Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Ryby w oczku wodnym - karmienie ryb chlebem lub bułką

fabian - 2008-07-08, 15:21
Temat postu: karmienie ryb chlebem lub bułką
Czy mozna karmic ryby chlebem lub bułką :? :? :? :?
amedeo - 2008-07-08, 16:14

NIE chleb powoduje zakwaszenie wody i jest wogóle mało wartościow dla ryb, zdecydowanie odradzam :?
pozdro

castleman - 2008-07-08, 18:39

Ja zauważyłem, że woda też mętnieje.
koczisss - 2008-07-08, 20:33

amedeo napisał/a:
NIE chleb powoduje zakwaszenie wody i jest wogóle mało wartościow dla ryb, zdecydowanie odradzam :?
pozdro


Przecież wszyscy chcą kwaśnej wody i torf wrzucają :)

chleb niby mało wartościowy?
A te granulki co się kupuje jako karmę to niby z czego są??
Głownie zboże, czyli badziewie też mało wartościowe??

amedeo - 2008-07-08, 22:22

po pierwsze po co wrzucać torf skoro można zainwestować w rośliny nie rozumiem tego maniakalnego wrzucania TORFU
po drugie pałeczki mają przecież o wiele więcej innych witamin niż chleb

a po co wszyscy karmicie ryby tymi drogimi karmami skoro wystarczy zwykły chleb prawda koczisss????

Hubert - 2008-07-08, 22:31

amedeo napisał/a:
a po co wszyscy karmicie ryby tymi drogimi karmami skoro wystarczy zwykły chleb prawda


Znam kilku starszej daty oczkomaniaków, którzy karmnią ryby tylko chlebem, albo suchą karmą dla psów i kotów. Sam od czasu do czasu wrzucam odrobinę chlebka dla urozmaicenia. Warunek jest taki, że chleb może być tylko niewielkim dodatkiem, tak samo jak płatki owsiane, parzona pszenica czy kukurydza z puszki. Ryby muszą zjeść te pokarmy zaraz po ich podaniu. Niezjedzone powodują szybkie zepsucie się wody, co wróży kłopoty. Generalnie odradzam, przecież na rynku jest tyle profesjonalnych karm dla ryb, zarówno tanich, jak i drogich - full wypas.

koczisss - 2008-07-08, 22:59

amedeo napisał/a:
po drugie pałeczki mają przecież o wiele więcej innych witamin niż chleb

a po co wszyscy karmicie ryby tymi drogimi karmami skoro wystarczy zwykły chleb prawda koczisss????


Tak, witamin i chemii do tego. Skąd czerwone zabarwienie i dlaczego później ryba ma czerwone odchody?

Tak naprawdę wystarczy mieć odpowiednią obsadę ryb w stosunku do wielkości oczka, to karmienie będzie zbyteczne!

No, ale jak ktoś ma oczko 4 m3 i w nim 4 koi i 20 karasi, to bez karmienia się niestety nie da, a w dodatku później płaczą, że zieloną wodę mają.

koczisss - 2008-07-08, 23:02

Hubert napisał/a:
profesjonalnych karm dla ryb, zarówno tanich, jak i drogich - full wypas.


Ostatnio kupiłem, ale tak naprawdę w celu zaspokojenia swojej chęci karmienia, czyli patrzenia jak ryby jedzą, niż po to, aby ryby nie były głodne.

Bez tego żarcia sobie poradzą, co zresztą widzę po karasiu, który wykluł się w zeszłym roku późnym latem. Tak na oko wygląda na rybę dwuletnią, a ma zaledwie rok. Nie jadł przez cały rok nic sypanego, a byczek z niego, że ho ho.

AurorA - 2008-07-09, 00:04

koczisss napisał/a:
No, ale jak ktoś ma oczko 4 m3 i w nim 4 koi i 20 karasi, to bez karmienia się niestety nie da, a w dodatku później płaczą, że zieloną wodę mają.


ja mam mniej więcej tyle albo i więcej - ryby są karmione kilka razy dziennie i woda czysta
chleba nigdy bym nie dał bo tez dla ryby niezdrowe.

Jako ciekawostka w basenach liliami zawsze wpuszczam kilka karasi aby nie było komarów - wcale ich nie karmię a rosną kilka/kilkanaście razy szybciej niż w oczku, ale są bardzo dzikie.

koczisss - 2008-07-09, 00:08

AurorA napisał/a:
ja mam mniej więcej tyle albo i więcej - ryby są karmione kilka razy dziennie i woda czysta
chleba nigdy bym nie dał bo tez dla ryby niezdrowe.


My też nie jedzmy chleba, bo on nam szkodzi.

Mówi się, ze ptakom nie wolno dawać chleba, bo niby taki szkodliwy, to dlaczego one jeszcze żyją w mieście?
Bo co niby taki gołąb je, jak nie odpadki?
Czy choćby wróble, które karmię zazwyczaj kaszą, ale i chleb dam, a same zresztą podkradają psu karmę i jakoś żyją.

To samo z rybami.
Chleb jest be, ale sztuczna karma, która jest na bazie mąki już cacy?

AurorA - 2008-07-09, 00:42

Im tańsza karma tym bardziej przypomina flipsy- robią to chyba z kukurydzy. To samo z barwnikami zwróćcie uwagę ze markowe poramy wybarwiające nie są tak intensywnie czerwone/różowe a lekko pomarańczowe i mają inna strukturę (są cięższe przez brak porów).
Hubert - 2008-07-09, 09:50

koczisss napisał/a:
Mówi się, ze ptakom nie wolno dawać chleba, bo niby taki szkodliwy, to dlaczego one jeszcze żyją w mieście? Bo co niby taki gołąb je, jak nie odpadki?


Jeżeli już odbiegłeś od tematu i wtrąciłęś o ptakach, to szkodzi im najbardziej nadmarzły chleb dawany w zimie (utyka w przełyku lub wolu i powoduje zapalenie). Świeży chleb dla gołębi też jest niedobry, bo powoduje wzdęcia wola. Najlepszy jest lekko zczerstwiały (np. z poprzedniego dnia). Tak jak pisałem ryby mogą jeść okazjonalnie kilka okruszek chlebka/bułki na łeb. Nic złego im się od tego nie stanie.

jackon - 2008-07-09, 11:06

no wlasnie,zdziwil mnie jeden fakt
na rynku w Krakowie
myslalem,ze tak smierdza odchody golebie
teraz juz wiem,ze sobie popiarduja :)

leszek50-57 - 2008-07-09, 16:19

Co do chleba lepiej nie dawac wcale,można nakopac czerwonych robaków to jest lepsze i bezpieczniej dla ryb POZDRAWIAM LARON
castleman - 2008-07-09, 17:53

jackon napisał/a:
no wlasnie,zdziwil mnie jeden fakt
na rynku w Krakowie
myslalem,ze tak smierdza odchody golebie
teraz juz wiem,ze sobie popiarduja :)

:hehe: :hehe: :hehe:

amedeo - 2008-07-09, 19:17

dobre z tym popiardywaniem :hehe: :hehe: :hehe:
xxxmaciejxxx - 2008-08-23, 11:49

Jeśli chodzi o chleb to odradzam, ponieważ wytwarza kwas, a w przypadku bułek to inna sprawa, bo tego kwasu nie posiadają i jest bezpieczny dla rybek.
ZiK - 2008-09-11, 17:34

Ja odstawiłem rybom pokarm w formie pałeczek. :P
Karmię je teraz otrębami pszennymi lub kukurydzą z puszki czasem nawet makaron i ziemniaki z obiadu ryby rosną jak na drożdżach :)
Kupiłem worek otręb za parę złoty w którym jest parę kilo.
Namaczam je trochę wodą formułuje kulki i wrzucam do wody :)
Polecam każdemu :good:
Czasem daję chleb ale rzadko ;)

wojtas - 2008-09-11, 19:16

ciekawy sposób karmienia.O ile wiem,otręby pszenne wchodzą w skład wielu firmowych pokarmów,wiec to chyba dobry pomysł.
bogdan12121966 - 2008-09-12, 08:58

Sposób ekonomiczny ,ja karmie swoje karpie koi płatkami i powiem że uwielbiają je jesc.Powiem więcej, wolą je lepiej od pałeczek kolorowych.
Jak się ma ponad 80 karpi koi i trzeba wydac 40 zł za wiaderko tygodniowo ,to koszt wychodzi,a tak płatki 1,40 a ryby zdrowe zadowolone a przyrost dwa razy większy.
Rybki wszystko ładnie wyjadają i ciągle się kręcą w miejscu gdzie karmie
Płatki owsiane są naturalnym pokarmem zbożowym i napewno nie zabrudzają wody,karmie ryby już drugi rok ,a ryby zdrowe i woda kryształ.
:good:

pawlus999 - 2008-09-12, 16:39

A czy przed podaniem zaparzasz je gorącą wodą?
bogdan12121966 - 2008-09-13, 17:33

prosto z paczki na sucho sypie w jednym miejscu na płytkiej wodzie,wtedy widze czy wyjadają wszystko.jedno jest pewne przyrost rybek jest o wiele szybszy.
leszek50-57 - 2008-09-13, 21:06

Można karmic karmamy zbożowymi,ale w takich iloścach,żeby zjadły w ciągu 3-5min tak jest okej iwoda sięnie mąci Laron

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group