:
Ps. fotki fajne szczególnie druga :-D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group