Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Galeria zdjęć oczek wodnych - moje oczko wodne- bobek1985

bobek1985 - 2009-03-08, 09:38
Temat postu: moje oczko wodne- bobek1985
oto moje skromne oczko wodne. Pracuje nad nim nadal..


Jest wykonane z folii, rosnące jak na razie rośliny to kosaciec żółty i lilia wodna. Posiadałem też pompę ale niestety wysiadła, ale myślę nad zakupieniem drugiej. To są zdjęcia z tamtego roku... :)

mateusz1990 - 2009-03-08, 09:41

nie widać go ;)
bobek1985 - 2009-03-08, 09:58

już widać :yahoo: Wiem, że zdjęcia nie są idealne jak z resztą samo oczko też ale postaram się znaleźć lepsze zdjęcia jak również uaktualniać jak obecnie będzie wyglądać zaczynając od wiosny :-D
JAREK G - 2009-03-08, 10:56

bobek1985, Napisz jeszcze jakie duże i głębokie . Roślin trochę mało zdecydowanie musisz jeszcze coś dosadzić
bobek1985 - 2009-03-08, 13:07

w najgłębszym miejscu ok 90cm. A tak przeciętnie to ok 60-70cm. Pojemność w przybliżeniu 20m3. Z jednego co jestem bardzo dumny to rybki. Miałem na początku 4 a teraz mam 24 :-D dzięki temu, że się rozmnożyły...
bobek1985 - 2009-03-08, 15:04

Wiem, że moje oczko ma bardzo dużo niedociągnięć, a najgorszym pomysłem chyba są strome brzegi :-( Ale zakładałem je bez żadnej wiedzy ogrodniczej , nie to co teraz. Ma ono już ładnych parę lat ale tak naprawdę to teraz dopiero się za nie zabieram. Wszystkie kamienie które wchodzą w jego skład zgromadziłem i zwiozłem własnoręcznie, możecie nie wierzyć ale w koszyku na rowerze. Tylko kilka wielkich tata pomógł mi przywieźć z okolicznych pól... Jak tylko jakiś zauważyłem to smyk i był mój he he :) Nie wiem co zrobić z tymi brzegami bo wokół mam tyle roślin że nie da się go już powiększyć i obniżyć brzegów bo musiałbym wszystkie rośliny wykopywać a to jest raczej niemożliwe. Takie dylematy. Kończę właśnie studia ogrodnicze ale mówiąc szczerze to największą wiedzę i tak zdobyłem we własnym zakresie. A co mi się najbardziej na studiach podoba to przedmiot dendrologia. Kocham drzewa i dlatego też nawet o tym pisze prace mgr, o rozmnażaniu tulipanowca. Uczyłem się o każdym gatunku prawie, jest to bardzo fascynujące... Ale co do oczek wodnych tez nabrałem wiedzy jako takiej choć mało o tym uczyli, według mnie za mało konkretów, ale swoje wiem he he.
Jak ktoś chce to i bez tego zdobędzie wiedzę 8)

AurorA - 2009-03-08, 15:31

w takim oczku każdą lilie wodną przezimujesz bezproblemowo wiec nie ma sensu męczyć jej w piwnicy.
Phobos18 - 2009-03-08, 16:48

Bardzo mi się podoba jak jest dużo kamieni na około tez na wiosnę przywiozę tyle do mojego oczka :) :)
Adalbert - 2009-03-08, 16:51

bobek1985 napisał/a:
Wszystkie kamienie które wchodzą w jego skład zgromadziłem i zwiozłem własnoręcznie, możecie nie wierzyć ale w koszyku na rowerze.


No to niezły masz rower :good:

JAREK G - 2009-03-08, 17:03

bobek1985 napisał/a:
. Pojemność w przybliżeniu 20m3.
:-o nie wygląda na tyle
bobek1985 - 2009-03-08, 17:56

no może trochę mniej ma ale coś koło tego, bo pomnożyłem głębokość * szerokość* długość i tyle wyszło ;) ale sami wiecie, są różne zagłębienia , nierówności więc dokładnie się nie da tego zmierzyć. Ale na pewno nie ma mniej niż 10m3 he he. Będę się starał uzupełniać zdjęcia na bieżąco. Najbardziej lubię lato, bo wtedy wszystko kwitnie i oczko jest piękne. Lubię wieczorem wychodzić i posiedzieć na kamieniu karmiąc ryby, uspokaja to i jest niesamowita atmosfera.. Do tego na okres lata sprowadza mi się do niego tyle żab, że wieczorem dają popisowy koncert i jak mam otwarte okno to aż miło się śpi. Aż się rozmarzyłem... :hehe:
bobek1985 - 2009-04-14, 22:18

Muszę nadrobić dodawanie zdjęć. A więc chciałem pokazać kilka zdjęć, nie tylko oczka wodnego ale wszystkiego dookoła, mojego skromnego ogródka, zwierzątek w nim żyjących itp. ;)



bobek1985 - 2009-04-14, 22:25

kolejne zdjęcia :-o


bobek1985 - 2009-04-14, 22:29

I następne......... ;)



bobek1985 - 2009-04-14, 22:38

Ostatnia seria zdjęć na dziś ;)



JAREK G - 2009-04-14, 22:42

Co to za drzewko na pierwszym planie :?: http://www.fotosik.pl/pok...e429fee01b.html
bobek1985 - 2009-04-14, 22:50

JAREK G napisał/a:
Co to za drzewko na pierwszym planie :?: http://www.fotosik.pl/pok...e429fee01b.html



To Cornus alba - dereń biały :-D
Zdobi ogród przez cały rok. Wiosną i latem białymi kwiatami, latem i jesienią białymi owocami, a zimą intensywnie czerwonymi pędami :-D
Zapraszam do oglądania zdjęć dzisiaj umieszczonych na 1 stronie mojego postu :-D

JAREK G - 2009-04-14, 23:09

bobek1985, :wrr: i nie produkuj zbędnych postów jeden po drugim
bobek1985 napisał/a:
To Cornus alba - dereń biały :-D
Czyli trafiłem w 10 :D bo właśnie dzisiaj takiego oglądałem i zastanawiałem się czy kupić :P Masz jakieś fotki tego derenia z lata lub jesieni :?:
A co do oczka to wiem że jeszcze wczesna pora , ale coś u Ciebie roślin za dużo nie widać :???:

bobek1985 - 2009-04-15, 09:03

JAREK G napisał/a:
Masz jakieś fotki tego derenia z lata lub jesieni :?:
A co do oczka to wiem że jeszcze wczesna pora , ale coś u Ciebie roślin za dużo nie widać :???:


Mam tylko kawałek tego derenia ;) . Teraz chce kupić takie w odmianie co ma liście białe lub żółte z zielonym obrzeżeniem, są piękne. Mój jest zwyczajny... ;)
A co do roślin to faktycznie jest jeszcze wczesna pora więc za dużo ich nie ma.. Ale zamierzam również poszerzyć swój asortyment roślin...




iwosek - 2009-04-18, 10:37

Fakt derenie sa super mam wlasnie taki z bialymi owocami ten z dwukolorowymi liscmi i jeszcze jakis z czerwonymi galeziami super zaslaniaja ;)
bobek1985 - 2009-04-22, 19:55

Jako, że moje oczko wodne jest ubogie w roślinki w tym roku planuje większy ich zakup. Ostatnio a właściwie dziś kupiłem skrzyp zimowy i żabieniec. Może ktoś wie czy dobrze zrobiłem bo nic nie wiem o tych roślinach ale ten skrzyp wydał mi się bardzo interesujący, żabieniec też ciekawe ma liście. Na zdjęciu widzimy skrzyp (zdjęcie z neta). A może ktoś ma możliwość jakiegoś handlu roślinkami na terenie Poznania tak żebym mógł przyjść, obejrzeć i wybrać a przede wszystkim pogadać z kimś żeby mi doradził bo jeśli chodzi o wodne roślinki to jestem trochę zielony. A mam oczko bez filtra więc chce żeby roślinki mi czyściły wodę bo tak to cienko to widzę. I chciałbym roślinki które mogą rosnąć tak na głębokości 50-70cm, lub pływające ale wieloletnie najlepiej z takimi z którymi nie ma problemu przezimowania (ewentualnie mogą być też inne ;) ) . A wiecie jakby co to też dałbym zarobić swojakowi he he..


mateusz1990 - 2009-04-22, 21:25

mi się podoba :good: :good: :good: :good: :good: :good:
JAREK G - 2009-04-22, 23:05

bobek1985 napisał/a:
lub pływające ale wieloletnie najlepiej z takimi z którymi nie ma problemu przezimowania

Osoka aloesowa, żabiściek i może udać się z kotewką

bobek1985 - 2009-04-23, 19:51

Biegałem dziś po sklepach w Poznaniu i powiem szczerze że jestem rozczarowany. Chciałem jeszcze kupić jakieś roślinki do mojego oczka a w tych sklepach jedna, wielka :dupa: Czyżby nie było żadnego ciekawego sklepu a przede wszystkim profesjonalnego z roślinnością do oczka :bum: Nie dość, że lilie wyglądają jak jakieś marne niedobitki to te niedobitki mają tak zawrotne ceny, że głowa boli. Rozumiem gdyby rośliny były ładne i dosyć wyrośnięte to i cena jest adekwatna, a te coś dziś widziałem to tylko za darmo bym wziął chyba bo nie zapłaciłbym za coś takiego złamanego grosza. Czy w Poznaniu nie ma sklepu lub gospodarstwa z prawdziwego zdarzenia w którym można kupić ładne roślinki w dość rozsądnych cenach? Może ktoś jest z okolic Poznania i zna takie miejsca? :((
melek - 2009-04-23, 20:22

samuraj napisał/a:
skocz na maltę tam na pewno coś wyskubiesz :-D ;)

Nic ciekawego tam nie ma.

W Przeźmierowie nie daleko Poznania jest szkółka roślin wodnych.

bobek1985 - 2009-04-23, 21:25

Melek napisał/a:
W Przeźmierowie nie daleko Poznania jest szkółka roślin wodnych.


a coś dokładniej wiesz o tej szkółce, gdzie się znajduje??

asianko - 2009-04-23, 21:34

Ja dzisiaj byłam w tym sklepiku,mają tam wszystkie rośliny i urządzenia.Niestety ze względu na przymrozki nie ma jeszcze roślinek sezonowych .Adresu chyba nie można podac bo...... zarobię bana. Co do naturalnych zbjorników to polecam Pobiedziska letniska (blisko Melka),mam z tamtąd duzo roślinek ;)

Pozdrawiam

AurorA - 2009-04-26, 00:37

bobek1985 napisał/a:
Czyżby nie było żadnego ciekawego sklepu a przede wszystkim profesjonalnego z roślinnością do oczka :bum: Nie dość, że lilie wyglądają jak jakieś marne niedobitki to te niedobitki mają tak zawrotne ceny, że głowa boli. Rozumiem gdyby rośliny były ładne i dosyć wyrośnięte to i cena jest adekwatna, a te coś dziś widziałem to tylko za darmo bym wziął chyba bo nie zapłaciłbym za coś takiego złamanego grosza.


najlepiej rośliny wodne kupować w firmach, szkółkach w tym się specjalizujących bo typowe sklepy ogrodnicze czy centa, markety nie umieją się obchodzić z tymi roślinami i zazwyczaj jak odwiedzam takie sklepy to spotykam padlinkę.
Melek napisał/a:

W Przeźmierowie nie daleko Poznania jest szkółka roślin wodnych.


szkółka jest w Międzychodzie a w Przeźmierowie sklep - sam od nich sprowadzam cześć roślin i raczej nie narzekam.

bobek1985 - 2009-04-26, 15:31

Koniecznie muszę go odwiedzić. A tak sobie myślę bo mam niedaleko siebie stawik całkowicie zarośnięty roślinkami i muszę się tam najpierw wybrać to może coś ciekawego znajdę. Wiem, że na pewno był tam grążel który ma fajne liście i kwiaty, więc bym dużo tego w oczku posadził. Były też inne roślinki ale nie pamiętam jakie bo dawno tam nie byłem, ale w weekend majowy się tam wybiorę. A grążel to głęboko może rosnąć?? Tak jak lilia? A co do pistii, widziałem ładne okazy po 13 zł, czy to dużo? Bo nie orientuje się za bardzo w cenach jeśli chodzi o tą roślinę. Fakt faktem były to duże okazy. I mam jeszcze jedno pytanko, czy dużo bym ich potrzebował tak aby woda utrzymała się czysta i czy hiacynt też podobnie czyści wodę, bo myślałem również o tych roślinach. :) Ja zawsze taki problemowy stąd tyle mam pytań he he ;)
AurorA - 2009-04-26, 23:43

bobek1985, użyj wyszukiwarki a znajdziesz na forum wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania. I pamiętaj że grążele znajdują się pod ochroną prawną.
bobek1985 - 2009-04-27, 11:39

AurorA napisał/a:
I pamiętaj że grążele znajdują się pod ochroną prawną.


Tak tak pamiętam o tym :-D Muszę tylko zapytać kumpla czy oni to sprzedają czy po prostu mają staw zarośnięty tym od tak.

AurorA napisał/a:
bobek1985, użyj wyszukiwarki a znajdziesz na forum wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.

Oki, dzięki :-D , jakoś sobie poradzę he he

AurorA - 2009-04-27, 12:53

Cytat:
Na zdjęciu widzimy skrzyp (zdjęcie z neta).


przypominam też że na forum wstawiamy tylko własne zdjęcia (chyba że mamy pozwolenie ich autora)

bobek1985 - 2009-04-27, 19:19

AurorA napisał/a:
przypominam też że na forum wstawiamy tylko własne zdjęcia (chyba że mamy pozwolenie ich autora)


Ups, właśnie się nad tym zastanawiałem i tak myślałem. Sorki, poprawię się. :-(

fotos88 - 2009-04-27, 23:08

bobek jak mieszkasz w poznaniu to odwiedź poligon Biedrusko i tam na pewno znajdziesz coś do swojego oczka zobacz moja galerie jakie ja skarby znalazłem
Wili - 2009-04-28, 08:33

AurorA napisał/a:
I pamiętaj że grążele znajdują się pod ochroną prawną.




taa ale chyba nie w Polsce :P

bobek1985 - 2009-04-28, 11:06

to jak jest w końcu z tymi grążelami?? Bo wiem że irys żółty jest pod ochroną ale żeby grążel? hm...
samuraj - 2009-04-28, 12:37

Wili napisał/a:
AurorA napisał/a:
I pamiętaj że grążele znajdują się pod ochroną prawną.




taa ale chyba nie w Polsce :P


częściowo od 2004r

bobek1985 - 2009-04-28, 17:59

samuraj napisał/a:
częściowo od 2004r


Czyli z miejsca naturalnego nie można go pozyskiwać, a jeśli chodzi o prywatny staw?? Staw bo staw ale był wykopany przez moich znajomych i cały jest porośnięty grążelami :P

fotos88 - 2009-04-28, 23:28

ale roslina jest pod ochroną i ruszyć jej nie możesz [tak w nawiasie to prawo prawem ale...] :)
bobek1985 - 2009-04-29, 17:17

fotos88 napisał/a:
ale roslina jest pod ochroną i ruszyć jej nie możesz


Powiem że naprawdę prawo jest bez sensu w tym przypadku bo czytałem, że jeśli jest pogłębianie rzeki lub jakiegoś zbiornika <państwowego> to prawo to nie obowiązuje, tzn. o ochronie gatunku. To w sumie bez sensu. No ale prywatny staw to taj jakbym ja miał w oczku wodnym i nie mógł tej roślinki ruszyć. To trochę dziwne...

AurorA - 2009-04-30, 00:58

bobek1985 napisał/a:
to jak jest w końcu z tymi grążelami?? Bo wiem że irys żółty jest pod ochroną ale żeby grążel?


irysy nigdy nie były i nie sa pod ochron ale grążele zawsze były i są choć od kilku lat zmieniono ochronę ścisłą na częściową.

bobek1985 - 2009-04-30, 21:53

AurorA napisał/a:
irysy nigdy nie były i nie sa pod ochron


No ja byłem czegoś innego uczony na botanice, nawet nie mogliśmy zebrać jednego listka kosaćca żółtego bo jest pod ochroną, przynajmniej tak nam mówili botanicy... :oops:

bobek1985 - 2009-05-01, 20:36

Dziś zaopatrzyłem swoje oczko w nowe roślinki. Mianowicie : skrzyp zimowy, żabieniec, kolejne egzemplarze irysa żółtego ( z własnej hodowli), kupiłem też wczoraj kilka okazów grążęli. Są one w małych doniczkach i mam z nimi dylemat, wsadziłem je do większych pojemników i postawiłem je w oczku ale ich liście są zbyt krótkie żeby wystawać nad powierzchnię, czy zdołają te roślinki wygramolić się na powierzchnię, w sensie czy wypuszczą dłuższe liście?? :-( Widać że wiosna pełną parą bo w sklepach zaczyna się pojawiać coraz to więcej roślin do oczka. Kolejnym razem zakupię już pistię i hiacynta, bo mają być w tym tygodniu. Ale co z tymi grążelami, tego najbardziej się obawiam, że sobie nie poradzą. Dziś też wybrałem się na wycieczkę nad rzeczkę aby zobaczyć czy coś ciekawe rośnie- niestety nic nie znalazłem. A co najbardziej mnie zasmuciło to wizyta u mojego kolegi. Słuchajcie, u nas są tak małe opady że jego staw prawie kompletnie wysechł. :(( Ma chyba głębokość 10 cm i porasta go całego pałka. Podejrzewam, że jeszcze kilka tygodni i woda zniknie całkowicie. Cudowny staw zamienił się w bagno. A grążele, które tak pięknie go zdobiły zniknęły całkowicie, dodatkowo całe dno porasta gruba warstwa rogatka. Przykry widok.
samuraj - 2009-05-01, 20:47

bobek1985 napisał/a:
kupiłem też wczoraj kilka okazów grążęli. Są one w małych doniczkach i mam z nimi dylemat, wsadziłem je do większych pojemników i postawiłem je w oczku ale ich liście są zbyt krótkie żeby wystawać nad powierzchnię, czy zdołają te roślinki wygramolić się na powierzchnię, w sensie czy wypuszczą dłuższe liście??


Grążel jest naszą rodzimą roślina i jest dość ekspansywny w sprzyjających warunkach więc sobie bardzo dobrze poradzi.U mnie jeden rośnie w skszynce po owocach na głębokości ok 1m a drugi na ok 60cm w skarpecie i co ciekawe już wypuszcza pąki

bobek1985 - 2009-05-01, 23:04

Ja 3 grążele wsadziłem do wielkiej skrzynki, a 3 do takiej małej. Zobaczymy kiedy pierwsze liście wyjdą na powierzchnię ;)
Ernest - 2009-05-02, 08:58

bobek1985 napisał/a:
Ja 3 grążele wsadziłem do wielkiej skrzynki


U mnie z 20 cm korzonka po dwóch latach ma około 80 cm ,widać to po podwodnej sałacie :)

bobek1985 napisał/a:
ale ich liście są zbyt krótkie żeby wystawać nad powierzchnię, czy zdołają te roślinki wygramolić się na powierzchnię, w sensie czy wypuszczą dłuższe liście?? :-(


Bo to chyba jest sałata ,poczekaj chwilkę na właściwe liście :)

bobek1985 - 2009-05-02, 12:34

Ernest napisał/a:
Bo to chyba jest sałata ,poczekaj chwilkę na właściwe liście :)


Jestem tylko ciekawy czy wypuści liście które będą pływać, bo czytałem, że grążele rozmnażane z odciętego pędu nie wytwarzają liści pływających (tylko rośliny z siewy wytwarzają ponoć takie liście). W sumie nie wiem jak te były rozmnażane :-( . Poczekamy, zobaczymy :P

samuraj - 2009-05-02, 12:38

bobek1985 napisał/a:
Jestem tylko ciekawy czy wypuści liście które będą pływać, bo czytałem, że grążele rozmnażane z odciętego pędu nie wytwarzają liści pływających (tylko rośliny z siewy wytwarzają ponoć takie liście). W sumie nie wiem jak te były rozmnażane . Poczekamy, zobaczymy


Piszesz głupoty , oczywiście że wypuszcza liście pływające grążel czy lilia po podziale kłącza

iwosek - 2009-05-02, 12:57

Ja swojego puscilem luzem - az sie boje czy nie bedzie teraz za bardzo ekspansywny
bobek1985 - 2009-05-05, 21:23

Oto kilka nowych zdjęć. ;) Robi się coraz bardziej zielono he he. Uzupełniam też braki roślinek bo chce mieć czystą wodę choć na razie jest mętna ale mam nadzieję że się to wkrótce zmieni :)


bobek1985 - 2009-05-05, 21:37

A to moje najnowsze dzieło. Mam ogromnego jałowca lub cypryśnika, dokładnie nie wiem co to jest, ale ostatnio się za niego wziąłem i go trochę przyciąłem. Jeszcze w tym roku tak efektownie nie wygląda ale za parę lat jak trochę większe i bardziej gęste zrobią się te poduszki to myślę, że będzie jeszcze fajniejszy. A Wam jak się podoba?? ;)



JAREK G - 2009-05-05, 22:38

Mnie się podoba :) całkiem fajny pomysł :good:
KarolVIII - 2009-05-05, 22:44

Fajnie wygląda ten krzew, brawo za koncepcję :)
samuraj - 2009-05-05, 22:47

Też mi się bardzo podoba , to jest to co lubię :good:
yogi1976 - 2009-05-05, 22:56

Dobrze, dobrze, dostatecznie ;)
Na razie to wygląda jak lądowisko ze Startreka :-D :lol: :lol: ale będzie fajnie :good:

Adalbert - 2009-05-06, 05:42

Fajne :good: Widać, że sekatora się nie boisz ;)
Mutari - 2009-05-06, 17:07

Bajeranckie masz oczko a ten jałowieć, świetnie go wyciąłeś. Prawie styl japoński.
bobek1985 - 2009-05-16, 14:18

Wklejam kolejne fotki mojego oczka. Ostatnio trochę nad nim pracowałem, wypoziomowałem je dokładnie, i jak widać jest więcej roślinek ;) Chyba lepiej to wygląda niż na początku jak było mało roślin?? Grążele wyszły na powierzchnię i też zaczynają ładnie rosnąć. Wlkeiłem też foteczki jak kwitną moje różaneczniki, azalie i moja pociecha która ma pierwszy kwiat, a mianowicie magnolia yellow bird , zakupione w tym roku. :) A Wy co myślicie o zmianach w oczku :?:


bobek1985 - 2009-05-16, 14:20


Adalbert - 2009-05-16, 14:32

A co to za piękny kwiat na ostatnim zdjęciu?
melek - 2009-05-16, 14:33

Wszystko jest napisane.
bogdan12121966 - 2009-05-16, 16:07

Bardzo ładnie ,widac że masz serce do tego .
:good:

bobek1985 - 2009-05-16, 17:41

Adalbert, na ostatnim zdjęciu jest magnolia w odmianie yellow bird :)
samuraj - 2009-05-16, 20:00

Adalbert napisał/a:
A co to za piękny kwiat na ostatnim zdjęciu?


" moja pociecha która ma pierwszy kwiat, a mianowicie magnolia yellow bird , zakupione w tym roku. "

Adalbert - 2009-05-16, 21:01

Piękna! Jakby była wyrzeźbiona z alabastru. Zrobiła na mnie wrażenie. Gdybym miał gdzie wetknąć to bym się za nią rozglądał ;)
bobek1985 - 2009-05-16, 23:28

Adalbert napisał/a:
Piękna! Jakby była wyrzeźbiona z alabastru. Zrobiła na mnie wrażenie. Gdybym miał gdzie wetknąć to bym się za nią rozglądał ;)


Jest dość droga (ja kupiłem egzemplarz jednopędowy a była i tak droga, a miała 2 kwiaty) ale myślę, że warto. Jest też silnie rosnąca z tego co wiem. U mnie jest od wiosny a ma już 20 cm przyrosty. Mam nadzieję, że w przyszłym roku pojawi się więcej kwiatów ;)

bobek1985 - 2009-05-30, 22:52

wrzucam kilka nowych fotek. Z upływem czasu moje oczko i jego otoczenie coraz bardziej się zmieniają. Zakwitły w końcu białe irysy, w oczku zakwitły grążele, widać też, żę żabieniec wypuścił kwiat i niedługo zakwitnie :)



bobek1985 - 2009-05-30, 23:03


marcinek6661 - 2009-05-30, 23:42

Piękne oczko, piękne roślinki, a jeszcze piękniejsze rybki!
PS: Co to za rybki te ciemno-czarne? Są bardzo fajne!!! :pa:

melek - 2009-05-31, 00:09

Ja zawsze u żabieńca obcinam pęd kwiatowy zaraz po pojawieniu się - nie jest specjalnie ładny a na dodatek bardzo osłabia roślinę.
bobek1985 - 2009-05-31, 09:10

marcinek6661 napisał/a:
PS: Co to za rybki te ciemno-czarne? Są bardzo fajne!!! :pa:


To są karasie jeszcze niewybarwione do końca.
"Urodziły" się u mnie dwa lata temu i dopiero teraz stają się czerwone... ;)

marcinek6661 - 2009-05-31, 11:58

Aha, nie wiedziałem, dzięki za informację. A czy są rybki czarnego koloru żyjące w oczkach, bo do akwarium to wiem że są?
samuraj - 2009-05-31, 12:11

ładnie się zrobilo u Ciebie :) choć trochę małe urozmaicenie roślinek w oczku.U siebie nie ma praktycznie dnia abym z nad oczka nie usuwał jakiegoś kamienia co daje miejsce dla rozrastania się roślin , może sprubuj tak u Siebie --mniej kamienia więcej roślin :-D
bobek1985 - 2009-05-31, 22:23

marcinek6661 napisał/a:
A czy są rybki czarnego koloru żyjące w oczkach, bo do akwarium to wiem że są?


Jeśli chodzi o czarne rybki to nie wiem hmmm, chyba , że z takich prawie czarnych są jesiotry, bardzo interesujące rybki ;)

bobek1985 - 2009-06-13, 22:27

wrzucam kilka nowych fotek mojego oczka i okolicy :)


bobek1985 - 2009-06-13, 22:36

... i kolejne... (nowe zdjęcia również na stronie 5 :) )



bobek1985 - 2009-06-13, 22:51

i ostatnie moje zdjęcia na dziś...na ostatnich czterech zdjęciach pokazałem moją uprawę amatorską trawy pampasowej różowej i drzewa paulowni puszystej, które bardzo szybko rosną. Obie roślinki otrzymałem z nasion. Mam cichą nadzieję że trawa zakwitnie w tym roku choć to bardzo trudne w drugim roku uprawy. Drzewka powinny być trochę większe ale zbyt późno je wysiałem w tamtym roku, ale myślę że teraz nadrobią. Trawa ma wysokość 1 metra a drzewka od 70 cm...



elfikp - 2009-06-13, 23:40

Bardzo fajne są trawy pampasowe . Miałem je parę lat temu ale niestety zimy nie przeżyły .
Teraz bardziej odporne gatunki hoduje .

Pozdrawiam.

bobek1985 - 2009-06-14, 01:12

elfikp napisał/a:
Teraz bardziej odporne gatunki hoduje


A które z tych traw są najbardziej odporne?? Czy mówisz o całkiem innych gatunkach roślin?? ja swoją zimowałem w pomieszczeniu dlatego tak dobrze przetrwała...

bobek1985 - 2009-06-22, 11:33

Nareszcie zakwitły irysy :) kilka nowych fotek. Zastanawiam się tylko czemu moje lilie nie kwitną. Mają ładne wielkie liście a zero kwiatów :-(




bobek1985 - 2009-07-04, 23:58

Kilka nowych fotek. Deszcz i wysokie temperatury sprawiają że roślinność rośnie jak na drożdżach :)


ontario_ab - 2009-07-05, 00:06

a co to za kwiaty na drugiej fotce ?
bobek1985 - 2009-07-05, 00:23

ontario_ab napisał/a:
a co to za kwiaty na drugiej fotce ?


Na tym zdjęciu są juki ogrodowe, kwiatostany nie są jeszcze w pełni rozwinięte ale są piękne, osiągają wysokość około 2 m, w tym roku zakwitły u mnie 4 takie kwiatostany... Super jest ta roślinka ;)

bobek1985 - 2009-07-27, 18:40

Dorzucam kilka nowych fotek, wszystko tak się rozrosło...



Elendil - 2009-07-27, 21:05

Pięknie :good:
Bountys - 2009-07-27, 21:11

Ostatnie zdjecia mowia wszystko czyli poprostu pieknie gratuluje i oby tak dalej.
JAREK G - 2009-07-27, 22:36

Tak jak Melek pisał w poście o liliach piękne zieloniutkie i zdrowe liście nie to co u mnie :P
ewa535 - 2009-07-27, 23:19

Niewiele wiecej moge powiedzieć , bo koledzy Fachowcy powiedzieli już wszystko.
BArdzo ładny masz ogród po prostu, bardzo ładny ! :brawo:
A wiesiołkami to mnie ująłeś, bardzo lubię te sielskie, wiejskie kwiatki.

samuraj - 2009-07-27, 23:32

Bobek1985 -- super :brawo:
Bountys - 2009-07-29, 10:56

Bobek 1985 jezeli to rok to i moj rocznik :)
Co do lili jak bylem kupic swoja to powiedzial mi zebym ja posadzil w glinie jak zawsze ale dal mi tez troszke odzywki takie granulki i mowil ze dzieki temu za rok pieknie rozkwitnie i widzialem to juz w kilku zoologicznych i ogrodniczych tak ze mozesz zapytac o nawod do roslin wodnych tak to sie chyba nazywalo ale specjalne do lilii tez byly napewno pozdrawiam i naprawde pieknie wokol oczka CI sie wszystko rozloslo mam nadzieje ze kiedys i u mnie bedzie podobnie pozdrawiam.

bobek1985 - 2009-07-29, 13:07

Bountys napisał/a:
Bobek 1985 jezeli to rok to i moj rocznik :)
Co do lili jak bylem kupic swoja to powiedzial mi zebym ja posadzil w glinie jak zawsze ale dal mi tez troszke odzywki takie granulki i mowil ze dzieki temu za rok pieknie rozkwitnie i widzialem to juz w kilku zoologicznych i ogrodniczych tak ze mozesz zapytac o nawod do roslin wodnych tak to sie chyba nazywalo ale specjalne do lilii tez byly napewno pozdrawiam i naprawde pieknie wokol oczka CI sie wszystko rozloslo mam nadzieje ze kiedys i u mnie bedzie podobnie pozdrawiam.


Tak (1985), to mój rocznik ;) . Jak widać, lilie zakwitły mi w tym roku he he. Dzięki za słowa uznania i pozdrawiam.

[ Dodano: 2009-08-27, 22:01 ]
Przyczaiłem się dziś wieczorem nad brzegiem mojego oczka i zobaczcie jak zwierzątka mogą ładnie pozować do zdjęć ;)



[ Dodano: 2009-08-29, 19:24 ]
Wrzucam kilka nowych fotek. Chyba pojawił się już ostatni kwiat lilii Atractionm na kolejnych żyjątka jakie można spotkać w pobliżu oczka. Chciałem też pokazać jak potężne liście może mieć Paulownia puszysta. Na zdjęciu roślina dwuletnia a liście ma wielkie jak parasol, a ponoć starsze okazy mają jeszcze większe liście ;)

Vanka - 2009-08-29, 20:51

Bobek.. fuksja zimuje u Ciebie?

Bardzo fajny ogród :) czuć serce..
pozdrawiam

bobek1985 - 2009-08-29, 22:01

Van napisał/a:
Bobek.. fuksja zimuje u Ciebie?


W tym sęk że ja nie mam fuksji ;) Ale jak kiedyś miałem to chowałem je na zimę do chłodnego, widnego pomieszczenia i zimowały w takich warunkach bez problemu...

Wrzucam kilka nowych fotek. Chyba pojawił się już ostatni kwiat lilii Atractionm na kolejnych żyjątka jakie można spotkać w pobliżu oczka. Chciałem też pokazać jak potężne liście może mieć Paulownia puszysta. Na zdjęciu roślina dwuletnia a liście ma wielkie jak parasol, a ponoć starsze okazy mają jeszcze większe liście ;)


bobek1985 - 2010-05-10, 14:02

u mnie widać już od dawna oznaki wiosny :-)


I na koniec mój nowy nabytek. Nazywam go zachodem słońca bo ma liście w takich kolorach. :-)

bobek1985 - 2010-05-14, 00:33

kilka nowych zdjęć z dzisiejszego dnia ;)

Vanka - 2010-05-14, 08:14

Lubię to Twoje powołanie :)
bobek1985 - 2010-05-14, 10:23

Vanka napisał/a:
Lubię to Twoje powołanie :)
Ach dziękuje :-) . Powiem więcej, z powołania i z zawodu. W czerwcu koniec studiów :yahoo:
violettaxx - 2010-05-14, 12:20

:brawo: Super u Ciebie widzę że pojawiają się pierwsze lilie a za moment zakwitną kosaćce :brawo:
ewa535 - 2010-05-14, 13:11

Bardzo ładnie zaokragliły Ci się kule tego przystrzyżonego po japońsku jałowca ! Ogladałam wstecz Twoją galerię i widzę ze to była słuszna decyzja (choć ktoś to nazwał to wtedy lądowiskiem dla startreka) . Zainspirowałeś mnie i też swoje stare jałowce tak przytnę ! A mama szykowała sie do wykopania swoich olbrzymów - już ją powstrzymałam. Zatem w Słupsku będą też takie "bobkowe drzewa"
W ogóle cały ogród piękny . Masz serce a do tego pasję łaczysz z zawodem - to najlepsza opcja!
Tak z ciekawości (jesli mogę?)
Kończysz studia na AR ? (trochę ludzi z mojej rodziny tam wykładało) a zdradzisz jaki wydział?

bobek1985 - 2010-05-14, 14:06

Cytat:
Bardzo ładnie zaokragliły Ci się kule tego przystrzyżonego po japońsku jałowca ! Ogladałam wstecz Twoją galerię i widzę ze to była słuszna decyzja (choć ktoś to nazwał to wtedy lądowiskiem dla startreka) . Zainspirowałeś mnie i też swoje stare jałowce tak przytnę ! A mama szykowała sie do wykopania swoich olbrzymów - już ją powstrzymałam. Zatem w Słupsku będą też takie "bobkowe drzewa"
W ogóle cały ogród piękny . Masz serce a do tego pasję łaczysz z zawodem - to najlepsza opcja!
Tak z ciekawości (jesli mogę?)
Kończysz studia na AR ? (trochę ludzi z mojej rodziny tam wykładało) a zdradzisz jaki wydział?

Dziękuję za miłe słowa. Jeśli chodzi o AR to trochę się w nazwach pozmieniało he he. Teraz to już Uniwersytet Przyrodniczy ;) Tak, właśnie tu studiuję, na wydziale, który też nazwę zmienił (dawniej Ogrodniczy teraz Ogrodnictwo i Architektura Krajobrazu ) :) Może kogoś znam z tych osób? :-)

bobek1985 - 2010-05-17, 14:49

ewa535 napisał/a:
Marcin!
CAłą niedzielę strzygłam na Twój wzór mojego chojaka w Rowach.
Wyszło fajnie!
Obserwatorzy stwierdzili, że lepiej niżwczesniej ! Zostały mi jeszcze dwa olbrzymy. Założę jakąś galerię tamtejszego ogródka i pochwalę się zmianami. Chyba nie robie nic niestosownego podajac te nazwiska ( ale w sumie to chluba rodziny) : T.Pudelski, J.Podgórska.P.Matylla



Oj, to czekam z niecierpliwością na zdjęcia z tymi przyciętymi krzewami :P Wiadomo, że ładniejsze będą za jakiś czas, ale wystarczy sezon żeby zarosły i zrobiły się ładne, zwarte kule :-) Zmiany w ogrodzie są bardzo potrzebne bo nadają nowego życia, inny wymiar i odświeżają ogród. A jeśli chodzi o te nazwiska to obiły mi się jedynie o uszy, ale zajęć z tymi osobami nie miałem. ;)

bobek1985 - 2010-06-06, 22:23

Dorzucam kilka najnowszych fotek ;)



melek - 2010-06-06, 22:30

Nie widzę zdjęć ani oczka ani lotosa :?
bobek1985 - 2010-06-11, 22:54

Kilka nowych zdjęć, lilie ładnie zakwitły i wszystko się rozrasta :P




bobek1985 - 2010-07-10, 15:38

Kilka nowych fotek :-)



Vanka - 2010-07-10, 22:04

Marcin moja córa rzekła, że to ooo moje - czyli Vankowe. I w takim razie wiem dlaczego mi się tak Twój ogród podoba. oczko - siostrzano- bratnie ;)
bobek1985 - 2010-07-11, 10:12

Vanka napisał/a:
Marcin moja córa rzekła, że to ooo moje - czyli Vankowe. I w takim razie wiem dlaczego mi się tak Twój ogród podoba. oczko - siostrzano- bratnie ;)


Dzięki he he. Wiadomo, nie ma to jak rodzinka ;)

bobek1985 - 2010-08-07, 22:48

Wrzucam kilka nowych fotek. Lilie kwitną, drzewka się rozrastają. Mój jałowiec ładnie się zaokrąglił, tzn. te kule przycięte się zagęściły. No a na ostatnim zdjęciu moja skromna osoba :P



Vanka - 2010-08-07, 23:06

Marcin - ja już się zachwycałam, ale będę to robić za każdym razem jak wklejasz foty.. :)
ta dżungla to raj ;)
Co prawda takie klombiki jak na 6-stym zdjęciu kojarzą mi sie źle, ale i tak ogólnie jestem w zachwycie oglądając to co tworzysz.. :good:
takie klombiki jak na 9 -tce ... cóż eh.. ;)

bobek1985 - 2010-08-07, 23:09

Vanka napisał/a:
Co prawda takie klombiki jak na 6-stym zdjęciu kojarzą mi sie źle, ale i tak ogólnie jestem w zachwycie oglądając to co tworzysz.. :good:



Ten klombik to tylko rzecz przejściowa ze względu na brak kasy i czekanie jak urosną roślinki. Tak jak są te różne kolory kwiatów posadzony jest bukszpan, będzie z niego żywopłot do 50 cm (na razie ma jakieś 20cm), w środku rośnie złotokap, a miejsce gdzie rosną kwiaty będzie wysypane naturalnymi drobnymi kamieniami lub coś w tym stylu :-)

ewa535 - 2010-08-07, 23:16

Pięknie MArcin :brawo: :brawo: :brawo:
Ostatnie zdjęcie również baardzo sympatyczne !
I wcale nie musisz być skromny ;)

AurorA - 2010-08-08, 14:31

Mi też się bardzo podoba :piwko:
Gosik - 2010-08-08, 14:46

Śliczne oczko a i pięknie zadbany teren wokół oczka- :brawo: bardzo przyjemnie ogląda się Twoje zdjęcia.
gregorj - 2010-08-08, 16:13

ładnie, ładnie - piękna paleta lilii :brawo:
Marlentje - 2010-08-08, 17:13
Temat postu: Śliczne oczko!
Tak jak i poprzednim osobom bardzo podoba mi sie Twoje oczko!
Na zdjeciach widze w Twoim ogrodku ładnie uksztaltowane drzewo, chyba sosne w formie makrobonzai, jest piekna! Jak dlugo ksztaltowales to drzewo, ile ma lat? I jaki to gatunek?
Pozdrawiam, Marlena

olean - 2010-08-08, 17:39

Obejżałem całą galerie od poczatku i uwarzam ze masz wspanialy ogród i oczko a na dodatek pasje czy jak wolisz powołanie :P :-D
Mam nadzieje ze zgodzisz sie abym zgapił pare pomysłów od Ciebie ;) :P
Super byle tak dalej :brawo: :brawo: :brawo: :good:
pozdrawiam :)

bobek1985 - 2010-08-08, 21:06

Marlentje napisał/a:
Na zdjeciach widze w Twoim ogrodku ładnie uksztaltowane drzewo, chyba sosne w formie makrobonzai, jest piekna! Jak dlugo ksztaltowales to drzewo, ile ma lat? I jaki to gatunek?


Jeśli chodzi o gatunek to napewno jest to jałowiec. Jednak z jałowcami to jest tak że nawet na uczelni nikt nie umiał ich dokładnie rozpoznawać więc nawet nas nie uczono dokładnie gatunków. Mówili że coś jest jałowcem i tyle bo wiedzieli że i tak nie rozpoznamy jaki to dokładnie gatunek :? a drzewko rośnie u mnie hmm, jakieś 16 lat, a początkowo miało pół metra wysokości i tyle samo rozpiętości :P Może wydaje się że rośnie wolno ale wbrew pozorom rośnie szybko :-)

olean napisał/a:
Mam nadzieje ze zgodzisz sie abym zgapił pare pomysłów od Ciebie ;) :P


Nie ma problemu, na pewno się nie obrażę jak coś podpatrzysz, a i doradzić coś mogę :)

Dzięki wszystkim za miłe słowa :oops:

AurorA - 2010-08-08, 22:39

bobek1985 napisał/a:
Jeśli chodzi o gatunek to napewno jest to jałowiec. Jednak z jałowcami to jest tak że nawet na uczelni nikt nie umiał ich dokładnie rozpoznawać więc nawet nas nie uczono dokładnie gatunków. Mówili że coś jest jałowcem i tyle bo wiedzieli że i tak nie rozpoznamy jaki to dokładnie gatunek


to wygląda na jałowiec chiński

bobek1985 - 2010-08-08, 22:59

AurorA napisał/a:
to wygląda na jałowiec chiński


Nie nie, chiński na pewno nie. Chiński ma inne łuski, bardziej kuje i rośnie stożkowato a ten typowo płożący był, po 10 latach zaczął się wypiętrzać, bardziej jak sabiński tylko odmiana może to być jakaś... :?

AurorA - 2010-08-08, 23:03

Ja podobnie uformowałem 2 sabińskie - były piękne przez kilka lat ale teraz wlazł taki grzyb że masakra. Jednego wykopałem w tamtym roku a drugi chyba tez pójdzie pod topór bo to rdza jałowcowo-gruszowa. Chyba nie do zwalczenia.
bobek1985 - 2010-08-08, 23:27

AurorA napisał/a:
Jednego wykopałem w tamtym roku a drugi chyba tez pójdzie pod topór bo to rdza jałowcowo-gruszowa. Chyba nie do zwalczenia.


No niestety rdza jest nie do zwalczenia. Oczywiście istnieją pewne środki ale u nas w Polsce są niedozwolone. Ale pamiętam że rdze są okropne i jak zaatakują to amen w butach :-o

bobek1985 - 2011-08-01, 23:25

Wrzucam kilka fotek z ogródka he he




Gosik - 2011-08-03, 14:47

Druga i trzecia fotka piękna :good:
bobek1985 - 2011-09-17, 17:35

Wrzucam trzy fotki. Na pierwszej jak to ktoś kiedyś nazwał mój Star Trek he he , a na kolejnych Chromatella i Gonnere. O dziwo jestem bardzo zadowolony z Gonnere. Kwitła bardzo obficie a uprawiam ją dopiero niecały rok :oops: Praktycznie od wiosny kwitła bez przerwy, miała zawsze na wodzie przynajmniej jeden kwiat, podczas gdy inne lilie stały bez kwiatów. Jest naprawdę genialna. Tylko coś mi w tym roku mszyce się dowaliły do lilii jak nigdy :((




Vanka - 2011-10-09, 08:40

Marcin - może jeszcze jakieś zdjęcia? Widać, że wkładasz dużo pracy w ogród, czuć powołanie :)
bobek1985 - 2018-04-26, 01:20

Witam po baaaaaaaaaaaaardzo długiej nieobecności.
Dużo zmian w zyciu i to dlatego. Teraz nadaje z Torunia :oops:
Wrzucę też kilka fotek jak to moje oczko się zmieniło przez te lata
























[ Dodano: 2018-04-26, 01:44 ]









[ Dodano: 2018-04-26, 01:47 ]
Niestety nie wiem jak zmienić żeby zdjęcia wchodziły prosto więc kilka zdjęć wrzuconych bokiem. Ale jak się je powiększy to są normalnie więc głowy nie trzeba wyginać :yahoo:

agent 007 sumek - 2018-04-29, 11:52

niestety nie widzę ani jednego zdjęcia tylko u mnie tak jest czy u kogoś jeszcze ????
mikstyczny - 2018-04-29, 21:01

U mnie także, napisane jest "zdjęcie niedostępne" :???:
bobek1985 - 2018-04-29, 22:53

Eh. Nie wiem dlaczego bo były widoczne. Postaram się to naprawić i wrzucić jeszcze raz :evil:

[ Dodano: 2018-04-30, 08:26 ]


















[ Dodano: 2018-04-30, 08:31 ]



















wolanin - 2018-04-30, 08:33

Pięknie :brawo:
Moją uwagę zwróciły lotosy oraz milin. Skąd brałeś nasiona lotosu? Czy kiełkują te z kolejnych generacji? I jak prowadziłeś milina? Są jakieś zasady przycinania, żeby uformować coś w kształcie drzewka, jak to widać u Ciebie?

p.s. Jakiś dziwaczny mechanizm na Fotosiku blokuje te zdjęcia. Tak jakby próbowali zapobiec wyświetlaniu ich z innych witryn. Wie ktoś coś na ten temat?

bobek1985 - 2018-04-30, 08:47

Nie rozumiem dlaczego nie mogę dodać zdjęć.
POOOOMOCY :-( :((

[ Dodano: 2018-04-30, 08:54 ]
Wolanin
Nasiona lotosu kupowałem na alledrogo. Tych z nowej generacji jeszcze nie wysiałem he he.
A jeśli chodzi o milina to trzeba wyprowadzić 1, 2 lub 3 grube pędy, które będą stanowiły pień.
Najlepiej je prowadzić przy drucie zbrojeniowym bo wtedy ładnie się go trzymają i nie zsuwają.
Oczywiście obok trzeba wbić grubą rurę i na górze przygotować odpowiednią kratkę.
No i jak już milin dotrze do konstrukcji to należy przycinać pędy. Każdej wiosny zanim puszczą liście. Mocne cięcie zapewnia burzę kwiatów no i ładną formę. Milin kwitnie na długich odrostach, więc gdybyśmy go nie przycinali to pędy sięgały by do ziemi

agent 007 sumek - 2018-05-02, 07:38

jestem pełen podziwu dla oczka i ogrodu po prostu
rewelacja !!!!!
:good: :good: :good:

bobek1985 - 2018-05-13, 22:49

Dziękuje za miłe słowa.
W końcu udało się zdjęcia odblokować :) :-D
postaram się coś wrzucić z tego sezonu. Ale nadal nie wiem dlaczego zdjęcia są bokiem a wrzucam je prawidłowo. Może ktoś poradzi :?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group