Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - Moje oko :) -Korczus

KoRcZuS - 2006-05-18, 22:42
Temat postu: Moje oko :) -Korczus
4 lata temu gdy rodzice kupili dzialke bylo tam male oczko, albo bardziej na miejscu bylo by slowo - kaluza.
Bylo zarosniete i puste, postanowilem je troche wyczyscic, pousuwac troche roslin i zalac woda. Pozniej wpuscilem 5 karasi, i z poczatku bylem szczesliwy ze wkoncu mam oczko :)

Wygladalo to tak:



Pozniej zaczelo sie myslenie o powiekszeniu bo to jest za male, no i wkoncu mysli przemienily sie w czyn, i w tym roku od razu na poczatku wiosny jak sie zrobilo cieplej zabralismy sie za robote.









Oczko ma pojemnosc okolo 3 tys litrow, dokladnie nie wiem ile bo wode leje ze studni i nie mam licznika.
Jak widac na fotkach wykonanie z folii.

Plywa w nim ogolnie okolo 12 ryb, kilka karasi, koi i 1 orfa (bylo 5 ale zninely :? )

Rosliny:
Narazie tatarak, przastka i lilia, jutro dosadzam nowe rosliny.

Filtracja:
Pompa Aquaszut 3600l/h na ktorej zalozony jest dodatkowy filtr gabkowy, a dalej filtr zewnetrzy przelewowy, filtracja przez gabki, mate kokosowa i kulk ceramiczne. Dodatkowo pompa zaopatrza w wode mini kaskade. Oprocz tego w oczku pracuje fontanna. (nie widac tego na fotkach poniewaz nie sa do konca aktualne, ale niedlugo pokaze wiecej).

ZiK - 2006-05-18, 22:45

co to za rosliny pomiedzy kamieniami?ładnie wygladają. :roll:
AurorA - 2006-05-18, 22:50

O to samo chciałem spytać-wygladają jak sztuczne. :o
ZiK - 2006-05-18, 22:53

AurorA, hehe ja tez tak myslałem ale nawet ładnie sie prezentują poczekajmy na odpowiedz. :soczek:
KoRcZuS - 2006-05-19, 09:20

No zgadza sie to sa sztuczniaki, bez nich tak jakos pusto ten skalniak wyglada :)

[ Dodano: 2006-05-19, 14:40 ]
Dzisiejsze fotki, zaraz po dosadzeniu roslin.





A tutaj widac jaka mam wode, widocznosc 10cm :cry:


AurorA - 2006-05-19, 20:42

Całośc wygląda ładnie.
Rośliny powinny się szybko rozrastać i zapewne uzyskasz równowagę, a tym samym bardziej przezroczystą wodę. Co do sztuczniaków znam nadprawdę dużo roślin, ale czegoś takiego jeszcze nie widziałem :shock: .

KoRcZuS - 2006-05-19, 21:46

Mam nadzieje ze uda sie uzyskac rownowage, bo z wszystkiego oprocz wody jestem zadowolony :)
gigant - 2006-05-23, 22:23

[quote="KoRcZuS"]No zgadza sie to sa sztuczniaki, bez nich tak jakos pusto ten skalniak wyglada :)

bez tych sztuczniaków byłoby naturalniej

KoRcZuS - 2006-05-23, 23:00

ehh juz samo oblozenie calego oczka wkolo kamieniami jest nienaturalne, takze kilka kwiatkow nie robi wielkiej roznicy, chociaz na zywo naprawde bez tych sztuczniakow jest to wszystko takie puste jakby czegos braklo :/
Pawel Woynowski - 2006-05-24, 01:59

KoRcZuS napisał/a:
ehh juz samo oblozenie calego oczka wkolo kamieniami jest nienaturalne, takze kilka kwiatkow nie robi wielkiej roznicy, chociaz na zywo naprawde bez tych sztuczniakow jest to wszystko takie puste jakby czegos braklo :/


A wystarczyło w wolne miejsca między kamieniami wsypać dokładnie po garści nie za bogatej ziemi i zasadzić tam rosliny skalne. One są naprwde mało wymagające, czym gorsza ziemia tym bardzej naturalnie wyglądają. Gatunków roślin skalnych jest bardzo dużo i napwno coś sobie wybierzesz, są rojniki, rozchodniki, rośliny pnące, zwieszające się, płożące itp.

KoRcZuS - 2006-05-24, 14:15

Paweł napisał/a:
A wystarczyło w wolne miejsca między kamieniami wsypać dokładnie po garści nie za bogatej ziemi i zasadzić tam rosliny skalne. One są naprwde mało wymagające, czym gorsza ziemia tym bardzej naturalnie wyglądają. Gatunków roślin skalnych jest bardzo dużo i napwno coś sobie wybierzesz, są rojniki, rozchodniki, rośliny pnące, zwieszające się, płożące itp.


Pomysl nie jest zly, z tym trudniej by bylo wykonac. Tam jedynie moglbym cos powsadzac w doniczkach, bo jak wsypie ziemi w te kamienie to pierwszy deszcz wszystko mi wyplucze na sam dol. Jak widac na pierwszych zdjeciach pod tymi kamieniami nic nie ma, sa poukladane jeden na drugi, wszystko by polecialo na sam spod.

saku - 2006-05-24, 14:55

Wkładaj w doniczkach. Jest b. duży wybór od bylinek zaczynając na karłowych iglakach kończąc.
gigant - 2006-05-24, 22:01

Rośliny polecane nie potrzebują aż tyle ziemi, a i deszcz nie wypłucze wszystkiego.Warto spróbować
Pawel Woynowski - 2006-05-25, 03:26

KoRcZuS napisał/a:
Pomysl nie jest zly, z tym trudniej by bylo wykonac. Tam jedynie moglbym cos powsadzac w doniczkach, bo jak wsypie ziemi w te kamienie to pierwszy deszcz wszystko mi wyplucze na sam dol. Jak widac na pierwszych zdjeciach pod tymi kamieniami nic nie ma, sa poukladane jeden na drugi, wszystko by polecialo na sam spod.


To rozbierz te kamienie i połóż je ponownie na górce usypanej z ziemi, tak aby kamienie były również przesypywane ziemią przed położeniem jeden na drugi. Ja bym to zrobił w ten sposób, że połozył bym najpierw pierwszą dolną wrstwę kamieni i za taki murek nasypał bym ziemi. Po jej dokładnym ubiciu położył bym nową wrstwę na tych dolnych z lekkim przesunięciem ich do wnętrza, następnie nasypał bym nową wrstwę ziemi i tak aż ułozysz cały ...ogród skałny. Teraz można sasadzić roślinki skalne między kamieniami. Można również w trakcie układanie porobić wolne miejsca (kieszenie) na rosliny większe. Kamienie przed wypłukiwaniem z pomiędzy nich ziemi można "uszczelnić" układając je na odwróconej do góry korzeniami darni, z której trawa została wystrzyżona do imentu. Takie uszczelnienie ma tę zaletę, że bardzo dobrze ukorzeniają się w nim roslinki skalne. Z czasem skalniak tak "uszczelniony" będzie wyglądał naturalnie, a nie jak zrzucona z wywrotki kupa kamieni. :)
Na przykład tak:

Kliknij aby powiększyć
To murek oporowy skarpy (wys. 80 cm) w moim ogrodzie, po 5 latach od wybudowania, u podnóża znajduje się Mikro Jezioro.

KoRcZuS - 2006-05-25, 13:17

Pomysle o tym w przyszlosci, narazie nie bardzo mam ochote znowu to wszystko rozgrzebywac, dopiero co sie z tym wszystkim meczylem robiac mini kaskade :)
Pawel Woynowski - 2006-05-25, 14:15

KoRcZuS napisał/a:
Pomysle o tym w przyszlosci, narazie nie bardzo mam ochote znowu to wszystko rozgrzebywac, dopiero co sie z tym wszystkim meczylem robiac mini kaskade :)

Ale jakie przyjemne to zmęczenie :)
Ja tam bym poszedł za ciosem i zrobił bym to od razu. Znając siebie, jak coś odłoże "na potem" to już w zasadzie do tego nie wracam. :?

killer1558 - 2006-06-28, 23:38

jak zauwazyłem to masz mało pułek na rosliny proponuje ci w przyszłosci zrobic jeszcze 2 ale szersze tak zebys mógl tam wsadzic mase roslin ,ja wsumie nastawiam sie na pare gatunków ,jak miałem wszystko po trochu to wygladalo troche nie naturalnie,narazie nie jest zle.PS. zlikwidowałes sztuczniaki :) :piwko:
KoRcZuS - 2006-06-30, 15:47

Wiem wiem, teraz jak juz wszystko zrobione to widze bledy ktore popelnilem, jak wlasnie malo pulek na rosliny, albo przy kopaniu nie pomyslalem by usypac ziemie na skalniak i dopiero oblozyc kamieniami... Narazie czekam az sie rosliny rozrosna, palka nawet z wody jeszcze nie wystaje... w planach mam zakup jescze jeden lilii, rosliny podwodne zaczynaja sie rozrastac, takze oczko pod woda nie jest takie puste..

[ Dodano: 2006-07-19, 19:55 ]
Dzisiaj zrobilem kilka fotek wiec przy okazji wstawiam na forum, troche sie zazielenilo wiec mysle ze warto obejzec :)



[ Dodano: 2006-07-19, 19:56 ]
Jeszcze jedna fota.



[ Dodano: 2006-07-26, 22:45 ]
Dzisiaj sie zabralem za zrobienie skalniaka... czyli ziemia a dopiero potem kamienie, no i jakies roslinki zeby to w miare wygladalo, jutro reszta prac bo dzis zabraklo sil na wszystko (1,5 godziny meczylem sie zeby uciac pozostalosc po dawniej rosnacej sliwce).

[ Dodano: 2006-08-17, 10:27 ]
Tak wyglada wszystko obecnie:





[ Dodano: 2006-08-17, 10:28 ]




[ Dodano: 2006-08-18, 13:44 ]

Roczi - 2006-08-25, 14:22

Mnie się Twoje oko bardzo podoba, jest super
Mazur - 2006-08-25, 16:55

A mi brakuje tych pięknych kwitków pomiędzy kamieniami, musiałeś mówić że to sztuczne ??
Trzeba było wymyślć nazwę kosmiczną i powiedzieć że kwitną po 20 latach :P

KoRcZuS - 2006-08-25, 21:15

W przyszlym roku oczko bedzie takie jak bym chcial... w tym roku wszystko sadzone, jeszcze nie rozroslo sie tak jak powinno ;/

A co do sztuczniakow to mi tam ich nie brakuje :P

killer1558 - 2006-08-25, 23:36

ale fajnie mieliśmy z nimi :P
bepi - 2006-09-04, 15:57

:good: bardzo ładne oczko, gratuluję!
planuję niedługo zrobić podobne oczko w swoim ogrodzie, proszę Ciebie o zestawienie kosztów Twojego ślicznego oczka, najbardziej interesują mnie koszty folii, czy tam sa jakieś filtry, pompy itp.?
oraz proszę o wskazówki dot. rozpoczęcia prac nad tworzeniem oczka wodnego tj(jak głeboko kopać dół? i co dalej (nie mam zamiaru chodować rybek)
pozdrawiam i dzięki za wszystkie wskazówki

Pawel Woynowski - 2006-09-04, 17:53

Osobiście nie jestem zwolennikiem takiej ilości kamienia wokół oczka, a tu tym bardzej się boję, że z czasem, pod ciężarem tych kamieni, w okolicy kaskadki, brzeg się może zarwać. Według mnie zrobiłeś zbyt strome sciany brzegów oczka w stosunku do głębokości, one są prawie pionowe. Przy gruntach scisłych typu glniastego stosuje się stosunek kąta nachylenia brzegów do głębokości (w najgłębszym miejscu) jak 1:2, natomiast przy gruncie z przewagą piasków jak 1:3, a nawet 1:5. Chodzi o takie wyprofilowanie brzegu, że przy stosunku jak 1:2 i np. głębokości max. 1m, górna krawędz brzegu powinna być oddalona od styku sciany brzegu z dnem o 2 m mierząc w lini poziomej (po lustrze wody). Rysunek obrazujący tę zależność znajdzesz TUTAJ
jakja - 2006-10-19, 15:13

KoRcZuS, nie przejmuj się krytyką kamieni; mnie Paweł tak samo potraktował. On po prostu nie potrafi inaczej :-D (wybacz, Pawle) Ja swoją górkę tak zbudowałem, że najpierw powstawała ukośna ściana zewz z darni, trawą na zewnątrz. Wewnątrz jest piasek.

Jak się przypatrzysz górce w budowie, to widać. Dzięki temu woda nie wypłukuje ziemi a skarpa po zadarnieniu sie umacnia. Po jakimś czasie stopniowo będę ewentualnie usuwał kamienie, robiąc miejsce dla roślin z założeniem, że będą to skalniakowe. Już mam 2 kosodrzewiny + jedną małą roślinkę, ale - jak zwykle - nie pamiętam nazwy



Z roślinami do oczka mam problem, bo nie mam auta a że na działkę mogę jechać tylko w weekend, nie rezygnuję z takiej szansy, a jezioro w pobliżu jest ubogie w gatunki... U Ciebie jest PIĘKNIE! Gratuluję..
Jacek

Ernest - 2006-10-19, 22:26

jakja napisał/a:
KoRcZuS, nie przejmuj się krytyką kamieni; mnie Paweł tak samo potraktował. On po prostu nie potrafi inaczej

Myśle że nie zrobił tego złośliwie.Każda krytyka jest dobra,daje do myślenia

Donvitow - 2006-11-13, 19:27

Fajne. Tak dalej.
Pozdrawiam Kajetan

krzych0719 - 2006-12-23, 17:50

Bardzo ladne to oczko i podobnie jak u mnie jest pod drzewem. Mogę się dowiedzieć jakie to drzewo i jak sobie radzisz z liśćmi. Czy te listki jesienią nie wpadają do wody?
KoRcZuS - 2007-01-10, 18:04

krzych0719 napisał/a:
Bardzo ladne to oczko i podobnie jak u mnie jest pod drzewem. Mogę się dowiedzieć jakie to drzewo i jak sobie radzisz z liśćmi. Czy te listki jesienią nie wpadają do wody?


To drzewo to sliwka, i musze przyznac ze mialem spore problemy i z liscmi i sliwkami. Ale na jesien jak wszystko opadlo obcialem zwisajaca nad oczkiem galaz z ktorej wiekszosc lecialo do oczka i mysle ze bede mial troche wiecej spokoju :)

KoRcZuS - 2007-04-05, 18:16

Musze troche odswiezyc ten moj temaci ;P

Moze na poczatek fotka oka obecnie... w miare czasu jak sie bedzie zielono robilo bede dodawal nowe fotki :)

Narazie jeszcze szaro to wyglada...


KoRcZuS - 2007-05-20, 11:48

new foto


samuraj - 2007-05-20, 23:06

ładnie :brawo: dorzuć jeszcze roślin pływających (żabiściek, hiacynt, pistia ,kotewka) i w ogóle ile się da a będziesz mieć mniejszy problem z glonami :P
KoRcZuS - 2007-05-21, 11:58

sa osoki i hiacynty ale na fotce akurat nie widac :)
AurorA - 2007-05-24, 23:17

Ładnie :good:
To na skalniaku to tojeść?

KoRcZuS - 2007-05-24, 23:21

Tak tojesc, troche sie porozrastala ze nie widac wogole kamieni :) Dzisiaj ja posadzilem w 3 miejscach w kamieniach z przodu oczka bo troche pustawo bylo ;P
AurorA - 2007-05-24, 23:27

Ekspansywna jest mi cały skalniak obrosła, ale ładna
KoRcZuS - 2007-05-25, 13:01

Tak rosnie szybko :) Ale jestem ciekaw dlaczego z lewej strony skalniaka ma kolor zoltawy (akurat na fotce nie widac), a z prawej jest zielona? :)
AurorA - 2007-05-25, 23:21

Moze masz dwie odmiany. Aurea jest żółta, ale prawdopodobnie ta bardziej żółta ma bardziej sucho i więcej słońca.
KoRcZuS - 2007-05-26, 11:03

To chyba bedzie inna odmiana, wiecej slonca ma raczej ta z przodu ktora jest zielona, na ta druga slonce az tak nie pada jest bardziej zacieniona :)
KoRcZuS - 2007-06-07, 23:59

Nowa fota oka.



A tutaj sie pobawilem troche w fotografowanie robakow :P












Ernest - 2007-06-08, 04:26

Oczko fajne i robaki też :)
KoRcZuS - 2007-06-25, 09:46

Jak wczesniej pisalem tak zrobilem, czyli filterek zaczyna sie rodzic :) )

Narazie tylko wykop, ale juz dzisiaj klade folie i bede dalej z tym walczył :)


Mazur - 2007-06-25, 10:09

Teraz jest jeszcze ładniej niż z tymi sztucznymi kwiatkami, ożyła ta piramida.
Pawlak - 2007-06-25, 11:13

no ładne oczko :good:
KoRcZuS - 2007-06-25, 19:37

Filterek prawie skonczony, troche sie dzis narobilem :)





Narazie tylko troche obsadzone roslinnoscia, jeszcze duzo dosadze poza filterkiem, w srodku tez bo roslinki zamowione :)

Zastanawiam sie tylko jak mam wykonczyc strumyk zeby nie bylo folii widac, chcialbym obsypac go drobnym zwirkiem ale watpie by to sie trzymalo... ;/ Moze jest jakis klej czy cos zeby mozna skleic zwirek z folia? cos nieszkodliwego dla ryb i roslin, nie wiem czy silikon by zdal egzamin?? a moze jakies inne propozycje wykonczenia?

killer1558 - 2007-06-25, 20:05

filterek pierwsza klasa a co do strumyka to może jakieś płaskie kamienie by się sprawdziły ,albo jak nie długi ten strumyk to może ta folia z kamykami jaką użył vivit do maskowania brzegów
KoRcZuS - 2007-06-25, 20:28

strumyk ma z 1,5m, w sumie prawie caly widac na fotce. Musze no zobaczyc jaka folie vivit uzyl :)
samuraj - 2007-06-25, 21:20

do zamaskowania folii w moim strumyku (2metry) użyłem tylko kamieni , głównie takich wielkości pięści a między te kamienie taki żwir z bardzo dużą ilością drobnych kamieni :P
po takim wyłożeniu strumień wizualnie zrobił się połowę płytrzy ale za to jest możliwość posadzenia w strumieniu roślin ( u mnie kosaciec) no i dodatkowo woda czyści się między tymi drobnymi kamieniami :-D

KoRcZuS - 2007-06-25, 23:52

Mój strumyk już jest w miarę płytki, jakbym wsadził kilka kamieni wielkości pięści to by nie było widać ze tam jest jakiś strumyk :P

Mój strumyk ma służyć tylko jako odpływ wody z filterka do oczka, nie chce tam nic sadzic, zreszta i tak jest za mały na rośliny :)

U mnie w gre wchodzi jedynie obsypanie go drobnym żwirem, tylko myśle czego użyć zeby skleic ten żwir z folia :???:

samuraj - 2007-06-26, 07:39

prościej i szybciej jest pogłebić strumyk niż kleić kamienie do folii :)
LIBERO - 2007-06-26, 09:17

A gdyby tak dno wyłożyć gliną i do niej powciskać małe kamyki (żwir), żeby zamaskować folię?
KoRcZuS - 2007-06-29, 23:17

Nowe foty, wszystko prawie skonczone, pozostalo jeszcze tylko posadzic kilka roslin na skalniaku :)












Aha. Strumyk wysypalem drobnymi kamykami a reszte folii zakrylem korą :)

iwosek - 2007-06-29, 23:22

KoRcZuS, powiem jedno :good: super to wszystko wyglada i .... a tam bez i,
jest swietnie i tyle, :evil:

Ernest - 2007-06-30, 04:58

Super Ci to wyszło :good: ,roślinki dosadź do filterka a będzie jeszcze lepiej :yess:
KoRcZuS - 2007-06-30, 10:48

Dzieki za miłe słowa :) Ja tez jestem zadowolony z koncowego efektu :) Warto było sie troche napracowac.

Roslinki sa (Tatarak, Kosaciec, Oczeret, Przęstka, Wywloczniki, Mięta, Pałka szerokolistna, Strzałka, Hiacynt, Osoki, Zabisciek) tylko jeszcze ich zbytnio nie widać :)

samuraj - 2007-06-30, 15:46

super :brawo: ładnie to wszystko wygląda :) jeśli rozrosną ci się roślinki w filterku to zapomnisz co to zielona woda :)
killer1558 - 2007-06-30, 16:45

no i efekt :good: jak masz czym to zaciniuj trochę wode w filterku polecam żabiscieg hiacynt i pistię ;)
KoRcZuS - 2007-06-30, 18:06

Zabisciek jest, Pistie i Hiacynty mam w oku, jak sie troche rozmnoza to tez wrzuce :) No i sa osoki ktore przenioslem z oka bo ryby sobie zajadały ;/

A tu fota calosci.



W planach mam jeszcze zrobienie kaskady z piaskowca czy tego typu plaskich kamieni, bo obecnie mam ze sztucznej formy i nie wyglada to ciekawie.

Mazur - 2007-06-30, 19:15

Całość wygląda świetnie nawet to drzewo przy oczku ma swój urok.
Kalinosiu - 2007-06-30, 20:27

Bardzo ładnie się to prezentuje.
A jaką masz głębokość tego filterka i roślinki są wsadzone w podłoże czy w doniczkach?Sam zamierzam coś takiego zrobić.

KoRcZuS - 2007-06-30, 22:46

Filterek ma glebokosc 40cm, ale 10cm to piasek, czyli wychodzi 30cm od podloza do lustra wody :)
KoRcZuS - 2007-07-04, 20:31

Znow nastapilo troche zmian, nie bede ukrywal ze wzorowalem sie tym razem glownie na oczku Jarka, a dokladniej wykonczeniem brzegu.

Foty:

Budulec jest :)







Pora wziasc sie za robote!!

- najpierw zaznaczylem wężem mniej wiecej co i jak ma wygladac :)

- wywalamy darń

- przy okazji powstal nieplanowany skalniaczek :)

- "strażniczka" nad wszystkim czuwa :P

- powoli zaczyna to jakos wygladac :)

- kostka juz polozona

- prawie koniec!

Pozostala juz tylko dekoracja :D





No i efekt koncowy!





Dla przypomnienia fotka oczka z zeszlego roku :)



Jak tylko pogoda sie poprawi to biore sie za robienie kaskady, tylko kiedy to nastapi? :)

samuraj - 2007-07-04, 20:49

musze przyznać że bardzo ładnie to wygląda :brawo: a zarazem mam pytanie czy pod te kamienie dałeś folię :?: bo jeśli nie to mogą być problemy z wyrastaniem chwastów spod kamieni , a że kamienie są białe to przy ich wyrywaniu będą się mieszać z ziemią :?
zakładając że nie ma folii to pozostaje jeszcze randap ale czy nie zaszkodzi rosnącym rośliną

KoRcZuS - 2007-07-04, 20:56

Nie dalem folii tylko specjalna włóknine, sprzedawczyni w sklepie mi ja polecila, mowila ze folia sie nie nadaje bo bedzie zatrzymywac wode :)
ogrodnik - 2007-07-04, 21:41

:brawo: za wykonanie, ja również jestem pod wrażeniem. rzeczywiście przez włókninę woda lepiej wsiąka, ale zwykła folia + ściółka też się jakoś sprawdza.
JAREK G - 2007-07-04, 22:11

Mnie się podoba :good: nawet bardzo :hehe: Dobra robota :brawo: różnica w ciągu roku kolosalna , oczywiście na plus :P
AurorA - 2007-07-05, 02:29

Też jestem pełen uznania. Bardzo ładny zakątek się zrobił.
Ernest - 2007-07-05, 04:52

Ciekawie to wyszło :good:
killer1558 - 2007-07-05, 07:08

no no w porównaniu do foty ze sztuczniakami :P wyszło wszystko naprawdę super :good:
KoRcZuS - 2007-07-05, 20:50

Dzieki za mile slowa :) Teraz czekam na ladna pogode i przerabiam skalniak przy oku, zrobie troche szerszy i kaskadke z plaskich kamieni :) Ale do tego musi byc cieplo, musze wejsc do oka zeby to robic, a w zimnej wodzie nie mam zamiaru stac niewiadomo jak dlugo :P
ogrodnik - 2007-07-05, 21:50

to jak skończysz skalniaka to foty obowiązkowo wędrują tu ;)
KoRcZuS - 2007-07-16, 21:31

Pogoda wkoncu sie poprawila, wiec mozna bylo zabrac sie za kaskade :)

Najpierw budulec:







- szykowanie pod kamienie

- przymiarka, ok bedzie chyba dobrze :)

- folia i jeszcze raz kamienie

- juz wszystko wymurowane

- efekt koncowy!

Poki co nie zwracajcie uwagi na skalniak bo ogolnie jest tam syf, bedzie powiekszony i obsadzony jakimis ladniejszymi roslinami :)

JAREK G - 2007-07-16, 23:33

:brawo: KoRcZuS, :good: nie wiem tylko czy trochę nie za bardzo upaprałeś te kamienie tym klejem :P
ZiK - 2007-07-16, 23:53

KoRcZuS Wielkie :brawo:
Odwaliłeś kawał dobrej roboty :brawo:
Wszystko teraz prezentuje się Super :good:

KoRcZuS - 2007-07-17, 07:37

Dzieki :) Klej jest tylko w miejsach laczenia kamieni, jak leci woda to prawie niewidoczny, na zywo to w sumie duzo lepiej wyglada :) pozdrawiam
badi - 2007-07-17, 20:48

Bardzo ładna kaskada,ta fotorelacja przyda mi sie podczas budowy mojej kaskady, ktora juz dawno mialem zrobic,no ale niestety brak czasu...:(
KoRcZuS - 2007-07-17, 20:59

badi napisał/a:
Bardzo ładna kaskada,ta fotorelacja przyda mi sie podczas budowy mojej kaskady, ktora juz dawno mialem zrobic,no ale niestety brak czasu...:(


Zawsze sie balem robic kaskade bo nie wiedzialem jak sie do tego zabrac, ale wbrew pozorom jest to stosunkowo prosta i przyjemna robota :) ) Zycze powodzenia i obowiazkowo pozniej fotki :)

KoRcZuS - 2016-08-21, 16:47

Trochę świeżych fotek, oczko żyje ma się dobrze ;) pozdrawiam















Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group