Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Oczko wodne z siatkobetonu. - Wypłukiwanie zaczynu betonowego

Cybermir - 2008-06-16, 16:28
Temat postu: Wypłukiwanie zaczynu betonowego
Witam,
mam pytanie dotyczące wypłukiwania zaczynu betonowego w oczku wodnym. Zbudowałem oczko wodne 4 lata temu z siatkobetonu z dodatkiem Betoszczelu i przykleiłem do tej powierzchni drobne kamienie. Problem jest tego rodzaju, że po napełnieniu oczka wodą beton wypłukuje się i woda od razu robi się mętna. W ciągu tych 4 lat wymieniałem wodę już dwukrotnie i bez rezultatu (poj. ok. 4 m3). Zamierzam ją ponownie wymienić, ale może jest jakiś preparat, którym mógłbym pomalować oczko wodne zatrzymując proces wypłukiwania betonu. Myślałem o tzw. folii w płynie, ale do jej stosowania musi być odpowiednio przygotowane podłoże. Na forum pojawia się wątek o malowaniu zaprawą wodoszczelną Ceresit CR 65 – czy to zdałoby egzamin w moim przypadku?

AurorA - 2008-06-17, 00:29

nie wiem jak to możliwe by beton sie wypłukiwał, może za słaby zrobiłeś. Wszak nie powinien brudzić wody. Jak chcesz CR 65 to musisz dobrze oczyścić podłoże i później koniecznie zagruntować. Podłoże musi być nośne i stabilne a nie łuszczące sie i kruche.
Cybermir - 2008-06-17, 07:59

beton raczej był mocny i dobrej jakości, więc do końca nie wiem skąd taka reakcja. W kwestii CR 65 - jaka jest technologia jego użycia. Czy należy rozmieszać go do konsystencji płynnej i malować pędzlem ewentualnie, jaką warstwę nakładać, no i jaki preparat mógłbyś polecić do gruntowania?
slej33 - 2008-06-17, 08:58

może powodem mętnej wody są kamienie a nie beton, hmm
ja CR-65 mieszam do konsystencji pomiędzy klejem do płytek a farbą i nanoszę szczotką wyglądajacą jak pędzel ławkowiec

Bajbas - 2008-06-17, 09:56

Cybermir napisał/a:
beton raczej był mocny i dobrej jakości

to nie może być beton, beton się nie wypłukuje, jakim cudem! Jeśli oczko nie przecieka to beton jest OK i nie ma powodu do malowania (moim zdaniem).
Woda mętna to 100 innych przyczyn a nie beton!
:piwko: Bajbas


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group