Oczko wodne - forum
Forum miłośników oczek wodnych.

Staw - staw filtr

skoczo - 2008-06-11, 09:35
Temat postu: staw filtr
Mam mlody staw. Zostal on wykopany w tamtym roku. Teraz po upałach które mieliśmy zamienil sie w bajoro. Filtr nie daje rady bo się przelewa. Oto zdjecia filtra i stawu. stawfiltr
Wiem ze sam filtr nie pomoze w 100% i trzeba nasadzic roslin, robie to co jakis czas w miare mozliwosci. W stawie sa ryby i nie chce zeby sie podusily bo od glonow az gesto. Mam jednak pytanie jak mozna by zrobic ten filtr zeby sie nie przelewal i przede wszystkim z czego (bo ten jest do tego jeszcze dziurawy). Myslalem o jakiejs duzej beczce ale nie wiem skad mozna taka wziasc. Prosze o pomoc.

dachasia - 2008-06-11, 19:11

Bczek poszukaj po marketach, Ja ostatnio widziałam takie różnej wielkości w Brico Marche
A o sposobie zrobienia filtra jest mnóstwo w temacie Jak wykonać filtr wodny na tym forum
Lub TU

AurorA - 2008-06-12, 01:08

dachasia, ale te tematy mówią o filtrach do oczka. w stawie to kropla w morzu nie warto zachodu.
skoczo - 2008-06-12, 07:34

Ten filtr ktory mialem zdawal egzamin. Jak pochodzil kilka dni to bylo widac ze woda jest czystrza ale teraz tyle tego jest ze sie caly czas zapycha. Wiem że sam filtr na taki staw nie wystarczy. Będzie do tego jeszcze male oczko zrobione w ktorym bedzie filtr korzeniowy a jak sie w stawie zrobi naturlalna rownowaga to moze jakies kolorowe rybki wpuszcze do tego malego oczka. Może ma ktoś pomysł skąd wziąść jakis duzy poemnik na ten filtr, najlepiej z przykryciem zeby sie nie przelewal?
dachasia - 2008-06-12, 19:22

Arku może masz rację,ale ja skoczo odpowiadałam na jego pytanie, a on pytał o beczkę, a zasada budowy filtra w beczce czy to 100 l, czy 200 l np. jest podobna chyba.Zresztą Jarek o ile się nie mylę ma zestaw 2 beczek.
AurorA - 2008-06-12, 23:59

ale beczki o pojemności kilku tys. litrów są trudno dostępne i dość trudno je ukryć. ;)
skoczo - 2008-06-13, 08:15

ta beczka musiala by miec tako kolo 200 - 400 litrow, teraz ma kolo 200 litrow ten filtr. Z ukryciem nie ma problemu, cos sie wymysli. Tylko gdzie można w miare tanio taką beczkę dostać. Najbardziej chodzi mi o to żeby była ona zakręcana albo w inny sposób zabezpieczana przed przelaniem, bo to jest problemem w tym filtrze ktory mam, jak sie nazbiera duzo glonow to sie przelewa. Pompę mam 7 tys litrow.
JAREK G - 2008-06-13, 16:00

Jak bardzo chcesz to możesz zastosować tak zwanego mauzera są 600 i 1000 litrowe poszukaj na alledrogo
Masiu9 - 2008-09-13, 12:04

Jeśli filtr się przelewa możesz zrobić filtr z zasilaniem od dołu :) jeśli zacznie się zamulać to spadnie jego przepustowość a się nie przeleje :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group